Νεκρός ο 16χρονος

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
αρκει οι νομοι να μην ειναι συνταγματικοι. αλλα το να καθεσαι και να οδυρεσαι οτι επειδη το συνταγμα λεει αυτο, ολοι εσεις που διαφωνειτε ειστε παρανομοι και αλητες, για παραδειγμα, ειναι απλα τυπολατρεια.

τελος, ο νομος για τις καμερες στο κεντρο της αθηνας ΗΤΑΝ αντισυνταγματικος, οπως επισης και ο νομος για την κουκουλα. εσενα ποια ηταν η αποψη σου;

Η άποψη μου είναι ξεκάθαρη. Όπως κι εσύ συμφωνώ με κάποια άρθρα, και διαφωνώ με κάποια άλλα. Είμαι εκ φύσεως αριστερός, οπότε είμαι πιο πολύ της ισονομίας κτλ..

Το σύνταγμα όπως ξέρεις (με εξαίρεση κάποια άρθρα), διαμορφώνεται, αλλάζει από την εκάστοτε κυβέρνηση.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ.

Δεν έχω δικαίωμα να πάω κόντρα στο 85% των πολιτών που ψηφίζουν ΠΑΣΟΚ-ΝΔ.

Έχω δικαίωμα να πω τη γνώμη μου, αλλά οφείλω να σεβαστώ την πλειοψηφία.

Απλά πράγματα, δεν είναι πυρηνική φυσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
εχουμε φτασει να λατρευουμε τους νεκρους, και να αγνοουμε τους ζωντανους. πανω απ ολα πρεπει να σεβαστουμε τους ζωντανους, και μετα οποιονδηποτε νεκρο.

στη τελικη, αυτοι που ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ειναι αυτοι που μιλανε για μνημοσυνα. γιατι ειναι τα ιδια ατομα που φροντιζουν να υπαρχουν αστυνομικοι που δολοφονουν.
:bravo::bravo:
εμ δεν πρεπει καποια στιγμη να σκεφτουμε και τους ζωντανους??
παντα αυτη η καραμελα " ο νεκρος που τα βλεπει απο εκει πανω.."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
εχουμε φτασει να λατρευουμε τους νεκρους, και να αγνοουμε τους ζωντανους. πανω απ ολα πρεπει να σεβαστουμε τους ζωντανους, και μετα οποιονδηποτε νεκρο.

στη τελικη, αυτοι που ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ειναι αυτοι που μιλανε για μνημοσυνα. γιατι ειναι τα ιδια ατομα που φροντιζουν να υπαρχουν αστυνομικοι που δολοφονουν.

Τελικά είσαι περιπτωσάρα.

Να καταργήσουμε τους μπάτσους λοιπόν;Άντε να σε δω.

Ή μήπως φταίνε όλοι οι μπάτσοι, που βρέθηκε ένας δολοφόνος; Και άλλοι 10-50-100 αρρωστημένοι εκεί μέσα;

Μήπως φταίει η εκπαίδευση; Ότι δεν τους κοιτούν ψυχολόγοι κτλ;

Σου φταίνε όλα τα στρουφάκια;

Όπως λέει και ο Thanous, πάλι φταίνε οι μπάτσοι λοιπόν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
καλα συζητηση δεν γινεται εδω μεσα... statistikε εγω δε σε ειρωνευτηκα.. που οτι να ναι καταλαβαινει ο καθενας επειδη δεν μπορει να δει και την αλλη αποψη.. αλλα λεει η γιαγια μου και αλλα ακουν τα αυτια μου ... θα μου πεις η πρωτη φορα ειναι? ωχ βαρεθηκα.. αντε γεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Η άποψη μου είναι ξεκάθαρη. Όπως κι εσύ συμφωνώ με κάποια άρθρα, και διαφωνώ με κάποια άλλα. Είμαι εκ φύσεως αριστερός, οπότε είμαι πιο πολύ της ισονομίας κτλ..

Το σύνταγμα όπως ξέρεις (με εξαίρεση κάποια άρθρα), διαμορφώνεται, αλλάζει από την εκάστοτε κυβέρνηση.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ.

Δεν έχω δικαίωμα να πάω κόντρα στο 85% των πολιτών που ψηφίζουν ΠΑΣΟΚ-ΝΔ.

Έχω δικαίωμα να πω τη γνώμη μου, αλλά οφείλω να σεβαστώ την πλειοψηφία.

Απλά πράγματα, δεν είναι πυρηνική φυσική.

το συνταγμα δεν μπορει να αλλαξει απο την εκαστοτε κυβερνηση, ετσι ευκολα. οι νομοι δεν αποτελουν ολοι κομματι του συνταγματος.


εχεις καθε δικαιωμα να πας καοντρα με το 85% των ατομων που ψηφιζουν πασοκ-νδ (το οποιο πεφτει αρκετα παρακατω αν σκεφτεις την αποχη)

εχεις δικαιωμα να πεις την αποψη σου, και ο,τι και να λεει η πλειονοτητα, οφειλει και αυτη να σεβαστει την αποψη σου
-----------------------------------------
Τελικά είσαι περιπτωσάρα.

Να καταργήσουμε τους μπάτσους λοιπόν;Άντε να σε δω.

Ή μήπως φταίνε όλοι οι μπάτσοι, που βρέθηκε ένας δολοφόνος; Και άλλοι 10-50-100 αρρωστημένοι εκεί μέσα;

Μήπως φταίει η εκπαίδευση; Ότι δεν τους κοιτούν ψυχολόγοι κτλ;

Σου φταίνε όλα τα στρουφάκια;

Όπως λέει και ο Thanous, πάλι φταίνε οι μπάτσοι λοιπόν...

μου φταιει οτι δεν εχουν εκπαιδευτει να προστατευουν τον πολιτη, αλλα εχουν εκπαιδευτει να τον καταστελουν.

ετσι και αλλιως, η αστυνομια δεν προστατευει τους πολιτες, αλλα αποτελει ενα οργανο το οποιο ελεγχεται απο την εκαστοτε κυβερνηση.

οι αστυνομικοι στη πλειονοτητα τους, δεν εχουν εκπαιδευτει σε ζητημα ψυχολογιας και πώς πρεπει να αντιμετωπιζουν διαφορες καταστασεις, οπως για παραδειγμα η εφοδος στο βιβλιοπωλειο πριν ενα μηνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
το συνταγμα δεν μπορει να αλλαξει απο την εκαστοτε κυβερνηση, ετσι ευκολα. οι νομοι δεν αποτελουν ολοι κομματι του συνταγματος.


εχεις καθε δικαιωμα να πας καοντρα με το 85% των ατομων που ψηφιζουν πασοκ-νδ (το οποιο πεφτει αρκετα παρακατω αν σκεφτεις την αποχη)

εχεις δικαιωμα να πεις την αποψη σου, και ο,τι και να λεει η πλειονοτητα, οφειλει και αυτη να σεβαστει την αποψη σου

Μόνο που δεν εξετάζουμε αν λες την άποψη σου, αλλά αν προσπαθείς να την επιβάλλεις.

Τα γεγονότα του περασμένου Δεκέμβρη, είναι μια μορφή δικτατορίας.

Το να μου καις αμάξι-κατάστημα επειδή έχουμε αντίθετες απόψεις ή για να με κλέψεις, νομίζω πως μου θυμίζει άλλες εποχές.
-----------------------------------------
καλα συζητηση δεν γινεται εδω μεσα... statistikε εγω δε σε ειρωνευτηκα.. που οτι να ναι καταλαβαινει ο καθενας επειδη δεν μπορει να δει και την αλλη αποψη.. αλλα λεει η γιαγια μου και αλλα ακουν τα αυτια μου ... θα μου πεις η πρωτη φορα ειναι? ωχ βαρεθηκα.. αντε γεια..

Όχι ρε Thanous. Παρεξήγηση.

Πάντως δεν φταίνε για όλα οι μπάτσοι. Μην αφήνεις να σε κάνουν ότι θέλουν.

Άντε καλό ΣΚ.
-----------------------------------------
Για να το κλείσουμε εδώ το θέμα ας αναπαυτεί η ψυχή του παιδιού και κυρίως να είναι καλά αυτή η μάνα και ο πατέρας.

Εύχομαι να μην ξαναδούμε ποτέ τραμπούκισμους, διαφθορά και κατάχρηση της εξουσίας από τους μπάτσους, και ποτέ ξανά ανύπαρκτα ανθρωπάκια χωρίς προσωπικότητα που είτε για χαβαλέ είτε για να κλέψουν, πολλές φορές μέσα στη μαστούρα τους καταστρέφουν ότι έχει χτίσει με ιδρώτα ο κόσμος.

Είναι ουτοπία το ξέρω, απλά το εύχομαι.

Καλό ΣΚ σε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Τα γεγονότα του περασμένου Δεκέμβρη, είναι μια μορφή δικτατορίας.

Το να μου καις αμάξι-κατάστημα επειδή έχουμε αντίθετες απόψεις ή για να με κλέψεις, νομίζω πως μου θυμίζει άλλες εποχές.
ξεκολλα, δεν καηκαν τα αμαξια και τα καταστηματα που ισχυριζεσαι. εκει ημουν, ειδα τις ζημιες, και ακουσα και τα ΜΜΕ.

ΔΕΝ καηκε η αθηνα, τι να γινει δηλαδη; μεσα σε 4 μερες το 80 τις εκατο των ζημιων ειχαν αποκατασταθει, δηλαδη οι σπασμενες βιτρινες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
ξεκολλα, δεν καηκαν τα αμαξια και τα καταστηματα που ισχυριζεσαι. εκει ημουν, ειδα τις ζημιες, και ακουσα και τα ΜΜΕ.

ΔΕΝ καηκε η αθηνα, τι να γινει δηλαδη; μεσα σε 4 μερες το 80 τις εκατο των ζημιων ειχαν αποκατασταθει, δηλαδη οι σπασμενες βιτρινες.
Απ' το μυαλο σου τα βγαζεις αυτα τα ποσοστα?
Εχω γνωστους και φιλους στο υπουργειο οικονομιας και οικονομικων και αυτα που λες ειναι τερατωδεις ανακριβειες.
Μαλιστα μιλησα με τα ατομα που εξετασαν την νομοθεσια για την αποκατασταση ζημιων ,με χρηματα του ελληνικου δημοσιου φυσικα.
Το νομοσχεδιο βγηκε τον Φεβρουαριο και οι τριμελεις επιτροπες ξεκινησαν την δουλεια τους καπου τον Μαιο ,τοσους μηνες μετα και μαλιστα υφιστανται ακομα και συνεχιζουν την δουλεια τους.
Περισσοτερες ζημιες υπεστησαν οι μικρο-μεσσαιες επιχειρησεις , μικρο-μεσσαιες με τα ελληνικα στανταρ διοτι αυτο που θεωρει η κοινοτητα μικρο-μεσσαιο αστο.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Edit : Παντως θα δωσω μια συμβουλη στους επιδοξους καταστροφεις.
Αμα εχετε σκοπο να κανετε ζημια σε καποιο μαγαζι επειδη το κακο συστημα ειναι κακο να του κανετε μεγαλη διοτι το ελαχιστο ποσοστο αποζημιωσης που προεβλεπε ο νομος για την αποκατασταση ζημιας ηταν 10.000Ευρω(αρκει να πληρεις καποια κριτηρια εννοειται) , οποτε οταν σπας μονο μια τσαμαρια που κοστιζει περιπου 3.000Ευρω ουσιαστικα πριμοδοτεις το μαγαζι με 7.000 Ευρω με χρηματα του ελληνικου δημοσιου.
Πηγαιντε μια βολτα απο αρχειου του υπουργειου να δειτε ποσοι πηρανε παραπανω λεφτα απ' ο,τι επρεπε.
Θυμηθηκα τωρα που λεγανε τα παιδια απο το υπουργειο για εναν δικηγορο ο οποιος δεν ειχε παθει πολυ ζημια και οταν τον αξιολογουσαν για την αποφαση ειπε "Ρε παιδια εγω τι να τα κανω 10.000 ευρω μια τζαμαρια στο γραφειο μου σπασανε" η απαντηση ητανε "Θα τα παρεις" και τα πηρε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
nPb για την φρούρηση λέγαμε και οι 2. Ειδικά τις μέρες που γίνονταν πορείες είχε ματ παντού γύρω από την Βουλή.

Τα ματ είχαν εντολή να ανοίξουν πυρ σε περίπτωση κορύφωσης του δράματος; Νομίζω ότι είδαμε πέρυσι τι φρούτο ήταν τα ματ...πόσο οργανωμένοι ήταν, πόσο εξοπλισμένοι ήταν...κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Τα ματ είχαν εντολή να ανοίξουν πυρ σε περίπτωση κορύφωσης του δράματος; Νομίζω ότι είδαμε πέρυσι τι φρούτο ήταν τα ματ...πόσο οργανωμένοι ήταν, πόσο εξοπλισμένοι ήταν...κτλ...

ναι, για αυτο τους τελειωσαν τα χημικα.

αλιμονο, να τους διναν και εντολη να ανοιξουν πυρ στους πολιτες που διαδηλωνουν.
-----------------------------------------
Εχω γνωστους και φιλους στο υπουργειο οικονομιας και οικονομικων και αυτα που λες ειναι τερατωδεις ανακριβειες.
καμια πηγη; τιποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
καμια πηγη; τιποτα;
Σου ειπα , πηγαινε στο Υπουργειο Οικονομιας και οικονομικων να δεις τα αρχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Σου ειπα , πηγαινε στο Υπουργειο Οικονομιας και οικονομικων να δεις τα αρχεια.

προφανως αυτη τη στιγμη δεν μπορω να παω.
εχεις μια πηγη προχειρη μηπως; κατι απο αυτα που "σου ειπαν οι φιλοι σου;"

με την ιδιωτικη ασφαλιση ομως τι γινεται;

απο εκει και περα, δεν νομιζω οτι οι καταστηματαρχες να περιμεναν τις επιτροπες αυτες να τους δωσουν χρηματα πρωτα για να αντικαταστησουν τις βιτρινες τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
και να γίνει χαμός την Κυριακή τίποτα δεν θα αλλάξει
δεν υπάρχει λόγο να πέφτει άσκοπα ξύλο.

το μόνο που χρειάζεστε για να κάνουμε για να γίνουν τα πράγματα καλύτερά είναι να κάνουμε καλύτερους τους εαυτούς μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
προφανως αυτη τη στιγμη δεν μπορω να παω.
εχεις μια πηγη προχειρη μηπως; κατι απο αυτα που "σου ειπαν οι φιλοι σου;"

με την ιδιωτικη ασφαλιση ομως τι γινεται;

απο εκει και περα, δεν νομιζω οτι οι καταστηματαρχες να περιμεναν τις επιτροπες αυτες να τους δωσουν χρηματα πρωτα για να αντικαταστησουν τις βιτρινες τους
Οχι δεν εχω προχειρη πηγη, δεν ειμαι προχειρος εγω.
Οσοι ειχαν ιδιωτικη ασφαλιση απλα τους αποζημιωσε η ασφαλιστικη τους εταιρια ,ευλογο , αμα δεν εφταναν να τους τα καλυψει τοτε οι τριμελεις επιτροπες εξεταζαν (και εξαταζουν) αυτες τις υποθεσεις και τους εδιναν την διαφορα.

Στην τελευταια τοποθετηση σου εχεις δικιο ,χαρακτηριστικο παραδειγμα το καταστημα Sprint που υπεστει μεγαλη ζημια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
σε εμας ειπαν να βαλουμε ολο το σχολειο μαυρες μπλουζες τη δευτερα...γυριζαν ταξη-ταξη και το ελεγαν...εγω παντος δεν ειμαι συμφωνη με αυτο! την θλιψη σου δε τη δειχνεις με ενα χρωμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Από τις τράπεζες και τις πολυεθνικές ξέρεις πόσες οικογένειες τρώνε;

Αν αυτές έχουν καταχρηστικούς όρους, πρέπει να έρθει το κράτος και να τους ρυθμίσει.

Όμως από τη στιγμή που δεν υπάρχει κράτος, οι τράπεζες και οι πολυεθνικές σου φταίνε;

Ο άλλος έβαλε τα λεφτά του, για να ξεκινήσει μία τράπεζα και επιχείρηση, γιατί να μην βγάλει κέρδος;

Θες να κάψεις; Πήγαινε σε ένα νησί, εσύ και οι υπόλοιποι και μείνετε εκεί για πάντα. Δεν φταίει σε τίποτα ο απλός καθημερινός κόσμος.

Αυτοί που φταίνε είναι τα πρόσωπα εξουσίας. Αλλά ότι θέλουμε λέμε. Άσε που χάρη στις τράπεζες οι περισσότεροι έχουν ένα αυτοκινητάκι ή ένα σπίτι.

Αλλά ξέχασα, το ποτήρι πρέπει να είναι μονίμως ή μισογεμάτο ή μισοάδειο.

Και δεν καταλαβαίνω, τι δουλειά έχει όλο αυτό με την δολοφονία ενός παιδιού.

Δεν μπορεί μια μειοψηφία ανθρώπων, να καταστρέφει περουσίες ανθρώπων που μπορεί να έκαναν χρόνια ολόκληρα για να τις αποκτήσουν.

Όλα ξεκινούν και τελειώνουν στο κράτος.

Περαστικά σας.

πρώτον , δεν χτυπάω τις οικογένειες , χτυπάω τις καταστάσεις.

πρώτα κατάλαβε τι γράφω , μετά να αντιδράσεις αν θες.

καλό είναι να διαβάζεις και λίγο πρεσεκτικά τα προηγούμενα post...
δεν έχουν να κάνουν ΜΟΝΟ με το παιδί , όλα αυτά.

όσο για το νησί:
ΜΠΡΑΒΟ ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ , ΜΑΣ ΕΣΩΣΕΣ , τώρα πάω να πάρω την παρέα μου με αναρχικούς σε ένα νησάκι επειδή μας το είπες΄...

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.


και επειδή νομίζω ξεχνάμε εύκολα...

και επειδή σε 48 ώρες και άλλοι θα τρώνε άδικα ξύλο απο μπάτσους.

ας θυμηθούμε λίγο τα περυσινά:

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=byQCetTOauw&feature=related[/ame]



[ame]https://www.youtube.com/watch?v=i2Hmx1uZ3OM&feature=related[/ame]


[ame]https://www.youtube.com/watch?v=xpj-dxZ19p4&feature=related[/ame]



[ame]https://www.youtube.com/watch?v=Z7-DnU2NYSI&feature=related[/ame]





[ame]https://www.youtube.com/watch?v=XqAGc0cnw0w&feature=related[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
αυτές οι εικόνες των video, δεν είναι οι εικόνες μιας χώρας μπανανίας; ε; :hmm:


Με τον όρο μπανανία χαρακτηρίζεται το κράτος στο οποίο δε λειτουργούν σωστά οι θεσμοί και οι κρατικοί μηχανισμοί. Ο μειωτικός αυτός όρος χρησιμοποιείται για να περιγράψει μικρά κράτη, πολιτικά ασταθή και συνήθως εξαρτώμενα σε περιορισμένη γεωργική παραγωγή και κυβερνώμενα από μία μικρή αυτοεκλεγμένη συνήθως πλούσια και διεφθαρμένη κλίκα. Προφανής είναι η αναφορά σε τριτοκοσμικές χώρες της Αφρικής ή της Λατινικής Αμερικής που κατά τη συνήθη αντίληψη είναι μπανανοπαραγωγές χώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ωραια ας βγουμε στους δρομους να κλαψουμε για τον Αλεξη. Ο πρωτος ειναι ή ο τελευταιος που σκοτωνεται ετσι; Τι θα αλλαξει; Και μην πει κανεις οτι ειναι σιωπηλη υποταγη στη μαλακια που δερνει ορισμενους αστυνομικους το να μην βγω στο δρομο την Κυριακη. Φτανει με τις μοδες στις εξεγερσεις. Μεχρι και στο facebook το ειδα.

Ας ξεσπαμε επετειακα λοιπον, μια φορα το χρονο, και υστερα ας απολαμβανουμε τις διακοπες των Χριστουγεννων.

Εδω κοντευει να ιδιωτικοποιηθει η εκπαιδευση, το να διαμαρτυρηθουμε για γεγονοτα του παρελθοντος που δεν ειχαν αμεσο αντικτυπο σε μας ειναι ο καημος μας..

Απολυσεις εργαζομενων, αθλιες συνθηκες σωφρονιστικων ιδρυματων, τσακισμα στις συνταξεις, πλασαρισμα των σχολειων μας σε ιδιωτες.. Που ειστε ρε παιδια τοτε; Αυτα δεν σας νοιαζουν; Σας ενδιαφερει μονο η εξεγερση χωρις ουσιαστικο αποτελεσμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
...πλασαρισμα των σχολειων μας σε ιδιωτες.. Που ειστε ρε παιδια τοτε; Αυτα δεν σας νοιαζουν;

είδαμε και ο οίκος ανοχής που λέγεται Ελληνικό Δημόσιο Διαπλοκής τι κάνει με τα "δημόσια" σχολεία και με ότι "δημόσιο" ίδρυμα ή οργανισμός του ανήκει...τα χρεωκοπεί μια και έξω...:sick:...

καλό, το ανέκδοτο "δημόσια δωρεάν παιδεία"...διότι έχει βολέψει αρκετούς ημέτερους-κομματοσκούληκα-συνδικαλιστάδες (κρατικοδίαιτους), τόσα χρόνια...:D:no1::no1::no1::no1: μην ζητάμε και τα ρέστα τώρα...κρίμα είναι...

λίγη αυτογνωσία δεν βλάπτει
λίγη τσίπα δεν βλάπτει να έχουμε...
είναι αμαρτία από τον Θεό, να εθελοτυφλούμε στα μπιπ αληθινά προβλήματα της παιδείας (κάθε βαθμίδας)....:mad::lol::lol:
κουράστικα και σιχάθηκα, να ακούω "εικονικά" προβλήματα της παιδείας στο πλαίσιο προεκλογικών ψεμάτων-εξαγγελιών...

για ποια "δημόσια" σχολεία ρε μιλάτε; είστε σοβαροί; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Ειπώθηκαν πάρα πολλά και δεν έχω το χρόνο να τα σχολιάσω.
Παρ' όλα αυτά ας παραθέσω κι εγώ τις απόψεις μου

1. Η παραβίαση στοιχειωδών δικαιωμάτων ενός πολίτη είναι παραβίαση της Δημοκρατίας.
Με λίγα λόγια τη στιγμή που παραβιάζεται κάθε έννοια αξίας τότε δε με ενδιαφέρει για το αν θα βελτιωθεί η παιδεία ή το σύστημα υγείας.

2. Ένας χρόνος θα περάσει και τίποτα δεν έχει αλλάξει.
Αντί για διαδηλώσεις έπρεπε να πηγαίνουμε σε δημόσια υπηρεσία και να δέρνουμε τους ξύστες.
Αντί για καταλήψεις να γίνουν συζητήσεις για τη Δημοκρατία.
Κάτι που δε γίνεται ούτε ανάμεσα σε εμάς.
Περιμένουμε τους μεγάλους να ενεργήσουν και τους ρίχνουμε το φταίξιμο τη στιγμή που καλά καλά εμείς είμαστε χειρότεροι από αυτούς.

3. Αν δεν πέθαινε το παιδί μήπως θα ήταν ίδια η ζωή μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top