Γενικά θέματα εφαρμογών

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ας κάνω την άρχη:
SafeMode [PPC]
Αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα με τα προγράμματα που ειναι στο startup ? να η λύση.... :)

Ένα κάλο προγραμμάτακι.
Call SMS Blocker Lite

Σας παρέχει την δυνατότητα όταν σας κάλει κάποιος να φαίνεται ότι μίλαει ή οτι είναι κλειστό
Επιτρέπει να γίνονται block ακόμη και τα sms
Download
Website

pwrstat 1.0




Για να βλέπετε πάντα το ποσοστό της μνήμης και μπαταρίας :)
download: εδώ
Περισσότερα: εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ο Alikoski, Προγραμματιστής της Microsoft δημιούργησε μια ωραία μικρή και έξυπνη εφαρμογή που ακούει στο όνομα SMS Notifier


Η εφαρμογή αυτή παρακολουθεί τις εισερχόμενες αναπάντητες κλήσεις και στέλνει ένα μήνυμα SMS στον καλούντα (με ρυθμιζόμενο περιεχόμενο), που μπορεί περιλαμβάνει στο τέλος του μηνύματος το τρέχοντος ραντεβού ή προσθέσει ένα στοιχείο στο Ημερολόγιο (με τα στοιχεία του καλούντος).



Απαιτήσεις:
Ένα Pocket PC τηλέφωνο με Windows Mobile 5
.NET Compact Framework 2.0



Η εφαρμογή ΚΑΙ ο πηγαίος κώδικας διατείθονται ΔΩΡΕΑΝ για κατέβασμα και χρήση σε https://www.codeplex.com/SMSNotifier
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πιστεύω ότι πλέον τα λειτουργικά έχουν μπει για τα καλά στην ζωή μας και κυρίως στα κινητά μας. Υπάρχουν αρκετές αξιόλογες συσκευές με αξιόλογη τιμή. Αυτό μόνο θετικά έχει.

Σκέφτηκα να ανοίξω ένα θέμα για τις εφαρμογές των Smartphone/PDA


Λοιπόν προτείνω εφαρμογή HandySafe που βοηθάει στην οργάνωση των πιστωτικών καρτών/λογαριασμών και γενικά δυσκόλων αριθμών που πότε δεν ξέρουμε πότε θα τους χρειαστούμε. Υπάρχει και για desktop που σημαίνει ακόμη πιο εύκολη οργάνωση.
handy_safe_animated.gif


Ακόμη το Profimail είναι ο πιο αξιόλογος e-mail client που έχω δεί για symbian.

pm_s60.jpg

Τέλος ψάχνω για UIQ (3) κάποιον msn client, κάποιο αγγλό-ελληνικό λεξικό και κάποιο ελληνικό ορθογραφικό και ερμηνευτικό λεξικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Πολυ καλη ιδεα exposed!
Την ειχα καιρο στο μυαλο μου και ολο το ανεβαλα να την υλοποιησω.

Μερικα σημαντικα πραγματακια πριν συνεχισουμε!

  • Εδω θα μπορουμε να ζηταμε προγραμματα για τις συσκευες μας με symbian ΟS λειτουργικο και μονο.
  • Σε περιπτωση που δεν καταλαβαινουμε κατι για καποια εφαρμογη θα μπορουμε να ζηταμε βοηθεια εδω.
  • Θα μπορει να υπαρχει link για καποια εφαρμογη, το οποιο ομως θα παραπεμπει στο "αυθεντικο" και μονο site της εφαρμογης απ' οπου καποιος θα μπορει να την αγορασει νομιμα ή να την κατεβασει νομιμα για να την δοκιμασει-> trial
  • Οποιος ποσταρει καποια εφαρμογη την οποια θεωρει χρησιμη καλο ειναι να παρεχει καποιο screenshot αυτης (βρισκεται ευκολα η εικονα στο site απ' οπου καποιος μπορει νομιμα να την αγορασει), αλλα απαραιτητο ειναι να περιγραφει ΤΙ κανει αυτη (η εφαρμογη).
  • Απαγορευεται το οποιοδηποτε ανεβασμα "σπασμενης" εφαρμογης στο διαδικτυο και ποσταρισμα του link εδω για να την κατεβασουν και αλλοι!!!
  • Τετοια ποστ θα διαγραφονται αμεσα και χωρις προειδοποιηση.
  • Απαγορευεται η αναζητηση το ανεβασμα και η ανταλλαγη "cr@cks", "κλειδι@ν" και "σπασιματων" μιας εφαρμογης!!!
  • Κι εδω θα υπαρχει αμεση διαγραφη ποστ.
  • Προς το παρων εδω θα μιλαμε γενικοτερα για οποιαδηποτε εφαρμογη Symbian OS για ολες της,τις πλατφορμες,Εαν στο μελλον υπαρξει πολυ κινηση θα χωριστουν.(s60,UIQ3,κτλ)
Συνεχιζουμε κανονικα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
UIQ 3
Πολυ καλος converter (μετατροπεας) που μετατρεπει ουσιαστικα τα παντα απο μια μοναδα μετρησης σε αλλη, ειναι ο Best Converter


  • 1130 units in 67 categories.
  • Great looking and eye appealing design.
  • Built-in intuitive keyboard. No need to access to menus or pop-up keyboard.
  • Results are calculated automatically when you type a number.
  • Clear all and delete buttons.
  • Ability to swap units.
  • One click for Category and Unit From/To change.
  • Ability to sort units and categories when selecting.

Angle
Area
Distance
Mass
Time
Volume
Temperature
Computer
Dimensionless
Units
Absolute Viscosity
Acceleration
Acoustic Impedance
Alcohol Content
Angular Acceleration
Angular Momentum
Angular Velocity
Area Moment of Inertia
Capacitance
Density
Electric Charge
Electric Charge Density
Electric Charge Surface Density
Electric Current
Electric Current Density
EnergyEnergy Flux
Enthalpy Mass
Enthalpy Molar
Enthalpy Volume
Enzymatic Activity
etc...etc


Kαι να προσθεσω exposed οτι με τον profimail και συγκεκριμενα με τον explorer του, μπορεις να στειλεις αρχεια προς αλλα κινητα τα οποια η sumbian τα κλειδωνει οταν τα λαμβανεις.
Παραδειγμα:εαν μου στειλεις μεσω BT ενα mp3, η συσκευη μου το κλειδωνει προς αποφυγην της οποιας διακινησης του.Ετσι αν προσπαθησεις να μου το στειλεις μετα θα "αποτυχει η αποστολη".
Με τοn profiexplorer, το παραπανω παρακαμτεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Υπάρχει calc που να σχεδιάζει γραφικές παραστάσεις; Κυριώς η UIQ με ενδιαφέρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σε αρκετούς ίσως φανεί το Message Reminder χρήσιμο. Το πρόγραμμα υπενθυμίζει κάθε Χ λεπτά ότι υπάρχει ένα νέο sms ή mms.
mr-uiq3-01a.jpg

Όμως δεν νομίζω να υπάρχει σε διαφορετική πλατφόρμα από την UIQ3 :)
Περισσότερα εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Lcg Jukebox Winamp Style! :clapup:
Στην τελευταια εκδοση του LCG Jukebox την οποια μπορειτε να αγορασετε απο το επισημο site της LonelycatGames εχει βγει τροπος να μοιαζει με το Winamp.(Δεν ξερω αν ειναι δημιουργημα της lonelycatgames το τελευταιο)
Ειναι πολυ βολικο μιας και μπορεις να εισαι στην αρχικη σελιδα του κινητου και να βλεπεις κατω σε "συντομευση" ποιο τραγουδι ακους.
Για να καταλαβετε καλυτερα:



Παντως για την ιστορια, ακομα ο ενσωματωμενος MPlayer της ΝΟΚΙΑ εχει λιγο πιο δυνατο ηχο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Βρε συ, αυτό είναι παλιό... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Nαι αλλα με μερικες συσκευες 9.2 (οχι 9.1) ειχε προβλημα.
Κολλουσε δηλαδη οταν εβγαινες στην αρχικη οθονη και δεν εβγαζε την συντομευση.
Αυτο δουλευει κανονικα.:D
αντε βαλτε κι εσεις καμια εφαρμογη ιδεα.:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Για εμένα η must εφαρμογή για όλα τα s60
Handy Taskman

Απλά ένας φοβερός Task Manager.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • handy_taskman_1.gif
    handy_taskman_1.gif
    19.4 KB · Εμφανίσεις: 491

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Για εμένα η must εφαρμογή για όλα τα s60
Handy Taskman

Απλά ένας φοβερός Task Manager.

Γεγονος...:D
Απλως καταπληκτικος.
Εχω στο Ε90 και τον Βest Taskman, αλλα πραγματικα αυτος ειναι πολυ βολικος και τα κανει ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Κάλος ο Best Taskman

Το Task Switcher μοιάζει πολύ βολικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Για τα s60 κυκλοφορει κι ενας ενaλλακτικος internet browser ο teashark

Ειναι αρκετα καλος.
Δεν ξερω αν συγκρινεται με τον opera γιατι δεν τον εχω δουλέψει πολυ, αλλα δειχνει καλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Γεγονος...:D
Απλως καταπληκτικος.
Εχω στο Ε90 και τον Βest Taskman, αλλα πραγματικα αυτος ειναι πολυ βολικος και τα κανει ολα.

Όντως, είναι πολύ καλή εφαρμογή...

Δείτε το e-buddy mobile (beta).
Πολύ καλός im για symbian και μάλιστα δωρεάν... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Θα κάνω μια προσπάθεια να γράψω τις εφαρμογές που έχω περασμένες στο Ε50 μου:

εφαρμογές

  1. ftp_bt
  2. candy_bt
  3. photorite
  4. slide screensaver
  5. lcg jukebox
  6. core player
  7. handy taskman
  8. x-plore lcg
  9. anim manager
  10. cyberbog (πρέπει να μάθω τι κάνει...)
  11. officesuite
  12. nokia imageeditor
  13. timezone updater (nokia)
  14. opera 8.68
  15. emtube
  16. ymess
  17. ebuddybeta
  18. mobiola webcam
παιχνίδια

  1. fifa 07
  2. micropool
  3. brothers in arms
  4. real football
  5. driver
  6. delta force
  7. pgr
  8. skyforce reloaded
  9. abraintraining
  10. golfpro 2
  11. nightclub
  12. tomb raider legend
  13. mini golf magic
  14. the sims 2
  15. the sims 2 castaways
  16. worms world party (μακράν το καλύτερο)
  17. stalker
  18. sega rally 3d
  19. counter strike mobile (εντυπωσιακότατο)
  20. orcs & elves 2
  21. moto gp 07



Είναι πολύ πιθανό να ξέχασα μερικά.


Για λεπτομέρειες ρωτήστε με.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ενα πολυ βολικο εναλλακτικο ημερολογιο ειναι το παρακατω:
Epocware's Handy Calendar


Kαι για οσους θελουν να βλεπουν βιντεο δισως προβλημα απο το YouTube αλλα και να αναπαραγουν αρχεια .flv στο κινητο τους οι λυση ή μαλλον λυσεις ειναι δυο.
emTube και mobiTubia.
Και μονο με το emTube ειστε καλλυμενοι, αλλα εγω τα εχω και τα δυο μεσα.
Και τελος μια πολυ βολικη συντομευση που μπαινει στην αρχικη οθονη του κινητου σας και σας επιτεπει να εχετε ανα πασα στιγμη ετοιμο το google.
Νokias Google Search
Eιναι freeware και το βρισκετε <εδω>
Εαν το θελετε να το κατεβασετε πρωτα στο και μετα να το βαλετε το κινητο θα το βρειτε στο γνωστο "μαγαζακι".;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ακομα ενας νεος internet browser για τα series60 κινητα μας.
jig internet browser
Code:
 https://bg.jig.jp/jiglet/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Καλή φάση.Αλλά δεν είναι λίγο κουραστικό να διανύεις όλη τη σελιδα σε μήκος και πλάτος;Δεν εχω χρησιμοποιήσει Symbian βέβαια.Απλά όπως το είδα στο βίντεο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ναι οντως Βill... και γενικοτερα δεν ειναι και οτι καλυτερο εχω δει.
Προσωπικα βρισκω και τον opera και τον teashark καλυτερο.
Και στο Ε90 μπορω να πω οτι ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος και με τον ενσωματομενο browser.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top