Ερωτευμένος που παίρνει την απόφαση να χωρίσει... Αντέχει;

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
χωρίζω κ παλεύω με τον εαυτό μου να το σώσω ή να το αφήσω. είναι επώδυνο να προσπαθείς να σώσεις κάτι που δεν είναι στο χέρι συο αλλά στην καρδιά του άλλου, αλλά πονάει η σκέψη ναφήνεισ μια σχέση έτσι να φύγει όταν είναι η ζωή σου...

τι να κάνω να ξυπνήσω τον ενθουσιαμό του; αχ θεε μου, τόση λατρεία γιατί;:'( :'( :'( :'( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
@travel_lover ψυχραιμια πανω απ'ολα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Κούκλα μου διατήρησε την αξιοπρέπεια σου..Εινα στιγμές που πρέπει κυρίες να αποχωρούμε από την σχέση..Και να είσαι βέβαιη ότι αν σε αγαπάει θα ξαναγυρίσει:)
Δείξε δύναμη και δώσε βάση στον εαυό σου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natalia

Νεοφερμένος

Η Natalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Καμμιά φορά η ζωή σε αναγκάζει να αποδείξεις πόσο πολύ αγαπάς κάποιον: Με το να τον αρνηθείς.
Κάποιοι στη ζωή, έχουν ανάγκη όταν αγαπούν να νοιώθουν τους άλλους ελεύθερους, ακόμα κι από τους ίδιους....

Όταν ξέρεις πως την απόφαση του να χωρίσεις τη χρεώνεσαι εσύ που λογίζεσαι ως ο πιο δυνατός, τότε ναι, αντέχεις.
Όταν γνωρίζεις πως ο άλλος θα είναι πιο καλά χωρίς εσένα, αντέχεις.

Κι αν ακόμα χρειαστεί να κόψεις μαχαίρι ό,τι σε δένει μαζί του για να το κάνεις πιο εύκολο για εκείνον, θα το κάνεις.

Το αν νοιώθει, αν πονάει, αν υποφέρει μην το ρωτάτε καλύτερα.
Δεν είναι κάτι που αντέχεται να περιγραφεί, πόσο μάλλον εύκολο να το βιώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Πρώτα από όλα "ποιος είναι ο λόγος για να χωρίσει ένας ερωτευμένος"?

Εγώ πιστεύω ότι για κάτι σοβαρό αν χωρίζα θα έβαζα από πάνω τον εγωισμό άσχετα αν θα πονούσα ή όχι και θα τον έκοβα μαχαίρι και θα προσπαθούσα να βρω παρηγοριά σε παρέες ώστε να ξεχνούσα ή παρηγοριά από άλλη γυναίκα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrapt

Νεοφερμένος

Ο akrapt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 51 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ξύνεις παλιές ξεχασμένες πληγές μου φαίνεται :P


κοίτα να δεις...
οι άνθρωποι πολλές φορές δρουν αψυχολόγητα....
Τελικά απ όσο έχω καταλάβει δεν έχει σημασία πάντα το τι μπορεί να κάνει ή να δείχνει κάποιος... η ψυχή του το ξέρει μόνο το αν και το πόσο πονάει ή όχι...

Ξέρω από προσωπική μου εμπειρία ότι ΜΟΝΟ όταν ξέκοψα εντελώς μπόρεσα να προχωρήσω τη ζωή μου... πιο πριν, απλά δεν μπορούσα...
Και φυσικά δεν τον ξέχασα.... για να είμαι ακριβής, ήταν απ τις αγάπες που δεν θα ξεχάσω ποτέ μου.... η μία απ τις δυο που θα θυμάμαι ώσπου να πεθάνω...
Κι όμως... έφυγα... κι όμως... εγώ είπα το τελικό αντίο... κι όμως... τον αγαπούσα... και για την ακρίβεια... γιαυτό ακριβώς έφυγα...
Μόνο που αγαπούσα ΚΑΙ τον εαυτό μου


Κοίτα να δεις που οι λέξεις χάνουν σιγά σιγά το νόημα τους."ηταν απ'τις αγάπες->μια από τις δυο αγάπες κτλ....
Ελεος...Τι παιγνιδια είναι αυτά????
Μάλλον για τις σχέσεις μιλάς και όχι για αγάπη.Ετσι βγαίνει και κάποιο νόημα.Εγω έμαθα (στο σχολείο φυσικά) για ανθρώπους που καταστρέφουν μια ζωή για μιαν αγάπη.Για ανθρώπους που -αν χρειαστεί- είναι δίπλα στον άλλο αφήνοντας κάθε άλλο στη ζωή τους...
Γι'αυτή την αγάπη μιλάω εγώ γι'αυτήν αγωνίζομαι...
Το αρχικό ερώτημα θα πρέπει να είναι 'τι είναι αγάπη;"
Ετσι σαν παλιό λεύκωμα.
Ας αρχίσουμε από τα βασικά γιατί χάσαμε το δρόμο.
Ολα στα όρθια όλα στο λίγο.Μ'αυτόν τον τρόπο μόνο λίγα και μικρά μπορείς να περιμένεις.Σχέσεις πολλές.
Αγάπες??????????????????????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εγω έμαθα (στο σχολείο φυσικά) για ανθρώπους που καταστρέφουν μια ζωή για μιαν αγάπη.Για ανθρώπους που -αν χρειαστεί- είναι δίπλα στον άλλο αφήνοντας κάθε άλλο στη ζωή τους...
Γι'αυτή την αγάπη μιλάω εγώ γι'αυτήν αγωνίζομαι...

Την αγαπη, δεν την μαθαινεις στα σχολικα βιβλια.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
την αγαπη δεν την μαθαινεις. την ζεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Butterfly2312

Νεοφερμένος

Η Butterfly2312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Προσωπικά χώρισα τον πρωην μου και ας ήμουν φουλ ερωτευμένη μαζί του. Φυσικά πόνεσα αλλά δε γινόταν αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
κ γω αυτό σκέφτομαι...να τον αφήσω να φύγει, με ρίσκο να μην γυρίσει ποτέ... αλλά κ μόνο η σκέψη πονάει περισσότερο απο όσο μπορώ να εξηγήσω. κ η μοναξιά είναι μεγαλύτερη. κ ξέρω ότι θα τσούξει πολύ να είναι με κάποια άλλη στην αγκαλιά του, αλλά ξέρω επίσης ότι αυτό θα τον κάνει να χαμογελάσει ξανά...
αγαπώ κ αυτόν αγαπώ κ τον εαυτό μου, κ προσπαθώ να ισσορροπήσω πάνω σε αυτή την λεπτή γραμμή, δεν βρίσκω δύναμη όμως κ ούτε κάποιον να με στηρίξει...

αγάπη...το ομορφότερο συναίσθημα που σε κάνει να πετάς με όλη την ευτυχία, κ σε σκοτώνει ταυτόχρονα:( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αγάπες??????????????????????????????

τι να κάνω... έχω αφροδίτη στον σκορπιό και αγαπάω πολύ η γυναίκα...
ναι αγάπΕΣ.. πολλές αγάπες...
είμαι πληθορικός τύπος κι έχω αγαπήσει κάποιους ανθρώπους στη ζωή μου
τωρα αν εσυ πιστεύεις οτι η αγαπη είναι για να τη δίνουμε μονο σε ενα ατομο και παει τερμα αυτο ειναι.. παω πασσο κι απλά διαφωνώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
κ γω αυτό σκέφτομαι...να τον αφήσω να φύγει, με ρίσκο να μην γυρίσει ποτέ... αλλά κ μόνο η σκέψη πονάει περισσότερο απο όσο μπορώ να εξηγήσω. κ η μοναξιά είναι μεγαλύτερη. κ ξέρω ότι θα τσούξει πολύ να είναι με κάποια άλλη στην αγκαλιά του, αλλά ξέρω επίσης ότι αυτό θα τον κάνει να χαμογελάσει ξανά...
αγαπώ κ αυτόν αγαπώ κ τον εαυτό μου, κ προσπαθώ να ισσορροπήσω πάνω σε αυτή την λεπτή γραμμή, δεν βρίσκω δύναμη όμως κ ούτε κάποιον να με στηρίξει...

αγάπη...το ομορφότερο συναίσθημα που σε κάνει να πετάς με όλη την ευτυχία, κ σε σκοτώνει ταυτόχρονα:( :'(

λες να τον αφησεις να φυγει με ρισκο να μη ξαναγυρισει ποτε....μα εχει ουσιαστικα ηδη φυγει....το εχεις καταλαβει και εσυ...απλα παρατεινεις το αναποφευκτο...τωρα πως και που καποιος ερωτευμενος θα βρει τη δυναμη για την οποια μιλας δεν ξερω..ισως μαλλον πρεπει να τη βρει σε εκεινον τον ιδιο...μεσα του...
:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrapt

Νεοφερμένος

Ο akrapt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 51 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Την αγαπη, δεν την μαθαινεις στα σχολικα βιβλια.. ;)

Αν δεν κατάλαβες την ειρωνeία του λόγου μου sorry....Δεν μπορω να κάνω κάτι γι αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrapt

Νεοφερμένος

Ο akrapt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 51 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
τι να κάνω... έχω αφροδίτη στον σκορπιό και αγαπάω πολύ η γυναίκα...
ναι αγάπΕΣ.. πολλές αγάπες...
είμαι πληθορικός τύπος κι έχω αγαπήσει κάποιους ανθρώπους στη ζωή μου
τωρα αν εσυ πιστεύεις οτι η αγαπη είναι για να τη δίνουμε μονο σε ενα ατομο και παει τερμα αυτο ειναι.. παω πασσο κι απλά διαφωνώ :)


Δε διαφωνώ σ'αυτό αλλα στην ευκολία με την οποία μιλάμε για τις...αγάπες μας.Δεν είναι απλό συναίσθημα η αγάπη και πρέπει να το διαχωρίζουμε από τον έρωτα,το πάθος η το περνάω καλά.Νομίζω οτι η αγάπη είναι ολοκληρωτικό συναίσθημα το οποίο δεν ζούμε και πολύ συχνά και δεν ξεπερνάμε τόσο ευκολα...
Ειναι μπερδεμένα πράγματα αυτά και καθόλου απλά για να περνάμε από τη μία όχθη στην άλλη κατά βούληση.
Σε κάθε περίπτωση οι διαφωνίες είναι κάτι φυσιολογικό σε όλα τα επίπεδα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
ερωτεύεσαι σφοδρα, μπορεί πολλές φορές, αλλά λίγοι εώς ελάχιστοι είναι αυτοί που θαγαπήσεις πραγματικά με όλο σου το είναι. είναι μεγάλη κουβέντα να λες ότι αγαπάς μόνο μια φορά στην ζωή σου, αλλά λίγοι θα περάσουν από τον κινηματογράφο της ζωής σου στα τελευταία σου...και είμαι τυχερή που έχω τουλάχιστον έναν στο ιστορικό μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrapt

Νεοφερμένος

Ο akrapt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 51 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ερωτεύεσαι σφοδρα, μπορεί πολλές φορές, αλλά λίγοι εώς ελάχιστοι είναι αυτοί που θαγαπήσεις πραγματικά με όλο σου το είναι. είναι μεγάλη κουβέντα να λες ότι αγαπάς μόνο μια φορά στην ζωή σου, αλλά λίγοι θα περάσουν από τον κινηματογράφο της ζωής σου στα τελευταία σου...και είμαι τυχερή που έχω τουλάχιστον έναν στο ιστορικό μου...

Αυτό ακριβώς εννοώ....
Συμφωνώ και με κάποιον...
BINGOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO...............!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς εννοώ....
Συμφωνώ και με κάποιον...
BINGOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO...............!!!!!!!!!

βρε akrapt, εσύ όμως λες ότι δεν υπάρχει περίπτωση να είναι πάνω από μια φορά. μπορείς να έχεις πάνω από μια αγαπες, απλά είναι λίγες, παρα πολυ λίγες, αρκεί να μην θεωρείς ότι για οποιονδηποτε χτυπήσει λίγο η καρδιά σου, είανι αγάπη...
άλλο ερωτας άλλο αγαπη, σε αυτό συμφωνω απολυτως!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrapt

Νεοφερμένος

Ο akrapt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 51 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
βρε akrapt, εσύ όμως λες ότι δεν υπάρχει περίπτωση να είναι πάνω από μια φορά. μπορείς να έχεις πάνω από μια αγαπες, απλά είναι λίγες, παρα πολυ λίγες, αρκεί να μην θεωρείς ότι για οποιονδηποτε χτυπήσει λίγο η καρδιά σου, είανι αγάπη...
άλλο ερωτας άλλο αγαπη, σε αυτό συμφωνω απολυτως!;)

Λέω οτι δεν είναι απλό συναίσθημα να πηγαίνουμε από τη μια μερια στην άλλη.Και στην τελική είναι πολλοί που αγαπούν για μία και μόνη φορα.Δεν ειναι κανόνας όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λέω οτι δεν είναι απλό συναίσθημα να πηγαίνουμε από τη μια μερια στην άλλη.Και στην τελική είναι πολλοί που αγαπούν για μία και μόνη φορα.Δεν ειναι κανόνας όμως.

Μιας όμως που ειμαι και 36 χρονών και έχουν περάσει πολλές μέρες από ανάμεσα, ελπίζω τουλάχιστον να μου "αναγνωρίζεις το δικαίωμα" να έχω αγαπήσει πάνω από μια φορά στη ζωή μου (τις δυο τρεις τέσσερις που λεγαμε και πριν) και να είναι ολες ...ολοκληρωτικές


ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Λέω οτι δεν είναι απλό συναίσθημα να πηγαίνουμε από τη μια μερια στην άλλη.Και στην τελική είναι πολλοί που αγαπούν για μία και μόνη φορα.Δεν ειναι κανόνας όμως.

Ευτυχώς δεν είναι κανόνας. Γιατί αγαπάμε πολλές φορές λάθος άνθρωπο. Αν δεν είχαμε την δυνατότητα να ξαν' αγαπάμε, θα ήμασταν παρα πόλοι από μας δυστυχισμένοι για μια ζωή.

Ευτυχώς… αγαπάς ξανά, και είναι το ίδιο αληθινό και δυνατό συναίσθημα. Αρκεί να το επιτρέπεις στον εαυτό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top