[Symbian] Nokia EXΧ: Ε50, Ε51, Ε52, E55, E6X, E7X και E90

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
μοιάζει να έχει πολύ κάλο browser. Πάντως σήμερα σκεφτόμουν ότι είναι θετικό που έχει s60 και όχι ότι είχαν τα 9χχχ επειδή η ποικιλία των προγραμμάτων θα είναι πολύ μεγάλη, και όχι τόσο μικρή όσο τα 9xxx ή τα UIQ 3

Σίγουρα θα τα αγοράσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ετσι ειναι exposed.Μεγαλο θετικο στοιχειο το οτι θα ειναι 60αρι και οχι 80αρι πλεον symbian.;)
Εμενα παντως και οσων αφορα την κατασκευη μου αρεσουν πολυ τα υλικα του και θετικο γεγονος οι μεταλικοι "βραχιονες" που επιτρεπουν την πληρη"οριζοντιοποιηση" της οθονης.
Αυτο που με ενδιαφερει ειναι η ανταποκριση της συσκευης, μιας και μεχρι τωρα οι σειρα 9χχχ ηταν αρκετα "αργη"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ε φανταζομαι δεν θα βαλαν κανενα 200αρι επεξεργαστη ... Λογικα θα το προβλεψαν. Λες να βγει κανενα ε93 σαν διάδοχος του 9300?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Δεν αποκλειεται να βγει και καποιο αλλο απο το οποιο θα λειπουν μερικα πραγματακια οπως wifi,camera (ή θα ειναι μικροτερη), κτλ κτλ κτλ και θα βγει και σε χαμηλοτερη τιμη.
Σε κατι τετοια η Νοκια ειναι μανουλα αλλστε!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν βγει χωρις καμερα τοτε σιγουρα μαλλον θα σταφω σε αυτό. Αλλά τώρα αν βγάλουν το wifi ή/και αλλάξουν την ανάλυση ... Αστό E90 ...

Πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι με την σειρά ΕΧΧ η Nokia ξανά ανέβηκε στην εκτίμηση μου και μάλιστα κατά πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εγω προσωπικα θα παω για το πληρες πακετο!:D
Ε90 δαγκωτο.
Το συγκεκριμενο μοντελο πραγματικα με εκανε να ξεσηκωθω απο την θεση μου,και κατι τετοιο ειχε καιρο να συμβει με καποιο κινητο.Να χαιρομαι δηλαδη τοσο πολυ να διαβαζω για αυτο...
Mιλαμε για ενσωματομενο gps,καλη καμερα,καλη μπαταρια (1500mAh!οχι οτι θα μπορουσε να παιξει κατω απο 1250mAh),Wi-Fi 802.11b/g,οθονη,Document viewer κτλ κτλ κτλ κτλ.
Ενα που μου την δινει φυσικα ειναι οτι θα εχει καρτα micro sd και οχι mini sd...Η ΝΟΚΙΑ γενικοτερα με τις καρτες μνημης εχει μπλεξει τα μπουτια της!:redface:
Μονο η Memory Stick της εχει ξεφυγει...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Από διάρκεια μπαταρίας ξέρουμε τπτ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Xρονος αναμονης 400ωρες (14 ημερες καπου ειδα) και ομιλιας 5+ ωρες.;)
Ειναι πολυ καλα.(Βλεπω τον χρονο ομιλιας.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Video στου Youtube του Ε90 Communicator

Video #1
Aπο αυτα που διεκρινα μου αρεσε το ποως ανοιγε και λιγο απ'οτι προσεξα ειχε καλο χρονο ανταποκρισης εντολων.(και μην ξεχναμε οτι δεν ειναι η τελικη εκδοση για την αγορα)

Video #2

A closer View
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
ScreenShots της Ναυαρχιδας της Νokia:

Calendar contacs
email
gallery home screen
main menu
schedule videoplayback
web browser find on page
web browser pop up history
web browser rss
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πολύ καλή δουλεία, ειδικά τα contacts. Όσο περισσότερα screenshot βλέπω τόσο περισσότερο το θέλω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neverland_fairy

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,150 μηνύματα.
Δε γνωρίζω αν θα είναι ικανό το Ε90 να ταράξει τα νερά, αλλά όπως και να το κάνουμε στα smartphones η Νόκια υστερεί στο σχεδιασμό. :( Κρίμα! Είναι σα να έχεις μηχανή Πόρσε σε περίβλημα σκαραβέου ..και να την πληρώνεις ακριβά, όμως να μοιάζει σκέτη σακαράκα :mad:.

(πληροφορίες για το Ε90 στο https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164689 )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eχουμε κι εμεις βρε θεμα για το Ε90!:P
Παντως νταξ' για τον σχεδιασμο κτλ κτλ ειναι υποκειμενικο το θεμα.Αν το σκεφτεις τα ppc εχουν τελειως διαφορετικη φιλοσοφια στον σχεδιασμο αναγκαστικα μιας και τα περισευομενα-μη λειτουργικα τμηματα (κοινως τα πλαστικα τους) ειναι πολυ λιγοτερα απ' οτι σε ενα αλλο κινητο.(symbian εστω.)
Κι αυτο γιατι ολη σχεδον την προσοψη την καλυπτη η οθονη, οπου θελοντας και μη ειναι ιδιο σχεδιο σε ολα.(μονο οι ιντσες-pixel μπορει να διαφερουν).Αντιθετα οι αλλοι πρεπει να ειναι περισσοτερο ευρηματικοι στο πως να φτιαξουν τα πλαστικα και στο πως να τα εκμεταλευτουν σχεδιαστικα.
Η νοκια παντως για εμενα εχει δειξει μερικα απο τα πιο ομορφα και απο τα πιο κακογουστα κινητα που υπαρουν.

P.S.Εγω εχω και ppc και συμβατικο κινητο με symbian.Το ppc σε θεματα "αμεσοτητας"(γρηγορο γραψιμο sms-κειμενου π.χ.,κλησεων κτλ κτλ εμενα δεν με βολευε με τιποτα η οθονη αφης.
Ειναι για αλλες δουλειες το ενα και για αλλες το αλλο.
Προσωπικα το μονο που δειχνει πως θα με βολευει πληρως σε αυτα που θα χρειαζομαι ειναι το E90.(κι ας εχει χαμηλο δεικτη φορητοτητας.)
Καλα ε...εχουμε ξεφυγει μιλαμε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ΟΟΟ μάριες θα πάρεις και έσυ το E90??? ΦΣΣΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neverland_fairy

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,150 μηνύματα.
Μάριο συγνώμη, δεν υποτίμησα το steki :(. Άσε που λατρεύω τις οθόνες αφής, ειδικότερα λατρεύω τα πενάκια (λόγω επαγγέλματος).

Εγώ πάντως το νέο κινητό που σκέφτομαι να πάρω, μάλλον θα είναι HTC, το 3300 πιθανότατα. Μόνο η κάμερά του είναι μικρή, αλλά όλα τα άλλα τα έχει. Ε..και λίγο μεγάλο μέγεθος :D.



(λες να μας πάνε στα οφ-τόπικ ?? :hmm: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μάριο συγνώμη, δεν υποτίμησα το steki :(. Άσε που λατρεύω τις οθόνες αφής, ειδικότερα λατρεύω τα πενάκια (λόγω επαγγέλματος).

Εγώ πάντως το νέο κινητό που σκέφτομαι να πάρω, μάλλον θα είναι HTC, το 3300 πιθανότατα. Μόνο η κάμερά του είναι μικρή, αλλά όλα τα άλλα τα έχει. Ε..και λίγο μεγάλο μέγεθος :D.



(λες να μας πάνε στα οφ-τόπικ ?? :hmm: )

Oχι βρε συ!Σιγα που υποτιμησες το στεκι!Ετσι στο ειπα για πλακιτσα βρε!:redface:
Αλλοιμονο.:D
Καταρχην και μονο που εισαι μελος του e-steki και ποσταρεις και μιλας μαζι μας παει να πει οτι καθε αλλο το υποτιμας.αντιθετα μας τιμας.Και αυτα τα εννοω που στα λεω.;)

Εγω τις οθονες αφης σου ειπα...δεν με τρελαινουν κυριως γιατι ειμαι συχνα πυκνα στο ποδι και δεν με βολευουν τοσο πολυ σε ορισμενα που θελω να κανω.Ειναι ομως πολυ πιο αμεσες απο τις "συμβατικες" οθονες ετσι;Αυτο ειναι αληθεια.

Το 3300 ειναι υπερπληρες πραγματικα.Η camera ειναι σχετικα μικρη αλλα αυτο γινεται και γιατι θελει να δωσει εμφαση στα αλλα (business) χαρακτηριστικα του.


Εxposed το Ε90 πραγματικα μου προσφρει οτι χρειαζομουν.Ειναι σιγουρα το επομενο pda-mobile gadget μου.Θα μου λυσει τα χερια σε πολλα πραγματα.
Ειδικα το γεγονος οτι με τον τροπο που ανοιγει μπορω να το λειτουργησω χρησιμοποιοντας ταυτοχρονα και τα δυο χερια μου.Μεγαλη εργονομια σε αυτο το θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ενα review οσων αφορα την καμερα και τις multimedia δυνατοτητες του E90.
Αξιζει να σημειωθει πως τα αποτελεσματα της καμερας ειναι πολυ καλα αν αναλογιστει κανεις οτι ΔΕΝ στοχευε σε αυτα η Νokia με το Ε90.
Δηλαδη ενω δεν εχει με τιποτα τον χαρακτηρα των αντιστοιχων Ν93 και Ν95 θα δειτε οτι η καμερα του δεν βρισκεται πολυ πισω απο αυτες των παραπανω multimedia συσκευων της Nokia.;)



Nokia E90 - Camera and Multimedia
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Mπραβο Βοrat!!!;)
Kαι μαζι με το "καλη προβολη"
Εχουμε:
"Καλη υπομονη"
"Καλες προσευχες"
(για να μην παραειναι ακριβο)
"Καλες αποταμιευσεις..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πανάκριβο θα είναι σίγουρα (800 - 900 ευρώ χαλαρά κατά τη γνώμη μου), το θέμα είναι να είναι αυτό που τελικά περιμένουμε έτσι όπως το περιμένουμε, να κυκλοφορήσει έγκαιρα και -κυρίως- να αγοραστεί από άτομα που το χρειάζονται και που θα τους βολέψει, όχι απο άτομα που απλα τους εντυπωσίασε το σχήμα του και τα πολλά και καλά που γράφονται για αυτό.

ΥΓ: είδα πιτσιρίκι με ένα Mio, ήμαρτον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top