Eδώ συζητάμε τα πάντα για το χορό!

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δε παω ρε εγω σε τετοια, για ποια με περασες :P:P:P
ασε που σκ βραδυ ΣΤΑΝΤΑΡ δουλευω, αρα απο μενα ακυρο...
τσορι:(

πηρα χτες και στο πανεπιστημιο, λενε οτι δεν εγκριθηκε το λατιν γμτ...
αλλα ετσι οπως το κοβω, ΣΧΟΛΗ θελω, κι οχι οτι να ναι, να μου πουν κ 5 πραματακια παραπανω για τα ειδη...

βρηκα μια μαλλον καλη στο Βυρωνα, αντε να δουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
να θυμάσαι για να μην παθεις κανα σοκ...

είναι ΠΟΛΥ ακριβες :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
για belly, εδινα 15ε το μαθημα..


κι αλλο πιο ακριβες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ρε παιδιά, εγώ για belly-dance δίνω εδώ 6 λίρες το μάθημα, κάτω από 10 ευρώ. Κι έπειτα σου λέει ότι είναι η Βρετανία ακριβή!:wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Ρε παιδιά, εγώ για belly-dance δίνω εδώ 6 λίρες το μάθημα, κάτω από 10 ευρώ. Κι έπειτα σου λέει ότι είναι η Βρετανία ακριβή!:wacko:


σοβαρα???
εγω μη σου πω και οτι βγαινει πανω απο 15 το μαθημα...
τα πληρωνα ανα μηνα, γιαυτο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Δεν πρόλαβα να διαβάσω όλο το thread.

Παραδοσιακούς χορούς κάνατε? Γιατί εγώ έκανα, και πέρασα παρα πολύ ωραία ένα χρόνο. Με ποτίζανε και ρακί(σε Κρητικό σύλλογο πήγαινα) και να σου το κεφι...τι μαλεβιζιωτικος, πεντοζάλη, σούστα εχω ρίξει…άσε…
Αφού ο άντρας μου με σταμάτησε. Είπε ότι προτιμά μια χοντρή γυναίκα από μια αλκοολική…

Τέλος πάντων…μʼ αρέσουν οι χοροί σας. Στους γάμους…η πρώτη που σηκώνεται είμαι εγώ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Παραδοσιακούς χορούς κάνατε? Γιατί εγώ έκανα, και πέρασα παρα πολύ ωραία ένα χρόνο. Με ποτίζανε και ρακί(σε Κρητικό σύλλογο πήγαινα) και να σου το κεφι...τι μαλεβιζιωτικος, πεντοζάλη, σούστα…άσε…
Αφού ο άντρας μου με σταμάτησε. Είπε ότι προτιμά μια χοντρή γυναίκα από μια αλκοολική…
Α, τι μου θύμησες, Ρουμάνα...:)

Ναι, στο τέλος του Δημοτικού και στο Γυμνάσιο κάναμε παραδοσιακούς χορούς. Στην Γ' Γυμνασίου ήταν για τη γιορτή της 25ης Μαρτίου. Ωραίοι χοροί, προσφέρουν άλλη νότα, ευχάριστη νότα, στο σχολείο. Ένα διάλειμμα από την καθημερινότητα, μία πιο στενή επαφή με την παράδοσή μας και μία χρήσιμη και ευχάριστη άσκηση για το σώμα μας. :)
Α, και ευκαιρία να χορέψουμε αγοράκια-κοριτσάκια μαζί. :D


Και γι'αυτό το λόγο η αγαπημένη μου γιορτή κάθε χρόνο ήταν αυτή της 25ης Μαρτίου (τις άλλες τις βαριόμουυυυυν :P). Την ώρα που έβγαιναν οι χοροί γινόταν μεγάλος τζερτζελές :D



Τώρα πια οι όποιοι... παραδοσιακοί χοροί θα είναι ή σε κάποιο γλέντι ή στις πίστες :D ("Χρόνια και χρόνια τώρα τριγυρνώ..")



Τέλος πάντων…μʼ αρέσουν οι χοροί σας. Στους γάμους…η πρώτη που σηκώνεται είμαι εγώ.:)
Ω γιες... :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula1924

Νεοφερμένος

Η haroula1924 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Εγώ πάντως μάθαινα παραδοσιακούς στο σχολείο.
Σε σχολές μάθαινα για 5 χρόνια μπαλέτο και μετά άλλα 5 μοντέρνους όπου κάναμε και λάτιν. Γενικά ήμουν πάρα πολύ καλή στο χορό(το ταλέντο μου) όμως η σχολή μοντέρνου χορού έκλεισε και σταμάτησα στην πέμπτη δημοτικού.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
οταν λεμε μοντερνοι, τι ακριβως εννοουμε?
εγω παντως φανταζομαι κατι σε στυλ χορογραφιες και στυλ ala σακίρα και λοπεζ. τετοιο ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
κανεις δε ξερει γμτ? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
να θυμάσαι για να μην παθεις κανα σοκ...

είναι ΠΟΛΥ ακριβες :/:


λοιπον, μου ειπαν σημερα σε κεντρικη σχολη στο παγκρατι 50ευρω +25 εγγραφη για 4 φορες το μηνα, μονο καθε πεμπτη!
δε τους νοιαζει αν παω ταξιδι και λειπω δυο πεμπτες, ουτε αν αρρωστησω ουτε τπτ!
μου φανηκε πολυ ακριβο.
οταν τους ειπα για τα ταξιδια που κανω πολυ συχνα, μου παν οκ, τοτε θα κανουμε διακανονισμο κ θα πληρωνεις 60 ευρω οταν συμπληρωνονται 4 μαθηματα:confused:

ξενερωσα απιστευτα ε.

θα ψαξω και αλλου μαλλον, με χαλασε η απαντηση που μου εδωσαν βασικα!

καλα, κανεις δε κανει χορο ρε παιδια να μου πει? :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Τζιοβάνα, υπάρχει μια κοπέλα, χορεύτρια, που έχει διαμορφώσει ένα χώρο στο σπίτι της και κάνει μαθήματα χορού σε γκρουπάκια, με συγκριτικά χαμηλές τιμές! Είναι κοντά σε σταθμό ηλεκτρικού. Πήγαιναν η αδερφή μου και μια φίλη μου για belly-dance και ήταν ικανοποιημένες, παραδίδει και άλλα είδη. Είναι μια από τις εναλλακτικές μου για όταν μείνω πάλι Αθήνα. Αν ενδιαφέρεσαι talk me να βρω στοιχεία επικοινωνίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ScoobyDoo

Νεοφερμένος

Η ScoobyDoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
γεια!εγω ειμαι νεο μελος στο forum. δεν εχω δει πολλα θεματα. αυτο το θεμα με εκφραζει,γιατι ο χορος ειναι για μενα η ζωη μου! οχι, δεν κανω μπαλετο, αλλα παραδοσιακους χορους!σημερα δεν υπαρχουν πολλοι που να ασχολουνται με αυτου του ειδους τους χορους. δεν κατακρινω κανενα ειδος χορου, γιατι θεωρω το χορο τροπο εκφρασης κ πηγη θετικης ενεργειας. απλα εκφραζω το παραπονο μου, που σημερα δεν παραμεριζουμε τη παραδοση.. &θα αθελα να πω πως ο χορος (οποιοδηποτε ειδος) ειναι η καλυτερη γυμναστικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Τζιοβάνα, υπάρχει μια κοπέλα, χορεύτρια, που έχει διαμορφώσει ένα χώρο στο σπίτι της και κάνει μαθήματα χορού σε γκρουπάκια, με συγκριτικά χαμηλές τιμές! Είναι κοντά σε σταθμό ηλεκτρικού. Πήγαιναν η αδερφή μου και μια φίλη μου για belly-dance και ήταν ικανοποιημένες, παραδίδει και άλλα είδη. Είναι μια από τις εναλλακτικές μου για όταν μείνω πάλι Αθήνα. Αν ενδιαφέρεσαι talk me να βρω στοιχεία επικοινωνίας.


xm.πες μου οτι ΔΕΝ ειναι στα κατω πατησια.
αν μιλαμε για αυτη, την ξερω και δεν τη θελω :P

σε ευχαριστω πολυ παντως καλο μου!:)


γεια!εγω ειμαι νεο μελος στο forum. δεν εχω δει πολλα θεματα. αυτο το θεμα με εκφραζει,γιατι ο χορος ειναι για μενα η ζωη μου! οχι, δεν κανω μπαλετο, αλλα παραδοσιακους χορους!σημερα δεν υπαρχουν πολλοι που να ασχολουνται με αυτου του ειδους τους χορους. δεν κατακρινω κανενα ειδος χορου, γιατι θεωρω το χορο τροπο εκφρασης κ πηγη θετικης ενεργειας. απλα εκφραζω το παραπονο μου, που σημερα δεν παραμεριζουμε τη παραδοση.. &θα αθελα να πω πως ο χορος (οποιοδηποτε ειδος) ειναι η καλυτερη γυμναστικη!

καλωσορισες!!!
χαιρομαι που υπαρχει καποιος που ασχολειται ενεργα και του αρεσει πολυ :)
κανεις σε καποια σχολη η αλλου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Gio μου το ψάχνω κ γω για belly dance. κάτι ήξερα για κοντά στους αμπελόκηππους αλλά μου είχε φανεί ακριβό. αν βρω κάτι καλό θα σου πω.

*ένα μυστικό για τον χορό της κοιλιάς: βάλε τουμπερλέκι, αράβικα, ότι θες (αν δεν έχεις έχω πολλά να σου δώσω) κ χόρευε μόνη σου καθημερινά ένα μισάωρο. στην αρχή δεν θα δεις διαφορά, αλλά μετά το σώμα σου συνηθίζει κ βγάζεις από μόνη σου κ άλλες κινησείς. αν έχεις κ καμια φίλη μπορείτε να χορεύετε μαζί, παίρνοντας ιδέες η μια από την άλλη. αν ήσουν κοντά στα λημέρια μου, θα σου έλεγα να το κανονισουμε.

tip από την λιβανέζα κολλητή μου που χορεύει σαν επαγγελματίας, κ έχει μάθει μόνη της!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Παιδιά βλέπετε το “So you think you can dance”? έχει απίστευτους χορευτές.

ScoobyDoo, :)(Καλώς ήρθες... )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ScoobyDoo

Νεοφερμένος

Η ScoobyDoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
ευχαριστω παιδια! Giovanna, σε αυτο που με ρωτησες, παω σε 3 συλλογους! 2 ποντιακους και 1 ηπειρωτικο! στους ποντιακους κανουμε μονο ποντιακα, ενω στον ηπειρωτικο κανουμε ολες τις περιοχες της Ελλαδας. αλλα εμενα προσωπικα μου αρεσουν οι παραδοσιακοι χοροι απο ολες τις περιοχες της Ελλαδας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Gio μου το ψάχνω κ γω για belly dance. κάτι ήξερα για κοντά στους αμπελόκηππους αλλά μου είχε φανεί ακριβό. αν βρω κάτι καλό θα σου πω.

*ένα μυστικό για τον χορό της κοιλιάς: βάλε τουμπερλέκι, αράβικα, ότι θες (αν δεν έχεις έχω πολλά να σου δώσω) κ χόρευε μόνη σου καθημερινά ένα μισάωρο. στην αρχή δεν θα δεις διαφορά, αλλά μετά το σώμα σου συνηθίζει κ βγάζεις από μόνη σου κ άλλες κινησείς. αν έχεις κ καμια φίλη μπορείτε να χορεύετε μαζί, παίρνοντας ιδέες η μια από την άλλη. αν ήσουν κοντά στα λημέρια μου, θα σου έλεγα να το κανονισουμε.

tip από την λιβανέζα κολλητή μου που χορεύει σαν επαγγελματίας, κ έχει μάθει μόνη της!;)


ναι? μωρε, λες?:hmm:
εχω κανει πολυ παλιοτερα δυο μαθηματακια...
λες?????:hmm:

cdakia εχω κι εγω... πηρα τρια απο την Πολη! αλλα δε θα λεγα οχι να μου δωσεις και τα δικα σου (η απληστη) και αν θες να σου γραψω κι εγω τα δικα μου :)
Αμπελοκηποι? Εσενα πολυ μακρια σου πεφτει.. εμενα λιγο πιο κοντα..

Παιδιά βλέπετε το “So you think you can dance”? έχει απίστευτους χορευτές.

ScoobyDoo, :)(Καλώς ήρθες... )

το βλεπω αμα τυχει. μου τη σπαει που ειναι πολυ ειρωνες οι κριτες..
ειναι μερικα παιδια παντως που οντως, κανουν απιστευτα πραγματα!

ευχαριστω παιδια! Giovanna, σε αυτο που με ρωτησες, παω σε 3 συλλογους! 2 ποντιακους και 1 ηπειρωτικο! στους ποντιακους κανουμε μονο ποντιακα, ενω στον ηπειρωτικο κανουμε ολες τις περιοχες της Ελλαδας. αλλα εμενα προσωπικα μου αρεσουν οι παραδοσιακοι χοροι απο ολες τις περιοχες της Ελλαδας!

Χαιρομαι που κανεις κτι που σου αρεσει πολυ!
Απο τιμες? ειναι κι εκει τσουχτερα οπως το Belly Dance?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
εγω πηγαινα για ενα χρονο σε ποντιακο συλλογο πεθαινω για ποντιακους χορους αλλα σταματησα λογω καποιων συγκυριων... φετος ξεκινησα latin χορους και θα ξενινησω και belly dance μεχρι το πασχα το πολυ...ετσι λεω...
γενικα μου αρεσει πολυ ο χορος ειναι τροπος εκφρασης... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Χόρευα στα νειάτα μου δημοτικούς (και ποντιακούς χωρίς να έχω καμία σχέση) χορούς και φυσικά ως γνήσιος νεοέλλην είχα εντρυφήσει στο ζεϊμπέκικο! :D
Μετά λύπης μου τελευταία έχω διαπιστώσει ότι ο νέος χορός που κάνει θραύση στην Ελλάδα τελευταία είναι το....gayμπέκικο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top