Don't click it!

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Δεν είναι το 'don't-click-it' που σημαίνει 'ξέρω ότι τώρα θα θες πιο πολύ να κάνεις κλικ' (κατά το don't push the red button!):
είναι ένα project στο οποίο καλείσαι να μην κάνεις κλικ, προκειμένου να μελετηθούν νέοι τρόποι αλληλεπίδρασης με το γραφικό περιβάλλον του υπολογιστή.


Έχει πλάκα, συνειδητοποίησα πόσο πολύ έχουμε συνηθίσει να κάνουμε κλικ.
Κανονικά, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε μόνο το πληκτρολόγιο (με το tab, το function, τα βελάκια και το enter) απλά παίρνει πολύ, πολύ περισσότερο χρόνο.
Για παράδειγμα αν πατήσετε το alt στον browser σας δείχνει υπογραμμισμένα γράμματα στο menu, οπότε μπορείτε να πλοηγηθείτε πατώντας μόνο τα αντίστοιχα γράμματα και enter.




Για το εν λόγω project λοιπόν, κάντε κλικ εδώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εχω βρεθει σε τετοια θεση οταν ειχε μεινει απο μπαταρια το ασυρματο ποντικι μου, δεν ειχα μπαταριες και ουτε αλλο ποντικι. Επρεπε αναγκαστικα να χειριστω το pc απο τα πληκτρα, αλλα πραγματικα δεν αντεξα για πολυ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν μπορώ χωρίς το ποντίκι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Τα νεύρα μου με έπιασαν που δεν με άφηνε να κλικάρω :mad::mad:
τα δάκτυλα μου έπαθαν κρίση, το πίσω μέρος του κεφαλιού μου ανατρίχιασε...υπερβολική ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
εγω παντως πιαστηκα επειδη προσπαθουσα να αποφυγω το κλικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Α....δεν αντέχεται η κατάσταση χωρίς ποντίκι και χωρίς κλικ!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Α....δεν αντέχεται η κατάσταση χωρίς ποντίκι και χωρίς κλικ!:no1:

με ποντικι αλλα χωρις κλικ, βασικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Έχω δουλέψει pc φέτος για τέσσερις μηνες χωρις ποντίκι επειδη λόγω Πανελληνίων δεν ειχα χρονο να πάω να φτιάξω το χαλασμένο port ps/2 του ποντικιού. Μια χαρά το πηγαινα, αν εξαιρέσεις το ότι ορισμένα πράγματα στο internet όπως πχ. εφαρμογές με java, δε μπορούν με κανενα τροπο να χρησιμοποιηθούν χωρις ποντίκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Έχω δουλέψει pc φέτος για τέσσερις μηνες χωρις ποντίκι επειδη λόγω Πανελληνίων δεν ειχα χρονο να πάω να φτιάξω το χαλασμένο port ps/2 του ποντικιού.
:!: υπαρχουν ακομα αυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Βασικά εγώ δεν τη πάλευα, γιατί τώρα έχω το λαμπιτόπι, και όταν πήγαινα να κουνήσω το ποντίκι μέσω του pad, το έπαιρνε το βλαμμένο για κλικ. :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
Δεν γινεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Mια φορά που είχα δώσει το ποντίκι σε κάποιον αναγκάστικα να είμαι μόνο με το πληκτρολόγιο και για να είμαι ειληκρινής (το σκότωσα?) δεν άντεξα για πολλή ώρα.....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
εγω παντως μια φορα καταλαθος το πατησα δεν ειναι και τοσο δυσκολο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Εχ...δεν ήταν κάτι το τόσο παράξενο. Εντάξει, ίσως να ένοιωθα λίγο περίεργα το χέρι μου στην αρχή που δεν πατούσα τίποτα (βασικά πιάνεται πιο εύκολα), αλλά συνήθισα. Και μετά πάτησα μετά από κανά 5λεπτο-7λεπτο το ποντίκι επίτηδες να δω τι θα μου 'βγαζε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Καναμε φορματ και install ολα τα drivers χωρις ποντικι, οχι ωραιες εμπειριες, μισησα το shift και το μπασταρδο το tab.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Traveller

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Όντως ειναι πολύ δυσκολο να μην κανεις κλικ!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
εμενα παλι μου αρεσουν φοβερα οι συντομευσεις!! γενικα δεν πολυ χρησιμοποιω το ποντικι, μονο οταν ειμαι στο ιντερνετ και πρεπει να κλικαρω στις ιστοσελιδες. Γενικα οταν χρησιμοποιω προγραμματα χρησιμοποιω συντομευσεις, ειναι πολυ ωραια αισθηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Μου αρέσει να μην κάνω κλικ! Αλλά όχι και να χειρίζομαι το laptop μόνο από το πληκτρολόγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Πολύ ωραίο..πανεύκολο είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mamaguena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mamaguena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Δεν είχα πρόβλημα.
Αντίθετα, μου άρεσε πολύυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top