Χαρτομαντεία, μελλοντολογία

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Πιστευετε στην χαρτομαντεία, καφεμαντεία, αυγομαντεία και όλα τα συναφή?

Προσωπικά πιστεύω ότι είναι απάτες, αλλά ας ακούσουμε και τις γνώμες των υπολοίπων! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Κι εγώ πιστεύω πως είναι απάτες πάντως μια φίλη μου που μου είχε πει τον καφέ μια φορά μου βγήκε :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Μόνο στη νεκρομαντεία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Porcelain :
Μόνο στη νεκρομαντεία..

:wacko: :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Βασικά δεν ξέρω τι να πιστέψω...Για πλάκα έχω ρίξει και μου έχουν ρίξει τα χαρτιά...Μερικές φορές βγαίναν... 8) Το περίεργο είναι όταν ρίχνω εγώ τα χαρτιά για τους άλλους...Έχει τύχει να ρίξω σε άτομα σε παρέα που δεν ξέρω και να τους τα βρώ όλα :blink: Και επειδή μια εποχή έπεφτα συνέχεια μέσα σταμάτησα να τα ρίχνω έστω και για πλάκα....Απλά πιστεύω ότι εκεί στα χαρτιά βγαίνουν οι φόβοι και οι επιθυμίες μας και βάση ποσοστών κάτι θα βγει πραγματικότητα.... 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Κουμπάρα, και εγώ παλιά έριχνα τα χαρτιά , για την πλάκα όπως νόμιζα, και συνήθως βγαίναν... σταμάτησα όταν μια φίλη με το που τσακωνόταν ή χώριζε με έβαζε (παρά τις αντιρρήσεις μου) να της τα ρίχνω και ότι έλεγα το έπαιρνε δεδομένο και έβαζε και τα κλάμματα όταν ήταν κατι μη θετικό. Ειχε φτάσει στο σημείο να με παιρνει τηκέφωνο μες την νύχτα να της τα ρίχνω τηλεφωνικά... :wacko: Ε!¨οσο και αν της εξηγουσα ότι ήταν παρανοικο αυτό, δεν έλεγε να το καταλάβει και δεν με άφηνε σε ησυχία μέχρι να της τα ρίξω! Ε! Από κάποια στιγμή και μετά άρχισα να λέω ότι δεν τα θυμάμαι και αν και έιχαμα έντονες αντιδράσεις σταματησε να μου το ζητάει και να της τα ρίχνω! Από τότε το έχω κόψει, γιατί ναι μεν εγώ το κανω στην ππλάκα και δεν πιστεύω, αλλά δεν ξέρεις τι γίνεται με τον άλλο!

ps:Ακόμα συχνά-πυκνά παιρνει τηλ να της τα ρίξω και κάποιες άλλες φίλες και γνωστές, αλλά σε όλες λέω "δεν θυμάμαι" και παρά τις διαμαρτυρίες δεν αλλάζω γνώμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
δεν πιστευω αλλα θα σας πω μια φαση που εγινε περισυ

Ο "αντρας μου" ειναι σχετικα θρησκος, βασικα το μονο που κανει ειναι να σταματαει στα ξωκλησια και να αναβει κερακια για ολη την οικογενεια και οταν υπαρχει κουτι για ονοματα γραφει το σοι του και το δικο μου, αυτο το ξερω μονο εγω, ουτε καν η μανα του. Η αδελφη μου περυσι πηγε με μια φιλεναδα της σε μια που ελεγε τα χαρτια νομιζω...κατι ελεγε τεσπα...και της ειπε οτι το καποια απο το σοι του αντρα της την γλωσσοτρωει με καποια πρωην του αντρα της και γενικως υπαρχει πολυ κακη ενεργεια απο το σοι του αντρα της(το οποιο το ξεραμε και ειναι γεγονος και δεν το χε πει η Ελενα σ'αυτη) αλλα να μη φοβαται γιατι καποιος απο την οικογενεια της τον τελευταιο χρονο κραταει το ονομα της κοντα στον Θεο και αναβει κερακια για εκεινη. Εγω της ειπα και το πιστευω οτι αυτες ξερουν καλα οτι ολες οι νυφες εχουν γκρινιες με τις πεθερες και οτι σε ολες τις οικογενειες υπαρχουν ατομα που αναβουν ενα κερι για ολους...οταν μου το πε μου λεει, απο το δικο μας σοι ρε κανεις δεν παει εκκλησια μαλακιες λεει...και της ειπα οτι ο Γιωργος το κανει αυτο τον τελευταιο χρονο. Τα συμπερασματα δικα σας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Κι εγώ ξέρω μαι κοπέλα που χώρισε επειδή μια φίλη της της είπε στα χαρτια πως υπάρχει μια ξανθια ανάμεσα τους. χωρίς να υπάρχει πρόβλημα στην σχέση τους. :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey :
βάση ποσοστών κάτι θα βγει πραγματικότητα.... 8)

Αυτό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Επειδή έχει τύχει μια φορά να μου πουν τον καφέ, κατάλαβα ότι τελικά εκείνη δεν μου είπε τίποτα, αλλά της τα είπα όλα εγώ. Οι ερωτήσεις που σου κάνουν, είναι τόσο έμμεσες και τόσο καλά διατυπωμένες, που δεν παίρνεις χαμπάρι για πότε σε κάνουν και τους δίνεις στοιχεία γι'αυτό που σε απασχολεί. Μετά, σου λένε και αυτό που θες να ακούσεις ή αυτό που βγάζει μάτι ότι θα γίνει, γιατί όταν είσαι έξω από τον χορό μπορείς πολύ πιο εύκολα να εκτιμήσεις τα πράγματα και τις καταστάσεις, και τσουπ..... βγαίνουν αληθινά όλα!!!!!
Πάντως, έχει τύχει αρκετές φορές να μπω στον πειρασμό, γιατί νιώθω ευάλωτη και θέλω να μάθω. Ότι είναι να συμβεί, θα συμβεί είτε το πουν τα χαρτιά, καφέδες, κουκιά, αυγά, φακές, πορτοκαλάδα, τραχανά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πιστέυω σε ταρώ χαρτιά φλιτζάνι χέρι και τα λέω κιόλας, όχι δεν έξασκώ το επάγγελμα άλλα όσα έχω πέί βγένουν και θα βγαίνουν, υπάρχουν εκείνοι που το κάνουν επάγγελμα και είναι σωστοι και οι τσαρλατάνοι, εγώ είμαι άνθρωπος που τα λέω άλλα δεν το έπιλέγω σαν επάγγελμα, τα λέω στους δικούς μου και πάντα βγαίνουν, ή στο έσχατο να βγούν όλα άλλα να κάνω λάθος 1 πράγμα που θα πώ στα 10 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πανευκολα αποδεικνυεται οτι ειναι ολα φουμαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πανευκολα αποδεικνυεται οτι ειναι ολα φουμαρα.


Και το αντίθετο, τι αποδείξεις θές για να πειστείς; άν σου πώ όλα όσα θα βγούν και βγούν θα πιστέψεις;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ δεν πιστεύω σε τίποτα από όλα αυτά, όμως είμαι πρόθυμος να αναθεωρήσω την άποψή μου, αν κάποιος μου αποδείξει με λογικά επιχειρήματα τον συσχετισμό του αποτελέσματος του καφέ ή των χαρτιών με τα πραγματικά γεγονότα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εγώ δεν πιστεύω σε τίποτα από όλα αυτά, όμως είμαι πρόθυμος να αναθεωρήσω την άποψή μου, αν κάποιος μου αποδείξει με λογικά επιχειρήματα τον συσχετισμό του αποτελέσματος του καφέ ή των χαρτιών με τα πραγματικά γεγονότα.

εάν σου πώ τι έγινε με την πεθερά μου, είπα ότι κάποιο ατύχημα με μεγάλο οικονομικό βάρος θα πέσει στην οικογένειά σου και τρακάρει ο άδερφός του άντρα σου με το αμάξι με το ίδιο τελείως κατεστραμένο; θα πίστευες; αυτό έγινε πρίν 2 μήνες με την πεθερά μου, της το είπα και ο άντρας μου γελούσε με αυτά και τώρα όταν λέω χαρτιά στην πεθαιρά ρωτάει τι έγινε:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Οχι, δεν θα το πίστευα.
Είπα πιο πάνω πότε θα άλλαζα γνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Οχι, δεν θα το πίστευα.
Είπα πιο πάνω πότε θα άλλαζα γνώμη.

άρα και να σου πώ άκριβώς δεν πιστέυεις; έτσι; απο που προκείπτει το γεγονός ότι αυτά που λέμε είναι σωστά; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Είπα, οτι για να πιστέψω θέλω κάποιος να μου αποδείξει πως εξηγείται το γεγονός, κάτι που εσύ έχεις δει στα χαρτιά ή στο φλυτζάνι ή δεν ξέρω που αλλού, να συμβεί στην πραγματικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Είπα, οτι για να πιστέψω θέλω κάποιος να μου αποδείξει πως εξηγείται το γεγονός, κάτι που εσύ έχεις δει στα χαρτιά ή στο φλυτζάνι ή δεν ξέρω που αλλού, να συμβεί στην πραγματικότητα.

Αυτό δεν γίνετε μίστερ, είναι τα ανεξηγητα ζητήματα της ζωής, πάντος λένε ότι είναι καθαρά μοίρα που μπορείς να την επιλέξεις με τα ίδια σου τα χέρια χωρίζοντας τα χαρτιά, πιστέυεις στην μοίρα; πώς ότι γίνετε γίνετε για κάποιο σκοπό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Κολοκύθια με τη ρίγανη. :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top