Βασικές απορίες/προβλήματα στο MacOSX

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλέ, εσύ είσαι πολύ καλό παιδί!!!!
:clapup:

Να 'σαι καλά, ανυπομονώ να πάω να "παίξω"...!

Γιατί καμιά φορά όταν κάπου μου ξεφεύγει το ποντίκι κάνει αυτό που κάνει και το Φ9;; Επειδή γίνεται κάθε φορά κατά λάθος δεν καταλαβαίνω πού το πήγα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxnikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Γιατί καμιά φορά όταν κάπου μου ξεφεύγει το ποντίκι κάνει αυτό που κάνει και το Φ9;; Επειδή γίνεται κάθε φορά κατά λάθος δεν καταλαβαίνω πού το πήγα...!

χμμ δε καταλαβα τι εννοεις.....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Τελικα υπαρχει κατι που να εβγαλε η mac και να μην ειναι πανεμορφο? :(
Η Apple εννοείς. H κατασκευάστρια εταιρεία λέγεται Apple και η σειρά των υπολογιστών λέγεται Macintosh (για συντομία Mac).

Apple Website

Ναι, αλλά το πληρώνεις κιόλας... ;)
Λίγο μύθος πλέον αυτό. Ρίξε μια ματιά στο Mac Mini και στο MacBook και πες μου αντίστοιχες τιμές των windows-based μηχανημάτων. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxnikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Τι εγινε γιδακι???Πες μας τις εμπειριες σου σε περιβαλλον OSX....:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
καλε, πολύ μου αρέσει καλε!!

Λες να πάθω κόλλημα κι εγώ?

Αυτό με το ποντίκι θα το εξηγήσω μόλις ηρεμήσω λίγο, τρέχω σαν την τρελή...

(αλλα το στέκι.. στέκι!)




Επετρεψε μου να ξερω αρκετα απο την εταιρια Apple πιο πανω απλως ενα λαθακι εκανα! :)

με όλο το σεβασμό, αλλα είναι "επίτρεψε"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
Είσαι σίγουρη; :hmm:

ναι το 'επετρεψε' ειναι ενα κλασσικο λαθος που το κανουμε ολοι μας..(οχι και ολοι αλλα λεμε:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
ακριβώς. Η προστακτική δεν παίρνει αύξηση.

Αύξηση στη γραμματική παίρνουν τα ρήματα, όταν σχηματίζουν τους λεγόμενους ιστορικούς χρόνους (Παρατατικός, Αόριστος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxnikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι ακόμα;

Το mac μου στη δουλειά έχει internet explorer και safari...
και δεν παίζει html κώδικας, να μπαίνω να σας γράφω εδώ με τα χρωματάκια μου κλπ!!
Τι φταίει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drteddy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι ακόμα;

Το mac μου στη δουλειά έχει internet explorer και safari...
και δεν παίζει html κώδικας, να μπαίνω να σας γράφω εδώ με τα χρωματάκια μου κλπ!!
Τι φταίει;

Δε θυμάμαι για το Safari, αλλά οι εκδόσεις του Firefox, Opera για Mac γράφουν ό,τι θέλεις....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αυτό δεν έχει να κάνει με html. Τέσπα, μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshoot από το πως σου εμφανίζει τον επεξεργαστή κειμένου του e-steki το safari?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Απλά κάτω-κάτω δεξιά λέει ... ααα, μισό.. και τώρα λέει ότι είναι ο ΗΤΜL εκτός... αλλά γράφω κανονικά... εεε;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Πέτα τη μ()λακία και ζήτα τους να σου δώσουν οτιδήποτε άλλο.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Στον Firefox μου το έλεγε αυτό. Κοινώς, μπορώ δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω Fonts και χρώματα, είναι θεωρητικά τα HTML απενεργοποιημένα.

Aρα τι φταίει, που ο Safari δε μου βγάζει όλα αυτά, όταν γράφω μήνυμα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
To html κάτο κάτο είναι σε όλους απενεργοποιημένο, δεν έχει να κάνει η υποστήριξη του html στα post με τα χρώματα του post κτλ κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τότε γιατί δεν μπορώ να "δω" χρώματα και smilies στο κουτάκι που γράφω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
https://www.e-steki.com/forum/profile.php?do=editoptions ->Διάφορες Επιλογές -> Επιλογή τύπου επεξεργαστή κειμένου -> και διάλεξε το WYISWYG . Αν ήδη επιλεγμένο σημαίνει ότι ο safari δεν υποστηρίζει το WYISWYG που σημαίνει ότι πρέπει να γράφεις με bbcode
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αυτό είναι ενεργοποιημένο... Κρίμα! Έχει κάποιο νόημα να αλλάξω επιλογή? Μπα e?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν θα αλλάξει κάτι, απλώς ο safari δεν είναι υποστηρίζει την δυνατότητα να βλέπεις τι ακριβώς σχεδιάζει o bbcode ... Μέχρι στιγμής αυτή δυνατότητα δουλεύει άψογα με την μηχανή του IE και του firefox, δυστυχώς δεν έχω δοκιμάσει όλους του browser ώστε να σου επιβεβαιώσω αν όντως φταίει ο safari ή κάποια επιλογή στον safari
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top