Φιλικές σχέσεις με τους/τις πρώην;

Θα σας ενοχλούσε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 93)
  • Ναι, θα είχα πρόβλημα

    Ψήφοι: 44 47.3%
  • Όχι, κανένα πρόβλημα

    Ψήφοι: 35 37.6%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 14 15.1%

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
κι εγώ μιλάω με την πρώην μου... αρκετά συχνά θα έλεγα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Από περιέργεια, πόσοι από εδώ είχατε και μεταχωρισμικές "σχέσεις" με τον/την πρώην;
Και ποιοι δεν ξαναμιλήσατε ποτέ;;

Να μπει μία δημοσκόπηση;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Εγώ πάντως με τους πρώην μου έχω κόψει κάθε επαφή, συνειδητά.
Δεν βρίσκω κανέναν λόγο να διατηρώ επαφή μαζί τους, ίσα ίσα έρχομαι σε δύσκολη θέση. Ούτε και θα ήθελα το αγόρι μου να κρατά επαφές με πρώην του (αν και κατά διαστήματα τον θυμούνται και παίρνουν και ρωτάν από ενδιαφέρον τι κάνω :devil:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Από περιέργεια, πόσοι από εδώ είχατε και μεταχωρισμικές "σχέσεις" με τον/την πρώην;
Και ποιοι δεν ξαναμιλήσατε ποτέ;;

Να μπει μία δημοσκόπηση;;
μπηκε δημοσκοπηση ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Eγω οσες φορες συναντηθηκα με την πρωην μου (και δεν ημουν με καποια) καταληγαμε κρεββατωμενοι.
Ολο ελεγα δε θα ξαναγινει κι ολο ξαναγινοταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Για μένα δεν υπάρχει φιλία,ειδικά με τις πρώην...Ο καθένας πρέπει να πάρει το δρόμο του και να μείνει η πρώην του σαν μία (καλή ή κακή) ανάμνηση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Ρε παιδιά ναι... καλά ολα αυτά... αλλά το θέμα ειναι το εξής...

όταν εισαι μαζι με εναν άνθρωπο πολύ καιρό, τον αγαπάς, τον νοιάζεσαι, περνάς καταστάσεις μαζί του, γίνεσαι ενα... μετά δεν μπορεις να πεις απλά ενα γεια και να χαθείς...
Αυτό σημαίνει τελικά οτι τόσο καιρό ήταν ψεύτικα αυτά που ένιωθες... Δεν γίνεται για ξαφνικά να μην ενδιαφέρεσαι για τον άλλο, πως τα περνάει, αν ειναι καλά στην υγεία του, στα ψυχολογικά του... στην ζωή του γενικότερα. Οχι, κολλητός και κάθε μέρα μαζί δεν μπορείς να γίνεις, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι δεν θα βρεθείς για ενα καφέ ή δεν θα μιλήσεις μαζί του, έτσι απλά για ένα γεια...
Οσο και αν πονάει τον ένα απο τους δυο ή ακόμα και τους δυο, χωρίς αυτή η επαφή που θα κρατήσεις να σημαίνει και κάτι παραπάνω απο ενδιαφέρον, δεν μπορείς να ξεκόψεις έτσι απλά... τουλάχιστον εγώ δεν μπορώ να το κάνω αυτό.
Πιστεύω οτι τα συναισθήματα που νιώθουμε δεν χάνονται... ίσως κάποια στιγμή αδρανοποιούνται, αλλά ποτέ δεν χάνονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ρε παιδιά ναι... καλά ολα αυτά... αλλά το θέμα ειναι το εξής...

όταν εισαι μαζι με εναν άνθρωπο πολύ καιρό, τον αγαπάς, τον νοιάζεσαι, περνάς καταστάσεις μαζί του, γίνεσαι ενα... μετά δεν μπορεις να πεις απλά ενα γεια και να χαθείς...
Αυτό σημαίνει τελικά οτι τόσο καιρό ήταν ψεύτικα αυτά που ένιωθες... Δεν γίνεται για ξαφνικά να μην ενδιαφέρεσαι για τον άλλο, πως τα περνάει, αν ειναι καλά στην υγεία του, στα ψυχολογικά του... στην ζωή του γενικότερα. Οχι, κολλητός και κάθε μέρα μαζί δεν μπορείς να γίνεις, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι δεν θα βρεθείς για ενα καφέ ή δεν θα μιλήσεις μαζί του, έτσι απλά για ένα γεια...
Οσο και αν πονάει τον ένα απο τους δυο ή ακόμα και τους δυο, χωρίς αυτή η επαφή που θα κρατήσεις να σημαίνει και κάτι παραπάνω απο ενδιαφέρον, δεν μπορείς να ξεκόψεις έτσι απλά... τουλάχιστον εγώ δεν μπορώ να το κάνω αυτό.

Δεν συμφωνω, καθολου! :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kazmir84

Δραστήριο μέλος

Ο kazmir84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Ρε παιδιά ναι... καλά ολα αυτά... αλλά το θέμα ειναι το εξής...

όταν εισαι μαζι με εναν άνθρωπο πολύ καιρό, τον αγαπάς, τον νοιάζεσαι, περνάς καταστάσεις μαζί του, γίνεσαι ενα... μετά δεν μπορεις να πεις απλά ενα γεια και να χαθείς...
Αυτό σημαίνει τελικά οτι τόσο καιρό ήταν ψεύτικα αυτά που ένιωθες... Δεν γίνεται για ξαφνικά να μην ενδιαφέρεσαι για τον άλλο, πως τα περνάει, αν ειναι καλά στην υγεία του, στα ψυχολογικά του... στην ζωή του γενικότερα. Οχι, κολλητός και κάθε μέρα μαζί δεν μπορείς να γίνεις, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι δεν θα βρεθείς για ενα καφέ ή δεν θα μιλήσεις μαζί του, έτσι απλά για ένα γεια...
Οσο και αν πονάει τον ένα απο τους δυο ή ακόμα και τους δυο, χωρίς αυτή η επαφή που θα κρατήσεις να σημαίνει και κάτι παραπάνω απο ενδιαφέρον, δεν μπορείς να ξεκόψεις έτσι απλά... τουλάχιστον εγώ δεν μπορώ να το κάνω αυτό.
Πιστεύω οτι τα συναισθήματα που νιώθουμε δεν χάνονται... ίσως κάποια στιγμή αδρανοποιούνται, αλλά ποτέ δεν χάνονται!

Ούτε κι εγώ συμφωνώ. Απλά επιλέγω να μην την ξαναδώ για να προχωρήσω. Δεν με βοήθησε καθόλου αρχικά τουλάχιστον που προσπάθησα να κρατήσω επαφή. Αν και νομίζω πως κάθε περίπτωση διαφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroula_z

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maroula_z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Ουφ!! Δύσκολο!:/::confused::hmm:
Εγώ πχ,αποδεικνύομαι περισσότερο ζηλιάρα απ'ότι πίστευα!
Προσωπικά θα ήθελα να έχω τα τυπικά, γιατί δεν είνα στον χαρακτήρα μου να κόβω κάθε επαφή με τον οποιονδήποτε.

Το μπέρδεμα όμως είναι αλλου! Με το αγόρι μου τώρα είμαστε ένα χρόνο μαζί (:clapup::clapup::clapup::clapup:) ,παααααααααρα πολύ καλά και με ενοχλει η ιδέα και μόνο πως κάποια πρώην που ήταν στη θέση μου πριν απο μένα, ίιιιιιιισως και να τον σκεφτεί!!
Επίσης είναι καλύτερο να διατηρεί μια τυπική σχέση (ένα γεια στο δρόμο πχ) γιατί έτσι ξεθυμαίναι σιγά σιγά κάθε ερωτικό συναίσθημα,αλλα αν (χτύπα ξύλο) χωρίσουμε, δεν θα ήθελα αυτή την αντιμετώπιση!!!!!!!
Θέλω κάτι παραπάνω!!!!!


Όχι πείτε μου κι εσείς.....ΖΗΤΑΩ ΠΟΛΛΑ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
εγω προσωπικα παραμενω στην αποψη μου που εχω γραψει παραπανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
κανενα προβλημα αν γινεται μεσα σε νορμαλ πλαισια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
εξαρτατε ο τροπος κ οι συνθηκες χωρισμου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Οτι ειπε ο απο πανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ψηφισα "οχι κανενα προβλημα" αν και δεν ειναι ακριβος ετσι... Τι ενοω.... Δεν εχω προβλημα να κανει παρεα με καπιον πρωΐν της, αλλωστε ιδικα η κοπελα με την οπια ειμαι τωρα κανει παρεα με αρκετους πρωΐν της, αρκει να ειναι σε νορμαλ πλαισια οπως ειπε και η Gio. Αλλωστε γιατι να κινδινευω πιο πολυ απο εναν πρωΐν απο οτι οπιωνδηποτε αλλον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Νομίζω θα είχα πρόβλημα :hmm:

Εγώ όταν τα είχα με κάποιον έκανα πολύ παρέα με τον πρώην μου και ζήλευε (ο πρώτος) και θυμάμαι οτι προσπαθούσα να τον πείσω οτι δεν τρέχει τίποτα. Όμως ούτε κι εγώ θα μπορούσα να πειστώ στο αντίθετο... Δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Προσοπικά δεν με αγχώνει ούτε κ΄ρύο ούτε ζέστη, δική του επιλογή είναι με ποιους θα κάνει παρέα, άν θέλεισει να κάνει παρέα ας κάνει, εξάλου χώρισαν κάποτε΄άσχημα γιατί να του πώ εγώ ότι μπορεί να είναι λάθος ή σωστό, μεγάλος άνθρωπος είναι άς δεί άν αξίζει η παρέα της και ας αποφασίσει, ξέρω ακόμα και τώρα για καφέ που πάμε πώς ήθελε σαν τρελλος κάποια που δεν είχε σχέση μαζί του και την ήθελε επι 2 χρόνια, και αυτό είναι περίεργο άλλα δεν αγχώνομαι ξέρω ότι θα επιλέξει να πράξει το σωστό.

Οσο για μένα δεν θέλω να έχω σχέση επιδή σπάστηκα με πρώιν όχι επιδή δεν θέλω για ζήλια του άντρα ή επιβολή, απλά δεν θέλω να είμαι με κάποιον που τα είχα και π.χ. με κεράτωσε να γίνω και φίλη του, άν και μηλάω μαζί τους απλά δεν θέλω να είμαι φίλη μαζί τους:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Χμμ, εξαρταται απο την περιπτωση. Ας πουμε, με το πρωτο παιδι που εκανα σχεση, κραταμε ακομα επαφες, και το μονο που με κανει να εμαι διστακτικη ειναι μηπως αυτος εχει ακομα καποια αισθηματα. Αλλα αν ηξερα οτι δεν ισχυει κατι τετοιο σιγουρα, θα τον ηθελα ακομα και για κολλητο μου! Εξαρταται απο το τι σχεση ειχατε βεβαια, γιατι η δικη μας ηταν πολυ φιλικη και τελικα οχι και τοσο ερωτικη... Εναν αλλον, που με πληγωσε πολυ, προσπαθησα να ειμαι φιλη του παλιοτερα, αλλα ειδα οτι δυστυχως δεν μου βγαινει, αν και τον εκτιμω.

Με αυτα στο μυαλο μου, θα ελεγα οτι οταν εμπιστευτεσαι τον φιλο σου, ξερεις οτι θα κανει τη σωστη επιλογη με ποιες θα κρατησει σχεσεις, και με ποιες οχι, και σε καθε περιπτωση, οφειλεις να το σεβαστεις. Αν βεβαια δεις οτι ξεπερνιουνται καποια ορια, ε, εκει πρεπει να του κανεις μια συζητηση για να καταλαβει πως νιωθεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Αν κ φαντάζομαι οτι θα με κράξετε.. θα το πώ!!!
Ναί ναί!!Είμαι απόλυτη κ το δηλώνω!!! Έχω τεραααααααστιο πρόβλημα να έχει το αγόρι μου (ειδκότατα με το συγκεκριμένο που έχω) φιλικές σχέσεις με τις πρωην!! Τον αγαπάω πάρα πολύ κ κάτι τέτοιο με πειράζει, με πληγώνει αφάνταστααααα κ δεν το αντέχω!!! Κ εγώ δεν έχω επαφές γιατί πολύ απλά ήταν μία σελίδα στην ζωή μου η οποία έκλεισε κ τέλος... Το να έχεις επαφές, νιώθω οτι δεν έχει κλείσει αυτό το θέμα στη ζωή σου.. Μπορεί και να είναι λάθος!! Ίσως! Αλλά αυτή είναι η άποψη μου παιδιά, έτσι νιώθω και δεν αλλάζει!!! Είμαι απόλυτη, κάθετη, οριζόντια, τα πάντα σε αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Αν κ φαντάζομαι οτι θα με κράξετε.. θα το πώ!!!
Ναί ναί!!Είμαι απόλυτη κ το δηλώνω!!! Έχω τεραααααααστιο πρόβλημα να έχει το αγόρι μου φιλικές σχέσεις με τις πρωην!! Με πειράζει κ με πληγώνει αφάνταστααααα κε δεν το αντέχω!!! Κ εγώ δεν έχω επαφές γιατί πολύ απλά ήταν μία σελίδα στην ζωή μου η οποία έκλεισε κ τέλος... Το να έχεις επαφές, νιώθω οτι δεν έχει κλείσει αυτό το θέμα στη ζωή σου.. Μπορεί και να είναι λάθος!! Ίσως! Αλλά αυτή είναι η άποψη μου παιδιά, έτσι νιώθω και δεν αλλάζει!!! Είμαι απόλυτη, κάθετη, οριζόντια, τα πάντα σε αυτό!
κι εγώ ακριβώς το ίδιο:redface:
είμαι και ζηλιάρα και το παραδέχομαι:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top