Δεν υπάρχει ευτυχία που να κόβεται στα τρία

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina21 :
kleftra δεν χτυπησες μονο ευαισθητη χορδη με σακατεψες.......λιγακι  :'(
΄
Ψήφισα : Όχι γιατί το έχω περάσει και δεν μου άρεσε

και πίστεψε με Κατερινάκι, όταν συνειδητοποιήσεις το πόσο πολύ υποβιβάζεις τον εαυτό σου, θα φύγεις τρέχοντας. Ξέρω ότι πρέπει να κάνει τον κύκλο της αυτή η κατάσταση και να εξαντλήσεις κάθε περιθώριο, αλλά 9/10 φορές το "αντίο" είναι αναποφευκτο. Εγώ 2 χρόνια έκοβα τις φλέβες μου για εκείνον, ο οποίος όχι μόνο δεν χώρισε αλλά τον Οκτώβριο παντρεύεται και μάλιστα είμαι και καλεσμένη στον γάμο του. Αν θα πάω? Και με μεγάλη μου χαρά, διότι δεν είμαι εγώ αυτή η οποία θα παντρευτεί τον άπιστο, αλλά άλλη!!!!
Κουράγιο..... Όλα περνάνε! (το λέω για να το ακούω και εγώ, έτσι kleftra?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead :
Αν είσαι το τρίτο πρόσωπο τότε δεν έχεις σχέση :rtfm:
Αυτό είναι σχετικό.Μπορεί να μην έχεις επίσημα σχέση δλδ τακτικές εξόδους κτλ έχεις όμως όλα τα υπόλοιπα.Η καρδιά δεν κολλάει στα τυπικά.
Αρχική Δημοσίευση από giostau :
κάποτε δέχτηκα να είμαι τρίτος, αλλά πολύ πολύ λίγο αργότερα ξενέρωσα και απλά έφυγα...
Καρδιά κομμάτια, αλλά τι να κάνεις;
Μπράβο για την ειλικρίνεια.Λίγοι παραδέχονται "καρδιά κομμάτια".
Αρχική Δημοσίευση από katerina21 :
kleftra δεν χτυπησες μονο ευαισθητη χορδη με σακατεψες.......λιγακι :'(
Οι περισσότεροι βέβαια δεν ξεκολήσσαμε απο μόνοι μας,βρέθηκε κάποιος εκεί που δεν το περιμέναμε και μας τράβηξε.Δεν είναι εύκολο αλλά...... :hug:πρέπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen :
΄
Ψήφισα : Όχι γιατί το έχω περάσει και δεν μου άρεσε

και πίστεψε με Κατερινάκι, όταν συνειδητοποιήσεις το πόσο πολύ υποβιβάζεις τον εαυτό σου, θα φύγεις τρέχοντας. Ξέρω ότι πρέπει να κάνει τον κύκλο της αυτή η κατάσταση και να εξαντλήσεις κάθε περιθώριο, αλλά 9/10 φορές το "αντίο" είναι αναποφευκτο. Εγώ 2 χρόνια έκοβα τις φλέβες μου για εκείνον, ο οποίος όχι μόνο δεν χώρισε αλλά τον Οκτώβριο παντρεύεται και μάλιστα είμαι και καλεσμένη στον γάμο του. Αν θα πάω? Και με μεγάλη μου χαρά, διότι δεν είμαι εγώ αυτή η οποία θα παντρευτεί τον άπιστο, αλλά άλλη!!!!
Κουράγιο..... Όλα περνάνε! (το λέω για να το ακούω και εγώ, έτσι kleftra?)
Ναι καλή μου όλα περνάνε!ʼλλα μέχρι να περάσουνε πονάνε......(κι αυτό το γράφω για να το διαβάσεις κι εσύ κι εγώ κι όλες όσες είναι στην προσπάθεια.......)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra :
Ναι καλή μου όλα περνάνε!ʼλλα μέχρι να περάσουνε πονάνε......(κι αυτό το γράφω για να το διαβάσεις κι εσύ κι εγώ κι όλες όσες είναι στην προσπάθεια.......)

Αν πονάνε, λέει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen :
Αν πονάνε, λέει?
Μην ανησυχείς θα έρθουν κάποια στιγμή κι αυτές οι άτιμες οι "καλύτερες μέρες" 8)(εγώ τις περιμένω τρία χρόνια τώρα..άλλα που θα πάνε θα έρθουν ;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra :
Μην ανησυχείς θα έρθουν κάποια στιγμή κι αυτές οι άτιμες οι "καλύτερες μέρες" 8)(εγώ τις περιμένω τρία χρόνια τώρα..άλλα που θα πάνε θα έρθουν ;).

Ας μην τα γράφουμε αυτά, γιατί θα τα διαβάσει η katerina21 και θα σαλτάρει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen :
Ας μην τα γράφουμε αυτά, γιατί θα τα διαβάσει η katerina21 και θα σαλτάρει!!!
Δεν νομίζω το Κατερινάκι να περιμένει να διαβάσει απο εδώ πράγματα που και η ίδια έχει σκεφτεί.Εξάλλου αυτά είναι τυχερά επειδή σε εμένα έτυχε έτσι δεν θα τύχει σε όλους.Τέσπα θα γίνω πολύ μελό και θα χαλάσω το θέμα,σταματώ εδώ :spell:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra :
Αυτό είναι σχετικό.Μπορεί να μην έχεις επίσημα σχέση δλδ τακτικές εξόδους κτλ έχεις όμως όλα τα υπόλοιπα.Η καρδιά δεν κολλάει στα τυπικά.

Η σχέση δεν είναι μονόπλευρη. Μπορεί το τρίτο πρόσωπο να αγαπάει το άλλο αυτός που έχει 2 παράλληλες σχέσεις ουσιαστικά δεν έχει καμία αλλά απλώς -συγνώμη που δεν μπορούσα να σκεφτώ κάτι πιο κομψό- 2 γκόμενες/-ους.. Η σχέση είναι αμφίδρομη και αφορά μόνο δύο άτομα κατά την άποψή μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra :
Δεν νομίζω το Κατερινάκι να περιμένει να διαβάσει απο εδώ πράγματα που και η ίδια έχει σκεφτεί.Εξάλλου αυτά είναι τυχερά επειδή σε εμένα έτυχε έτσι δεν θα τύχει σε όλους.Τέσπα θα γίνω πολύ μελό και θα χαλάσω το θέμα,σταματώ εδώ :spell:

Συμφωνώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead :
Η σχέση δεν είναι μονόπλευρη. Μπορεί το τρίτο πρόσωπο να αγαπάει το άλλο αυτός που έχει 2 παράλληλες σχέσεις ουσιαστικά δεν έχει καμία αλλά απλώς -συγνώμη που δεν μπορούσα να σκεφτώ κάτι πιο κομψό- 2 γκόμενες/-ους.. Η σχέση είναι αμφίδρομη και αφορά μόνο δύο άτομα κατά την άποψή μου..
Καλά τα λες και καλα τα γράφεις.Μην ξεχνάς όμως πως όταν ένα άτομο έχει αισθήματα δεν μπορεί (ή μάλλον δεν θέλει) να φλερτάρει,να βγει και γενικά να κάνει οτιδήποτε με κάποιον άλλον πέρα απο τον άνθρωπο του έστω κι αν τον έχει εξ ημισίας.ʼρα στο μυαλό του υφίσταται σχέση.Ακόμη και στις μονογαμικές σχέσεις εξάλλου πάντα ο ένας απο τους δύο βιώνει πιο έντονα τη δέσμευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Αα σόρι τότε εγώ δεν είχα καταλάβει καλά τι εννοούσες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead :
Αα σόρι τότε εγώ δεν είχα καταλάβει καλά τι εννοούσες :)
:thumbup:Ιt's Ok.Ούτως ή άλλως αυτό που γράφεις στέκει.Έτσι θα έπρεπε να είναι οι νορμάλ σχέσεις αμφίδρομες αλλά δυστυχώς η......Παναγιώταινα επικρατεί στις μέρες μας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δεν το χω κανει και δεν νομιζω να μπορουσα να το κανω ποτε..Ζηλευω ευκολα και δεν νομιζω να αντεχα τετοια κατασταση για πολυ :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina21

Νεοφερμένος

Η katerina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
ευχαριστω αν και οταν ακουγεται κατι τετιο ακουω τιν κατακραβγει του κοσμου :'( αλλα καποτε θα ξεκολισω καποτε????? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina21 :
ευχαριστω αν και οταν ακουγεται κατι τετιο ακουω τιν κατακραβγει του κοσμου :'( αλλα καποτε θα ξεκολισω καποτε????? :worry:

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο! Υπομονή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen :
Αυτό είναι το μόνο σίγουρο! Υπομονή.
Καλή μου προσπαθώ να βρω ένα διακριτικό τρόπο να επικοινωνήσω μαζί σου γιατί μέσω pm δεν μπορώ(ελεγξε το).Τώρα θα με κράξουν οι admin για αυτό που κάνω :sorry:αλλά ξέρω ότι θα το διαβάσεις.(Απο το να το έγραφα στο shoutbox καλύτερα δεν είναι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey :
Μάλλον όχι...γιατί ποτέ μη λες ποτέ...απλά δεν πιστεύω ότι δεν υπάρχει άλλος δρόμος...ε...θα κλάψεις, θα χτυπηθείς...στο τέλος θα συνέλθεις....Και επειδή είναι τα στοπ που έχω θέσει στον εαυτό μου!Επιπλέον είμαι τόσο κτητική που δεν μπορώ να δεχτώ να μοιράζομαι τα φιλιά,την αγκαλιά και τον έρωτα αυτού που θέλω τρελλά με κάποια άλλη!Στην τελική τον θέλω ΟΛΟ δικό μου...αν δεν μπορώ να τον έχω...δεν θα τον έχω καθόλου  8)

κι εγώ μαζί σου και συμπληρώνω πως δεν θα μπορούσα ούτε να είμαι το πρώτο πρόσωπο εγώ και άλλη το τρίτο :mad: :mad: :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iris_Didini

Νεοφερμένος

Η Iris_Didini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
:thumbsdown:
Λίγη αυτοσυγκράτηση και αυτοσεβασμό φυσικά!
Γιατί να δεχτεί κανείς να μοιράζεται κάποιον ενώ μπορεί να έχει έναν άλλον όλο δικό του;
Και ξέρω ότι πολλοί θα πουν "άμα αγαπάς, όλα τα αντέχεις" και τέτοια. Δε λέω, κάποιο δίκιο έχουν, αλλα για κανένα λόγο δεν πρέπει κανείς να χάνει το σεβασμό στον εαυτό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
κάποια στιγμή βρέθηκα κι εγώ μπροστά σ'αυτό το αδιέξοδο,απλά τα πράγματα ήρθαν -καλώς ή κακώς-λίγο διαφορετικά απ'ό,τι περίμενα...πάντως,δεν υπήρχε περίπτωση να είμαι με 2 ανθρώπους ταυτόχρονα..τη στιγμή που θα αντιλαμβανόμουν ότι προτιμώ να'μαι με κάποιον άλλον,θα χώριζα..γιατί ειλικρινά,δεν νομίζω ότι μπορεί κάποιος να είναι με 2 ανθρώπους τατόχρονα και να μην κλίνει προς τα κάπου πιο πολύ η ζυγαριά..δεν μπορεί να μας αρέσουν 2 άνθρωποι εξίσου..κάποιος θα μας αρέσει λίγο περισσότερο και κάποιος λίγο λιγότερο,απλά οι ισορροπίες σ'αυτό το θέμα είναι πολλές φορές αρκετά λεπτές και γι'αυτό μας είναι δύσκολο να καταλάβουμε με ποιον προτιμάμε να είμαστε... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Δεν μου έχει συμβεί..Και ελπίζω ποτέ να μην βρεθώ στην θέση του πρώτου ή του τρίτου..Ακόμα και αν συνέβαινε ξέρω ότι όσο δύσκολα και αν μου ήταν θα αποχωρούσα για λόγους αξιοπρέπειας,σεβασμού προς τον εαυτό μου αλλά και εγωισμού για να είμαι ειλικρίνης..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top