What about a programming camp?

Ποια γλώσσα θα σας ενδιέφερε περισσότερο να μάθετε?
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 2)

Junior_aromeo

Νεοφερμένος

Ο Junior_aromeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Τι θα λεγατε να οργανωσουμε online μαθηματα για c++?Αρκετα μελη απο εδω γνωριζουν c++.....βεβαια σιγουρα ενας(ξερει...) μπορει να κανει τον καθηγητη και εμεις τους μαθητες.Εκει θα μπορουμε να κανουμε ερωτησεις για την c++ να μας κανει παρουσιαση των βασικων εντολων και hello word πχ.
Φυσικα πρεπει να βρουμε καποιο μερος να μας hostαρει τα online μαθηματα αλλα αυτο ευκολα το βρισκουμε.Θα κανονισω εγω να παραβρεθει και ενας guru της γλωσσας :)
Περιμενω γνωμες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται 3D designer και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Εγώ θέλω εδώ και χρόνια να μάθω αλλά μου είναι αδύνατον νακάτσω να μελετήσω μία γλώσσα από βιβλία...Είμαι μέσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Junior_aromeo

Νεοφερμένος

Ο Junior_aromeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
  • Junior_aromeo
  • mechanicarts



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Ωραία η ιδεά σου φίλε μου αλλά δεν νομίζω να πιάσει.Και εγώ μέσα πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
πιστευω οτι θα αρχισετε πρωτα απο τη C
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται 3D designer και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Μωρέ ας αρχίσουμε από κάπου κι ας είναι 1+1=2 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Καλή ιδεούλα.

Θα έπαιρνα και εγώ μέρος αλλα δυστυχώς δεν ξέρω C++ και δεν θα θελα να μάθω και όλας.


Άν θέλατε κάτι για python, ευχαρίστως :P


Προχωρήστε το πάντως, καλό κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
τι ειναι το c++?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Η C++ είναι γλώσσα προγραμματισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
α σε ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Να το κάνουμε καλύτερα c?τι λές junior?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Junior_aromeo

Νεοφερμένος

Ο Junior_aromeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Και c και python οτι θελετε.Εχω ατομο που πιστευω να θελει να κανει τον καθηγητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται 3D designer και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Μπορούμε επιτέλους να μάθουμε μία οποιαδήποτε !*#^&^&@$ γλώσσα χωρίς να διαφωνούμε στο ποια? :P

Α και αρομέο, αν μπορείς να αλλάξεις τον τίτλο σε ελληνικά για να μπουν και οι όχι-και-τόσο-αγγλομαθείς, μήπως μαζέψουμε έναν αξιοπρεπή αριθμό ατόμων? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Εγω ειμαι μεσα για C ή python.
Αν και δεν ξερω που σκατα θα βρισκω το χρονο. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Τι θα λεγατε να οργανωσουμε online μαθηματα για c++?Αρκετα μελη απο εδω γνωριζουν c++.....βεβαια σιγουρα ενας(ξερει...) μπορει να κανει τον καθηγητη και εμεις τους μαθητες.Εκει θα μπορουμε να κανουμε ερωτησεις για την c++ να μας κανει παρουσιαση των βασικων εντολων και hello word πχ.
Φυσικα πρεπει να βρουμε καποιο μερος να μας hostαρει τα online μαθηματα αλλα αυτο ευκολα το βρισκουμε.Θα κανονισω εγω να παραβρεθει και ενας guru της γλωσσας :)
Περιμενω γνωμες...

Και γιατί μας το λες στα αγγλικά, για να μας εντυπωσιάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Νομίζω οτι κάτι σε python θα ήταν το πιο εύκολο, αλλα είναι και κάτι που έχει ήδη υλοποιηθεί πολλάκις. Τόσο σε forums (όπως πχ το ubuntu-gr) όσο και σε ανεξάρτητα tutorials και στα ελληνικά.

Σε C/C++ απο την άλλη θα χουμε προβλήματα με τα διαφορετικά περιβάλλοντα που έχει ο καθένας.

Μια πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση, κάτι που γενικά δεν διδάσκεται στα ελληνικά ιδρύματα απο ότι ξέρω και είναι τελείως διαφορετικής προσέγγισης, πολύ απλή (αλλα πολύ δυνατή) γλώσσα είναι η lisp.
Μια άλλη εναλλακτική της pythonείναι η Ruby (την οποία δεν γνωρίζω)

Αλλα νομίζω οτι ένα τέτοιο tutorial δεν κάνει για σχολικό forum και ειδικά για forum στο οποίο γράφουν/διαβάζουν μαθητές Γ' Λυκειου Τεχνολογικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται 3D designer και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Και γιατί μας το λες στα αγγλικά, για να μας εντυπωσιάσεις;

Βασικά για να στην μπει εσένα :P

Άντε πότε ξεκινάμε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Junior_aromeo

Νεοφερμένος

Ο Junior_aromeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Όπως το ειπε ο mechanicarts......playmobil man....το καλυτερο για 'σενα.
Δεν μπορω να κανω edit να αλλαξω την γλωσσα.Το online e-camp θα γινει με σκοπο την εκμαθηση της γλωσσας python.
Όποιος θελει να δηλωσει συμμετοχη παρακατω μπορει να το κανει(βάζω εγω μερικους σιγουρους :D)
  • Junior_aromeo
  • mechanicarts
  • Rania.(μαλλον)
  • Eruyomo
  • Φιλος Junior_aromeo
Όποιος θέλει βάζει το όνομα του,αλλά και το βγάζει :P
Η ωρα θα βρεθει αφου βρουμε τον τροπο να γινει κατι τετοιο.Εχω στο μυαλο μου το centra
Επίσης θέλω να ρωτήω αν ο Eruyomo θελει να κανει τον καθηγητη,φυσικα αν θελει.Διαφορετικα πρεπει να τον κανει αλλος.
Σάββατο κατά της 19:00 καλα είναι?Μιλάω για Σάββατο 6 Φεβρουαρίου.
Οποιαδηποτε προταση δεκτη :)
Have a nice programing day. :) :) :) :) :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
  1. Junior_aromeo
  2. mechanicarts
  3. Rania.(μαλλον)
  4. Eruyomo
  5. Φιλος Junior_aromeo
  6. mariosxania
Δεν κάνουμε μια ψηφοφορία για την γλώσσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
  1. Junior_aromeo
  2. mechanicarts
  3. Rania.(μαλλον)
  4. Eruyomo
  5. Φιλος Junior_aromeo
  6. mariosxania
  7. Zed

Ψηφίζω C για αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top