Eδώ συζητάμε τα πάντα για το χορό!

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Ο τίτλος τα λέει όλα...
Πείτε ο,τι θέλετε, αρκεί να έχει σχέση με το χορό!
Aν σας αρέσει, ποτε χορέψατε, που, τι είδος, ακόμα και για ballrooms, classes και σχολες χορού!

:clapup:


ps. το θέμα το ανοίγω και γιατί είμαι στο ψάξιμο... αφενός για το τι είδος μου ταιριάζει και αφετέρου για μια καλή σχολη κάπου μεταξύ παγκρατίου-καισαριανής και βύρωνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Τζοβάνα κι εγώ το έψαχνα και βρήκα ευκαιρία φέτος που έχω κάμποσο χρόνο να ξεκινήσω κάτι που χρόνια ήθελα: belly-dance!:P

Πηγαίνω ένα μήνα και είμαι πολύ ικανοποιημένη, η καθηγήτρια είναι τέλεια και οι "συμμαθήτριες" cool! Μου αρέσει πολύ σαν κίνηση, τον θεωρώ πολύ ερωτικό και σέξυ χορό, χωρίς όμως να είναι πρόστυχος! Επίσης έχω ακούσει πως χαρακτηρίζεται χορός της γονιμότητας. Όσο περνάει ο καιρός μου αρέσει όλο και πιο πολύ! Σήμερα μάλιστα με επευφήμησε η καθηγήτρια για το πως "το κουνάω" που λέμε και πήρα ένα push αυτοπεποίθησης!:redface: :P Του χρόνου θα ψάξω για Αθήνα, αν και ούτως ή άλλως έχω βρει μερικές εναλλακτικές.

Επίσης θα ήθελα να μάθω και latin χορούς, τους βρίσκω επίσης ρομαντικούς και προτιμώ να χορεύω με καβαλιέρο παρά μόνη μου.

Βέβαια μη νομίζετε ότι είμαι και η πρώτη χορευταρού. Ορισμένες φορές είμαι πολύ ξυλάγκουρο και παλιότερα ντρεπόμουν πολύ να χορέψω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αντε, τελεια!!!
Έκανα κι εγώ κάποτε bellydance...και οι δυο καθηγήτριες μου μου είχαν πει ότι έχω κλίση σε αυτό, και ότι πρέπει να ασχοληθώ περισσότερο!
ίσως φταίει και αυτή η παλιοκοιλίτσα λίγο, που είναι μεγάλη κι εγώ μονο τη βρίζω..:P
εγω βεβαια διεκοψα των επομενο μηνα τα μαθηματα γιατι δε προλαβαινα :(
το καλοκαίρι που πήγα κωνσταντινούπολη, πήρα και professional bellydance costume :P αλλά ακόμα δεν την εχω χρησιμοποιησει καθοτι δεν εχω ασχοληθει. Πρεπει να βρω καλη σχολη γμτ...
και να απο φασισω αν τελικα αυτο ειναι που θελω, η κατι αλλο...
δεν ξερω και τα ειδη χορου..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σας χτυπισε το So You Think You Can Dance; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλα, κανεις στεκιτης δε κανει χορο ρε παιδια? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
εγώ χορεύω.
αλλά not in public :devil:
είναι πολύ πριβέ χωρός :P

//edit: επίσης ζωγραφίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το ζεϊμπέκικο στις πίστες μετράει; :P:P
Εκεί τότε ναι, ασχολούμαι και χάνω αρκετά κιλάκια :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Το ζεϊμπέκικο στις πίστες μετράει; :P:P
Εκεί τότε ναι, ασχολούμαι και χάνω αρκετά κιλάκια :D:D

ναι μετραει!!!
καθε ποτε, κύριος?
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ναι μετραει!!!
καθε ποτε, κύριος?
;)
Ε, μόνο όταν χτυπάω μπουζούκια :P



Τι λεπτομέριες θες ακριβώς; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
εγώ έκανα παλιά μπαλέτο και 2 χρόνια,πήγαινα σε σχολή χορού..κάποια στιγμή,θέλω οπωσδήποτε να μάθω Belly-dancing,αλλά μέχρι τότε του δίνω και καταλαβαίνει στα πανηγύρια και στα clubs (όποτε πάω τεσπα)..!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
εγω πηγαινα πριν κανενα χρονο σε ποντιακο συλλογο αλλα σταματησα προσωρινα και θα ξαναπαω του χρονου. εμεις εδω στη Μακεδονια ειμαστε λατρεις του ποντιακου στοιχειου και πολυ συχνα ακουει κανεις για ποντιακους χορους. φετος ξεκινησα latin χορο και παραδοσιακα που ειναι πολυ πιο χαλαρα απο τα ποντιακα που εχουν ενταση πολυ αλλα ειναι τελεια μιλαμε...το belly dance τι ειδους χορος ειναι ρε παιδια; δεν το χω ξανακουσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drteddy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Για χρόνια, περίπου 10 και πριν εγχειριστώ στο γόνατο, είχα πάει σε διάφορους συλλόγους παραδοσιακών χορών στη Θεσσαλονίκη. Ήμουν και είμαι λάτρης των ελληνικών χορών. Χορεύω σχεδόν τα πάντα, είχα συμμετάσχει σε διάφορα φεστιβάλ στην Ελλάδα και στο εξωτερικό.

Έχω τέλειες εμπειρίες και αναμνήσεις από εκείνα τα χρόνια. Καλές παρέες, πρόβες, γλέντια, γυναίκες και φυσικά τέλεια γυμναστική για το σώμα και για την ψυχή... :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Λάτιν και τσιφτετέλι τα αγαπημένα μου!
Για bellydance πού μπορώ να απευθυνθώ ξέρει κανείς? Γιατί στη Θεσσαλονίκη δεν ξέρω να κάνουν κάπου:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
το belly dance τι ειδους χορος ειναι ρε παιδια; δεν το χω ξανακουσει.

Χορός της κοιλιάς.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
το belly dance τι ειδους χορος ειναι ρε παιδια; δεν το χω ξανακουσει.

χορος της κοιλιας, ανατολιτικος, σαν τσιφτετελι (αλλα καμια σχεση :P) σίγουρα το έχεις δει, ακόμα κι αν δεν έχεις ακούσει τον ορο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girlio_4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girlio_4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Αντε, τελεια!!!
Έκανα κι εγώ κάποτε bellydance...και οι δυο καθηγήτριες μου μου είχαν πει ότι έχω κλίση σε αυτό, και ότι πρέπει να ασχοληθώ περισσότερο!
ίσως φταίει και αυτή η παλιοκοιλίτσα λίγο, που είναι μεγάλη κι εγώ μονο τη βρίζω..:P
εγω βεβαια διεκοψα των επομενο μηνα τα μαθηματα γιατι δε προλαβαινα :(
το καλοκαίρι που πήγα κωνσταντινούπολη, πήρα και professional bellydance costume :P αλλά ακόμα δεν την εχω χρησιμοποιησει καθοτι δεν εχω ασχοληθει. Πρεπει να βρω καλη σχολη γμτ...
και να απο φασισω αν τελικα αυτο ειναι που θελω, η κατι αλλο...
δεν ξερω και τα ειδη χορου..:worry:

Η κολλητή μου το είχε ψάξει πολύ το θέμα και τελικά έκανε ιδιαίτερα με μια από τις καλύτερες που κυκλοφορούν, γιατί μόνο έτσι μαθένεις! Τώρα διδάσκει εκείνη! :clapup: Ειναι πολύ δυσκολός χορός και πρέπει να αφιερώσεις πολλές ώρες που θα κάνεις μόνη σου εξάσκηση για να βγάλεις μια κίνηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ρεα? :P
πε μας, πε μας!
που διδασκει, περιοχες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
το μπαλέτο μετραει? να αναφέρω ότι εχω στο ενεργητικό μου 10 χρόνια? :P
μην κοιτάτε που έχω γινει ετσι τωρα... ήμουνα νια και γέρασα :P

προπερσυ πήγα και ένα χρόνο λάτιν... έμαθα να το ψιλοκουνάω.. σταματησα λογω χρονου και εν συνεχεία... βαρέθηκα να ξαναπάω :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
να τες ολες οι χορευταρουδες~!

ολει ολεεεεει!!!! ιιιι χαααααα!!!!

κορμαρα μου, ομορφια μου εσυ!!!! ποτε παμε να σε χορεψω??? :):clapup:



ps.σοβαρα τωρα, σε ενα χρονο, προλαβες να μαθεις tpt? η απλα το κουνας? :P

ps2. α ναι, μπαλετο κι εγω οταν ημουν νινακι, 4 χρονια περιπου. γιαυτο εχω ωραιες ατελειωτες ποδαρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
κι εγώ... ατέλειωτες ποδάρες έχω (Σε φάρδος :P)


εγω ειπα καλο μου να μαζευτουμε να παμε τερζη να του βάλουμε φωτια του μαγαζου.... μονο οι γνωστοι άγνωστοι είπανε ναι :P (φουνες χάντερ γιώργος :P)


σε ενα χρονο.. αν πηγαινεις μια φορα τη βδομάδα, εεε το κουνας και εχεις και κανα δυο φιγουρες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top