Η Γερμανία στα όρια της μετανάστευσης.Οι μετανάστες αποτελούν το 8% του πληθυσμού της

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Έλα μωρε τώρα με τον κομπλεξικό
ηπειρωτική ελλαδίτσα λέει λες και έχει κανείς το δικαίωμα και το υπόβαθρο να λεέι ότι είναι Έλληνας αμόλυντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Έλα μωρε τώρα με τον κομπλεξικό
ηπειρωτική ελλαδίτσα λέει λες και έχει κανείς το δικαίωμα και το υπόβαθρο να λεέι ότι είναι Έλληνας αμόλυντος.

Τουλάχιστον είναι επιβεβαιωμένο ότι εγώ και οι συγχωριανοί μου δεν είμαστε ούτε τουρκοσπόρια ούτε (πολύ περισσότερο , και πολύ καλύτερα) αρβανιτοσπόρια (ακα αλβανοσποροι) ή σλαβοσπόρια. Ενετοσπόρια μόνο υπάρχει πιθανότητα , αλλά οκ , αυτοί ήταν πολιτισμένοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Ουδέν σχόλιο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
MMPH γιατί εσύ τί νομίζεις πως είμαστε ? Ελληνάρες ? Ενα μίγμα τουρκικων σλαβικων και άλλων πληθυσμων ειμαστε ... Σεβασμος στους μετανάστες γιατι αυτοι στηρίζουν την οικονομία της χώρας ( όχι όλοι ) .

Αποδεδειγμένα, κι εδώ έχω πολλές πηγές, μην με προκαλέσεις, το DNA των ελλήνων κατα μέσω όρο είναι 80% ελληνικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Δώσε πηγές .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
https://4.bp.blogspot.com/_PR0P5y_EhDY/Sey3WRc0z-I/AAAAAAAAADE/OOrEEJF6ydM/s1600-h/el_kosmos.JPG
Με έρευνα του Τριανταφυλίδη παρακαλώ, στη Θεσσαλονίκη
Πηγή, ελεύθερος κόσμος, 2008
-----------------------------------------
Έχω και από stanford, θέλει κανείς;
Edit: Η έρευνα στο Πανεπιστήμιο θεσσαλονίκης. Προσπαθω να επιβεβαιώσω κι αυτά που βρίκα για το stanford
-----------------------------------------
Νικόλα, εδώ και ένα τέταρτο διαβάζεις, φτάνει :D Η πηγή είναι έγκυρη και αυτό που είπες ήταν πατάτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Ενδιαφέρον το λινκ που έδωσες αλλα δεν δείχνει την έρευνα του μια συνέντευξη ειναι . Και εγώ μπορω να πω οτι η γη ειναι οκτάγωνη , θα μου πειε εσυ τι λες ρε υπαρχουν φωτογραφιες , εμ αυτη δεν ειναι αποδειξη . Αν έχεις κάποιο αρθρο που να έχει αναλυτική έρευνα ανεπτυγμένη ορθολογικώς τότε ΟΚ παίρνω πίσω αυτό που είπα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω τις πηγές σου.
Αλλά ξέρεις τί μου κάνει εντύπωση? Πού από τη μία υποστηρίζεις την εθνική φυλετική καθαρότητα,

Δεν είναι το θέμα να νιώσουν έλληνες, γιατί απλούστατα δεν υπάρχει λόγος να νιώσεις κάτι που δεν είσαι. Πολίτες της χώρας, ίσως

και έπειτα παραθέτεις ως πηγή τη συνέντευξη κάποιου που λέει πως η Jaqueline de Romilly και η Mary Lefkowitz είναι περισσότερο Ελληνίδες από πολλούς άλλους 'ντόπιους'.


Η λογική πως για να υποστηρίζει μια πηγή τα λεγόμενά σου, συμφωνείς και με αυτά που λέγονται.

Τελικά Έλληνας για σένα είναι ο αυτόχθων, με φυλετική καταγωγή Έλληνας, ή ο φιλέλληνας, αυτός που μετέχει ελληνικής παιδείας, είτε είναι ξένος είτε όχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
για μένα παντως ελληνας ειναι αυτος που μιλάει ελληνικά και ζει ελληνικά . ( Κάπου το ειχα διαβασει αυτό δεν θυμάμαι ακριβώς )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Για εμένα Έλληνας είναι όποιος έχει ελληνικό αίμα, ελληνική παιδεία και ελληνική συνείδηση. Πολίτης ή υπήκοος, μπορεί να είναι και ο michael jackson
-----------------------------------------
Ενδιαφέρον το λινκ που έδωσες αλλα δεν δείχνει την έρευνα του μια συνέντευξη ειναι . Και εγώ μπορω να πω οτι η γη ειναι οκτάγωνη , θα μου πειε εσυ τι λες ρε υπαρχουν φωτογραφιες , εμ αυτη δεν ειναι αποδειξη . Αν έχεις κάποιο αρθρο που να έχει αναλυτική έρευνα ανεπτυγμένη ορθολογικώς τότε ΟΚ παίρνω πίσω αυτό που είπα .

Σου λέω ακριβώς ποιά έρευνα έγινε! Αμφισβητείς το πανεπιστήμιο της Θεσσαλονίκης; Γιατί αν το αμφισβιτείς, τότε οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
δεν αμφισφητώ το πανεπιστημιο της Θεσσαλονικης αλλα το γεγονος πως υπάρχουν άλλα χιλιάδες πανεπιστήμια που δεν συμμερίζονται την γνώμη αυτή .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
δεν αμφισφητώ το πανεπιστημιο της Θεσσαλονικης αλλα το γεγονος πως υπάρχουν άλλα χιλιάδες πανεπιστήμια που δεν συμμερίζονται την γνώμη αυτή .

Πες κανε αμερόληπτο όμως , μη μου παραθέσεις όλα τα εβραϊκά εδώ πέρα , θα γελάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Τα πανεπιστημια ειτε ειναι της Ζιμπαμπουε ειτε της Ελλαδας ειτε Εβραικά ειναι ουδέτερα , εξυπηρετειται η γνώση και η διευρυνση της . ( Τις περισσοτερες φορες ). Εξάλλου χωρις να θέλω να σε προσβάλω δεν νομιζω να καταννοουσες μια πανεπιστημιακη μελέτη στην ηλικία σου ( και για μένα το ιδιο ισχυει αλλα λογω ηλικιας όλο και κατι περισσοτερο θα καταλαβαινα ;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Έχω κατανοήσει κείμενα που μαθητές 3ης λυκείου σε ενιαίο λύκειο δεν κατάφεραν , από την έκτη δημοτικού κιόλας. Γι' αυτό κόψε τις :whatever: και ρίξε πράγμα.

Δε νομίζω ότι κάποιο τρεχαγυρευόπουλο πανεπιστήμιο εξυπηρετεί τη γνώση όσο τα συμφέροντα αυτών που το κατευθύνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
δεν αμφισφητώ το πανεπιστημιο της Θεσσαλονικης αλλα το γεγονος πως υπάρχουν άλλα χιλιάδες πανεπιστήμια που δεν συμμερίζονται την γνώμη αυτή .

Δώσε μου ένα, μόνο πανεπιστήμιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να δώσω ονομα πανεπιστημιου γιατι πολυ απλά όσα δεν ΞΕΡΩ τα ονοματα τους . Πρέπει να πάω σε καλή βιβλιοθήκη και να αρχίσω να ψάχνω τομους ( δεν εχω καμια διαθεση :D ).


Επειδη έκανες edit πριν και τωρα το ειδα , επειδη μια μικρη μεριδα ανθρώπων λέει κάτι δεν σημαίνει πως εγώ λέω βλακείες . Δεν συμφωνώ ουτε διαφωνώ εγω την αλήθεια θελω να ξέρω αν και είτε αποδειχτεί παγκοσμίως πως είμαστε απογονοι των αρχαιων ελλήνων είτε όχι , δεν θα αλλαξει κατι στη ζωη μου . Μην απαντησεις τωρα σε παρακαλω αλλα αυριο δεν αντεχω παω να ξαπλαρω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
mmpf, νομίζω πως το link που δίνεις δεν είναι καθόλου αξιόπιστο, κρίνοντας από το site της (εφημερίδας; ) ελεύθερος κόσμος, που είναι γεμάτη άρθρα κατά των αντιρατσιστών (!) και των μεταναστών.

Περιμένω λοιπόν μια πιο αξιόπιστη πηγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Ξαναγράφω, γιατί μου το έσβησαν (γιατί άραγε;)

Οι πηγές είναι:
Έρευνα που έγινε από
Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
Τριανταφυλίδης

Και παρουσιάζεται από:
Εφημερίδα ελεύθερος κόσμος

Πηγές εγκυρότατες, εκτός αν αμφισβητείς τον τριανταφυλίδη και το πανεπιστήμιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Τουλάχιστον είναι επιβεβαιωμένο ότι εγώ και οι συγχωριανοί μου δεν είμαστε ούτε τουρκοσπόρια ούτε (πολύ περισσότερο , και πολύ καλύτερα) αρβανιτοσπόρια (ακα αλβανοσποροι) ή σλαβοσπόρια. Ενετοσπόρια μόνο υπάρχει πιθανότητα , αλλά οκ , αυτοί ήταν πολιτισμένοι.

ναι γάμαγαν πολιτισμένα αυτοί.
ασε μας ρε συ σημασία έχει ότι κανένας δεν μπορεί να διεκδικίσει την απόλυτη της ελληνικότητα των ριζών του.

Να πούμε ότι μικρή σημασία έχει το πόσο έλληνες είμαστε και πόσο καθαρή είναι η φυλή μας, τέτοιοι διαχωρισμοί και κριτήρια θυμίζουν την θεωρία του Χίτλερ.
Έλληνας γίνεσαι αν πιστεύεις στα ιδεώδη που προάσπιζαν οι προγόνοι μας και τα υπηρετείς.

Είμαστε 80 % έλληνες δίαβασα πιο πίσω. Αληθεύει ότι πολύ δεν είναι, και μάλλον ήταν υποκειμενική η έρευνα γιατί τί ακριβώς έκαναν και ποίου το DNA χρησιμοποίησαν ως μέτρο σύγκριση του qwertyuiop2 ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
ναι γάμαγαν πολιτισμένα αυτοί.
ασε μας ρε συ σημασία έχει ότι κανένας δεν μπορεί να διεκδικίσει την απόλυτη της ελληνικότητα των ριζών του.

Να πούμε ότι μικρή σημασία έχει το πόσο έλληνες είμαστε και πόσο καθαρή είναι η φυλή μας, τέτοιοι διαχωρισμοί και κριτήρια θυμίζουν την θεωρία του Χίτλερ.
Έλληνας γίνεσαι αν πιστεύεις στα ιδεώδη που προάσπιζαν οι προγόνοι μας και τα υπηρετείς.

Είμαστε 80 % έλληνες δίαβασα πιο πίσω. Αληθεύει ότι πολύ δεν είναι, και μάλλον ήταν υποκειμενική η έρευνα γιατί τί ακριβώς έκαναν και ποίου το DNA χρησιμοποίησαν ως μέτρο σύγκριση του qwertyuiop2 ?


Κατακτητής δεν πάτησε ποτέ στο χωριό μου και όποια πιανόταν με τούρκο , ή έβγαζε παιδί που έμοιαζε με τούρκο , κατέληγε με ένα βόλι κάπου μαζί με το παιδί της. Όποιος είχε σχέσεις οποιεσδήποτε με τούρκους θεωρούνταν μίασμα και κανείς δεν τον έκανε παρέα.

Άσε που οι Τούρκοι δεν τολμούσανε να ανέβουνε μέχρι εκεί. Μια φορά κοντά στο 21' ανέβηκε ένας φοροεισπράκτορας , του κόψανε τ' αυτιά του και την ουρά του αλόγου του , τον εδεσαν εκει πανω και τονε κξαπόστειλαν μεχρι τα πεδινά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top