HP ή Αcer

sakaros

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Ποια απο τις δυο μαρκες πιστευετε πως είανι καλύτερη??Απαντήστε τεκμιριωμένα παρακαλώ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Acer....μεγαλύτερη ανθεκτικότητα υλικών και καλύτερο service
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
E... Hp χωρίς καμία αμφιβολία. Δεν υφίσταται σύγκριση.

Τα acer ανέκαθεν (αν και vfm), ηταν φθηνιάρικα όσο δεν πάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakaros

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
1-1 μέχρι τώρα........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Κοίτα ο Γιάννης ξέρει καλύτερα!!Δεν μπορείς να συγκρίνεις..αλλά εγώ είχα διαβάσει ένα άρθρο με 1 σχεδιάγραμμα και άνθρωποι που ασχολούνται με υπολογιστές βρήκαν λογικό το γεγονός ότι είναι στην ταλαυταία θέση η hp σε θέμα ανθεκτικότητας και service αν δεν κάνω λάθος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Τα hp΄είναι αρκετά ανθεκτικά, και τα acer δεν έχουν και τόσο καλό service, τουλάχιστον σύμφωνα με ότι ξέρω μέχρι τώρα...

Κατά τη γνώμη μου, hp...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakoulias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Ψηφιζω acer επειδη η σχεση hardware-τιμης ειναι μακραν καλυτερη απο οτι στα HP. Τωρα βεβαια τα ΗP πιστευω οτι ειναι πολυ πιο ποιοτικα αλλα αυτο δεν φτανει για να δικαιολογησει το κοστος τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

randy1989

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Hp φίλε χωρίς δευτερη σκέψη. Τα Acer όυτε service ούτε καλή ποιότητα έχουν. Εγώ που πρόσφατα έψαχνα για laptop και είχα ρωτήσει πολλά άτομα, οι περισσότεροι μου είχαν τονίσει ΟΧΙ Acer. Ακόμα κάπου διάβασα ότι κάποια μοντέλα της Acer παθαίνουν υπερθέρμανση όποτε δεν το ξανασκέφτηκα. Άμα θες κάτι με άριστη σχέση τιμής-hardware και με καλή ποιότητα σου προτείνω packard bell. Aλλιώς ΗΡ, Toshiba, Sony. Αλλά εκεί ανεβαίνουμε κάνα 200άρικο παραπάνω στα ίδια χαρακτηριστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
HP ftw.

Έχει και open source compatibility...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Έχω Laptop ACER και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Μέχρι εκεί. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται 3D designer και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Τα Acer μου αρέσουν καλύτερα από τα HP...ίσως επειδή φαίνονται πιο indie, πιο cool σε σχέση με τα HP:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Ποιός αγοράζει pc τη σήμερον ημέρα; Πάρε Macintosh
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται 3D designer και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Θα έπαιρνα γιατί είναι και καλύτερα για τη σχολή μου (πολυμέσα και γραφικές τέχνες) αλλά είναι πιο ακριβά και δεν είναι και πολύ καλά για κάποιον που του αρέσει να δοκιμάζει κάθε άκυρη εφαρμογή :P Και που εγκαθιστά συνέχεια παιχνίδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Και οι δύο εταιρίες γενικά ψιλομέτρια μηχανήματα βγάζουν, αλλά προτιμώ την HP.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Septagram

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Προσωπικα δεν θα αγοραζα υπολογιστη που εχει προβληματικο service στην χωρα μας. Αν επρεπε να παρω ενα laptop αυτο θα ηταν απο την εταιρια Dell. Αν εχεις τα χρηματα πηγαινεις σε ενα macbook pro
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Θα έπαιρνα γιατί είναι και καλύτερα για τη σχολή μου (πολυμέσα και γραφικές τέχνες) αλλά είναι πιο ακριβά και δεν είναι και πολύ καλά για κάποιον που του αρέσει να δοκιμάζει κάθε άκυρη εφαρμογή :P Και που εγκαθιστά συνέχεια παιχνίδια!

Τα ίδια ακριβώς προγράμματα βγαίνουν και για Mac. ΌΛΑ τα προιόντα της adobe, το corel, το microsoft office, το skype, βγαίνουν για mac. Και επίσης, για όλα τα υπόλοιπα υπάρχουν εταιρίες που φτιάχνουν προιόντα μόνο για Apple. Και φυσικά βγαίνουν για MAC ΟΛΑ τα παιχνίδια της EA (Need for speed etc).
Και όλα πάνε γρήγορα. Δεν μπορώ να φανταστώ να φτιάχνω γραφικά με PC..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
και εγώ έχω acer και είμαι ευχαρισημένος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Τα ίδια ακριβώς προγράμματα βγαίνουν και για Mac. ΌΛΑ τα προιόντα της adobe, το corel, το microsoft office, το skype, βγαίνουν για mac. Και επίσης, για όλα τα υπόλοιπα υπάρχουν εταιρίες που φτιάχνουν προιόντα μόνο για Apple. Και φυσικά βγαίνουν για MAC ΟΛΑ τα παιχνίδια της EA (Need for speed etc).
Και όλα πάνε γρήγορα. Δεν μπορώ να φανταστώ να φτιάχνω γραφικά με PC..

Offtopic απορία, ο 932df0a57b είναι ο mmpf; Έχουν το ίδιο στιλ γραφής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Έκανα μετονομασία son. Είπα να βάλω κάτι πιο πιασάρικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται 3D designer και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Έκανα μετονομασία son. Είπα να βάλω κάτι πιο πιασάρικο

Μάλλον κάτι πιο μπερδεψιάρικο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top