Avast antivirus

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Θέλω μια δωρεάν λύση για antivirus και σκέφτομαι να κατεβάσω το Avast 4 Home edition. Στο internet είδα πολύ καλές κριτικές. Τι λέτε εσείς; Αξίζει;

Πόσο πίσω (ή μπροστά) είναι από άλλες λύσεις που θέλουν κάποια μικρή χρέωση; Π.χ. πείτε μου για NOD32 ή Kaspersky... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ παλία είχα nod32 αλλά όταν έληξε η άδεια μου γύρισα σε Avast ... Χμ πιστεύω ότι κάποιος που ξέρει, ξέρει το τι είναι επικίνδυνο και τι όχι ... μια χαρά το καλύπτει το avast. Αξίζει τον κόπο να το δοκιμάσεις...

Πάντως εμένα το nod32 μου λυπεί πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εγώ θα σου πρότεινα το AVG antivirus. Καλύπτει όλες μου τις ανάγκες επάξια εδώ και 4-5 χρόνια!
Βέβαια η αλήθεια είναι πως ξέρω και να προσέχω.
Πρόσφατα το ewido antispyware μετατράπηκε σε AVG antispyware, επίσης πολύ καλό.
www.free.grisoft.com

Εδώ: www.virus.gr μπορείς να δεις συγκριτικά τεστ από έναν τρελάρα έλληνα που έχει συλλογή ιών! (Ωραία τρέλα όμως! Να 'ναι καλά ο άνθρωπος!)

Βγάζει το AVAST πολύ ψηλά στη λίστα με 87.46% επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
το avast για δωρεαν προιον ειναι το κορυφαιο κατ εμε. εαν το ρυθμισεις σωστα ( που ειναι πολυ ευκολο να το κανεις ) εισαι καλυμενος 100%

ΥΓ πριν κανα διμηνο ειχε κολλησει ενας server μου εναν ιο που δεν εφευγε με τιποτα, του εβαλα το Avast server edition και με ενα boot time scan καθαρισε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Ευχαριστώ παίδες! Πάω μια βόλτα από τα links που έβαλε η isi...

Πιστεύω πως ξέρω κ εγώ να προσέχω καλά (νομίζω), οπότε δεν θα έχω πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Και η σις μου μου είπε να πάρω το AVG για antivirus, η οποία όσο να 'χει ξέρει κάμποσα πράγματα παραπάνω από μένα (αν και μικρότερη :P)


Είναι δύο downloads; Antivirus & spyware;
Θα πρέπει επίσης να προσέξω κάτι;

Όταν λέω να προσέξω, λέω γιατί εσείς ξέρετε, όπως λέτε, να προστατεύεστε (:P), ενώ εγώ είμαι ολίγον άσχετος από antivirus :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top