Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

spyridon1979

Νεοφερμένος

Ο spyridon1979 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
στιγμες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skai-animals

Νεοφερμένος

Η skai-animals αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Τι ωραιες φωτογραφιες!

ευχαριστώ!!!

φανταστικες!! :up::up::up: Τι φακο χρησιμοποιησες; Εχω και εγω εμμονη με τις κοντινες ληψεις!!! Δεν εχω ομως καλο φακο για macro :(


ωραίες φωτο! αυτές με τι φακό είναι sakura? εγώ χρησιμοποιώ 28-105, και κάνω ρυθμίσεις χειροκίνητες(όχι auto!) αλλά τώρα θέλω κι έναν τηλεφακό, καθώς αυτός που χρησιμοποιώ είναι δικός της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
ωραίες φωτο! αυτές με τι φακό είναι sakura? εγώ χρησιμοποιώ 28-105, και κάνω ρυθμίσεις χειροκίνητες(όχι auto!) αλλά τώρα θέλω κι έναν τηλεφακό, καθώς αυτός που χρησιμοποιώ είναι δικός της...

με τον φακο της μηχανης (sony a300), 3.5-5.6/18-70mm. Auto χρησιμοποιουσα στις αρχες για να την μαθω, αλλα τωρα εχω εξοικειωθει με τις περισσοτερες ρυθμισεις και το παλευω :D Θελω πολυ να παρω εναν φακο macro τουλαχιστον στα 50mm και εναν στα 18-200 ή 70-300. Ενας φακος wide angle δεν θα με χαλουσε επισης :lol: Μεχρι και teleconverter θελω :lol: Το ιδανικοτερο θα ηταν να επαιρνα εναν καλο φακο macro zeiss, αλλα ειναι ακριβοι παναθεμα τους!:(

Με αυτες τις dslr ολο θελεις να αγοραζεις εξαρτηματα...δεν τελειωνει η λιστα!!! :lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyridon1979

Νεοφερμένος

Ο spyridon1979 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
η κοσμος της φωτογραφιας ειναι φετιχ κυριες μου...:)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skai-animals

Νεοφερμένος

Η skai-animals αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
με τον φακο της μηχανης (sony a300), 3.5-5.6/18-70mm. Auto χρησιμοποιουσα στις αρχες για να την μαθω, αλλα τωρα εχω εξοικειωθει με τις περισσοτερες ρυθμισεις και το παλευω :D Θελω πολυ να παρω εναν φακο macro τουλαχιστον στα 50mm και εναν στα 18-200 ή 70-300. Ενας φακος wide angle δεν θα με χαλουσε επισης :lol: Μεχρι και teleconverter θελω :lol: Το ιδανικοτερο θα ηταν να επαιρνα εναν καλο φακο macro zeiss, αλλα ειναι ακριβοι παναθεμα τους!:(

Με αυτες τις dslr ολο θελεις να αγοραζεις εξαρτηματα...δεν τελειωνει η λιστα!!! :lol::lol::lol::lol:

κι εγώ έτσι σκευτομαι...αλλά αν μπεις στον χωρό...τελικά θα χορέψεις!!! εγώ θα ήθελα να κατασκευαστεέ ένασ φακόσ αποκλυστικά για εμένα και να είναι 10-300 ή 400....
πολύ καλό επίσησ, αν και όχι για κοντινά είναι το fisheye!!! κι αυτό το λατρεύω!

η κοσμος της φωτογραφιας ειναι φετιχ κυριες μου...:)...

συμφωνώ απόλυτααααααααα:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skai-animals

Νεοφερμένος

Η skai-animals αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
κι άλλες δημιουργίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 6.jpg
    6.jpg
    110.6 KB · Εμφανίσεις: 79
  • 5.jpg
    5.jpg
    106.8 KB · Εμφανίσεις: 100
  • 4.jpg
    4.jpg
    162.9 KB · Εμφανίσεις: 84

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Ευχαριστώ για αυτά που στείλατε,....

__________________________________________________________________________--

Οι φωτογραφιές σας είναι καταπληκτικές, πολύ όμορφες.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skai-animals

Νεοφερμένος

Η skai-animals αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Ευχαριστώ για αυτά που στείλατε,....

__________________________________________________________________________--

Οι φωτογραφιές σας είναι καταπληκτικές, πολύ όμορφες.......

τίποτα, χαρά μου ναβοηθήσω. ότι άλλο θέλετε σχετικό θα σας στέλνω κατά καιρούς υλικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
τι λετε μορε multirama και σαχλαμαρες παρε gigabite
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
οχι δεν είναι
-----------------------------------------
ναι το ενα εχει core 2 duo το άλλο έχει ι5
το ένα έχει 320gb hdd και το αλλο 1TB
επίσης 2gb ram vs 4 gb ram

τι να κάνω??

Κι εγώ αυτό σκέφτομαι, ότι το ένα έχει καλύτερες προδιαγραφές, αλλά λιγότερη αξιοπιστία.

Με επιφύλαξη λέω το multirama. Κατά τη γνώμη μου, κοίταξε πρώτα αν υπάρχει κάποιο αντίστοιχο Dell βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Εφοσον ασχολεισαι με επεξεργασια βιντεο και τις σχετικες βαριες εφαρμογες πας σε i5 με dedicated vga aka multirama..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnykim

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να φτιάξεις μια σύνθεση με s1156 ή AM3.Αν θες πες μας το ποσό που διαθέτεις για να σου προτείνουμε μερικές.


Τα έτοιμα κουτιά καλύτερα να αποφεύγονται λόγου χαμηλής ποιότητας σε σχέση με την τιμή.

Tα 584 euro με Core2Duo της Dell δεν δικαιολογούνται με τίποτα και φυσικά αυτήν την εποχή σε s775(πλατφόρμα της intel C2D και C2Q) δεν πας..

Μεταξύ των δυό, σαφώς καλύτερο pc είναι το δεύτερο απο multirama..

Επίσης παιδιά, όταν λέμε pc απο multirama δεν εννοούμε οτι τα φτιάχνει το multirama.:P



τι λετε μορε multirama και σαχλαμαρες παρε gigabite

Gigabyte μπορεί να φοράει και το pc του multirama, αλλά δεν βλέπω να έχει πληροφορίες για την motherboard στην περιγραφή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.

skai-animals

Νεοφερμένος

Η skai-animals αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
πολυ ωραιες και αυτες!!!! :up::up::up:

ωραίο θα ήταν να ανοίξουμε ένα θεματάκι για τις καλυτεχνίες όλων....και να ανταλάσουμε τεχνικές!:up::up::up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
ωραίο θα ήταν να ανοίξουμε ένα θεματάκι για τις καλυτεχνίες όλων....και να ανταλάσουμε τεχνικές!:up::up::up:

καλη ιδεα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantine10346

Δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 584 μηνύματα.
Ο υπολογιστάκιας της γειτονιάς μου μου είπε ότι της dell το μηχανάκι ειναι όλα τα λεφτά και εξερετικής ποιότητας με τέλειο σερβις κά

Πως φαίνεται ότι ξέρει πολλά από computers ο υπολογιστάκιας της γειτονιάς σου..............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Δώρα, στο κιτ της D5000 που αγόρασες, ο φακός είναι VR;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Μεταφραση για ασχετους:
Εννοεις αν ειναι αυτος που απορροφα τους κραδασμους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Μεταφραση για ασχετους:
Εννοεις αν ειναι αυτος που απορροφα τους κραδασμους;

Ναι, το γράφει στα στοιχεία του φακού.
Εχει βγάλει το E-shop μια προσφορά, τη Nikon D3000 με φακό VR.
Τεσπα, είσαι ευχαριστημένη από το νέο σου απόκτημα;;:)

Εμείς πήγαμε χτες πτήση με αεροπλανάκι Cesna και έβγαλα ένα σωρό φωτογραφίες από ψήλά :D θα τις ανεβάσω στο φέισμπουκ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Οχι,δεν ειναι αυτος...
Ναι,μου αρεσει πολυ,και δε θα προτιμουσα τη D3000...
Περιμενουμε τις φωτογραφιες!:up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top