Κάμερες στους δρόμους

Θέλουμε κάμερες στους δρόμους;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 71)
  • Για τις ανάγκες της κυκλοφορίας μόνο.

    Ψήφοι: 9 12.7%
  • Για τη Δημόσια Ασφάλεια και την Κυκλοφορία.

    Ψήφοι: 30 42.3%
  • Οχι δεν θέλουμε. Καταπατάει τα δικαιώματά μας.

    Ψήφοι: 27 38.0%
  • Το ίδιο μου κάνει.

    Ψήφοι: 5 7.0%

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Με απλές ένορκες καταθέσεις αυτών που εργάζονται και την βγάζουν τη δουλειά σε μια μέρα.
Νταξ το τραβάμε μακρυα τώρα....
Σε κάθε επιχείρηση δεν υπάρχουν πάνω από 1-2 άτομα που τεμπελιάζουν....
Είναι προσβλητικό για όσους εργάζονται επειδή η επιχείρηση δεν μπορεί να "πιασει" με άλλο τροπο τους τεμπεληδες να ελεγχει τα πάντα....

Είναι πάνω κατω το ίδιο σκεπτικο με το "δε μπορώ να πιάσω τον αντρα μου να με απατάει, άρα προσλαμβάνω ντεντέκτιβ" αυτο δεν ειναι άσχημο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
:) Αν ήταν ένας τεμπελης στο δημόσιο καλά θα ήταν … αλλά τελευταία φορά που πήγα στην εφορία να βοηθήσω να περάσουν κάποια στοιχεία στην βάση δεδομένων(προσωπική χάρη έκανα ενός γνωστού μου προϊστάμενος εκεί) δούλευε μια κοπελίτσα και πληρωνόντουσαν 8. Δεν ξέρανε από πού ανοίγει το pc. Έτσι?
δε διαφωνω... όμως αυτό είναι γνωστο προβλημα του δημοσιου και παρολα αυτα δεν το αλλαζει το κρατος.... κι έχει βαλει και κάμερες και παλι και οι 8 πληρώνονται απ τις τσέπες των φορολογούμενων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Έχει να κάνει με την ψυχοσύνθεση του Έλληνα νομίζω. Το να βάζουν κάμερες να παρακολουθούν είναι μια μορφή εξουσίας…που δεν την δέχεστε. Οκ.
Αν δεν γίνετε αλλιώς και θα μπουν οι κάμερες…τι θα κάνετε?:)[FONT=&quot] [/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Με απλές ένορκες καταθέσεις αυτών που εργάζονται και την βγάζουν τη δουλειά σε μια μέρα.
Νταξ το τραβάμε μακρυα τώρα....
Σε κάθε επιχείρηση δεν υπάρχουν πάνω από 1-2 άτομα που τεμπελιάζουν....
Είναι προσβλητικό για όσους εργάζονται επειδή η επιχείρηση δεν μπορεί να "πιασει" με άλλο τροπο τους τεμπεληδες να ελεγχει τα πάντα....

Είναι πάνω κατω το ίδιο σκεπτικο με το "δε μπορώ να πιάσω τον αντρα μου να με απατάει, άρα προσλαμβάνω ντεντέκτιβ" αυτο δεν ειναι άσχημο?

Συγγνώμη αλλά ποιός θα πάει να καταθέσει ενάντια στον πρώην συνάδελφο του;;
Μόνο αν υπάρχει κίνδυνος να χάσει ο ίδιος τη δουλειά του, και ένας τέτοιος εκβιασμός είναι πιο άτιμος απο τις κάμερες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Την σήμερον ημέρα δεν υπάρχουν επιχειρήσεις που κρατάνε τεμπεληδες υπαλληλους... έφυγαν και δεν το πήραν και χαμπάρι και πως έγινε.
Τα αποτελέματα της δουλειας του καθενός μιλάνε ΠΑΝΤΑ.
ΚΟΥΕ συγνώμη αλλά είσαι απίστευτα λάθος.

Μα πως θα αποδείξει οτι δεν δούλευες (όχι εσύ, γενικά μιλάω) χωρίς κάμερες; Είναι πολύ πιο δύσκολο...
Το ποιος δουλεύει και ποιος όχι είναι σχετικό. Εννοώ ότι δεν υπάρχει κάθε μέρα πάντα δουλειά. Το ποιος είναι ικανός και ποιος όχι φαίνεται πανεύκολα. Δεν θέλει και φιλοσοφία. Οι κάμερες είναι άχρηστες για το συγκεκριμένο ζήτημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Νομιζω -δεν ειμαι καθολου σιγουρη- οτι αυτο το αποδεικτικο υλικο (βιντεο ή καποιο ηχιτικο στοιχειο) τα δικαστηρια δεν το δεχονται σαν αποδεικτικο στοιχειο. Νομιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ΚΟΥΕ συγνώμη αλλά είσαι απίστευτα λάθος.

κι από μένα συγνώμη αλλά εσύ είσαι λάθος :P

Ρε συ.... μην είσαι τόσο απόλυτος....
Τι θκατα.... δουλεύω απ τα 18 μου και είμαι 36....
Ποτέ και πουθενά σε καμία απ τις επιχειρήσεις που δούλεψα - μεγάλες ή μικρές- δεν είδα να μην βλέπουν όταν ενδιαφέρονται ποιοι δουλεύουν και ποιοι όχι....
Ναι, αξιοκρατία δεν υπήρχε και δεν υπάρχει... ο τρίτος ξάδερφος του κουμπάρου του αφεντικού μπορεί κάλλιστα να τα ξύνει και να παίρνει τα διπλά λεφτα από μένα ΑΛΛΑ εις γνωση του αφεντικού ΠΑΝΤΑ.
Δεν ειναι μ@λ@κες ρε... ξέρουν τι τους γίνεται απλά δε θέλουν να το πουν και σε όλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
κι από μένα συγνώμη αλλά εσύ είσαι λάθος :P

Ρε συ.... μην είσαι τόσο απόλυτος....
Τι θκατα.... δουλεύω απ τα 18 μου και είμαι 36....
Ποτέ και πουθενά σε καμία απ τις επιχειρήσεις που δούλεψα - μεγάλες ή μικρές- δεν είδα να μην βλέπουν όταν ενδιαφέρονται ποιοι δουλεύουν και ποιοι όχι....
Ναι, αξιοκρατία δεν υπήρχε και δεν υπάρχει... ο τρίτος ξάδερφος του κουμπάρου του αφεντικού μπορεί κάλλιστα να τα ξύνει και να παίρνει τα διπλά λεφτα από μένα ΑΛΛΑ εις γνωση του αφεντικού ΠΑΝΤΑ.
Δεν ειναι μ@λ@κες ρε... ξέρουν τι τους γίνεται απλά δε θέλουν να το πουν και σε όλους

Οκ όμως επειδή εγώ το ζω καθημερινά και ξέρω και για μια ακόμη εταιρία απλά σου λέω ότι μάλλον εσύ είσαι η απόλυτη. Και μιλάω για ιδιωτικό και όχι δημόσιο.
Μια μικρή διευκρίνυση. Δεν θεωρώ δουλειά την υλοποιήση μιας εργασίας απίστευτα τσαπατσούλικα ακι τελικά να την πληρώνει ο επόμενος και η μέρα παράδωσης. Στην δουλειά μου έχω δύο τέτοιες κραυγαλέες περιπτώσεις. Στην άλλη εταιρία το παλικάρι έφαγε σουτ μετά από 3 χρόνια σε παρακαλώ γιατί απλά ήταν χρόνια δεν θέλαν να τον πληρώσουν αποζημίωση και είχαν διαφορές και τελικά το λούκι το έτρωγαν οι συνάδερφοί του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Οκ όμως επειδή εγώ το ζω καθημερινά και ξέρω και για μια ακόμη εταιρία απλά σου λέω ότι μάλλον εσύ είσαι η απόλυτη. Και μιλάω για ιδιωτικό και όχι δημόσιο.


Το ότι ζεις μια κατασταση δε σημαίνει οτι το αφεντικό δεν ξέρει πραγματικά και ποια ειναι η αλήθεια, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ από το τι λεει σε σενα ή σε κάποιον άλλον ;)
Αυτος κανει Ο,ΤΙ γουστάρει.


Στην τελευταία εταιρία που ήμουν... μου είχαν πει επανηλημένα ότι δεν ειμαι καλή στη δουλειά μου και αυτο το έκαναν ως μέσο πίεσης για να γίνω καλύτερη.
ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΑΝ ότι θα αποδωσω περισσοτερα.
Οταν δήλωσα παραίτηση και ενας απ τους λογους ηταν κι αυτο και το ανέφερα, μου ζήτησαν χιλια συγνωμη και εκαναν κωλοτουμπες για να με κρατησουν εξηγώντας μου την "πολιτική" τους στο να μου λενε τέτοιες μ@λ@κίες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Το ότι ζεις μια κατασταση δε σημαίνει οτι το αφεντικό δεν ξέρει πραγματικά και ποια ειναι η αλήθεια, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ από το τι λεει σε σενα ή σε κάποιον άλλον ;)
Αυτος κανει Ο,ΤΙ γουστάρει.
Δεν διαφωνώ σε αυτό. Αλλά διαφωνώ σε αυτό

Την σήμερον ημέρα δεν υπάρχουν επιχειρήσεις που κρατάνε τεμπεληδες υπαλληλους... έφυγαν και δεν το πήραν και χαμπάρι και πως έγινε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
οκ ίσως να πρέπει να συμπληρώσω τη φράση και να γίνει ως εξής


"την σήμερον ημέρα δεν κρατάνε τεμπέληδες υπαλληλους χωρις να το θέλουν"


ντασει τώρα? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Έτσι μάλιστα.Κάνε τώρα το απαραίτητο off-toping-ing . Evil laughter καθώς κάνω dodge στον πλάστη :beating:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δε θα με ενοχλούσε, αρκεί να μου το λένε με πινακίδα ότι με καταγράφουν, όπως γίνεται και αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Η παρακολούθηση στο χώρο εργασίας είναι παρακολούθηση σε έναν ιδιωτικό χώρο. Επιλέγεις αν θες να δουλέψεις σε ένα χώρο που σε παρακολουθούν ή όχι. Όπως μπορείς να επιλέξεις αν θα μπεις στο χ σουπερ μαρκετ ή τραπεζα ή δεν ξέρω που αλλού, που ξέρεις ότι σε παρακολουθούν. Και στο σπίτι μου αν θέλω βάζω κάμερα κι όποιος δεν του αρέσει ας μην έρθει επίσκεψη. Στο δρόμο όμως? Γιατί εκεί είναι το θέμα. Είναι δημόσιος χώρος όχι ιδιωτικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Σήμερα στοτυς φακέλους του Παπαχελά θα έχει ένα σχετικό θέμα με τις κάμερες.
Έτσι διάβασα στην Metropolis.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Δεν καταλαβα που ακριβως ειναι το προβλημα εαν υπαρχουν αστυνομικοι εκει περα προς αποφυγην τετοιων πραξεων...
"Εσενα" δηλαδη ποιο δικαιωμα και ποια ελευθερια σου στερει το παραπανω "καθεστως"?
Γιατι εγω στο Bari ειμαι μπορω να σου δειξω οτι σε όλη την πολη υπαρχουν αστυνομικοι διασπαρτοι 24/7 κι εμενα ΠΟΤΕ δεν μου εχουν δειξει οτι στερειται καποια ελευθερια μου.
Σε ΟΛΗ την Ευρωπη-κοσμο στις μεγαλουπολεις υπαρχουν αστυνομικοι στα σημεια οπου ειναι συνηθισμενα τετοια φαινομενα.

Eαν παρερμηνευσα κατι, συγγνωμη αλλα σημερα δεν ειμαι και πολυ καλα.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Βρείτε τις διαφορές μεταξύ σύγχρονης ελληνικής δημοκρατίας και ολοκληρωτικού καθεστώτος και κερδίστε

κυρία κυρία!!! το χω το χω!!!! να πω να πω???

Θα πω!
Λοιπόν...
Στο ολοκληρωτικό καθεστώς, τον ρουφιάνο τον βλέπεις!!! Είναι αυτός που σε δείχνει με το δάχτυλο!!! Στη σύγχρονη ελληνική δημοκρατία δεν τον βλέπεις! Είναι πίσω από μια οθόνη που προβάλει η κάμερα!

Σημείωση της ΟΔ: To μήνυμα αυτό προήλθε από το θέμα Σχολιασμός ειδήσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
@ Mario

σύμφωνα με αυτά που γράφεις, μου επιτρέπεις να υποθέσω οτι δεν έχεις πρόβλημα και με τις κάμερες;

Σημείωση της ΟΔ: To μήνυμα αυτό προήλθε από το θέμα Σχολιασμός ειδήσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
@ Mario

σύμφωνα με αυτά που γράφεις, μου επιτρέπεις να υποθέσω οτι δεν έχεις πρόβλημα και με τις κάμερες;
Γιατί να έχει;
Μόνο κάποιος που έχει να κρύψει κάτι ή που μπορεί να φοβάται για κάτι, θα έχει πρόβλημα.

Σημείωση της ΟΔ: To μήνυμα αυτό προήλθε από το θέμα Σχολιασμός ειδήσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Γιατί να έχει;
Μόνο κάποιος που έχει να κρύψει κάτι ή που μπορεί να φοβάται για κάτι, θα έχει πρόβλημα.


με αυτό το σκεπτικό... ε αφού δεν έχουμε να κρύψουμε και τίποτα και δεν φοβόμαστε ότι είμαστε παράνομοι... ας βάλουμε και μέσα στο σπίτι μας μια κάμερα

Σημείωση της ΟΔ: To μήνυμα αυτό προήλθε από το θέμα Σχολιασμός ειδήσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top