Τι προτιμούν περισσότερο οι άντρες; Μόνιμη σχέση ή απλό σεξ;

Μόνιμη σχέση ή σεξ; Σε τι νιώθετε καλύτερα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 121)
  • Μόνιμη σχέση

    Ψήφοι: 96 79.3%
  • Σέξ

    Ψήφοι: 25 20.7%

Agnes2335

Νεοφερμένος

Η Agnes2335 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Η ερώτιση ειναι απλη και τα λογια ειναι περιττα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν νοείται απάντηση για όλους τους άνδρες. Η κάθε προσωπικότητα είναι ξεχωριστή :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Δεν νοείται απάντηση για όλους τους άνδρες. Η κάθε προσωπικότητα είναι ξεχωριστή :)


κάθε ξεχωριστή προσωπικότητα μπορεί τότε να απαντήσει σε ένα απλό ερώτημα.

μόνιμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Κι εμείς τα κοριτσάκια, μόνο θα βλέπουμε? :( :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω. Ποτέ δεν μου άρεσε να τσουβαλιάζω ανθρώπους. Εξαρτάται από την προσωπικότητα και φυσικά από το κοινωνικό του περιβάλλον. Σημαντικό βαθμό στο πως ορίζει ο καθένας την ερωτική του ζωή (σεξ σεξ σεξ / πλατωνικός έρωτας / πολλαπλές σχέσεις / μόνιμη σχέση κτλ) νομίζω πως παίζει και η σεξουαλική του ανάπτυξη, δηλαδή τι έμαθε να ζητάει από μια σχέση και γιατί...

Οπότε και εγώ πιστεύω πως εξαρτάται από το άτομο :)

EDIT: Τώρα είδα τον τίτλο της δημοσκόπησης.. νόμιζα πως έπρεπε να μιλήσουμε γενικά για τους άνδρες... Σορυ!

Μόνιμη και για εμένα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Σχετικό είναι αυτό, όπως και όλα τα πράγματα σ' αυτή τη ζωή δηλαδή.. :D Εξαρτάται από την ηλικία, τα βιώματα, τις ανάγκες, το τι του βγάζεις, σε τι φάση είναι κλπ κλπ κλπ. Πάντως ποτέ δεν θεώρησα το να θέλουν να με ρίξουν στο κρεβάτι κακό- το ακριβώς αντίθετο, θα με ανησυχούσε κάτι άλλο! :D Και παρόλο που την έχω "πατήσει" κιόλας (σε εισαγωγικά γιατί δεν είναι απαραίτητο πως έκανα εγώ κάτι λάθος ή εκείνος έλεγε όντως ψέματα, μπορεί απλά οι συνθήκες να μη μας ευνόησαν, ενώ εκείνος δεν είχε τέτοιο σκοπό) και πάλι ποτέ δεν μετάνιωσα και ποτέ δεν θα μετάνιωσω για τέτοιες φάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Δεν νοείται απάντηση για όλους τους άνδρες. Η κάθε προσωπικότητα είναι ξεχωριστή :)

Και εκτός από την προσωπικότητα,είναι και η ηλικία.Άλλα ζητάει ένας άντρας 18 χρονών,άλλα ένας 28,άλλα ένας 40άρης και άλλα ένας 60άρης.

Εγώ σε αυτή την ηλικία που είμαι σκέφτομαι την σοβαρή σχέση με βλέψεις για οικογένεια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Και εκτός από την προσωπικότητα,είναι και η ηλικία.Άλλα ζητάει ένας άντρας 18 χρονών,άλλα ένας 28,άλλα ένας 40άρης και άλλα ένας 60άρης.

Εγώ σε αυτή την ηλικία που είμαι σκέφτομαι την σοβαρή σχέση με βλέψεις για οικογένεια :)


πράγματι στα 20 και κάτω σέξ, στα 20 μέχρι 30 δεσμο , στα 31 εωσ 50 σοβαρή σχεση, και στα 60 σεξ με πιτσιρίκες.

Αχχχχχχ αυτοι οι άνδρες :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asterios2342

Νεοφερμένος

Ο asterios2342 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
τωρα πια σχεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Οι γυναικες ειπαμε οτι θα παρακολουθειτε!:P
Το λοιπον σε μια τοσο απλη ερωτηση οπως ειπε και πολυ σωστα το theio_vrefos απανταμε απλα.
Και προσωπικα προτιμω μια σοβαρη-σωστη σχεση.;) (και μεσα απο αυτη ερχεται και το καλο σεξ και 1002 αλλα υπεροχα συναισθηματα και καταστασεις!:) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν και δεν εχω πειρα ακομα, πιστευω οτι αυτο με την ηλικια ειναι πολυ σωστο. Εγω πχ αυτην την στιγμη θελω δεσμους, οχι ετων βεβαια, αλλα καθος δεν εχω και την επιλογη του απλου σεξ. Αργοτερα μαλλον θα προτιμω το σεξ και μετα εξαρτατε, μπορει να προτιμω συνεχος το σεξ μπορει καπια στιγμη να θελω δεσμους, μπορει να θελω γαμο μπορει και να θελω να τον κοψω και να ισιχασω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aisl

Νεοφερμένος

Ο aisl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
η ηλικία και η φάση που περνάει καποιος παιζουνε ρόλο καθως και οι εμπειριες του..Εγώ πχ δεν έχω πλεον ιδιαιτερη υπομονή ούτε χρόνο οπότε προτιμώ στην προσωπικη μου ζωή τη σταθεροτητα και αποφευγω περιπετειωδεις καταστασεις...Αν βρεθω σε τετοιες δεν την παλευω αλλα πηγαινω παρακατω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Όλοι άντρες (με ελάχιστες εξαιρέσεις) θέλουν μόνιμη σχέση. Δεν πρόκειται να αλλάξουν σύντροφο αν είναι ευχαριστημένοι στο ζήτημα σεξ. Το πρόβλημα είναι ότι στις μόνιμες σχέσεις(μακροχρόνιες) το σεξ ελαττώνεται καταπολυ…και καταλήγουν να ψάχνουν αυτό που θα ήθελαν να έχουν από την μόνιμη σχέση τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Σεχ, μαγείρεμα και μούρη στους άλλους. Τα "σχέση", "μόνιμη σχέση", "περιστασιακή σχέση" δεν μας απασχολούν κατά βάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
πολλοί άντρες θέλουν τον συνδυασμό.
και μόνιμη σχέση και απλό σεξ με άλλες.:/:

κατά τ' άλλα είναι θέμα χαρακτήρα, εμπειριών, φάσης, ηλικίας κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantazis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pantazis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 60 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
δύσκολο να πεις...

παίζει αυτό ....

από την ηλικία ..

την εμπειρία .....

την τύχη....

όταν σού ...κάτσει η μόνιμη σχέση ... μετά κλείδωσες ........

:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bianca

Νεοφερμένος

Η Bάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Οι περισσοτεροι θελουν οπωσδηποτε μια μονιμη σχεση. Το πολυ σεξ το κάνουν μεχρι να την βρουν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsosgian

Νεοφερμένος

Ο mitsosgian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Οι περισσοτεροι θελουν οπωσδηποτε μια μονιμη σχεση. Το πολυ σεξ το κάνουν μεχρι να την βρουν!!
Μόλις οι γυναίκες δέσουν τον γαιδαρό τους ξεχνάνε τις τρελίτσες και περιμένουν το στεφάνι γι αυτό τις βαριούνται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να μιλήσω για όλους, παρά μόνο για τον εαυτό μου,
Οι σχέσεις δεν με ενδιαφέρουν, σε αντίθεση φυσικά με το σεξ.:) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να μιλήσω για όλους, παρά μόνο για τον εαυτό μου,
Οι σχέσεις δεν με ενδιαφέρουν, σε αντίθεση φυσικά με το σεξ.:) :)

Νο offence, απλή περιέργεια!:)
Παιδιά δε θες να κάνεις στο μέλλον...?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top