Αγορές από Amazon.com

Constantinos

Νεοφερμένος

Ο Constantinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ιαλυσός (Ρόδος). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Σκέφτομαι να αγοράσω ένα mp4 και η πιο φθηνή τιμή είναι στο άμαζον το γερμανικό, που στέλνει και Ελλάδα, έχει αγοράσει κανένας ποτέ από εκεί, τι εντυπώσεις είχατε;;;:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
πρόσφατα παρήγγειλα ενα ξενόγλωσσο βιβλίο από το αμαζον. η παραγγελία μου δεν ήρθε μεσα στο χρονικό διάστημα που έλεγε και τωρα εστειλα μειλ στον πωλητη οτι δεν ηρθε τιποτα κλπ.
σας εχει τυχει αυτο; εχω αρχίσει να ανησυχω και για τα λεφτα μου αλλα κ επειδη χρειαζομαι το βιβλίο αμεσα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Είχα χρησιμοποιήσει το amazon πολλά χρόνια πριν και δεν μου άρεσε πολύ (ήμουν υποχρεωμένη να πάρω από το Αγγλικό, γιατί το Αμερικάνικο δεν με εξυπηρετούσε, το οποίο τα είχε όλα σε λίρες φυσικά και ήταν πανάκριβο). Ομως υποθέτω πως είναι σαν το eBay (το οποίο και λατρεύω) από θέματα ασφάλειας και δεν υπάρχει κίνδυνος να χάσεις τα λεφτά σου.
Ο πωλητής τι σου είπε? Tracking # έχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
οχι δυστυχως στην επιλογη αυτη δε δειχνει κατι :(
ο πωλητης μου ειπε οτι θα απαντησει εντος 48 ωρου δηλαδή μεχρι αυριο το απογευμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Από ποιά χώρα ήταν και πόσος καιρός πέρασε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Εγώ έχω αγοράσει αρκετές φορές, κυρίως βιβλία από το αγγλικό, γιατί το αμερικάνικο νομίζω έχει τελωνεία κλπ. Μου είχε κάνει εντύπωση ότι σε μερικά βιβλία οι τιμές ήταν πολύ καλές και αν κάνεις μεγάλη σχετικά αγορά πάνω από 25 λίρες έχεις δωρεάν μεταφορικά (δεν ξέρω για πόσο ισχύει). Μια φορά που είχα πρόβλημα επικοινώνησα μέσω chat και όλα καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
παρηγγειλα απο το amazon uk. το χρονικο περιθωριο που μου εδινε μεχρι να ερθει ηταν 2 μερες πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Στο site λέει dispatched έτσι; Μήπως απλά δεν ήρθε ο ταχυδρόμος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ναι αυτο λεει.
πηγα αυτοπροσωπως στο ταχυδρομειο, μου ειπαν οτι δεν τους εχει ερθει κατι και αμα μπορω να τους πω τον σειριακό αριθμό της παραγγελίας (αποτελειται απο δυο γραμματα κεφαλαια, 9 αριθμους και αλλα δυο γραμματα) για να μου το εντοπισουν.
αλλα ο πωλητης δεν εδινε τετοια πληροφορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
To tracking # το βάζεις και μόνη σου online και βλέπεις που βρίσκεται. Αν δεν έχουν περάσει 2 εβδομάδες, μην αγχώνεσαι γιατί σε μερικές περιπτώσεις συμβαίνει. Αυτοί σου λένε πάντα ένα ενδεικτικό χρονικό περιθώριο, δεν σημαίνει ότι επειδή έχει καθυστερήσει 2 μόνο μέρες χάθηκε ή δεν ξέρω κι εγώ τι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ακριβώς, είναι τελείως ενδεικτικό το χρονικό όριο που δίνουν. Πολλές φορές έρχονται και πολύ νωρίτερα, ειδικά από το αμερικάνικο που παίρνω εγώ, 3-4 φορές το χρόνο σίγουρα.

Από τη στιγμή που λέει dispatched, νομίζω έχει φύγει από αυτούς, δεν θα μπορέσεις να κάνεις και πολλά παρά να περιμένεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
μπορεις να κοιταξεις το e-mail σου για τυχον ανακοινωση της αιτιας που καθυστερει. Εμενα μου ειχαν στειλει οταν κατι καθυστερησε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
τι εννοεις οτι το βαζω μόνη μου; ειναι επιλογη που την κανω κατα την παραγγελια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εννοώ ότι το γράφεις και μόνη σου σε μια φόρμα του ταχυδρομείου και βλέπεις που βρίσκεται, δεν χρειάζεται να το κάνουν οι υπάλληλοι. To αν υπάρχει αυτό το νούμερο βέβαια δεν το ξέρεις, γιατί μπορεί αυτός να σου έστειλε το πακέτο απλό. Πράγμα που δεν νομίζω να έκανε, γιατί τον κάνει πάρα πολύ ευάλωτο (μπορείς να το παραλάβεις και να ισχυριστείς το αντίθετο, κανένας επιχειρηματίας δεν θα το διακινδύνευε). Υπάρχει και η πιθανότητα να το έστειλε με delivery confirmation, δηλαδή να φαίνεται απλά αν το έχεις παραλάβει ή όχι αλλά να μην φαίνεται το που βρίσκεται. Κατά τη γνώμη μου περίμενε να δεις αν έχει tracking number να σου δώσει και αν μέχρι το τέλος της εβδομάδας δεν έχεις δει προκοπή, κάνε αυτό:
When do I use the "I did not receive my item or received it late" reason while filing an A-to-z Guarantee claim?

If the estimated delivery date noted on your order detail page has passed and you have still not received the product(s) you ordered, you can file a claim citing the reason "I did not receive my item or received it late."
You can also choose the desired resolution:

  • Received item late and would like to return: The item arrived after the estimated delivery date, and you would like to return the item to the seller rather than keep it.
  • Did not receive full order or part of the order: Some or all items in the order have not been delivered to you yet.
  • Received items late and would like to have a refund of delivery charges: The item arrived after the estimated delivery date, but you would keep it if the seller were to issue you a refund of your delivery costs.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Η γνώμη μου είναι ότι κακώς παρήγγειλες από seller. Το βιβλίο που έψαχνες δεν το πουλούσε το ίδιο το Amazon; Συνήθως, έχει όλα τα βιβλία... Αλλά από τη στιγμή που λέει dispatched δεν νομίζω να βρεις άκρη, όντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
πηγα να το παρω φθηνότερα και την πατησα μαλλον :/:
θα δουμε τι θα μου απαντησει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Στο ξαναλέω: ηρέμησε γιατί ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να χάσεις τα λεφτά σου. Μπορεί να αργήσει να σου έρθει (σε αυτή την περίπτωση σου επιστρέφει τα μεταφορικά έξοδα) ή να μην έρθει και να σου επιστρέψει όλο το ποσό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
εμ, σα σφηνα μπαινω και μαλλον οφ αλλα συνηθως με τι ταχυδρομειο στελνονται τα αντικειμενα αυτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εξαρτάται τι θες να πληρώσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
όου......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top