Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
οκ... 11 Ιανουαριου 1990 περιπου στις 14.30... Αθηνα! :P;)

ΔΙδυμοι

Αν ο ωροσκόπος σας είναι στους Διδύμους, έχετε σώμα λεπτό, νευρικό και υπερκινητικό. Φαίνεστε άτομο υπερενεργητικό, περίεργο και αγχώδες. Σας είναι δύσκολο να συγκεντρωθείτε σε ένα στόχο ή σκοπό. Η αντίληψή σας είναι ιδιαίτερα ανεπτυγμένη και καταλαβαίνετε γρήγορα τι συμβαίνει γύρω σας. Με την οξυμένη αντίληψη σας, μπορείτε να αντιγράφετε οτιδήποτε δείτε στο περιβάλλον Η ευστροφία σας σας κάνει να αντιδράτε πολύ γρήγορα και άμεσα. Έχετε ταλέντο στις ξένες γλώσσες ενώ έχετε την ικανότητα να τις μαθαίνετε εύκολα. Γίνεστε πολύ καλοί μίμοι, ηθοποιοί ή δημοσιογράφοι. Οι αλλαγές σε ιδέες και συνήθειες είναι συχνές και πολλές στη ζωή σας. Τα τηλέφωνα και τα κομπιούτερ, σας έλκουν ιδιαίτερα και βοηθούν την ανήσυχη φύση σας, αρκεί να μην το παρακάνατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia

Νεοφερμένος

Η georgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Θα μου πεις κι εμένα;
21-07-1980 στις 07:00 στην Αθήνα
Thanks :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
λοιπόν εγω γεννήθηκα 21/9/1983 στην Αθήνα
03:15 τί ωροσκόπο έχω και ποια τα χαρακτηριστικά μου??:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Θα μου πεις κι εμένα;
21-07-1980 στις 07:00 στην Αθήνα
Thanks :)

Λεων ειναι ο ωροσκόπος σου!Μια χαρα!;)

Ο Λέων στην ανατολή σας δίνει ένα ενεργητικό σώμα, νευρικό και μεγαλόπρεπο. Είστε άτομο φλογερό και επιβλητικό. Φαίνεστε ευγενικοί, φιλόδοξοι και δημιουργικοί. Είστε γενναιόδωροι, μεγαλόψυχοι και ειλικρινείς. Έχετε ψυχαγωγικές ικανότητες και αγάπη στα παιδιά. Σας έλκουν πολύ ο έρωτας και τα τυχερά παιχνίδια. Συχνά γίνεστε ευέξαπτοι και υπερβολικοί, ενώ αντιπαθείτε ή συμπαθείτε έντονα. Σας έλκουν οι μεγάλες ιδέες και βάζετε μεγάλους στόχους στην ζωή σας. Αγαπάτε την αρχηγία και είστε καλός στην οργάνωση. Η πολυτέλεια, η καλοπέραση και οι διασκεδάσεις είναι πολύ σημαντικά για σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
λοιπόν εγω γεννήθηκα 21/9/1983 στην Αθήνα
03:15 τί ωροσκόπο έχω και ποια τα χαρακτηριστικά μου??:hmm::hmm:

Λεων και εσυ!:)

Ο Λέων στην ανατολή σας δίνει ένα ενεργητικό σώμα, νευρικό και μεγαλόπρεπο. Είστε άτομο φλογερό και επιβλητικό. Φαίνεστε ευγενικοί, φιλόδοξοι και δημιουργικοί. Είστε γενναιόδωροι, μεγαλόψυχοι και ειλικρινείς. Έχετε ψυχαγωγικές ικανότητες και αγάπη στα παιδιά. Σας έλκουν πολύ ο έρωτας και τα τυχερά παιχνίδια. Συχνά γίνεστε ευέξαπτοι και υπερβολικοί, ενώ αντιπαθείτε ή συμπαθείτε έντονα. Σας έλκουν οι μεγάλες ιδέες και βάζετε μεγάλους στόχους στην ζωή σας. Αγαπάτε την αρχηγία και είστε καλός στην οργάνωση. Η πολυτέλεια, η καλοπέραση και οι διασκεδάσεις είναι πολύ σημαντικά για σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Είστε και οι δυο άτομα γεμάτα θέληση και πάθος, με μια ισχυρή επιθυμία να ζήσετε έντονα και δυνατά, και αγαπάτε ιδιαίτερα αυτό το χαρακτηριστικό ο ένας στον άλλον.Υπάρχει πολλή φλόγα μέσα στην σχέση σας και είναι πολύ πιθανό, να μάχεστε άγρια ορισμένες φορές και να τραβάτε και οι δυο την κατάσταση στα άκρα. Εκείνος ως Κριός ωστόσο, μπορεί να απελευθερώσει θυμό και συγκινήσεις και αμέσως μετά αρκετά εύκολα να ξεχάσει, ενώ εσύ ως Σκορπιός τρέφεις την μνησικακία και μπορεί να ξύνεις τις πληγές που αθελά του ανοίγει. Εσύ απαιτείς από εκείνον ειλικρίνεια, πίστη και σοβαρότητα και μπορείς να προσφέρεις με τη σειρά σου, όλη την πίστη και το πάθος σου. Η βασική διαφορά σας, που συχνά σας φέρνει σε σύγκρουση είναι, πως εσένα σε χαρακτηρίζει η δυνατή θέληση και η αφοσίωση και συχνά χρειάζεται να νιώθεις έντονα δεμένη συναισθηματικά, ενώ εκείνος από την άλλη, δεν νιώθει την ίδια επιτακτική ανάγκη για στενή δέσμευση και ίσως να καταπιεστεί από τον ασφυκτικό κλοιό γύρω του.

Έπεσες μέσα! Ειδικά το τμήμα που έκανα bold είναι απολύτως αντιπροσωπευτικό της σχέσης μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Ωροσκόπος ΛΕΩΝ
Ο Λέων στην ανατολή σας δίνει ένα ενεργητικό σώμα, νευρικό και μεγαλόπρεπο. Είστε άτομο φλογερό και επιβλητικό. Φαίνεστε ευγενικοί, φιλόδοξοι και δημιουργικοί. Είστε γενναιόδωροι, μεγαλόψυχοι και ειλικρινείς. Έχετε ψυχαγωγικές ικανότητες και αγάπη στα παιδιά. Σας έλκουν πολύ ο έρωτας και τα τυχερά παιχνίδια. Συχνά γίνεστε ευέξαπτοι και υπερβολικοί, ενώ αντιπαθείτε ή συμπαθείτε έντονα. Σας έλκουν οι μεγάλες ιδέες και βάζετε μεγάλους στόχους στην ζωή σας. Αγαπάτε την αρχηγία και είστε καλός στην οργάνωση. Η πολυτέλεια, η καλοπέραση και οι διασκεδάσεις είναι πολύ σημαντικά για σας.

Ζώδιο Αιγόκερος
Ο Αιγόκερως είναι ο ορθολογιστής του ζωδιακού κύκλου. Γνωρίζει τι θα πει " παν μέτρο άριστον " και θα το τηρήσει. Είναι ο τύπος που πολύ δύσκολα θα τον παρασύρουν τα πάθη της ζωής. Ο σοβαρός και ώριμος χαρακτήρας του καταλαβαίνει, ότι οι επιδείξεις ισχύος και προβολής δεν ανήκουν στην ανθρώπινη φύση. Η εμπειρία του είναι μεγάλη όπως των γερόντων. Αν και ξέρει πως θα χρησιμοποιήσει τα πάντα γύρω του, για να πετύχει τους στόχους του, νιώθει μέσα του την ματαιότητα της ύλης και μελαγχολεί. Οι τέχνες,(μουσική, ζωγραφική, ποίηση),η θρησκεία, θα γίνουν ο δρόμος για τις υπαρξιακές του αναζητήσεις. Η οικογένεια και οι παραδόσεις είναι πολύ σημαντικοί παράγοντες στην ζωή του. Οι αρχές και οι νόμοι για τον Αιγόκερω δημιουργήθηκαν για την τάξη, την ισορροπία και για την υπεράσπιση των αδυνάτων και είναι κάτι που ξέρει να σέβεται από πολύ μικρός. Κάτω από τον σοβαρό του ύφος κρύβει μια αρκετά ευαίσθητη ψυχή, που θα συγκινηθεί στο άκουσμα μιας θλιβερής ιστορίας και θα βοηθήσει όσο μπορεί. Η πειθαρχία, η τάξη και η οικονομία είναι έμφυτα στοιχεία στον Κρόνιο χαρακτήρα του. Πολλές φορές γίνεται υπερβολικά πεισματάρης στις αποφάσεις και τις ιδέες του και είναι πολύ δύσκολο έως ακατόρθωτο να του τις αλλάξεις. Αν το αγαπημένο σας πρόσωπο είναι Αιγόκερως, η οικογένεια και οι ρίζες σας θα εξεταστούν προσεκτικά, για να αποφασίσει να ενώσει την ζωή του μαζί σας. Θα τηρεί τα καθήκοντα και τις υποχρεώσεις του στο γάμο και θα απαιτεί σοβαρότητα από σας.

Δηλαδή πολύ καλά,ε?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Giovanna Ξύπνα παιδί μου θα μου πείς σε ποιά περιοχή γεννήθηκες για να σου βγάλω τον ωροσκόπο σου?


μαρουσι αττικης! σορι, με πλακωσε ενα ωραιο παπλωμα.. μολις τωρα ξυπνησα!!!:redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ζώδιο Αιγόκερος
Ο Αιγόκερως είναι ο ορθολογιστής του ζωδιακού κύκλου. Γνωρίζει τι θα πει " παν μέτρο άριστον " και θα το τηρήσει. Είναι ο τύπος που πολύ δύσκολα θα τον παρασύρουν τα πάθη της ζωής. Ο σοβαρός και ώριμος χαρακτήρας του καταλαβαίνει, ότι οι επιδείξεις ισχύος και προβολής δεν ανήκουν στην ανθρώπινη φύση. Η εμπειρία του είναι μεγάλη όπως των γερόντων. Αν και ξέρει πως θα χρησιμοποιήσει τα πάντα γύρω του, για να πετύχει τους στόχους του, νιώθει μέσα του την ματαιότητα της ύλης και μελαγχολεί. Οι τέχνες,(μουσική, ζωγραφική, ποίηση),η θρησκεία, θα γίνουν ο δρόμος για τις υπαρξιακές του αναζητήσεις. Η οικογένεια και οι παραδόσεις είναι πολύ σημαντικοί παράγοντες στην ζωή του. Οι αρχές και οι νόμοι για τον Αιγόκερω δημιουργήθηκαν για την τάξη, την ισορροπία και για την υπεράσπιση των αδυνάτων και είναι κάτι που ξέρει να σέβεται από πολύ μικρός. Κάτω από τον σοβαρό του ύφος κρύβει μια αρκετά ευαίσθητη ψυχή, που θα συγκινηθεί στο άκουσμα μιας θλιβερής ιστορίας και θα βοηθήσει όσο μπορεί. Η πειθαρχία, η τάξη και η οικονομία είναι έμφυτα στοιχεία στον Κρόνιο χαρακτήρα του. Πολλές φορές γίνεται υπερβολικά πεισματάρης στις αποφάσεις και τις ιδέες του και είναι πολύ δύσκολο έως ακατόρθωτο να του τις αλλάξεις. Αν το αγαπημένο σας πρόσωπο είναι Αιγόκερως, η οικογένεια και οι ρίζες σας θα εξεταστούν προσεκτικά, για να αποφασίσει να ενώσει την ζωή του μαζί σας. Θα τηρεί τα καθήκοντα και τις υποχρεώσεις του στο γάμο και θα απαιτεί σοβαρότητα από σας.

YEP για μένα μιλάει... ξέχασε βέβαια να αναφέρει περί .... μετριοφροσύνης :P:P

έχω οροσκόπο Ιχθύες... (γεννημένη 27-12-1970 ώρα 11,05 το πρωί Αθήνα)
τι περισσότερο μπορείτε να μου πειτεεεεεεεε :D tks :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
6 Σεπτέμβρη 1985, Αθήνα, 12 το μεσημέρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girlio_4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girlio_4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
αααα...θελω και εγώωω! :P
είμαι το χειρότερο (τουλαχιστον έτσι μου λένε!)
Διδυμος με ωροσκόπο παρθένο...:redface:
με τι ταιριάζω;;;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girlio_4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girlio_4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
τι εγίνε μετά απο μένα το χάος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πρέπει να το δει η Νεράϊδα, εγώ μόνο ωροσκόπο βγάζω.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ πάντως λέω και τα χαρτιά....
μήπως να το γυρίζαμε σε κανα 090 να βγάζαμε και κανα χοντρο φράγγο? :hmm:


:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Χαρτιά, καφέ, ταρώ, χέρι και πάντα είμαι μέσα απο ζώδια είμαι σκράπας Κουέ έλλα να ανοίξουμε μαζί το μαγαζάκι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
5 Γεναρη 1971 στις 6 το πρωι, στο Γιoχανεσμπουργκ Νοτιας Αφρικης.


εδω σας θελω :bleh:

Aυτό ισχύει; Η ώρα δηλ.. γιατί εγώ άλλη ώρα θυμάμαι! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
ναι αμε υσχει, μαλλον με μπερδεψες με τον Σακη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ κάτι σε 11 θυμάμαι.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Αιγοκερίνα με ωροσκόπο κατσίκα(=αιγόκερως)


Εγώ λέω το φραππέ, ποιος θέλει να συνεργαστούμε:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Θα ψάξω και για τα άλλα ζώδια να δω αν έχει κάτι αντίστοιχο:

100 λόγοι για να αγαπήσετε έναν Αιγόκερω

1. Του αρέσει να ασχολείται με το σπίτι.

2. Δεν επαναπαύεται στις δάφνες του.

3. Είναι γεννημένος για να οργανώνει.

4. Είναι τόσο επιμελής.

5. Κινεί γη και ουρανό για την οικογένεια του.

6. Δίνει τόσο εύκολα, όσο απαιτεί.

7. Είναι παρών όπου υπάρχει ανάγκη.

8. Σχεδόν κανείς δεν γνωρίζει ακριβώς την κρυφή πλευρά του.

9. Του αρέσει να ανακαλύπτει κρυμμένα μυστήρια.

10. Κρύβει πάντα δύο άσους στο μανίκι.

11. Ποτέ δεν παραφουσκώνει το πορτοφόλι του.

12. Ξέρει τι είναι δυνατό.

13. Η καρδιά του επιζητεί την πίστη.

14.Δεν κάνει διακρίσεις στις συμπάθειες.

15. Δεν μπορείς εύκολα να τον τουμπάρεις.

16. Είναι αδέκαστος.

17. Το συναίσθημα δεν τον πνίγει.

18. Και μέσα στη μεγαλύτερη θλίψη διακρίνει μια ακτίνα φωτός.

19. Έχει το τακτ άγγλου μπάτλερ.

20. Προτιμά να ξεκαθαρίζει εγκαίρως τη θέση του.

21. Δεν χρειάζεται να παίζει εντός έδρας για να κερδίσει.

22. Δεν συγχέει την αφοσίωση με την υποταγή.

23. Είναι η πίστη προσωποποιημένη.

24. Ξέρει να ζεσταίνει όταν κάνει παγωνιά.

25. Μαζί του δεν χρειάζεται να μιλάς συνέχεια.

26. Από μικρή ηλικία είναι ώριμος.

27. Μαζί του απαγορεύεται το «θάψιμο».

28. Είναι τόσο αφοσιωμένος.

29. Μπορείτε να μπείτε στο αυτοκίνητο του χωρίς κανένα φόβο. :P

30. Δεν τσιγκουνεύεται τους επαίνους.

31.Δεν μετανιώνει για τους χωρισμούς του.

32. Τίποτα δεν μπορεί να τον κάνει να χάσει την ψυχραιμία του.

33.Διαβάζει τα manual των ηλεκτρικών συσκευών για πλάκα.

34. Είναι επιλεκτικός.

35. Πετυχαίνει αυτό που θέλει.

36. Ανακαλύπτει τις παγίδες σε κάθε θέμα.

37. Ακόμη και οι πύργοι που φτιάχνει στην άμμο έχουν γερά θεμέλια.

38. Μετά το δεύτερο ραντεβού θέλει να παρουσιαστεί στους γονείς σας και να σας ζητήσει σε γάμο. :redface:

39. Γι' αυτόν τα «ψιλά γράμματα» λένε περισσότερα από τα άλλα.

40. Του αρέσει να παίζει το ρόλο του σερίφη.

41. Είναι σίγουρος για τις κινήσεις του. :clapup:

42. Μαθαίνει από τα λάθη του.

43. Ακολουθεί τα σχέδια του μέχρι τελευταίας λεπτομέρειας.

44. Δεν τρέφεται με αυταπάτες.

45. Έχει πάντα μια δεύτερη λύση.

46. Είναι τόσο προσεκτικός.

47. Ποτέ δεν θα καθόταν στην πρώτη σειρά σ' ένα καμπαρέ.

48. Του αρέσει να λέει «Και ξέρεις κάτι ακόμη...».

49. Μένει πιστός στον εαυτό του.

50. Έχει αγγλικό χιούμορ.

51. Μπορεί να επιβιώσει σε περιόδους οικονομικής ανέχειας.

52. Δεν του αρέσουν οι κολακείες.

53. Και στις ήττες βρίσκει κέρδος.

54. Η αρετή είναι το σλόγκαν του.

55. Παρά το φόρτο εργασίας βρίσκει χρόνο να ασχοληθεί με τα παιδιά του. :)

56. Μπορεί να φτιάξει φαγητό με ξερό ψωμί.

57. Αντέχει να στέκεται στο πλευρό μιας γυναίκας με καριέρα.

58. Μπορεί να ζητήσει τσάι μέντας σε ένα εστιατόριο 5 αστέρων.

59. Προτιμά να οδηγεί Βέσπα παρά Μερσεντές.

60. Τα γυαλιά του είναι πάντα καθαρά.

61. «Ντύνει» τη μαλακή καρδιά του με σκληρό όστρακο.

62. Δεν το παρατραβά.

63. Μπορείτε να διαβάσετε τις σκέψεις του.

64. Ξέρει περισσότερα απ' ό,τι παραδέχεται.

65. Δεν αδιαφορεί για τη φήμη του.

66. Είναι παραδοσιακός.

67. Δεν περνάει με κόκκινο. :D

68. Μπορείς να συζητήσεις μαζί του.

69. Σου αφήνει χώρο να αναπνεύσεις.

70. Ξέρει πόσο δύσκολο είναι να εξαρτάσαι από κάτι ή κάποιον.

71. Αποτελεί σταθερό σημείο.

72. Δίνει ζωή στους κανόνες.

73. Δεν αναβάλλει. :clapup:

74. Το γραφείο του είναι τακτοποιημένο.

75. Στο σούπερ μάρκετ ξέρει πάντα πού βρίσκεται το καθετί.

76. Δεν ξεχνά γενέθλια.

77. Βρίσκει πάντα τρόπο να παρηγορήσει όποιον το έχει ανάγκη.

78. Εμβαθύνει σε κάθε κατάσταση.

79. Φροντίζει να ανοίξει βιβλιάριο τραπέζης για το παιδί του αμέσως μετά τη γέννα.

80. Κάνει συζητήσεις σύμφωνα με ένα συγκεκριμένο πρότυπο.

81. Δεν φοβάται τις ευθύνες.

82. Μπορείς να του εμπιστευτείς χρήματα χωρίς φόβο.

83. Είναι αργός, αλλά έχει αντοχή.

84. Βάζει τα δυνατά του.

85. Ξέρει να ανακαλύπτει τις καλύτερες ευκαιρίες στο Ίντερνετ.

86. Χρειάζεται πολλή ηρεμία.

87. Μπορεί να τηλεφωνήσει 5 φορές για να επιβεβαιώσει μία.

88. Όταν λέει ψέματα, προδίδεται.

89. Περιμένει με χαρά το χειμώνα.

90. Του αρέσει να κάνει ποδήλατο.

91. Δεν χρειάζεται σανίδα για να σερφάρει, το Ίντερνετ του αρκεί. :P

92. Είναι πάντα έτοιμος για μια έκπληξη.

93. Απαντά πριν του κάνεις την ερώτηση.

94. Έχει μόνιμο συμβόλαιο με το δίκιο.

95. Η καθημερινότητα δεν είναι το παν γι' αυτόν.

96. Διπλωματία γι' αυτόν σημαίνει να διαλέγεις ανάμεσα σε δύο.

97. Φέρνει το φως στο σκοτάδι. :inlove:

98. Φοβάται τα ύψη.

99. Του αρέσει να κοιτάζει το φεγγάρι.

100. Ταξιδεύει με οδηγό τα άστρα.

Πηγή

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top