Εδώ κάνουμε δίαιτα!

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Nα και ένα topic,που με αφορά.Κάνω δίετα από 2 Ιανουαρίου με σκοπό να χάσω 20 με 30 κιλά μιας που είμαι ολίγον γεματούλης.

Την τελευταία φορά την δίετα την άντεξα 2 μήνες με αποτέλεσμα -8 κιλά και μόλις την σταμάτησα,πήρα 10 κιλά :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
θοδωρή καλή δύναμη!!!!
εμείς μαζί σου
προσωπικά κάθε δευτέρα ξεκινάω δίαιτα και σχεδόν κάθε τετάρτη με βρίσκει μπουκωμένη με μια σοκολάτα :P
δε βαριέσαι... για το κάθε τι υπάρχει ο σωστός χρόνος...
παντως εδω θα βρεις σίγουρα συμπαράσταση!
καλώς ήρθες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Ας ελπίσουμε να γίνουνε όλα καλά "κακή επιρροή" και να γίνω όπως παλιά
https://www.mdataplus.gr/humor/teorun1.gif
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχ Κουέ μου, κλασικά... κι εγώ μέσα της εβδομάδας πάντα κάποια βλακεία κάνω... Αλλά δε βαριέσαι, τελικά ανανεώνει κι η σοκολάτα! Αρκεί να μην πάει από το ένα άκρο στο άλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εγώ να ρωτήσω γιατί είναι τόσο σημαντικό το παραστράτημα μιας μέρας? Και εγώ προσπαθώ αλλά δεν τα έχω και σε τίποτα τα παραστρατήματα και το βλέπω περισσότερο σε βάθος χρόνου.

Κάτσε να τελειώσει και το θέμα δουλειά και με βλέπω και εκτός ομάδας μπάσκετ και δεύτερη άσκηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
δεν είναι το θέμα της μιας μέρας....
με μια μέρα ή με μια σοκολάτα, όχι δεν τρέχει τίποτα... απλά χάνεις με πιο αργους ρυθμούς.
Είναι όμως θέμα ψυχολογίας... λες "εεε παει, έφαγα μια σοκολάτα, την ξέσκισα τη δίαιτα, ας χτυπήσω και μια μακαρονάδα" και παει λέγοντας και τελικά καταστρέφεις συνολικά όλη την προσπάθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ακριβώς, άλλο αν τελεικά μπορεί και καλό να κάνει αυτό το παραστράτημα...
Εγώ πολλές φορές το έχω κάνει αυτό, που περιγράφει η Κουέ... και εκεί που είχα φάει παραπάνω, αλλά ήμουν σε αποδεκτά όρια, νααα οι 1000 θερμίδες παραπάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
τελικά η καλύτερη δίαιτα είναι η στεναχώρια...:(
έχω να φάω κανονικά μια βδομάδα...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
τελικά η καλύτερη δίαιτα είναι η στεναχώρια...:(
έχω να φάω κανονικά μια βδομάδα...:worry:

Αχ καλό μου... πρόσεχε τον εαυτό σου........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Εγώ από 2 Ιανουαρίου εώς τώρα είμαι -3 κιλά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Αχ καλό μου... πρόσεχε τον εαυτό σου........

τον προσέχω...έχω χάσει 2 κιλά μάνι μάνι!:P
κ αν συνεχίσω με βλέπω να είμαι πρώτο θέμα στην τηλεόραση "άλλη μια περίπτωση νευρικής ανορεξίας"!:(
να φανταστείς ένα σουβλάκι πλεον με το ζόρι το τρώω...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μωρέ μη γελάς... το ίδιο θα έλεγα σε κάποια αν το έριχνε στο φαΐ, όπως έκανα εγώ (και πήηηρααα):

Δεν έχει σχέση το φαγητό με τα προσωπικά μας, άρα μην την πληρώνει το στομάχι (τουλάχιστον) για προβλήματα της καρδιάς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Μωρέ μη γελάς... το ίδιο θα έλεγα σε κάποια αν το έριχνε στο φαΐ, όπως έκανα εγώ (και πήηηρααα):

Δεν έχει σχέση το φαγητό με τα προσωπικά μας, άρα μην την πληρώνει το στομάχι (τουλάχιστον) για προβλήματα της καρδιάς...

τι να σου πω... είχα την εντύπωση ότι ήταν 2 διαφορετικά όργανα με συνεννόηση μπαγλαμα, αλλά βλέπω ότι έχουν βαλθεί να με αποτελειώσουν...
πραγματικά, όσες φορές ήμουν στεναχωρημένη, δεν κατέβαινε μπουκιά. κ με το που θα με έπερνε τηλ κ θα λυνόνταν, μπορούσα να κατεβάσω τον άμπακο!
άβυσσος το στομάχι του ανθρώπου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μωρέ τα λες κι ωραία, αλλά πρόσεχε, στο ξαναλέω... μοιάζει άκακο τώρα, που χάνεις και νιώθεις ωραία, αλλά μην πάει κατρακύλα! :)
Άσε που δεν είναι Άβυσσος, το έχω ψάξει... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Μωρέ τα λες κι ωραία, αλλά πρόσεχε, στο ξαναλέω... μοιάζει άκακο τώρα, που χάνεις και νιώθεις ωραία, αλλά μην πάει κατρακύλα! :)
Άσε που δεν είναι Άβυσσος, το έχω ψάξει... :(

γελάω επειδή τα δάκρυα τουλάχιστον για τις επόμενες 2 ώρες έχουν στερέψει. δεν μαρέσει καθόλου αυτό που γίνεται, άλλωστε είμαι μόλισ 45 κιλά, δεν θέλω να χάσω... αλλά προσπαθώ κ δεν κατεβαίνει τπτ... με το ζόρι μισό πιάτο την ημέρα, απλά για να μην κλατάρω...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Προσπάθησε να είσαι ήρεμη, πριν φας...
Δύσκολο, αν γενικά σε παιδεύουν σκέψεις, αλλά...
μέχρι να λυθεί το προσωπικό σου πρόβλημα, πρέπει να βρεις έναν τρόπο, να μην το ρίχνεις αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τράβελ, προσπάθησε να τρως μαλακά φαγητά για να μη δυσκολεύεσαι πιο πολύ (εκτός από το κυρίως γεύμα, που λες πως τρως μισό πιάτο):γιαούρτι, γάλα, χυμοί φυσικοί, ομελέτες (απλές με τυρί), τέτοια.. για να κρατιέσαι και να μη μένει άδειο το στομάχι σου.

Και σκέψου πως δεν σου κάνει καθόλου αυτό. Καταλαβαίνω πως δεν ελέγχεται, αλλά δεν θες να δημιουργήσεις κάποιο μόνιμο στομαχικό πρόβλημα ή κάτι άλλο σοβαρότερο, "απλά" επειδή χώρισες, αν καταλαβαίνεις τι εννοώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
τελικά η καλύτερη δίαιτα είναι η στεναχώρια...:(
έχω να φάω κανονικά μια βδομάδα...:worry:
Τραβελούκο, άκου τι σου λένε τα κορίτσια. Αυτό είναι πάρα πολύ σοβαρό. Άκου τις συμβουλές τους τώρα που είναι νωρίς, πριν σε πιάσει η κουτρουβάλα.. :worry:




Δε λέω, κάνει καλό ενίοτε να γινόμαστε χίλια κομμάτια για τα ερωτικά μας :P , αλλά όχι και να παίζουμε με την υγεία μας, έτσι; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
τελικά η καλύτερη δίαιτα είναι η στεναχώρια...:(
έχω να φάω κανονικά μια βδομάδα...:worry:
Διαφωνώ.Η καλύτερη δίετα είναι η τροφική δηλητηρίαση. Έτσι μια καλή χωρίς όμως να πας νοσοκομείο που σου κόβει την όρεξη για καμιά εβδομάδα αλλά δεν στεναχωριέσαι κιόλας.

Πάντως εγώ τις έχω προτείνει τρόπους για να ξαναφάει αλλά δεν με ακούει. Είναι εγγυημένοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Διαφωνώ.Η καλύτερη δίετα είναι η τροφική δηλητηρίαση. Έτσι μια καλή χωρίς όμως να πας νοσοκομείο που σου κόβει την όρεξη για καμιά εβδομάδα αλλά δεν στεναχωριέσαι κιόλας.

Πάντως εγώ τις έχω προτείνει τρόπους για να ξαναφάει αλλά δεν με ακούει. Είναι εγγυημένοι.

:devil: :devil: :devil:
μην ανησυχείς, κ όταν μπορέσω θα τις έχω υπ'όψην μου...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top