Απωθημένα & Απραγματοποίητα όνειρα...

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Τι απωθημένα έχετε? Τι θέλετε ή θα θέλατε να κάνετε και τελικά δεν μπορέσατε? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ήθελα να αποκτήσω μια ευτυχισμένη οικογένεια.
Δεν νομίζω πως υπάρχουν και πολλές πιθανότητες πλέον...
(Ειδικά αν διαβάσεις το τόπικ: Σχέσεις μετά το διαζύγιο) :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Ήθελα να αποκτήσω μια ευτυχισμένη οικογένεια.
Δεν νομίζω πως υπάρχουν και πολλές πιθανότητες πλέον...
(Ειδικά αν διαβάσεις το τόπικ: Σχέσεις μετά το διαζύγιο) :worry:
μια απο τα ιδια και εγω, αλλα Isiliel να θυμασαι οτι η ελπιδα παντα τελευταια πεθαινει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
να εργαστώ και να ζήσω (έστω για κάποια περίοδο) εκτός Ελλάδας....
πλέον... πολύ αργά :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Η φοιτητική ζωή... Και με τους καφέδες, με τι χαλαρότητα τις Ελλάδας, και με τις μεγάλες interreil εκδρομές του εξωτερικού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Να πιάσω τριπλό τζακποτ του τζόκερ μετράει?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Βασικά επειδή ήμουν πολύ ντροπαλή και άργησα να έχω σχέσεις με το άλλο φύλο (ή μάλλον όπως το ήθελα και στην συχνότητα που ήθελα), νομίζω το απωθημένο μου είναι αυτό. Να κερδίσω τον χαμένο χρόνο! Γι'αυτό και κάνω συνέχεια χαζοφάσεις και στα 25 μου σχέση της προκοπής 0.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Βασικά επειδή ήμουν πολύ ντροπαλή και άργησα να έχω σχέσεις με το άλλο φύλο (ή μάλλον όπως το ήθελα και στην συχνότητα που ήθελα), νομίζω το απωθημένο μου είναι αυτό. Να κερδίσω τον χαμένο χρόνο! Γι'αυτό και κάνω συνέχεια χαζοφάσεις και στα 25 μου σχέση της προκοπής 0.:worry:

Ε,καλά ντε,μικρή είσαι ακόμα,δεν σε πήραν και τα χρόνια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Να σπουδάσω, να κάνω μεταπτυχιακά, διδακτορικά, να σπουδάσω μετά σε άλλη σχολή... Πλέον δεν προλαβαίνω, δεν γίνεται να σπουδάζω μέχρι τα 35 :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κάτσε, βρε Μισέλ μου, δε σε πήραν τα χρόνια...

Εδώ στη μισή Ευρώπη ξεκινάνε στα 21 τους τις σπουδές... Και το διδακτορικό το κάνει κανείς και στα 40 του, δεν είναι τρενάκι, μετά τις σπουδές μονορρούφι όλα τα επίπεδα μόρφωσης...

;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μετά απο τόσα χρόνια όμως θα έχεις ξεχάσει πάρα πολλά πράγματα για να μπορείς να κάνεις διδακτορικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fallen_Angel

Νεοφερμένος

Η twisted things αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Multimedia designer και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Να δώσω για καλών τεχνων.... Αλλά ξέρω ότι χρειάζεται πολλή δουλειά και προετοιμασία.... Και επίσης σπουδάζω πλέον οπότε....
Αλλά μερικές φορές σκέφτομαι ότι ποτέ δεν είναι αργά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Να δώσω για καλών τεχνων.... Αλλά ξέρω ότι χρειάζεται πολλή δουλειά και προετοιμασία.... Και επίσης σπουδάζω πλέον οπότε....
Αλλά μερικές φορές σκέφτομαι ότι ποτέ δεν είναι αργά! :)

Σίγουρα ποτέ δεν είναι αργά!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μετά απο τόσα χρόνια όμως θα έχεις ξεχάσει πάρα πολλά πράγματα για να μπορείς να κάνεις διδακτορικό...

Dιαφωνώ... Δεν είναι μαθηματικά τρίτης γυμνασίου, να έχεις ξεχάσει την ύλη... Ειδικά αν εξασκείς το επάγγελμα, και ειδικά αν μιλάμε για εφαρμοσμένες επιστήμες και τέχνες, από ένα σημείο και μετά, απλά το έχεις...

Άλλωστε, και για να σε πάρουν για διδακτορικό, και για να κάνεις διδακτορικό, θέλει συνεχές διάβασμα, έρευνα, ενημέρωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Θεωρώ ότι το πρόβλημα δεν είναι τόσο το ότι θα τα ξεχάσει κάποιος,όσο ότι πρέπει να βγει στην αγορά εργασίας όσο πιο σύντομα γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Δεν αξιοποίησα τις σπουδές μου. (Όταν πια έκανα οικογένεια αποφάσισα ότι δεν θα δουλέψω.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Προσωπικα την Λια την καταλαβαινω...εγω μεχρι να βγει και το master χαλαρα θα "αγκαλιαζω" τα 30...αν σκεφτω και για δοδακτορικο μετα...παει πολυ.
Καπου σε κουραζει κι εσενα...τουλαχιστον εμενα δηλαδη,οσο σκεφτομαι οτι αν δεν ειχα αλλαξει τοσες σχολες τωρα θα ημουν στο master ενω τωρα δεν ειμαι ακομα στο πτυχιο...
Οχι τοσο οτι θα ξεχασω αυτα που κανω, αλλα οσο οτι καπου "κουραζομαι"...:/:
Δεν ειναι τοσο οτι "πρεπει" να βγει οσο νωριτερα γινεται (αν και δεν εχει τελειως αδικο ο Alex), οσο το οτι απο καποια φαση και μετα θες να κανεις αυτο για το οποιο μαμηθηκες τοσο καιρο.

Παντως απο απωθημενα εχω πολλα και μικρα...τα οποια ισως μελλοντικα καταφερω να τα εκπληρωσω.Το μονο που πραγματικα που με μαμει ειναι οτι αυτο που πραγματικα θα ηθελα να κανω στην ζωη μου και που ημουν καλος (δεν το λεω απο ψωνιο),δεν θα καταφερω να το κανω ποτε ισως...(τι ισως δηλαδη...μαλλον ποτε.Και μιλαω για την τεχνη της υποκριτικης.:bye: :/: Και μαλιστα κωμωδια...γιατι με την μουρη που εχω ή εκει θα πηγαινα ή στις ταινιες τρομου.(δεν θα χρειαζομουν και make up.)


Τι thread κι αυτο...επεσα τωρα...
Ποιος το εφτιαξε να φαει ενα warn 50% να το ευχαριστηθω;;;;:mad: :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Να πάω πενταήμερη:( Δεν πρόκειτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Έχω ως απωθημένο να δουλέψω σε Μη Κερδοσκοπική Μη Κυβερνητική Ανθρωπιστική Οργάνωση σε κάποια από τις πάμφτωχες χώρες Αφρικής και Ασίας. Αλλά μάλλον δεν θα το κάνω ποτέ αυτό, αν κρίνω από το πως έχω σχεδιάσει τα πράγματα για τα πτυχία, τον στρατό και την μετέπειτα επαγγελματική μου ζωή. :(

Αλλά βέβαια ποτέ δεν ξέρεις... (Michelle, ποτέ δεν είναι αργά για να κάνεις όλα όσα είπες! Είσαι μόλις 20!!! Άκου τι σου είπε το Γίδι ;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fallen_Angel

Νεοφερμένος

Η twisted things αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Multimedia designer και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 71 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top