Αδιαφορία για το περιβάλλον

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εχτές Καθαρά Δευτέρα έγινε κάτι που με εκνέυρισε ένα ζευγάρι με ένα παιδί άναψε φωτιά ακουσων άκουσων μέσα σε κάτι χόρτα είπα εντάξη είχε επιτήριση άν και την έβλεπα και εγώ μετά όμως μάζεψαν και έφυγάν χωρίς να την σβήσουν ή έστω να ρήξουν λίγο νερό, ήθελα να τους σταματήσω και να τους βρήσω για αυτό που έκαναν, θα μπορούσε να ήταν σε ένα δάσος, έρηξα 11/2 λιτρο νερό και την έσβησα εγώ εσείς τι θα κάνατε εκείνη την στιγμή; πιά άλλα πράγματα έχετε δεί που σας έκαναν έξω φρενών; τι παράδειγμα έδωσαν στο παιδί τους; ΓΙΑΤΙ είναι τόσο απερίσκεπτοι οι άνθρωποι πιστέυετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Παιδεία ανύπαρκτη.Ευαισθησία τί είναι αυτό?
Κράξιμο θέλανε.Τόσο υποανάπτυκτοι είναι μερικοί που θέλουν κάποιον πάνω απο το κεφάλι τους να έχει ρόλο μπάτσου για να κάνουν το σωστό.Μόνο που το διάβασα συγχίστηκα.Πού και να το έβλεπα...
Ευτυχώς δεν έχω δεί κάτι τόσο τραβηγμένο μέχρι στιγμής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Παιδεία ανύπαρκτη.Ευαισθησία τί είναι αυτό?
Κράξιμο θέλανε.Τόσο υποανάπτυκτοι είναι μερικοί που θέλουν κάποιον πάνω απο το κεφάλι τους να έχει ρόλο μπάτσου για να κάνουν το σωστό.Μόνο που το διάβασα συγχίστηκα.Πού και να το έβλεπα...
Ευτυχώς δεν έχω δεί κάτι τόσο τραβηγμένο μέχρι στιγμής.

Άσε γιατι είμουν χάλια, η παρέα μου με τράβιξε να μην σηκωθώ αλιώς θα γινόταν χαμός, μόνο ένα παιδάκι πίγε να δεί τη φωτιά, και μηλάμε κούτσουρα μεγάλα, όχι βλακίες:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Ωραίο θέμα Μάνια.

Έχω δει φυσικά άπειρα τέτοια περιστατικά και επειδή έχω μεγάλη ευαισθησία στο περιβάλλον τα παίρνω άσχημα.Να πετάει τώρα ο αλλος ο βλάχος το πλαστικό κάτω ενώ ο κάδος απέχει λίγα μέτρα!!:mad:

Όσο για το που οφείλεται,θα έλεγα ότι μάλλον είναι η έλλειψη παιδείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
το να πετάει ο άλλος αναμένο τσιγάρο απο το αυτοκίνητο :mad: απορώ δεν ξέρουν αυτό το :hmm: να δείς πως το λένε....ΤΑΣΑΚΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Εγώ εκνευρίζομαι όταν βλέπω αυτοκίνητο να ανοίγει παράθυρο και να πετά ποτήρια,σακούλες κλπ.
Δυστυχώς ο Έλληνας πάσχει από παιδεία.

.Να πετάει τώρα ο αλλος ο βλάχος το πλαστικό κάτω ενώ ο κάδος απέχει λίγα μέτρα!!:mad:
Αν και δεν είμαι βλάχος στην καταγωγή, είναι ενοχλητικό πλέον να χρησιμοποιείται η καταγωγή κάποιων με λάθος τρόπο.Είναι κρίμα για τους βλάχους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αν και δεν είμαι βλάχος στην καταγωγή, είναι ενοχλητικό πλέον να χρησιμοποιείται η καταγωγή κάποιων με λάθος τρόπο.Είναι κρίμα για τους βλάχους.

Δίκιο έχεις φυσικά αλλά νομίζω ότι είναι σαφές οτι δεν το εννοούσα για την καταγωγή.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Μανια, ΕΠΡΕΠΕ να κάνεις σκηνικό. Έπρεπε μαζί με όλη σου τη παρέα να υποχρεώσεις το ζευγάρι να σβήσουν τη φωτιά. Άλλωστε η φύση ανήκει σε όλους μας και έχουμε όλοι υποχρέωση να την προσέχουμε, γιατί η φωτιά που θα ανάψει ο ασυνείδητος, θα καταστρέψει πολλά στρέμματα δάσους και όχι μόνο το δεντράκι κάτω απ'το οποίο έκανε πικ-νικ.
Το χειρότερο που έχω δει, ήταν αυτοκίνητο στη Λ.Συγγρου, όπου απ'τα καυσαέρια της εξάτμισής του έχανες την ορατότητά σου. Μόνο ξύλο που δεν έπαιξα με τον τύπο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Το ξέρω οτι έπρεπε αλλα με κρατούσαν 2 άτομα για να μην σηκωθώ, ξέρουν ότι άν σηκωνόμουν θα γινόταν χαμός:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
συγχίζομαι αφάνταστα όταν βλέπω οδηγούς αυτοκινήτων να πετάνε εξω απ το αυτοκίνητο Ο,ΤΙ λάχει!!! Είτε στην εξοχή είτε στην πόλη.
Και καλά όταν είναι σταματημένοι σε φανάρι (λέμε τώρα)......... άντε να το πετάνε εν κινήσει και να σου έρχεται στο παρμπριζ....είτε αυτο ειναι μύξα, είτε ροχάλα (ναι ρε... το κάνουν κι αυτο) είτε χαρτομάνδηλο είτε άδειο ποτηράκι του καφε είτε μπουκαλάκια είτε ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ λεμε!!!!

Το καλύτερο που έχω κάνει γιατί ήμουν και σε μεγάλα πρωινά κέφια, ήταν όταν μια δεσποινίς πέταξε στο φανάρι έξω από το παράθυρο της ένα ποτηράκι με καφε, το έπιασα και της το πέταξα παλι μέσα πάνω της στολίζοντας της με ανάλογα κοσμητικά επίθετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τσαντιζομαι αφορητα οταν βλεπω διαφορους να πετανε στο δρομο το εισιτηριο τους μολις κατεβουν απ'το λεωφορειο ενω ο καδος ειναι 1 μετρο μακρια! Και γενικως πεταμενα χαρτια, διαφημιστικα χαρτια εξω απ'το μετρο, εφημεριδες τυπου athens voice οπου βρουν. Δεν μπορω να κανω πολλα, μουρμουριζω ενα "ζωο" γιατι δεν μπορω να το συγκρατησω και ως εκει. Περιμενω να παρω αυτοκινητακι να παραδειγματιστω απο την κουε οταν ξεχυθω στους δρομους:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
...

Το καλύτερο που έχω κάνει γιατί ήμουν και σε μεγάλα πρωινά κέφια, ήταν όταν μια δεσποινίς πέταξε στο φανάρι έξω από το παράθυρο της ένα ποτηράκι με καφε, το έπιασα και της το πέταξα παλι μέσα πάνω της στολίζοντας της με ανάλογα κοσμητικά επίθετα.

Εύγεεε!!!! ΛΟΟΟΛ! :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
συγχίζομαι αφάνταστα όταν βλέπω οδηγούς αυτοκινήτων να πετάνε εξω απ το αυτοκίνητο Ο,ΤΙ λάχει!!! Είτε στην εξοχή είτε στην πόλη.
Και καλά όταν είναι σταματημένοι σε φανάρι (λέμε τώρα)......... άντε να το πετάνε εν κινήσει και να σου έρχεται στο παρμπριζ....είτε αυτο ειναι μύξα, είτε ροχάλα (ναι ρε... το κάνουν κι αυτο) είτε χαρτομάνδηλο είτε άδειο ποτηράκι του καφε είτε μπουκαλάκια είτε ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ λεμε!!!!

Το καλύτερο που έχω κάνει γιατί ήμουν και σε μεγάλα πρωινά κέφια, ήταν όταν μια δεσποινίς πέταξε στο φανάρι έξω από το παράθυρο της ένα ποτηράκι με καφε, το έπιασα και της το πέταξα παλι μέσα πάνω της στολίζοντας της με ανάλογα κοσμητικά επίθετα.
:clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
xaxaxaxa ΚΟΥΕΕΕ!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Καλά σύγουρα ήθελαν κράξιμο.Μιά φορά ένας αρκετα μεγάλος σε ηλικιά κυριος πέταξε πλαστικό κάτω ενώ λίγα μετρα πιο πέρα υπήρχε ο κάδος,φυσικά του έκανα παρατήρηση παρόλλο που δεν περιμενα να μ'ακουσει αλλα αντίθετα το σηκωσε απο κατω, ζητώντας συγγνώμη και το πέταξε μέσα στο κάδο.Να πώ την αλήθεια, είχα εκπλαγει γιατί περίμενα να με αγνοήσει και στη χειρότερη περίπτωση να με βρίσει και να μου πει να κοιτάξω τη δουλειά μου.Δυστηχώς όμως υπάρχουν πολλοί που το κάνουν αυτό,και δεν οφείλεται στ ότι δεν υπάρχουν κάδοι αλλα ότι βαριούνται να περπατήσουν λίγα μετρα πιο πέρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Τυχερή ήσουν.
Μια μέρα έκανε κάποιος παρατήρηση σε έναν που έριχνε τα σκουπίδια του στον κάδο ανακύκλωσης και άκουσε τις βρισιές της ζωής του...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
Τυχερή ήσουν.
Μια μέρα έκανε κάποιος παρατήρηση σε έναν που έριχνε τα σκουπίδια του στον κάδο ανακύκλωσης και άκουσε τις βρισιές της ζωής του...:(

Αν ο "κυριος" έριχνε τα μη ανακυκλωσιμα σκουπιδια,σε καδο ανακυκλωσης..παρα πολυ καλα του εκανε και τον στολισε.Δεν φτάνει που δεν ανακυκλωνουν οι ιδιοι,εμποδιζουν και τους αλλους να ανακυκλωσουν...με ποιο δικαιωμα;; ξερεις ότι όταν ριξεις τα μη ανακυκλωσιμα σκουπιδια σε καδο ανακυκλωσης,αχρηστευεται όλος ο καδος και δεν παει για ανακυκλωση πια;;;Εδω που μενω,με το που μπηκαν οι καδοι ανακυκλωσης,αρχισαν κατευθειαν να τους "λερωνουν" σε ενα μηνα..ουτε ενας δεν εμεινε..ετσι για δειγμα.Γυρναγα σε ολη τη ζακυνθο με τα σκουπιδια στο πορτ μπαγκαζ,για να βρω ΕΝΑΝ καδο ανακυκλωσης που να μην τον εχουν βρωμισει..και δεν βρηκα..με εμποδιζουν να κανω ανακυκλωση,ναι...ή οχι;;;;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Τυχερή ήσουν.
Μια μέρα έκανε κάποιος παρατήρηση σε έναν που έριχνε τα σκουπίδια του στον κάδο ανακύκλωσης και άκουσε τις βρισιές της ζωής του...:(

Αν ο "κυριος" έριχνε τα μη ανακυκλωσιμα σκουπιδια,σε καδο ανακυκλωσης..παρα πολυ καλα του εκανε και τον στολισε.Δεν φτάνει που δεν ανακυκλωνουν οι ιδιοι,εμποδιζουν και τους αλλους να ανακυκλωσουν...με ποιο δικαιωμα;; ξερεις ότι όταν ριξεις τα μη ανακυκλωσιμα σκουπιδια σε καδο ανακυκλωσης,αχρηστευεται όλος ο καδος και δεν παει για ανακυκλωση πια;;;Εδω που μενω,με το που μπηκαν οι καδοι ανακυκλωσης,αρχισαν κατευθειαν να τους "λερωνουν" σε ενα μηνα..ουτε ενας δεν εμεινε..ετσι για δειγμα.Γυρναγα σε ολη τη ζακυνθο με τα σκουπιδια στο πορτ μπαγκαζ,για να βρω ΕΝΑΝ καδο ανακυκλωσης που να μην τον εχουν βρωμισει..και δεν βρηκα..με εμποδιζουν να κανω ανακυκλωση,ναι...ή οχι;;;;:)


εννοεί ότι αυτός που έκανε την παρατήρηση , έφαγε βρίσιμο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
εννοεί ότι αυτός που έκανε την παρατήρηση , έφαγε βρίσιμο :P

φτου!!!!!!!!!!...τσαμπα συγχιση πηρα...:crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

margaret13

Νεοφερμένος

Η margaret13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Όταν ήμουν μικρή έβλεπα συνέχεια να πετάνε διάφορα απο το τζάμι. Δεν με ενοχλούσε, το θεωρούσα φυσιολογικό. Τώρα όμως το θεωρώ απαράδεκτο. Για μένα φταίει το κράτος. Στην Αγγλία υπάρχει τσουχτερό πρόστιμο για κάτι ανάλογο. Τι να αλλάξει στην Ελλαδίτσα μας όταν όλα γίνονται χωρίς να τιμωρείται κανείς; Όσο και να φωνάζουμε εμείς οι λίγοι δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα. Νομίζω ότι είναι καιρός να μάθουμε την λέξη ΠΑΙΔΕΙΑ!!
https://www.dromostherapeia.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top