Eurovision

ΞΕΠΛΑ

Νεοφερμένος

Η ΞΕΠΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλημέρα, καλημέρα:clapup:
Για πέστε μου ακούσατε τα τρία υποψήφια τραγούδια για τη Eurovision;;;;
Ποια είναι η γνώμη σας;;;
Ποιο σας αρέσει καλύτερα;;;;
Για να βλέπω γνώμες :clapping:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

duke nukem

Νεοφερμένος

Ο duke nukem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Και τα 3 είναι αρκετά καλά, πιστεύω ότι φέτος η επιλογή θα είναι αμφίρροπη, θα περιμένω την τελική παρουσίαση για να διαλέξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Σήμερα είδα τις 3 συμμετοχές στο ίντερνετ. Καμία δεν μου άρεσε :)

Αν δεν είναι Lordi... :P

Πέρα από την πλάκα το στυλάκι τους δεν είναι κάτι καινούργιο. Ψιλοέθνικ αραβικές καταστάσεις με λίγο ανακάτεμα από τα ακούσματα της Ευρώπης/ΗΠΑ και να σου τα!

Αν το τραγούδι δεν κάνει μπαμ από μόνο του, αν δεν ξεχωρίσει από τα υπόλοιπα (ποιοτικά) δεν λέει. Για εμένα αξέχαστες συμμετοχές παραμένουν του Βελγίου με το Sanomi και των Lordi! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Για πέστε μου ακούσατε τα τρία υποψήφια τραγούδια για τη Eurovision;;;;

Ναι. :)

Ποια είναι η γνώμη σας;;;

Καμια ελπιδα :| (αν υποτεθει οτι μας απασχολει το θεμα)

Ποιο σας αρέσει καλύτερα;;;;

Κανενα.
Και το εννοω. Κανενα δεν εχει να δωσει τιποτα.
Ουτε καν κατι.. να πεις εστω οτι να ρε, ακουσα και κατι διαφορετικο.
Τιποτα, τιποτα. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Για πέστε μου ακούσατε τα τρία υποψήφια τραγούδια για τη Eurovision;;;;
Όχι, δεν ήξερα καν ότι βγήκαν :P
Απ' ό,τι έχω ακούσει όμως από πολλούς και τα τρία τα ίδια χάλια έχουν. :P :/:

Μου φαίνεται ότι δεν θα στηρίξω Ελλάδα φέτος (όχι πως έχω ψηφίσει ποτέ) αλλά καμιά άλλη συμμετοχή μπας και πανηγυρίσω στο τέλος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
H Ταμτα ηταν καλη.
Ο Σαρμπελ και το κομματι ("Γεια σου Μαρια"...στο καλο) ηταν τουλαχιστον για τα πανηγυρια.Και το κομματι του δαντη αρκετη κλεψαδουρα απο Baila Morena του Zucchero(:worship: ) και λιιιιιιιιιιιιιγο επιρεασμενο απο τους περσυνους Lordi.
Βασικα μονο μια φορα ακουσα το καθενα και θα προασπαθησω να μην τα ξαναπετυχω.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Χαλια είναι όλα... το μόνο που μπορεί να σταθεί ειναι της Ταμτα!

ps. αν και ειμαι αντιθετος στις μπαλάντες σε αυτο το διαγωνισμό...
ps2. οποιος τα θέλει, pm με να σας πω απο που μπορειτε να τα "αγορασετε"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ο, τι να ναι.κατι πηρε τ'αυτι μου, ευτυχως που πηρε μονο κατι δλδ και οχι ολο :P
τα ιδια χαλια με τους περσινους κακασχημους. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.


Από το μέλος lenia του www.periland.gr

ΤΑΜΤΑ https://www.youtube.com/watch?v=gK5ARJMSix0


SARBELhttps://www.youtube.com/watch?v=yTi-g8UlSoc



ΔΑΝΤΗΣ
https://www.youtube.com/watch?v=cu_IHO5ilFo

Χρήστος Δάντης, Τάμτα και Σαρμπέλ είναι οι τρεις καλλιτέχνες που διεκδικούν το εισιτήριο για τον ευρωπαϊκό διαγωνισμό τραγουδιού, τη Eurovision 2007, που θα πραγματοποιηθεί στις 12 Μαΐου στο Ελσίνκι.Η διαδικασία επιλογής τραγουδιού και ερμηνευτή φέτος αλλάζει, καθώς η ΕΡΤ, αντί να αναθέσει σε έναν καλλιτέχνη, όπως έκανε τα προηγούμενα χρόνια, αποφάσισε να επιλέξει ανάμεσα σε τρεις ερμηνευτές.Χρήστος Δάντης, Τάμτα και Σαρμπέλ θα ερμηνεύσουν αντίστοιχα τρία τραγούδια στην ειδική βραδιά στα τέλη Φεβρουαρίου, κατά τη διάρκεια της οποίας η κριτική επιτροπή της ΕΡΤ και το κοινό θα αποφασίσουν για τον ερμηνευτή και το τραγούδι που θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στο διαγωνισμό. Ο προϋπολογισμός θα ανέλθει στο ποσό των 700.000 ευρώ, δηλαδή το ίδιο ποσό που ίσχυε πριν από τη διοργάνωση του διαγωνισμού στην Αθήνα.

«Θέλουμε να δώσουμε περισσότερες ευκαιρίες σε περισσότερους ερμηνευτές και εφόσον η EBU δίνει απόλυτη αυτονομία να επιλέξει η κάθε δημόσια ευρωπαϊκή τηλεόραση το τραγούδι που θα την εκπροσωπήσει, εμείς αλλάξαμε φέτος τη διαδικασία» διευκρίνισε ο Γ.Χουλιάρας, εντεταλμένος σύμβουλος της ΕΡΤ, στην καθιερωμένη συνέντευξη Τύπου για την Eurovision.


Η διοργάνωση της Αθήνας, είπε ο κ. Χουλιάρας, δημιούργησε πιο ευνοϊκό κλίμα σε πολλές χώρες της Eurovision, σε σχέση με την τηλεθέαση.

Φέτος, σημειώνεται ρεκόρ συμμετοχών στο διαγωνισμό, που φθάνει τις 42 χώρες, είπε η Φωτεινή Γιανουλάτου, διευθύντρια Διεθνών Σχέσεων της ΕΡΤ και εξήγησε ότι επιστρέφουν στο διαγωνισμό η Αυστρία και η Ουγγαρία, ότι η Σερβία και το Μαυροβούνιο θα διαγωνιστούν ως ξεχωριστά κράτη και ότι την παρθενική τους εμφάνιση θα κάνουν η Τσεχία και η Γεωργία.

Αρκετές χώρες έχουν ήδη ανακοινώσει τους ερμηνευτές και τα τραγούδια τους, όπως η Μολδαβία, η Ελβετία, η Ανδόρα, η Αλβανία, η Τουρκία, το Ισραήλ και η Γεωργία.

Σε ερώτηση εάν θα πρέπει να εκπροσωπεί την Ελλάδα τραγούδι με ελληνικό στίχο, ο Τζώνυ Καλημέρης, σύμβουλος του προέδρου της ΕΡΤ, απάντησε «ότι το τραγούδι θα αδικηθεί, εάν το πλατύ κοινό δεν καταλάβει το στίχο, γι' αυτό προτιμούμε ο στίχος να ερμηνεύεται στα αγγλικά ή σε άλλη γλώσσα, ευρέως γνωστή».

Η ΕΡΤ «θα αναζητήσει τα καλύτερα τραγούδια για να μας εκπροσωπήσουν» πρόσθεσε ο Αντώνης Ανδρικάκης, διευθυντής της ΕΡΑ
(από το www.fititis.gr)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αχ βρε θοδωρή μου.... υπάρχει σχετικό thread κι έχεις κάνει και του κόσμου τη δουλεια!!!!
Ένα τραγούδι για τη Eurovision


θα πρέπει να τα συγχωνεύσουμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τωρα τα ειδα απ'τα βιντεακια που εβαλε ο θοδωρης.
Της ταμτα ειναι κατι διαφορετικο, αλλα μαλλον οχι για eurovision.
Του σαρμπελ ειναι για γελια, ειδικα εκει που λεει με υφος "γεια σου μαρια" ειναι τρελη 80ιλα!
Του δαντη σαχλαμαροειδες μου φανηκε :p
Κλασικα οπως καθε χρονο τα βρισκω ολα αθλια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
αχ βρε θοδωρή μου.... υπάρχει σχετικό thread κι έχεις κάνει και του κόσμου τη δουλεια!!!!
Ένα τραγούδι για τη Eurovision


θα πρέπει να τα συγχωνεύσουμε....

Αφού πρέπει να συγχωνευτούνε,πρέπει να το κάνεις :)

Βάλε και την ψηφοφορία :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
λοιπόν... τωρα τα είδα κι εγω....


ΑΝ η Ταμτα έλεγε το τραγούδι του Δάντη θα ήταν ο καλυτερος (απ τους προτεινόμενους) συνδιασμους :P


Η Τάμτα είναι η καλύτερη σαν παρουσια....
Ποπάκι, tredy, φατσουλα, ομορφη, νεα κλπ κλπ
Μεγάλο plus το ότι θα μας δωσει βαθμους όλο το ανατολικό block όπως έγινε με τους Βόρειους και την Παπαρίζου ;) Μην ξεχνάτε... είναι πολιτική η eurovision Κι οχι μουσικος θεσμός :P
Το τραγουδι της όμως... δεν ειναι καλο ΓΙΑ ΤΗΝ EUROVISION....
Οι μπαλάντες ήταν μπροστα μόνο στη δεκαετία του 80... ήθελε κάτι με ποιο νεύρο, χορό, σκηνική παρουσία... όχι μια όμορφη κοπελα να κλαψουρίζει :P Γιαυτο και πιστευω οτι το τραγουδι σαν τραγουδι του Δάντη ειναι πιο δυναμικο, πιο καλο για τη eurovision....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
της Ταμτα είναι ωραίο πολύ ωραίο αλλά στην Γιουροβίζιον θέλουν κούνημα οπότε Σαρμπέλ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eγω παλι απο ολα αυτα, αυτο που ακουω πιο "ανετα" ειναι του Δαντη.
Πιο ανεβασιαρικο χωρις να γινεται γελοιο.
Εχει και το μπουζουκακι του μεσα (ethnic στοιχειο κι ετσι)...νταξ καλο ειναι.

Η Ταμτα ειναι ωραια...με πολυ καλη φωνη,καλη παρουσια,αλλα το τραγουδι...πολυ νυστα για( πιστευω) για τα γουστα της Ευρωβιζιόν!

Ρε σεις...το τραγουδι του Sarbel κατι μου θυμιζει σαν μουσικη και ειδικα στην εισαγωγη...καποιο τραγουδι μου θυμιζει και σπαω το κεφαλι μου να βρω ποιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Το τραγούδι του Σαρμπέλ είναι υπερβολικά αίσχος. ΧΑΛΙΑ! Κρίμα και είναι και κούκλος (αν και τρέντουλας) και θα μου άρεσε να μας εκπροσωπήσει.

Της Τάμτας μου άρεσε.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Και εμενα ολα τραγικα μου φανηκαν. Αν επρεπε να διαλεξω ενα ομως, θα διαλεγα Σαρμπελ: Με το που ακουσα τον Δαντη με την αγριοφωναρα του να λεει ladies and gentlemen πηγα να πνιγω απο το γελιο. Τραγικος! Η Ταμτα μας καραξενερωσε, και περιμενα να σας πω την αληθεια να ειναι καλη, γιατι ομορφη κοπελιτσα, ωραια φωνη, χαρουμενα τραγουδακια.... αλλα πολυ κλαψουρισμα ρε παιδι μου. Οποτε μου μενει ο Σαρμπελ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Eιμαι αναμεσα σε Ταμτα κι Δαντη.
Κουκλος ο Σαρμπελ αλλα δεν μπορω να βλεπω αντρα που το παιζει κι ζαν πρεμιε να λικνιζεται κι να μου χορευει τσιφτεντελια.Ελεος.
Ασε που απο φωνη δεν μου λεει τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΞΕΠΛΑ

Νεοφερμένος

Η ΞΕΠΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Στο ποιός θέλω να με εκπροσωπίσει η απάντηση είναι η Τάμτα, ωραία φωνή, παρουσία και συμφωνία με τα στατιστικά που δείχνουν οτι οι περισότεροι που έχουν βγει πρώτοι είναι γυναίκες:whistle: Συν και αυτό που ειπώθηκε από κάποιον στο φόρουμ, οτι θα μαζεύαμε και τους ψήφους από όλο το ανατολικό μπλοκ. :P Όμως για το τραγούδι (μπαλάντα), ενώ μ' αρέσει πολύ δεν το θεωρώ κατάλληλο για τη Eurovision. Θέλει κάτι πιο νταχτιρτντίδικο να γίνει σόου.
Του Σαρμπέλ δεν μου άρεσε καθόλου και για του Δάντη δεν εκφέρω γνώμη γιατί δεν μπορώ το ροκ. Πάντως και εμένα μου θύμισε Λόρντι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Μου αρέσει το τραγούδι του Sarbel!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top