Τι ποτάκι πίνετε όταν βγαίνετε;

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ε, καλα αμα επινες αλκοολ απο τα 12, στα 20 θα ησουν μπεκρας! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Βότκα με λεμόνι κανονικά
Τόνικ με λεμόνι όταν κινδυνεύω να βρεθώ κοντά σε αλκοτεστ

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Τώρα πινω ουίσκυ. Το χειμώνα δλδ. Ανάλογα τα κέφια και την παρέα. Συνήθως πίνω Haig ή Jack-Drambuie, αλλά αν πάρουμε μπουκάλι πίνω Famous λόγω παρέας. Πιό σπάνια, προχτές πχ ήπια Tanquerray-tonic που πίνω το καλοκαίρι. Από σφηνάκια διάφορα

Τα καλοκαίρια πίνω jin, tanquerray σε δίαφορους συνδυασμούς και τεκίλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazy lover

Δραστήριο μέλος

Η crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 521 μηνύματα.
Βοτκα πορτοκαλι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μισό ποτήρι κόκκινο, κάρρεντλι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
ετσι οπως ειμαι εγω τωρα λεω να παω να κατεβασω κανα δυο μπουκαλακια του Θειου Τζακ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ πάλι ΟΤΑΝ πίνω, προτιμώ μπυρίτσα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Κρασί, ούζο ή βότκα, αναλόγως τη φάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girlio_4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girlio_4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Καλοκαιράκι μου αρέσει ένα κοκτέιλ, μου έχουν πει οτι λέγετε παγώτο,
το κλασσικό ποτό που πίνω είναι η λεύκη τεκίλα...
και για χειμώνα είμαι ανάμεσα από ουισκάκι ή βότκα αναλόγα τα κέφια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ουίσκυ σκετο, στάνταρ πράγματα, για να αποφέυγω νοθιες ή μέθη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
homemade μααργαρίτα φράουλα σε μίξερ που κάνει τον πάγο.....αλοιφή:P:D

(προσφάτως που μου τέλιωσε η φράουλα, έβαλα βύσσινο :hehe:)

πως το φτιάχνεις?
μια φορά είπια και ξετρελάθηκα!

γενικα πινω μαλιμπου ανανα , μπιρα και κρασί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ingredients: cracked Ice
1.0 oz
Lime juice
2.0 oz
frozen Strawberries
0.5 oz
Strawberry schnapps
Sugar
1.0 oz
Tequila
Directions: Rub the rim of a chilled cocktail glass with the lime wedge and dip the rim in sugar until it is coated. Fill glass with cracked ice. Add tequila, strawberry liqueur, lime juice, and frozen strawberries. Shake and strain into cocktail glass.

(Ο,τι θελει κατι φραουλενιο αντικατεστησε το με xuxu για ευκολια.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πλεων πινω μπυρα, συνιθος heineken
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Ingredients: cracked Ice
1.0 oz
Lime juice
2.0 oz
frozen Strawberries
0.5 oz
Strawberry schnapps
Sugar
1.0 oz
Tequila
Directions: Rub the rim of a chilled cocktail glass with the lime wedge and dip the rim in sugar until it is coated. Fill glass with cracked ice. Add tequila, strawberry liqueur, lime juice, and frozen strawberries. Shake and strain into cocktail glass.

(Ο,τι θελει κατι φραουλενιο αντικατεστησε το με xuxu για ευκολια.)

ευχαριστώ....και όταν θες μαργαριτα λεμόνι?τι βάζεις αντί για xuxu?
αα τιείναι το οz δηλαδή περίπου πόσο είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ πέρασα τα φοιτητικά μου χρόνια να πίνω τον Βόσπορο!:D Τώρα έχω μειώσει πολύ τις ποσότητες.

Συνήθως πίνω βότκα (με πάγο), ή μπύρα. Σφηνάκια πολλά (τεκίλα κυρίως), ρακόμελα και σαμπούκα! Εννοείται κρασί ή ούζο, αλλά με μεζεδάκια. Και μου αρέσουν τα coctails, αλλά σε συγκεκριμένες στιγμές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Μπύρα,βότκα,ουίσκυ,κάπτεν μόργκαν,τεκίλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Τζακ-Αμαρετο ή τζακ με λιγο παγο παραμενει all time classic!
Αλλα τελευταια προτιμω και Βοτκα-Μαρτινι.(ειδικα αν το μαρτινι τους ειναι παγωμενο!)Αλλιως...λιγο παγο κι ας το "νερουλιαζει" λιγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ουίσκυ σκετο, στάνταρ πράγματα, για να αποφέυγω νοθιες ή μέθη:)

Νομίζω το ούζο είναι νοθεία-free ποτό. Κι αυτό γιατί αλλάζει το χρώμα του, οπότε δεν μπορεί να νοθευτεί ;)

Εκτός κι αν εννοείς ότι ξέρεις να ξεχωρίζεις το καλό απ' τη σαβούρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Vodka με πάγο!

Αν η κατάσταση περιέχει μεζέδες τότε κρασί λευκό ή μπύρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
ευχαριστώ....και όταν θες μαργαριτα λεμόνι?τι βάζεις αντί για xuxu?
αα τιείναι το οz δηλαδή περίπου πόσο είναι?

https://www.cocktail.com/about/measurements.htm

Και για λεμονι: https://www.cocktail.com/misscocktail/MakeMargarita.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top