Υπάρχει κάτι φτηνότερο από τον ΟΤΕ;

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ontelecoms.-!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
εγινε merge των δυο threads που ουσιαστικα μιλαμε για το ιδιο πραγμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εχω ανοιξει κι εγω τετοιο θεμα, δεν κανετε μια συγχωνευση λεω γω?
ο demelene εχει κανει πολυ καλη παρουσιαση του προβληματος (:P) στο αλλο θρεντ.
αφου η φορθνετ ειναι σουπερ ντουπερ γουαααααου, γιατι κανεις δεν βαζει?

εγινε merge των δυο threads που ουσιαστικα μιλαμε για το ιδιο πραγμα :)


:clapup: :D :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Founes οχι δεν εχω ον, αλλωστε νομιζω οτι ακομα ειναι στη φαση των παραγγελιων, απλα ειναι η καλυτερη προσφορα αυτη την περιοδο (μολις ειδα και διαφημιση για τη vivodi που ξεκινησε κατι αντιστοιχο).
Δυστυχως εγω εχω παρει πακετο κι ειμαι δεσμευμενη ακομη 5 μηνες, αλλα σιγουρα θα το τιμησω οταν τελειωσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
έριξα και εγώ μια ματιά στη vivodi αλλά δεν δείνει σε καμία περίπτωση όσα η Forthnet και η ONtelecom...

Αύριο θα αποφασίσω και με βλέπω να την κάνω για ON, έτσι θα καταργήσω και το DVD Club αφού θα επιλέγω ταινίες απ ευθείας απο την TV
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Να σας πω και λίγο τι παίζει να ξέρετε.
Αρχικά αυτή την OnTelecoms δεν την ξέρω.

Σε κάθε περίπτωση η μόνη που έχει καιρό κέντρα που δουλεύουν είναι η Βιβόντι. Το λέω αυτό γιατί άλλο η ονομαστική ταχύτητα και άλλο τι δίνει και άλλο τι Qos έχει.

Αυτή την στιγμή 4 και μία η OnTelecoms δίνουν ανεξάρτητο από τον ΟΤΕ πακέτο. Μην ξεγελιέστα από το αν πληρώνετε ή όχι στον ΟΤΕ. Μιλάω να μην περνάτε κάν από το κέντρο του ΟΤΕ έστω και επί μισθώση.

Βιβόντι
Πολύ καλό Ιντερνετ αλλά μόνο Ιντερνετ αν εξαιρέσεις του DNS Server που είναι για κλάματα. Για το δίκτυο που έχει έχει σχετικά λίγους χρήστες καθώς όλοι εξαφανίστηκαν μετά το πατατράκ πριν χρόνο και βάλε.
Απαράδεκτο Support και μάλιστα επί πληρωμή
Απαράδεκτη σταθερή τηλεφωνία που είναι και VOIP. Επίσης αν την επιλέξεις τότε δεσμεύσαι σε ένα άχρηστο δύσχρηστο modem router και δεν έχει επιλογή.
Η Βιβόντι επίσης κλείνει τα κέντρα της επαρχίας σιγά σιγά.
Σε αυτό το συνδυασμό είμαι εγώ.

Forthnet
Ήταν άψογη εταιρία κάποτε. Για διαφόρους λόγους που δεν έχουν σημασία τώρα έχουν άπειρους χρήστες και backbone όχι αυτό που χρειάζεται, και έχουν βρει το εύκολο φταίει ο ΟΤΕ. ΕΠίσης το πακέτο που δίνει, το δίνει παντού μόνο που σε ελάχιστες περιοχές έχει δικά της κέντρα και το υλοποιεί μέσω ΟΤΕ. Για μένα μια εταιρία με απίστευτο μάρκετινγκ και μόνο ποια.
Τηλε΄φωνο άψογο και μάλιστα PSTN

Tellas Zisto
Από όσο ξέρω είναι ευχαριστημένοι αν σκεφτείς μόνο τον απίστευτο χρόνο ενεργοποιήσεις.Είναι η μόνη εταιρία που δίνει σοβαρό upload που για μένα μετρά πολύ. Μοναδικό ελάτωμα η ελάχιστη 12μηνη σύμβαση που όμως έχει ξεκάθαρες ρήτρες κάτι που δείχνει επαγγελματισμό για πρώτη φορά. Επίσης τα 47 ευρώ το μήνα είναι επειδή έχεις και άπειρο χρόνο ομιλίας που αν δεν τον επιλέξεις είναι - 15-20 ευρώ περίπου.
Επίσης τηλέφωνο PSTN

HOL
Δεν ξέρω πολλά. Ένα πράγμα ξέρω μόνο ότι κάνει packet shaping και κόβει p2p προγράμματα. Και μόνο γιαυτό μακρυά


PSTN vs VOIP
Έτσι όπως υλοποιείται τώρα για τον τελικό χρήστη PSTN (των FOrthnet και Tellas) νικά κατά κράτος κυρίως γιατί έχεις δεν έχεις ρεύμα δουλεύει, και μπορείς πάντα να επικοινωνήσεις με το support σε αντίθεση με Βιβο που αν δεν έχεις internet δεν έχει και τηλέφωνο συνεπώς 40 λεπτά αναμονή στο κινητό.
PSTN OTE το ποιοτικά το καλύτερο αλλά και 2Ε την ώρα αστική χρέωση καλό αστείο.


Τέλος απλά να προτείνω σε όλους λίγο υπομονή να κατασταλλάξουν τα πράγματα στις νέες εταιρίες και να δούμε αν μπουκώνουν ή όχι τα κέντρα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Εγώ λέω να βάλω το ασύρματο της Forthnet..ή το forthnet2play
Τι λέτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
πες μας εντυπωσεις παντως αν το βαλεις!
κι εγω forthnet η OTE!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
κυρίως προς Founes που δεν είμαι σίγουρος αν έχεις καταλάβει.

Οι τιμές που δίνει είναι για μέχρι 28/2. Προσωπικά δεν θεωρώ ποτέ αντιπροσωπευτικές τις τιμές των προσφορών. Ειδικά σε εκείνο το τμήμα για τις ταινίες.
Άσε που το P2p για μένα είναι καλύτερο και πιο παράνομο όμως.

ΕΠίσης σχετικά με τις χρέωσεις κάθε κλήση έχει 0.09Ε χρέωση ανέξαρτητα από το πόσο θα μιλήσεις που εγώ θεωρώ απαράδεκτο καθώς πολλά τηλεφωνήματα είναι πολύ μικρά για πρακτικά 0.1Ε.
Δλδ 10 φορές να πάρεις τον γείτονα 1Ε??? Αίσχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
βασικά να σου πω την αλήθεια τα 10mbit με δελεάζουν πολύ, επιπλέων το οτι σου παρέχουν δωρεάν ασύρματο modem-router (οτι και να ειναι, με βγάζει απο ενα εξοδο που θελω να κανω για να μοιράσω ιντερνετ και στο pc της αδερφής μου αλλά και στο laptop καποιες φορές...)

Μάλλον ομως θα την κανω για forthnet αφου μεχρι στιγμής την θεωρώ πιο αξιόπιστη απο την on...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Τα 10Mbit FOunes είναι για μένα σαν τα αμάξια που πάνε με 300 στους ελληνικούς δρόμους. Καλύτερα να σου έδινα λιγότερα και καλύτερο upload.
ΕΠίσης για κάποιο λόγο λέει μέχρι και 10 Mbit και αυτό με προιδεάζει σε διαφορετικές τιμές ανά ταχύτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
μην μπερδευεστε, τα 10μβιτ ΔΕΝ ειναι εγγυημενα, σε καμια περιπτωση δεν θα τα πιασεις, οτι και να σου λενε, και εαν διαμαρτυρηθεις ξερεις τι θα σου πουνε ε; εγγυημενα ειναι τα 9600!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
και πάλι ρε παίδες... απο τα ~1 σε ~10 ειναι η διαφορά τεράστια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ναι σίγουρα αλλά μην δελεαστείς από τα 10. Εγώ έχω 2 και δεν τα χρησιμιοποιώ και κάθονται.

Όταν την απέκτησα είχα ήδη εξαντλήση την 256.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Τελικά είμαι ενα βήμα πριν πάω στην Forthnet με τα 4Mbit και τις απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά τηλέφωνα με ενα σταθερό πάγιο. Όπως και να έχει νομίζω οτι θα είναι πιο αξιόπιστη απο την On...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Εγώ στις 20 του μήνα θα κάνω αίτηση για on telecoms, διάβασα την μετοχική σύνθεση και είδα καλά ονόματα μέσα, άσε που το 10 Mbps μου φαίνετε καλό σαν νούμερο.
Βασικό είναι και το κομμάτι της τηλεόρασης και ειδικά της ψηφιακής (πάει η νόβα!) σύντομα θα είναι διαθέσιμα τα κανάλια της νοβα μέσα απο την on.
Τώρα αν γίνει κάτι και κλείσει η On (λέμε τώρα) δεν με απασχολεί καθώς πληρώνω ανα μήνα και δέν έχω να χάσω λεφτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Λες Γιάννη να αλλάξω γνώμη? Για δώσε info για το κομμάτι της τηλεόρασης της ON... γιατι απο οτι βλέπω το έχεις ψάξει το θέμα... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Λες Γιάννη να αλλάξω γνώμη? Για δώσε info για το κομμάτι της τηλεόρασης της ON... γιατι απο οτι βλέπω το έχεις ψάξει το θέμα... ;)

https://91.132.4.132/on/

Ψάχτο πάντως είναι πιο λίγα λεφτά απο την forhtnet και έχει στα 10mbps ιντερνετ και το ιντερνετ!
Άσε που αυτό που δεν μου άρεσε στην forthnet ότι απο 3play έγινε 2play το πακέτο της. Το θέμα τηλεόρασης ξαφνικά έγινε γαργάρα.
Και η vivodi βγάζει κάτι στα 33 ευρώ με 20mbps internet (το άκουσα στον ραδιό,) κάνε λίγο υπομονή να σφαχτούν μεταξύ τους πάντως και μετά αποφασίζεις.
Μπορεί και να μπει και η TIM στο παιχνίδι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
το θεμα ειναι οτι εχει λήξη η συνδρομή internet που εχω και παμε για μετα απο 1 μηνα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top