Διέρρευσαν πληροφορίες για τα Windows 8

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Πληροφορίες που διέρρευσαν στο διαδίκτυο αποκαλύπτουν τα σχέδια της Microsoft για ένα νέο λειτουργικό σύστημα 128-bit

Η έκδοση, που αναμένεται να αποτελέσει τον διάδοχο των Windows 7, θα περιλαμβάνει την αρχιτεκτονική 128bit, σύμφωνα με πληροφορίες που διέρρευσαν κατά λάθος από την ομάδα έρευνας και ανάπτυξης της Microsoft στις Η.Π.Α..

Ένας εργαζόμενος στην εταιρεία, φαίνεται ότι αποκάλυψε λεπτομερώς τα σχέδια της Microsoft, όχι μόνο για τα Windows 8 αλλά και τα Windows 9, στο site LinedIn. Όπως δήλωνε ο ίδιος, "δουλεύει σε ένα τμήμα υψηλής ασφάλειας για την έρευνα και την ανάπτυξη στρατηγικών πλάνων για σημαντικά εγχειρήματα".

Συνεχίζει λέγοντας ότι "τα προγράμματά του περιλαμβάνουν συμβατότητα αρχιτεκτονικής 128bit με τα Windows 8 kernel και Windows 9 project plan". Όπως δηλώνει, είναι επίσης υπεύθυνος για την "σύναψη συνεργασιών με τις Intel, AMD, HP και IBM".

Τα Windows 7, τα οποία θα κυκλοφορήσουν παγκοσμίως σε δύο εβδομάδες, θα είναι διαθέσιμα στις εκδόσεις 32bit και 64bit. Η 128bit έκδοση των Windows 8, θα αποτελούν το επόμενο τεράστιο βήμα σε επίπεδο απόδοσης.

Σύμφωνα με τα σχέδια της Microsoft, η εταιρεία σκοπεύει να διαθέτει μια νέα έκδοση των Windows κάθε τρία χρόνια, οπότε τα Windows 8 αναμένεται να είναι έτοιμα το 2012.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Ρε κουνήσου απ' τη θέση σου και χτύπα ξύλο. Καλά καλά δεν έχουν βγάλει τα 7 θα μας βγάλουν και 8... Κάποιος μ****** που ήθελε να σπάσει πλάκα και ήξερε να κρύβει την IP του θα ήταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
«Διέρευσαν» «κατα λάθος» όλες οι «λεπτομέρειες».
Ναι καλά.

Μου θυμίζει το σκηνικό με τους pentium πριν καμιά δεκαπενταριά χρόνια (που και καλά θα βγάζαν τους "hexium" και μετά τους "heptium".

Επίσης δίνετε link στις πηγές σας, αλλιώς είναι σαν να μην υπάρχουν οι ειδήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Hoax προφανέστατα.
Τι να το κάνεις το 128 bit λειτουργικό όταν δεν υπάρχουν (και δε θα υπάρξουν σύντομα) 128 bit desktop επεξεργαστές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Ρε κουνήσου απ' τη θέση σου και χτύπα ξύλο. Καλά καλά δεν έχουν βγάλει τα 7 θα μας βγάλουν και 8... Κάποιος μ****** που ήθελε να σπάσει πλάκα και ήξερε να κρύβει την IP του θα ήταν...

Και εγώ αυτής της άποψης είμαι αλλά είπα να το στείλω το θέμα για να δω απόψεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Ρε κουνήσου απ' τη θέση σου και χτύπα ξύλο. Καλά καλά δεν έχουν βγάλει τα 7 θα μας βγάλουν και 8... Κάποιος μ****** που ήθελε να σπάσει πλάκα και ήξερε να κρύβει την IP του θα ήταν...

Γιατι να κρύψει την IP του; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Γιατί αλλιώς θα καταλάβαιναν ποιό μέλος του site καθόταν και έσπαγε πλάκα και θα του έριχναν και bann...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
https://windows8news.com/ lol
παντως 128μπιτ δεν υπαρχει ακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Γιατί αλλιώς θα καταλάβαιναν ποιό μέλος του site καθόταν και έσπαγε πλάκα και θα του έριχναν και bann...

σιγα μην του ριξουν βαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
ΌΟΟχι ρε... σιγά μην κοροϊδέψει 5 εκατομμύρια κόσμο και του ρίξουν και bann... άμα μπορούσαν να δουν την IP του και ταυτιζόταν με κάποιου μέλους θα τον ξεκώλι@ζ@ν...

Και δεν θα του ρίξουν βαν. Από μεταφορικής με κοντέινερ και πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
ΌΟΟχι ρε... σιγά μην κοροϊδέψει 5 εκατομμύρια κόσμο και του ρίξουν και bann... άμα μπορούσαν να δουν την IP του και ταυτιζόταν με κάποιου μέλους θα τον ξεκώλι@ζ@ν...

Και δεν θα του ρίξουν βαν. Από μεταφορικής με κοντέινερ και πάνω.
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
ΌΟΟχι ρε... σιγά μην κοροϊδέψει 5 εκατομμύρια κόσμο και του ρίξουν και bann... άμα μπορούσαν να δουν την IP του και ταυτιζόταν με κάποιου μέλους θα τον ξεκώλι@ζ@ν...

Και δεν θα του ρίξουν βαν. Από μεταφορικής με κοντέινερ και πάνω.

Πρώτα απ'όλα είναι ban όχι bann. Ελευθερία του λόγου δεν έχουμε; Γιατι να τον κάνουν ban? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Το ξέρω. Έχω τους λόγους μου να το λέω bann.

Λοιπόν... Απάντηση στο 2...

Βγαίνω εγώ και ανοίγω θέμα στη τεχνολογία με double account (φονάζοντας ότι είμαι τεχνικός της apple) ότι η apple σταμάτησε τη σειρά Mac OS X και προχώρησε στη σειρά Mac OS X-I. Σχεδιάζει να πασάρει τη σειρά με φρούτα αντί για αιλουροειδή. Αναμένεται μετά το snowleopard το
"Apple Mac OS X-I... Apple".

Θα μου έριχνες μπαν αν ήσουν ο Petros, ή δεν θα μου έριχνες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μα τι λετε ποιο μπαν. Ποιον να κανει μπαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Διάβασε πιο πριν ρε krou...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Τα διαβασα ολα τα ποστ. Για τον υπαλληλο λες; Δεν το εγραψε σε φορουμ σε ενα σάιτ LinedIn (λινκ εχουμε; ) λεει το ειπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Hoax προφανέστατα.
Τι να το κάνεις το 128 bit λειτουργικό όταν δεν υπάρχουν (και δε θα υπάρξουν σύντομα) 128 bit desktop επεξεργαστές;


Καλά τα λέει το παιδί που πήγατε να το φάτε. Τα windows 8 έχουν αρχίσει να γίνονται τα πρώτα βήματα και σε 3 χρόνια περίπου θα πρωτοκυκλοφορήσουν σύμφωνα με την Microsoft σκοπεύει κάθε 3 χρόνια να κυκλοφορεί ένα νέο λειτουργικό.

Τώρα ας την πούμε και λίγο στην apple ή αλλιώς μηλοεταιρία
το 2009 το Snow Leopard σχεδόν ξαναγράφτηκε σε 64-bit, όταν 64-bit Windows υπάρχουν εδώ και έξι χρόνια. Τώρα θυμήθηκε η apple τα 64-bit όταν ο ανταγωνισμός μιλάει για 128-bit. (αν και πιστεύω ότι περίπου το 2020 θα έχουν 128bit system,Os και applications)

Η apple θα πετύχει όταν θα κάνει την αρχιτεκτονική ανοιχτή.Τα 64bit θα πιάσουν γιατί έχουν άπειρα οφέλη και αυτή τη στιγμή αν δεν κάνω λάθος σχεδόν όλοι οι επεξεργαστές για PC είναι 64bit.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Κοίτα, πιστεύεις εσύ, ότι ο άνθρωπος ήταν τεχνικός, του είπαν ότι δουλεύει σε top secret και πήγε και τα ξεφούρνισε όλα στον τύπο χωρίς να νοιάζεται για την απόλυσή του. Εμένα πιο πολύ σαν παραμυθάκι μου ακούγεται... Είτε κόλπο της microsoft να βγάλει φήμες για 128μπιτο, ή ο άλλος ήταν μαλάκας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Κοίτα, πιστεύεις εσύ, ότι ο άνθρωπος ήταν τεχνικός, του είπαν ότι δουλεύει σε top secret και πήγε και τα ξεφούρνισε όλα στον τύπο χωρίς να νοιάζεται για την απόλυσή του. Εμένα πιο πολύ σαν παραμυθάκι μου ακούγεται... Είτε κόλπο της microsoft να βγάλει φήμες για 128μπιτο, ή ο άλλος ήταν μαλάκας.

Μα εγω δε πιστευω καν οτι ειναι αληθινες οι πληροφοριες αυτες αλλα εσυ καθισες εφτιαξες σεναριο οτι εχει αλλαξει IP και τετοια χωρις καν να ξερουμε το σάιτ. Εχει κανεις λινκ αυτου του σάιτ τελοσπαντων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Μα δεν το έβγαλα από το μυαλό μου το τελευταίο! Αυτό μας λένε πως έγινε! Δεν έπρεπε και καλά να το πει, γιατί να το πει;;;
Και τέλος πάντων θέλουμε το λινκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top