Τι είναι τελικά γοητεία στο άλλο φύλο;

Αίμων

Νεοφερμένος

Ο Αίμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Χαιρετε!:) Μια ερωτηση μονο να μη σας σκοτιζω κ πολυ κ δεν μου απαντησετε!:whistle: Αγαπητες επισκεπτριες κ επισκεπτες,πως θα περιγραφατε αυτο που οι περισσοτεροι αποκαλουν αντρικη γοητεια κ πως αντιστοιχα γυναικεια γοητεια;Καθε αποψη δεκτη αρκει να μην αναφερεται στον υποφαινομενο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Γοητεία...

Δύσκολα μας βάζεις τώρα. Εγώ πιστεύω οτι τον καθένα τον γοητεύουν διαφορετικά χαρακτηριστικά. Έχουν -κακώς για εμένα- θεωρηθεί κάποια στάνταρ και για τα δύο φύλα αλλά δεν πιστεύω οτι ισχύουν στην πραγματικότητα. (Π.χ. για τη γυναίκα θεωρείται γοητευτικό να έχει μακριά μαλλιά ενώ για τον άντρα να έχει γκρίζους κροτάφους - σιγά να μην περιμένω εγώ να πάει ο άλλος 40 χρονών για να δω τους κροτάφους του!)

Τώρα τι με γοητεύει εμένα σε έναν άντρα... Μου αρέσει πολύ ο άλλος να έχει πολύ γλυκό χαμόγελο, να δείχνει αυτοπεποίθηση με τις κινήσεις του... ε αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μπορεις να γινει λιγο πιο σαφης; Ο τροπος με τον οπιον ρωτας δεν μας δεινει να καταλαβουμε τι θελεις να σου πουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Φίλε Αίμων, καλωσήρθες. θα μπορούσες σε παρακαλώ να γίνεις πιο σαφής γιατί να μπορέσουμε να απαντήσουμε; Και αν γίνεται να μας αναφέρεις και το πρόβλημα που έχεις (όπως υποστηρίζεις στον τίτλο), για να μπορέσουμε να βγάλουμε άκρη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αχ, γκριζοι κροταφοι.. :redface:

Προσωπικα νομιζω οτι γοητευομαι πολυ απο τα ματια καποιου.. Απο τον τροπο που (με) κοιταζει δηλαδη.. Αν καταλαβα καλα τι ακριβως ρωτας, για μενα ειναι αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αίμων

Νεοφερμένος

Ο Αίμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Συγνωμη για την οποια μικρη ελλειψη σαφηνειας,φταιει ενα μικρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αίμων

Νεοφερμένος

Ο Αίμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Λοιπον απ'οτι φαινεται παλι μπερδεψα το πληκτρολογιο με το τεραδιο κ συνεχισα να γραφω διπλα...:redface: Λοιπον συγχωρεστε μου την οποια ασαφεια,φταιει το μωρο που κλαιει στην κουνια του...Το μονο που πηρα το θαρρος να ζητησω απο τους ευγενικους αναγνωστες ειναι η πολυτιμη γνωμη τους για το τι ειναι αυτο το χαρακτηριστικο που θα τους εκανε ακαταμαχητους οσον αφορα ατομα του αντιθετου φυλλου.Η του ιδιου φυλλου αν προτιματε.Ζουμε σε περιπλοκους καιρους αλλωστε...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Μάλλον εννοείς τι θα έκανε το αντίθετο φύλο ακαταμάχητο σε εμάς;Σωστά;

Αυτό που κάνει ακαταμάχητο έναν άντρα στα δικά μου μάτια είναι ο δυναμισμός που αποπνέει.Ένας άντρας δυναμικός και σίγουρος για τον εαυτό του(προσοχή όχι φαντασμένος) μεταμορφώνεται αυτόματα στα μάτια μου και με κάνει να παραβλέπω και τυχόν εμφανισιακά του μειονεκτήματα, αυτό είναι που αρχικά με κερδίζει και στην πορεία επεκτείνεται στο να μου αρέσει το στυλ του,το ύφος του, ο τρόπος που μιλάει, που κινείται ακόμη και ο τρόπος που οδηγεί.
Όταν απο μεσα μου αρχίζω να κάνω τέτοιες σκέψεις ξέρω πως την έχω πατήσει άγρια και εκεί είναι για μένα η ειδοποιός διαφορα μεταξύ του "αυτός μου αρέσει ή είναι ωραίος" και του "αυτός με έχει γοητεύσει ή είμαι ερωτευμένη".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είναι πολλά και διαφορετικά αυτά που κάνουν έναν άντρα γοητευτικό. Βέβαια, δεν είναι απαραίτητο ότι αυτά τον καθιστούν και "κελεπούρι" για σχέση!:D

Ας πούμε πάντα κολλάω όταν βλέπω μαλλιάδες με στυλ "καταραμένου ποιητή" και ύφος "είμαι και πολύ ρεμάλι" να μπεκροπίνουν στα μπαρ, αλλά δεν θα ήθελα να περάσω πέρα από το οφθαλμόλουτρο!:D

Εκτός από αυτό, γοητευτικό θεωρώ τον άντρα που έχει αυτοπεποίθηση, ΧΙΟΥΜΟΡ, απόψεις (αλλά χωρίς να κάνει τον ξερόλα) και είναι ευγενικός. Εντάξει, θέλω να είναι κι ομορφούλης.:redface: Αλλά αυτά είναι υποκειμενικά.Και γενικώς ότι είπα δεν ξέρω αν έχει νόημα, καθώς για τον κάθε άνθρωπο η έννοια γοητεία έχει άλλη σημασία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δυναμικη προσωπικοτητα και εξυπναδα.
να ξερει ποτε θα μιλησει και τι θα πει, ποτε θα κινηθει και ποτε θα κανει την παπια.
να τον σεβονται, να μετραει η γνωμη του στο οικογενειακο, κοινωνικο και επαγγελματικο περιβαλλον του, να ειναι ειλικρινης και να κραταει το λογο του.

ενα τετοιο γνωρισα και τον ερωτευτηκα, παρολο που εμφανισιακα δεν ηταν αυτο που ηθελα!

εμφανισιακα με γοητευουν οι μετριου αναστηματος- 1.70-1.80, αδυνατοι (η και) γυμνασμενοι. θελω παντα ασπρο δερμα, καθοτι τα αλλα... μου μυριζουν :P (εχω κι εγω πολυ ασπρο δερμα)..

τελος, με γοητευει η μυικη δυναμη... θελω να ξερω οτι ο φιλος/γκομενος/αντρας μου, ειναι ΠΙΟ δυνατος απο εμενα και μπορει να μου το αποδειξει ανα πασα στιγμη!

:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Καταρχάς αν κάποιος έχει μουσάκι, έχει αυτομάτως κερδίσει το δικαίωμα να έχει τουλάχιστον την προσοχή μου για μερικά δευτερόλεπτα (για όλα φταίει ο πρώτος μου πλατωνικός έρωτας στα 16 που ήταν 22 και ..είχε μουσάκι :D). Θέλω επίσης διαπεραστικό κι εκφραστικό βλέμμα οπωσδήποτε για να γοητευτώ.. επίσης βοηθάνε εκείνες οι σαχλές κινήσεις που δείχνουν πως είναι τζέντλεμαν: να ανοίγει καμιά πόρτα, να ανάβει τσιγάρα (των άλλων γυναικών πλέον αφού εγώ δεν καπνίζω πια :D), να σου τραβάει την καρέκλα, να σου φέρνει κάνα λουλούδι.. Γοητευτικός είναι επίσης για μένα και κάποιος που είναι ανοιχτόμυαλος και παιχνιδιάρης στη συζήτηση - μπορώ να μιλάω ώρες με τέτοιους ανθρώπους..

Αλλά βασικά.. και ας μη κρυβόμαστε πίσω από το δαχτυλό μας, γοητευτικός είναι αυτός που τον βλέπω και αναρωτιέμαι διαρκώς πότε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα με ρίξει στο κρεβάτι!! :clapup:(αφού μιλάμε για άντρες)

ΥΓ: Αν θέτε για γυναίκες, γοητευτικές είναι για μένα οι περιποιημένες που ντύνονται με στυλ (αλλά όχι απαραίτητα της μόδας), που περπατάνε και δεν μπορείς να ΜΗΝ τις κοιτάξεις.. φυσικά όχι ερωτικά όλα αυτά.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Καταρχάς αν κάποιος έχει μουσάκι, έχει αυτομάτως κερδίσει το δικαίωμα να έχει τουλάχιστον την προσοχή μου για μερικά δευτερόλεπτα (για όλα φταίει ο πρώτος μου πλατωνικός έρωτας στα 16 που ήταν 22 και ..είχε μουσάκι :D). Θέλω επίσης διαπεραστικό κι εκφραστικό βλέμμα οπωσδήποτε για να γοητευτώ.. επίσης βοηθάνε εκείνες οι σαχλές κινήσεις που δείχνουν πως είναι τζέντλεμαν: να ανοίγει καμιά πόρτα, να ανάβει τσιγάρα (των άλλων γυναικών πλέον αφού εγώ δεν καπνίζω πια :D), να σου τραβάει την καρέκλα, να σου φέρνει κάνα λουλούδι.. Γοητευτικός είναι επίσης για μένα και κάποιος που είναι ανοιχτόμυαλος και παιχνιδιάρης στη συζήτηση - μπορώ να μιλάω ώρες με τέτοιους ανθρώπους..

Αλλά βασικά.. και ας μη κρυβόμαστε πίσω από το δαχτυλό μας, γοητευτικός είναι αυτός που τον βλέπω και αναρωτιέμαι διαρκώς πότε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα με ρίξει στο κρεβάτι!! :clapup:(αφού μιλάμε για άντρες)

ΥΓ: Αν θέτε για γυναίκες, γοητευτικές είναι για μένα οι περιποιημένες που ντύνονται με στυλ (αλλά όχι απαραίτητα της μόδας), που περπατάνε και δεν μπορείς να ΜΗΝ τις κοιτάξεις.. φυσικά όχι ερωτικά όλα αυτά.. :D


Ναι, συμφωνω.
Με εξαιρεση νομιζω αυτο για το μουσακι. :):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
καλωσήρθες...

γκρίζοι κροτάφοι, εκφραστικά μάτια κ αυθόρμητο χαμόγελο, κ έλιωσα...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χαιρετε!:) Μια ερωτηση μονο να μη σας σκοτιζω κ πολυ κ δεν μου απαντησετε!:whistle: Αγαπητες επισκεπτριες κ επισκεπτες,πως θα περιγραφατε αυτο που οι περισσοτεροι αποκαλουν αντρικη γοητεια κ πως αντιστοιχα γυναικεια γοητεια;Καθε αποψη δεκτη αρκει να μην αναφερεται στον υποφαινομενο...:P

χμμ....για τον καθενα ειναι και κατι διαφορετικο....για μενα καποιο ατομο μπορει να θεωρω οτι εκπεμπει γοητεια ...ενω ταυτοχρονα για καποιον αλλο το συγκεκριμενο ατομο να μη βγαζει τπτ....μπορει καποιος να γοητευσει απο το βλεμμα του και μονο...ή και απο τον τροπο που στεκεται....ή ακομα και απο το πως μπορει να καπνιζει....οπως βεβαια και απο το πως σου μιλαει....εκφραζεται κ.ο.κ.... ειναι πολυ συνθετο το ολο θεμα και ιδιαιτερα υποκειμενικο....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τι να πω εγώ εδώ τώρα... που ο ένας αναιρεί on άλλον... Είχα κι εγώ κάτι φετίχ, τύπου γκρίζοι κρόταφοι, σοφια, στυλάκι... μέχρι που τα έφτιαξα με έναν τότε 36xrono, 14 χρονια μεγαλύτερο μου. Τα χε όλα, εμπειρίες, "γκριζακια", lifestyle...
Harley, Malboro, rock and roll...
Τελικά όμως... λίγο το ότι είδα ποσο δε μετράνε αυτά (ok, ίσως στην αρχή), λίγο το ότι ο ichliebedich είναι σε πολλά αντίθετος... δεν την πατάω εύκολα πια!!

Προσωπικότητα να έχει, και πυγμή όταν πρέπει... αλλα και ανοιχτό μυαλό για νέα πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αίμων

Νεοφερμένος

Ο Αίμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Χμμ...Δυναμη,δυναμισμος...Απ'οτι βλεπω η κυριαρχια του αρσενικου εμπεριεχει καμποσες δοσεις ερωτισμου...:hmm: Θα πρεπει ομως ο δυναμισμος να καθισταται εμφανης απο την πρωτη(κ μοιραια ισως) ματια ή σταδιακα,κατα την εξελιξη της σχεσης;Κ απο την αλλη τα ερωτικα στιχακια,τα αφιερωμενα τραγουδια κ συμπεριφορες του τυπου "σου προσφερω την καρδια κ τα αισθηματα μου",ειναι αποδεκτα μονο αν μιλαμε για Shakespear;Οσο για τους γκριζους κροταφους...θα το σκεφτω διπλα πριν τους ξαναβαψω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αυτό ή το έχεις ή δεν το έχεις. Υπάρχει φυσικά η περίπτωση να μη το εντοπίσεις με την πρώτη ματιά, αλλά το θεωρώ απίθανο. Αν πάντως δεν το βρεις ούτε με την δεύτερη, μη προσπαθήσεις και τρίτη. Δεν έχεις πρόβλημα εσύ και δεν το βλέπεις, δεν υπάρχει απλά..

:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αίμων

Νεοφερμένος

Ο Αίμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
test
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
βρηκες ακρη τελικα? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top