Google Wave

the mage

Νεοφερμένος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Νέα Αλικαρνασσός (Ηράκλειο). Έχει γράψει 76 μηνύματα.

Επανασταση στον χωρο της online επικοινωνιας ή hype των καιρων;
Μιλαω για το Google Wave, ενα σχετικα καινουργιο και φιλοδοξο εργαλειο που αναμενεται να συνδιαζει email, Instant Messaging (βλ. MSN/Yahoo/Google Talk) και μια σειρα αλλα καλουδια. H Google το χαρακτηριζει ως "εργαλείο προσωπικής επικοινωνίας και συνεργασίας»

Πρόκειται για μια web-based υπηρεσία, υπολογιστική πλατφόρμα και πρωτόκολλο επικοινωνιας σχεδιασμένο για να συγχωνευσει το e-mail, τα άμεσα μηνύματα, τα wikis, αλλα και κοινωνική δικτύωση (Βλ. Facebook/Twitter). Το όνομα ειναι εμπνευσμένo από την τηλεοπτική σειρά Firefly , στην οποία ένα κύμα είναι ηλεκτρονική επικοινωνία (συνήθως αποτελειται από video-κλήση ή μήνυμα βίντεο).

Το Google Wave έχει σχεδιαστεί ως η επόμενη γενιά της επικοινωνίας στο Διαδίκτυο.
Εγκαινιάστηκε για περίπου 100.000 χρήστες στις 30 Σεπτεμβρίου 2009 ενω σημερα υπαρχουν περιπου 1.000.000 ενω ο καθενας απο αυτους μπορει να στειλει μεχρι 20 προσκλησεις σε αλλους. H υπηρεσια οπως αλλωστε και σχεδον καθε αλλη απο την Google πριν ανοιχτει στο κοινο περναει απο φασεις δοκιμων συνεχως επεκτεινομενες μεσω του συστηματος των γνωστων invites.
wave.google.com
Οριστε ενα βιντεακι (που αν και πολυ καλο δυστυχως ειναι στην αγγλικη) [ame]https://www.youtube.com/watch?v=rDu2A3WzQpo[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Θα χω σύντομα πιστεύω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
google chrome > όλα
άμα τώρα google wave > όλα
θα κάνω αίτηση στην google
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Απο ότι φαίνεται google wave > όλα.
Καταπληκτικό απο το λίγο που το δοκίμασα.
Τι fb/twitter/collab tools/messengers μου λέτε τώρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Το δοκίμασες?
Υποτίθεται ότι θέλει 'πρόσκληση' για το BETA... είσαι τόσο τυχερός???

Εκτός κι αν το κατέβασες από αλλού.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Το δοκίμασες?
Υποτίθεται ότι θέλει 'πρόσκληση' για το BETA... είσαι τόσο τυχερός???

Εκτός κι αν το κατέβασες από αλλού.... :P

Δεν το «κατεβάζεις» το wave. On-line υπηρεσία είναι.
Ναι,είμαι απο τους «τυχερούς» :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Προσκλησούλα για συμπαθή άτομα παίζει? :) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Προσκλησούλα για συμπαθή άτομα παίζει? :) :P
:'(:'(:'(:'(
-------------------------------------------------------------
εγω εκανα αιτηση και με γραψανε στο τριτο το μακριτερο...απο την παρουσιαση που κανανε φαινετε φοβερο....:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Αργούνε γενικά τα invites. Εγώ πήρα απο άλλον (δεν είχα κάνει αίτηση) και μου ρθε μετά απο πολύ καιρό. Υπομονή, μα αν δεν τα χρησιμοποιούν και πολύ δεν έχει πολύ νόημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the mage

Νεοφερμένος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Νέα Αλικαρνασσός (Ηράκλειο). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Προσκλησούλα για συμπαθή άτομα παίζει? :) :P

Μην βγει παραεξω αλλα εχω λιγες ακομα προσκλησεις :P
Οσοι πιστευουν λοιπον οτι θα το χρησιμοποιησουν και θα αξιοποιησουν την προσκληση ας μου στειλουν ενα PM και θα δω τι μπορω να κανω. Αμα παλι δεν σας πολυενδιαφερει και εχετε απλη περιεργεια και τιποτα παραπανω τοτε καλυτερα αφηστε το για καποιον αλλον που να το εχει μεγαλυτερη "αναγκη" :)
Παντως ομολογουμενως εγω ημουν απο τους τυχερους πρωτους 100.000 που μπηκαν απο εσωτερικη προσκληση (οχι απο ηδη μελος αλλα απο την αιτηση) και πιστευω οτι επαιξε ρολο και αυτα που συμπληρωσα στην αιτηση (καθως σκοπευω να κανω ευρεια χρηση της υπηρεσιας και προθυμα bug reports etc) αλλα και οτι εχω ηδη καταχωρησει bugs στην google για αλλες υπηρεσιες.

Το θεματακι ειναι ομως οτι ειδικα στην αρχη που μπηκα μου ηταν τελειως αχρηστο καθως δεν ειχα ουτε εναν "φιλο" μεσα για να το χρησιμοποιησω ουσιαστικα και οσους προσκαλεσα η προσκληση εκανε ενα διαστημα να σταλθει...
Παντως οφειλω να ομολογησω πως εκτος απο ταλεντο εκει εχουν και χιουμορ...
"Everything's shiny, cap'n!" δηλαδη ολα ειναι ακομα αστραφτερα (πολυ καινουργια) καπετανιε ειναι αυτο που εμφανιζεται οταν συμβαινει καποιο προβλημα
και το καλυτερο:
οταν κανεις καποιον invite λεει Invitations will not be sent immediately. We have a lot of stamps to lick.
Αμερικανικο ενταξ' αλλα παλι χιουμορ ειναι...
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Αυτό που λέει για το διάστημα ισχύει:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
δεν ξερω αν ειμαι απο τους τυχερους αλλα μεσα σε 2 ωρες απο την στιγμη που επικοινωνισα με τον μανο που μου εστειλε προσκληση, μου ηρθε και της google-wave

Τωρα εντυπωσεις :xixi:
αν και δεν εχω πολλες επαφες και δεν γινετε να μιλισω και να δω στην πραξη πως ειναι τα waves αλλα φαινετε τρομερο εργαλιο....

Προτινω οσοι απο εμας δοκιμαζουν το google wave να παραθεσουν το google wave τους..κανω την αρχη εγω...

m3ik0p@googlewave.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Mάνο έστειλες πρώτο στον απο πάνω:mad:

τοιχο τοιχο να πηγαινεις ρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
δεν ξερω για ποιον μανο μιλας!! γιατι εχουμε 2 στην παρεα...εγω λεω για τον the mage...ηρεμια... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Nαι για αυτον λέω -.-':P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
ελα μωρε θα σου ερθει και σενα η προσκλησουλα :P ντον-τ γουορι :D
-----------------------------------------
απ'οτι ειδα δεν εχω invite για googlewave!!! γιατι ? ξερει κανεις κατι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the mage

Νεοφερμένος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Νέα Αλικαρνασσός (Ηράκλειο). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Mάνο έστειλες πρώτο στον απο πάνω:mad:

τοιχο τοιχο να πηγαινεις ρε
Δεν φταιω εγω αν αργει :P Πρωτα σε εσενα εστειλα και μαλιστα μολις μου εστειλες το mail σου. Ισως να πηγαινουν με βαση και αλλα κριτηρια οπως αν εχεις κανει ηδη αιτηση...

απ'οτι ειδα δεν εχω invite για googlewave!!! γιατι ? ξερει κανεις κατι ?
Λογικα θα επρεπε να εχεις... Ισως ομως να ειναι μονο για αυτους που μπηκαν με αιτηση.... Δεν ξερω...
Ξανατσεκαρε γιατι οι προσκλησεις ειναι μεσα σε wave και να μην το προσεξες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Θέλω και εγώ να δίνω invites.
eruyome (A_T__) googlewave.com
Αλλα δεν έχω γμτ.
-----------------------------------------
Θέλω και εγώ να δίνω invites.
eruyome (A_T__) googlewave.com
Αλλα δεν έχω γμτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν φταιω εγω αν αργει :P Πρωτα σε εσενα εστειλα και μαλιστα μολις μου εστειλες το mail σου. Ισως να πηγαινουν με βαση και αλλα κριτηρια οπως αν εχεις κανει ηδη αιτηση...


Λογικα θα επρεπε να εχεις... Ισως ομως να ειναι μονο για αυτους που μπηκαν με αιτηση.... Δεν ξερω...
Ξανατσεκαρε γιατι οι προσκλησεις ειναι μεσα σε wave και να μην το προσεξες.

Nαι βρε πλάκα κάνω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
τελικα τα invites μου ηρθαν μετα απο δυο μερουλες....:S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top