Είστε blogger;

Είστε blogger;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 42)
  • Ναι, μάλιστα έχω περισσότερα από ένα

    Ψήφοι: 7 16.7%
  • Ναι, αλλά έχω μόνο ένα blog

    Ψήφοι: 25 59.5%
  • Όχι

    Ψήφοι: 10 23.8%

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Ανοιγω αυτο το θεμα χωρις να ξερω αν το εχω στη σωστη κατηγορια και με ενα μικρο φοβο οτι ισως υπαρχει ηδη αντιστοιχο και δεν το εχει παρει καπου το ματι μου.. :redface:

Το ερώτημα ειναι απλο: Ποσοι και ποιοι απο εσας έχετε το δικο σας blog? Και λοιπά σχόλια από τον καθένα.. :)
------
Σημείωση editor: Για τα blogs υπάρχουν τα εξής θέματα:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
no, no, darling...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εγω εχω..
Οχι για καποιον συγκεκριμενο λογο. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγω έχω... ήταν ένα ξέσπασμα.. λίγο κάτι σαν ημερολόγιο για μια στιγμή... όμως είναι παραγκονισμένο και σκονισμένο :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jigsaw

Νεοφερμένος

Ο Jigsaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Δεν έχω αν και μου έχει περάσει από το μυαλό κατα καιρούς η ιδέα να δημιουργήσω ένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Αυτή τη στιγμή έχω 2 blogs και συντηρώ άλλο ένα που δεν είναι δικό μου.

1. Ο κόσμος έτσι όπως τον βλέπω εγώ
Αυτό είναι το προσωπικό μου blog. Το ξεκίνησα ως έναν τρόπο να γράφω τα προσωπικά μου, αλλά σχετικά γρήγορα το γύρισα σε μέσο σχολιασμού των όσων βλέπω γύρω μου. Εδώ σχολιάζω από την επικαιρότητα μέχρι τις διάφορες κοσμοθεωρίες του καθενός (και δικές μου φυσικά:P). Πολλές φορές βέβαια η αφορμή για τον σχολιασμό είναι γεγονότα που συνέβησαν σε εμένα

2. BloGR
Πρόκειται για το δεύτερο blog μου, μόνο που αυτό δεν είναι το προσωπικό μου ημερολόγιο. Είναι το blog ενός μηνιαίου δωρεάν online ηλεκτρονικού περιοδικού που εκδίδω μαζί με κάποιους άλλους συνεργάτες μου. Η θεματολογία του είναι το blogging και ειδικότερα το ελληνικό blogging, καθώς κάθε μήνα φιλοξενούμε κείμενα από πολλούς Έλληνες bloggers. Επίσης, εκτός από το "σπίτι" του περιοδικού αυτού, το blog αυτό είναι και ένα μέρος που φιλοξενεί ειδήσεις, άρθρα, how to, συνεντεύξεις κτλ, όλα από τον κόσμο του blogging.

3. Youth Against Nationalism
Αυτό είναι το blog που βοηθάω να συντηρηθεί. Είναι το blog της Νεολαίας Ενάντια στον Εθνικισμό (Κύπρου όμως) και εδώ βοηθάω να ανέβουν τα διάφορα άρθρα και οι ανακοινώσεις της οργάνωσης.


Όπως καταλαβαίνετε είμαι blog freak :D. Πιστεύω πως το blogging είναι το μέλλον στον κόσμο του ίντερνετ καθώς είναι ένα ανατρεπτικό μέσο που εκτός από το ότι επιτρέπει την ελεύθερη έκφραση όποιου το θελήσει, δίνει και ένα πιο "προσωπικό" στυλ στο ίντερνετ και φέρνει τους χρήστες πολύ πιο κοντά. Τεράστια συμβολή των blogs προβλέπω και στην δημοσιογραφία (σε καμια 3-5 χρόνια από τώρα) με το λεγόμενο civil journalism όπου ο πολίτης γίνεται πλέον αγωγός ειδήσεων.

Αυτά... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eγώ σε κάποια φάση είχα ανοίξει ένα για λίγο, αλλά το έσβησα σύντομα και δεν άνοιξα άλλο, αν και το σκέφτομαι καμιά φορά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Σκέφτομαι να ανοίξω ένα αλλά θέλει συντήρηση και να ασχολούμαι κάποιες ώρες τη βδομάδα και πιστεύω πως θα είμαι ασυνεπής. Οπότε δεν έχω κάνει κάτι ακόμα. Το καλοκαίρι που θα έχω περισσότερο χρόνο ίσως το πάρω πιό ζεστά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Μου φαίνεται καλή ιδέα αλλά βαριέμαι να ασχολούμαι.Αν είχα πρόσβαση από την δουλειά ίσως και να έγραφα αντίστοιχα κατεβατά που γράφω και στο στέκι επειδή δεν έχω δουλειά.

Σπίτι όμως και αν είχα δουλειά με τίποτα.

Συνεπώς δεν έχω. ήδη τα mail μου τρώνε αρκετό χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν βρισκω λογο να κανω καπιο blog και για αυτον τον λογο δεν εχω κανει και κανενα τοσον καιρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
έχω κι εγώ blog και το ανανεώνω οταν υπάρχει κάτι που κατα την γνώμη μου είναι ποιοτικό και θα ήθελα να το μοιραστώ με όλους... ;) :devil:

https://founes.blogspot.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Κι εγώ έχω ένα όπως φαίνεται στην υπογραφή μου αλλά γράφω ασυναρτησίες ως επί το πλείστον γιατί το χρησιμοποιώ μόνο όταν είμαι ιδιαίτερα φορτισμένος συναισθηματικά και δε φιλτράρω καθόλου τις σκέψεις μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Έκανα blog περισσότερο εξαιτίας της παρότρυνσης ενός φίλου και γράφω εκεί κατα καιρούς περί ανέμων και υδάτων.
Τα blog γενικά αποτελούν μια επανάσταση στον χώρο της ειδησεογραφίας. Σύντομα ένα μεγάλο ποσοστό θα ενημερώνεται μέσω των blogs. 'Ηδη υπάρχουν blogs που παρακολουθούνται καθημερινά από χιλιάδες χρήστες του διαδυκτίου.
Υπάρχουν πλεον και πολύ εξειδικευμένα blogs όπως blogs με quotes, μουσικά blogs, blogs σχετικά με την λογοτεχνία κ.τ.λ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Βραβεύτηκαν και από το Times ως
The person of the year. Βασικά οι χρήστες αλλά μέσα από τα Blogs.

Υπάρχει όμως και η παγίδα της ράδιοαρβίλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Το χω σκεφτεί να φτιάξω αλλά δεν όπως είπαν κι άλλοι βαριέμαι να το συντηρώ.
Πάντως κάποιων παιδιών απο εδώ μέσα που έχω διαβάσει επειδή το αναφέρουν στις υπογραφές τους τα βρήκα πολυ ενδιαφέροντα, σε κάποια μπαίνω και τώρα αλλά δεν πολυγράφετε βρε παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Βραβεύτηκαν και από το Times ως
The person of the year. Βασικά οι χρήστες αλλά μέσα από τα Blogs.

Υπάρχει όμως και η παγίδα της ράδιοαρβίλας.

Όχι.. Αλήθεια είναι. Αλλά δεν "βραβεύτηκαν" οι bloggers, αλλά όλοι όσοι χρήστες χρησιμοποιούν user-generated content websites (blogs, deli.icio.us, diggIt κτλ) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εχω μπλογκ, και εγραφα αρκετα συχνα τα διαφορα μου, τωρα τρεχω και δε φτανω και το χω λιγο παρατημενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
ούτε εγώ έχω και γενικά δεν μου αρέσει:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Έτυχε να ξεκινήσω ένα blog μια περίοδο που έμενα πολύ μέσα στο σπίτι λόγω διαβάσματος.Δε νιώθω ότι "πρέπει" να το συντηρώ και γράφω όποτε μου έρχεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Από χθες έχω.Και είναι the-different.blogspot.com.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top