Πληροφορίες, ερωτήσεις και απορίες για το format

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μα αν ισχυει αυτο που λες, τοτε πως μπορουν τα ειδικα προγραματα να σου βρουν αρχεια που ειχες πριν το format;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
ο μονος τροπος να "σβησεις εντελως" τα αρχεια ειναι με low level format, που το κανει sector by sector, αλλα και παλι δεν τα σβηνει 100%. το low level format ειναι για ειδικες περιπτωσεις οταν θες να προσπαθησεις να σωσεις εναν δισκο απο bad blocks ( που σπανια θα τον σωσεις )

Για μενα ο μονος τροπος να σβησεις εντελως τα αρχεαι ειναι να ανοιξεις τον δισκο, να περασεις μαγνητη απο πανω και μετα στην πυρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ξερει κανεις τι διαφορες εχει στις επιδοσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pirlo

Νεοφερμένος

Ο Pirlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εχω βαλει χωρις να το ''θελω'' 2 λειτουργικα στο pc μου, xp home και pro. Θελω να κανω φορματ για ξαναβαλω τα xp sp3. Αλλα οταν κανω μπουτ απο το dvd δεν μου βγαζει την κλασικη μπλε οθονη αλλα μια μαυρη για να επιλεξω ποια απο τα δυο λειτουργικα θελω. ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΚΑΝΕΙΣ!!! Αν βαλω δισκετα εκκινησης των 98 και fdisk εχω ελπιδες για κατι...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εχεις ρυθμισει στο Bios να μπουταρει απο τον Disko;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Wow... αυτό το θέμα είναι από τότε που γούσταρα ακόμα Ελενίτσες!:P Οκ οκ, σοβαρευόμαστε... Πας στο Bios και επιλέγεις στο Boot Sequence να ξεκινάει το DVD-ROM.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derve25

Νεοφερμένος

Ο derve25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Μου κολησε σοβαρα ο υπολογιστης ιο και μου ειπαν να κανω format.ειπα σε καποιους φιλους μου αλλα δεν μου ειπαν τιποτα μονο γελουσαν.Θα ηθελα να μου πει καποιος την να κανω για την ακριβεια πως κανουμε format
:thanks::thanks::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Οδηγός για format σε Windows XP
Πες μας όμως τι λειτουργικό έχεις εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εμένα έχει δύο μέρες που ο υπολογιστής άνοιγε, και έκανε auto-cure. Μετά έλεγε ότι "The fardware is harted". σε μια μπλε οθόνη.
Τελικά πήγε χτες ο μπαμπάς και πήρε τα windows 7, αλλά και πάλι στην οθόνη βγαίνουν μπλε γραμούλες, οι οποίες δεν ενοχλούν...Εντάξει τουλάχιστον άνοιξε^^.
Τώρα όμως δεν παίζουν τα sims 3:( Δεν ξέρω τι παίζει, πάντως ότι και να είναι, δεν διορθώθηκε ούτε με format, ούτε με αλλαγή λειτουργικού:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Κανά πρόβλημα με την κάρτα γραφικών θα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ναι αλλά δεν το κάνει πάντα...Τώρα πχ έφυγαν οι γραμμούλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derve25

Νεοφερμένος

Ο derve25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
XP εχω αλλα αναγκαστηκα πρεπει να εχω το δισκακι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
XP εχω αλλα αναγκαστηκα πρεπει να εχω το δισκακι???
Φαντάσου πόσο θα'ξεραν για να γελάνε....κοίταν αν θες να σβήσεις τα πάντα πρέπει να εχεις 1 dvd για να γράψεις τα windows!(Ή τα αγοράζεις τα xp ή όποιο άλλο λειτουργικό θες ή τα"αγοράζεις":P)
Πριν κάνεις φορμάτ όμως.....για να δω μήπως μπορέσεις να σώσεις τα αρχεία...πες μου σε παρακαλώ ποιο antivirus έχεις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
προσοχη..μην το κανεις εσυ που εισαι πρωταρης..καλυτερα ενας προχωρημενος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Εύκολο είναι ρε συ...για βίστα και 7 είναι πανεύκολο....για xp δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derve25

Νεοφερμένος

Ο derve25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Θελω να σβησω τα παντα που εχει(δηδαδη να ειναι οπως το αγορασα)(να εχει μονο εκεινα τα εικονιδια που εχει)
και antivirus ειχα το avast αλλα μου εγινε μια βλακεια και κατεβασε και ενα αλλο antivirus(personal security)(αλλα οχι το kasperky ενα αλλο σκετο)και για αυτο θελω να κανω format!!!
-----------------------------------------
και εβαλα στο flashακι μου τα αρχεια(ολα τα setup)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenbias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lenbias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Το format τα σβήνει όλα όλα ακόμα και το λειτουργικό.Αυτο σημαίνει ότι όταν το κάνεις πρέπει να έχεις το cd με τα windows για να μπορέσεις να τα ξαναβάλεις.Και μην ανησυχείς καθόλου, εύκολο είναι απλά όταν ξαναβάλεις τα windows πάρε ένα καλό antivirus πχ kaspersky για μην σου ξαναγίνει τπτ παρόμοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Λοιπόν..κοίτα πριν κάνεις φορμάτ αν μπορείς κάνε 1 κόπο!
Σβήσε ότι antivirus έχεις και κατέβασε αυτό https://download.softpedia.com/dl/01...tware/antivirus/avira_antivir_personal_en.exe
κάνε εγκατάσταση και κάνε σκαν!(αν βρει κάτι πες μου)
Έπειτα κατέβασε αυτό https://fileforum.betanews.com/download/Malwarebytes-AntiMalware/1186760019/1
και κάνε και με αυτό πλήρησ σάρωση....αν εξακολουθείς να έχεις αμφιβολίες κατέβασε αυτό https://gr.gdatasoftware.com/typo3conf/ext/dam_frontend/pushfile.php?docID=6617 και κάνε και με αυτό σκαν!!!
Ε τέλος κατέβασε το avira rescue cd https://dl.antivir.de/down/vdf/rescuecd/rescuecd.iso γράψτο σε dvd και κάνε boot από αυτό!Ύστερα θα καταλάβεις τι πρέπει να κάνεις(μπορώ να σε βοηθήσω)-αν δεν καταφέρει να σβήσει κάποια αρχεία τότε μετά την εκκίνηση του pc κάνε αναζήτηση στον υπολογιστή για *.XXX
ε δεν νομίζω να χρεαστείς τίποτα άλλο!!Μετά αποθήκευσε τα αρχεία και κάνε φορμάτ!
Και αντιβάιρους δεν αγοράζουμε!Υπάρχουν promotions!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Κοινώς, αν θες να χάσεις 10 ώρες από τον χρόνο σου και να μην κερδίσεις απολύτως τίποτα, κάνε όλα αυτά.
Αν θες να τελειώσεις σε μισή ωρίτσα, κάνε ένα format κατευθείαν να ησυχάσεις.

Επαφίεται στην κρίση σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Εγώ απλά το είπα για να μπορέσει να "σώσει" τα σημαντικά του αρχεία!!
Αν δεν θέλει οκ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top