Καινούριο κινητό! Κανένα καλό Νόκια;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλησπέραα!!

Λέω να πάρω επιτέλους καινούριο κινητό...
Εϊμαι φαν των Νόκια και δε θέλω με τίποτα Sony Erocsson, Siemens.

To N7373 πώς το βρίσκετε;; Το έχει κανείς;

Κανένα άλλο καλό; Και το LG μοιάζει συμπαθέστατο...

Δε με καίει να έχει την τέλεια φωτογραφική και γενικά features, αλλά ας αντέχει... το 6600 το έχω εδώ και 2.5 χρόνια!!

Α, και για handsfree... προτιμώ υποδοχή με βυσματάκι απλό, αλά walkman
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Bασικο θεμα γιδακι μου ειναι το ποσο το οποιο εισαι διατεθημενη να ξοδεψεις.
Το Ν73 το εχω δουλεψει και το εχει ο αδελφος μου.
Παρα πολυ καλο overall κινητο με εξαιρετικη οθονη,παρα πολυ καλη καμερα,πολυ καλη ποιοτητα εγγραφης video,δυνατο και καθαρο ηχο,και οσων αφορα τα ακουστικα που εχει,ειναι ικανοποιητικα, αλλα ηΝΟΚΙΑ σε προμηθευει με ενα ανταπτορακι, οπου μπορεις να βαλεις οτι ακουστικα θες.(π.χ. αγοραζεις ακουστικα εξτρα της sony που ειναι ειδικα για μουσικη τα περνας εκει και αυτοματα εχεις καλυτερη ποιοτητα ηχου.)
Το θεμα ομως ειναι οτι το Ν73 ειναι symbian κινητο που σημαινει οτι μπορεις να του περασεις διαφορα προγραμματα μεσω του pc.(Δεν ειναι τιποτα δυσκολο,σε περιπτωση που δεν ξερεις εμεις ειμαστε εδω)

Απο LG,για ποιο μιλλας συγκεκριμενα;Αν μιλας για το chocolate προσωπικα δεν θα το επερνα ποτε.Ναι μεν ειναι ομορφο, αλλα δεν εχει τιποτα το ξεχωριστο.Ασε που τα πληκτρα αφης που εχει ειναι καπως.(ειδικα στις πρωτες παρτιδες)

Για S.E. γιατι τα αποριπτεις.(δικαιωμα σου φυσικα ε.),αλλα εχουν βγαλει αξιολογες προτασεις και μαλιστα πλεον τα φτιαγνουν και πιο ποιοτηκα.(ενω καποτε η ποιοτητα τους ηταν μετρια.)

Για BENQ-SIEMENS καλα κανεις και δεν τα κοιτας, γιατι απο τοτε που ψιλοκυρηξαν φαλημεντο, ΔΕΝ υπαρχει και επισημο service για το κινητα.

Αν θες γραψε λιγο περισσοτερο τι σε ενδιαφερει σε ενα κινητο,αν θες να ειναι clammshell(να ανοιγει δηλαδη),slider(να κατεβαινει το πληκτρολογιο)ή candybar(οπως τοΝ73) και το ποσο που σκεφτεσαι να δωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Βασικά όπως προείπε και ο Μάριο έχει να κάνει με τα λεφτά που θέλεις να ξοδέψεις..
Αν δεν έχεις πρόβλημα θα σου πρότεινα το δικό μου που είμαι υπερικανοποιημένη και -κατά προσωπική μου άποψη-καλύτερο από το Ν73(σόρρυ Μάριε:redface:)

Αλλιώς θα σου πρότεινα της μητέρας μου το 6280-6288
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Βασικά όπως προείπε και ο Μάριο έχει να κάνει με τα λεφτά που θέλεις να ξοδέψεις..
Αν δεν έχεις πρόβλημα θα σου πρότεινα το δικό μου που είμαι υπερικανοποιημένη και -κατά προσωπική μου άποψη-καλύτερο από το Ν73(σόρρυ Μάριε:redface:)

Αλλιώς θα σου πρότεινα της μητέρας μου το 6280-6288


Σιγα βρε!:P
Τι ζητας συγγνωμη;:P ;)
Αληθεια ποιο ειναι το δικο σου ΝΟΚΙΑ; (εν συμαμαι γι' αυτο το λεω...μηπως εννοεις το chocolate; )
Παντως να ξερεται πως το θεμα "καλυτερο" ειναι αρκετα υποκειμενικο μιας και κρινεται βαση των οποιον προτιμησεων σε τεχνικα χαρακτηριστικα,σχεδιο κτλ κτλ απο τον εκαστοτε ενδιαφερομενο.
Το θεμα "πληρεστερο" ειναι το αντικειμενικο κριτηριο αναμεσα σε δυο κινητα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neverland_fairy

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,150 μηνύματα.
Γίδι καλησπέρα.

Κι εγώ επί χρόνια ήμουν fun των Νόκια κινητών. Όμως μετά τα προβλήματα που είχα τραβήξει με το 7650, το απαράδεκτο σέρβις και την απάθεια της ασυννενοησίας Νόκια - Άλφα Κόπυ, έπαψα να πιστεύω σε αυτά. Αγόρασα τον Οκτώβρη του 2005 το Sharp V903 και έκτοτε έχω υπάρξει πολύ ικανοποιημένη. Ούτε ένα πρόβλημα δε μου έχει βγάλει, κατεβάζω ό,τι λογισμικό θέλω από το διαδίκτυο και παρόλο που το σέρβις πάει μέσω καταστημάτων Vodafone, δεν αντιμετώπισα ποτέ παράδοξα. Ίσως ήμουν τυχερή, μα δεν είναι απίθανο να συμβεί και σε σένα.
Έχω υπάρξει κάτοχος Sony-Ericsson, το w700 και μπορώ να σου πω ότι ήταν πάρα πολύ ικανοποιητικό, ίσως η καλύτερη κίνηση της Ericsson ήταν ο γάμος με τη Sony. Πολύ καλή κάμερα, πολύ καλός ήχος, εύκολος χειρισμός. (ήταν το εταιρικό κινητό)
Τώρα έχω για εταιρικό κινητό το βότσαλο της Motorola και είναι γουστόζικο. Ναι μεν με δυσκολεύει λίγο στη σύνταξη μηνυμάτων, μα έχει ωραίο σχεδιασμό, φοβερά χρώματα, πολύ πρακτικό άνοιγμα με το 1 χέρι (!! πολύ χρήσιμο αυτό), συμπαθητική καμερούλα. Βασικό του μείον είναι η έλλειψη μνήμης (έχει 5 ΜΒ) και δεν επεικτείνεται :(.
Από νόκια, το Ν73 (η μουσική του έκδοση) είναι καλό εργαλείο: μουσική, κάμερα, αρχειάκια. Αλλά εγώ ποτέ δε συμπαθούσα τα Symbian λογισμικά της Νόκια, ειδικά γιατί ήταν πάντα ευάλωτα σε ιούς :mad: .

Καλή επιλογή σου εύχομαι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μερικα πραγματακια Neverland.
Hταν ευαλωτα σε ιους τα symbian...σωστα το ειπες.;)
Πλεον στα καινουργια s.60 symbian κινητα απλουστα δεν μπορεις να κολλησεις ιο μιας και οι εφαρμογμες που περνας ειναι ολες signed.;)
ασε που πλεον υπαρχουν και antivirus προτασεις για τα symbian.Προσωπικα δεν χρησιμοποιω καμια γιατι δεν χρειαζεται.;)

Το παντρεμα της Εricsson με την sony αρχικα αν θυμασαι καλα της εκανε καλο λογο...ονοματος, αλλα οι ιαπωνες μεχρι μερικα χρονια πριν εβαζαν απαραδεκτα υλικα στα κινητα τα S.E.(ακομα να φανταστεις τα περισσοτερα κινητα S.E. αντιμετωπιζουν προβλημα με το joustick.Τωρα εχουν αλλαξει τα πραγματα.
Αν δεν υπηρχε και το θεμα εσωτερικου ανταγωνισμου με τις φωτογραφικες μηχανες cybershot και εβαζαν και καλυτερη εγγραφη video στα κινητα τους...

To sharp που εχεις ειναι απο τα καλυτερα κινητα.Και αυτη την στιγμη με την τιμη που εχει ειναι τρομερη προταση.(αν δεν το ειχε βιασει και η voadafone με οτ απαραδεκτο μενου της...(αισθητικα ειδικα!Γιατι αν εβλεπες το menu που εχουν τα sharp στην Ιαπωνια (δεν ιεναι voda) θα μεινεις.)


Ποσο χαιρομαι που ακουω κοπελα να μιλαει ετσι για κινητα!Μπραβο κουκλα μου και τα ειπες και μια χαρα!!!!;) :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neverland_fairy

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,150 μηνύματα.
Dear Mario,

ίσως έχεις δίκιο όσον αφορά τη νέα ασφάλεια των symbian, γιατί δεν έχω στην κατοχή μου τηλέφωνο με το λειτουργικό τους ώστε να είμαι άμεσα ενημερωμένη.

Δε θεωρώ ότι πρέπει να προωθούν τους πελάτες/αγοραστές σε εξτρά έξοδα, όπως η αγορά προστασίας (άσε που μόνο η f-secure νομίζω ότι βγάζει τέτοιο λογισμικό, για περιορισμένα μοντέλα και είναι θυγατρική της μικρομαλακώδους [βλέπε μάικροσοφτ]) :mad:.

Πάντα τα πλήκτρα πλοήγησης (joystick) είχαν πρόβλημα, αλλά νομίζω ότι με τις νέες πια τεχνικές έχουν εξαλειφθεί όποια παρατράγουδα.

Το Σάρπ μου έχει την καλύτερη (πριν τα 5 MP της LG) φωτογραφική μηχανή, υστερεί όμως στον ήχου. Δυστυχώς ακόμα και στο υψηλότερο σημείο της έντασης, δε φτάνει ούτε τη μισή απόδοση ενός πιο παλαιού μοντέλου SE..και το διαπίστωσα με πίκρα το καλοκαίρι που μας πέρασε, που έπεσε σύγκριση με ένα SE w500 (αν θυμάμαι καλά το μοντέλο). Αν μπορούσε να έχει εφαρμογές όφις και δυνατότητα εγκατάστασης προγράμματος πλοήγησης, θα ήταν το τέλειο κινητό :D. Αλλά αυτά είναι προσωπικές μου ευχές :whistle:.

(που να με ακούσεις να σου μιλάω για υπολογιστές :D:D)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Dear Mario,

ίσως έχεις δίκιο όσον αφορά τη νέα ασφάλεια των symbian, γιατί δεν έχω στην κατοχή μου τηλέφωνο με το λειτουργικό τους ώστε να είμαι άμεσα ενημερωμένη.

Δε θεωρώ ότι πρέπει να προωθούν τους πελάτες/αγοραστές σε εξτρά έξοδα, όπως η αγορά προστασίας (άσε που μόνο η f-secure νομίζω ότι βγάζει τέτοιο λογισμικό, για περιορισμένα μοντέλα και είναι θυγατρική της μικρομαλακώδους [βλέπε μάικροσοφτ]) :mad:.

Σωστο...ετσι κι αλλιως ειναι γνωστο οτι τους περισσοτερους ιους τους βγαζουν οι ιδιοι κυριοι που βγζουν τα antivirus.
Αλλα εδω ερχεται κι ενα αλλο ζητημα.Οτι η πλειοψηφια των ατομων που παιρνουν κινητα symbian δεν ξερουν γιατι τα παιρνουν...(φυσικα τους τα προωθουν και τα καταστηματα λογ του σηματος-NOKIA-.)Γι' αυτο και ολοι τρεχουν να αγορασουν το F-Secure (το οποιο επιτηδες το εχει μεσα η nokia προεγκατεστημενο και ας μην χρειαζεται.Ετσι ωστε μολις τελειωσει το trial να νομισεις οτι πρεπει να το αγορασεις...) για να "προστατευτουν".

Πάντα τα πλήκτρα πλοήγησης (joystick) είχαν πρόβλημα, αλλά νομίζω ότι με τις νέες πια τεχνικές έχουν εξαλειφθεί όποια παρατράγουδα.
Mεγαλη αληθεια και γι' αυτο πλεον πολλοι κατασκευαστες τα αποφευγουν.Και γενικοτερα το θεμα joystick ειναι καπως.Δυσκολα να εχει το δεσιμο-αντοχη που θα εχει ενα πολυπληκτρο.
Η S.E. ομως στο δεσιμο τους με την πλακετα μεσα δεν εκανε ιδιαιτερα προσεκτικη δουλεια...(ηταν παντα ενα μελανο σημειο γι' αυτην.)Τωρα φυσικα δειχνουν να αλλαζουν τα πραγματα και σε αυτο το θεμα,με την αλλαγη της S.E. στα υλικα κατασκευης που χρησιμοποιει.


Το Σάρπ μου έχει την καλύτερη (πριν τα 5 MP της LG) φωτογραφική μηχανή, υστερεί όμως στον ήχου. Δυστυχώς ακόμα και στο υψηλότερο σημείο της έντασης, δε φτάνει ούτε τη μισή απόδοση ενός πιο παλαιού μοντέλου SE..και το διαπίστωσα με πίκρα το καλοκαίρι που μας πέρασε, που έπεσε σύγκριση με ένα SE w500 (αν θυμάμαι καλά το μοντέλο). Αν μπορούσε να έχει εφαρμογές όφις και δυνατότητα εγκατάστασης προγράμματος πλοήγησης, θα ήταν το τέλειο κινητό :D. Αλλά αυτά είναι προσωπικές μου ευχές :whistle:.
Aυτο με τον ηχο ειναι μια αληθεια...
Οσο για την φωτογραφικη νταξ'...το lg εχει 5MP φακο εναντι των 3.15MP του sharp.
Αλλα ο φακος τους sharp δεν εχει να ζηλεψει πολλα μιας και πολυ μικρο "θορυβο" εχουν οι φωτο,και μιλαμε για ССD, 5 lenses φακο με autofocus και οπτικο ζουμ(κατι που λειπει απο το lg.)

Ελπιζω να μην ζαλισαμε το γιδι...:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neverland_fairy

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,150 μηνύματα.
Βέβαια αν αναλογιστούμε ότι το Symbian έχει ως πρόγονο το Linux, μπορούμε να καταλάβουμε ότι πρόκειται για κάτι ψαγμένο, σταθερό και ασφαλές. Οπότε θεωρώ ότι είναι περιττό ένα επιπλέον πρόγραμμα προστασίας.
Αλλά όταν εγώ π.χ θέλω να τρέξω εφαρμογές που τρέχω στον υπολογιστή μου, δεν έχει καλή συμβατότητα με ό,τι κειμενογράφους έχουν τα symbian κινητά, οπότε αναγκαστικά θα πρέπει να ανατρέξω στην αγορά κινητών με windows.

Πέραν αυτού, Γίδι το θέμα είναι εσύ τι πραγματικά χρειάζεσαι από ένα κινητό και το πόσα είσαι διατεθιμένο να ξοδέψεις για την αγορά του. Καλή επιλογή σου εύχομαι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Βέβαια αν αναλογιστούμε ότι το Symbian έχει ως πρόγονο το Linux, μπορούμε να καταλάβουμε ότι πρόκειται για κάτι ψαγμένο, σταθερό και ασφαλές. Οπότε θεωρώ ότι είναι περιττό ένα επιπλέον πρόγραμμα προστασίας.
Αλλά όταν εγώ π.χ θέλω να τρέξω εφαρμογές που τρέχω στον υπολογιστή μου, δεν έχει καλή συμβατότητα με ό,τι κειμενογράφους έχουν τα symbian κινητά, οπότε αναγκαστικά θα πρέπει να ανατρέξω στην αγορά κινητών με windows.


Αψογη!:thumbup: :yes:
Σε αυτο τον τομεα οντως τα windows ppc δεν εχουν ουσιαστικο αντιπαλο.
Αντε να τους ταραξει λιγο τα νερα το καινουργιο E90 Communicator.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλημέρα!!

Ευχαριστώ για τις γνώμες σας...
Με μένα είναι πολύ πιο απλή η υπόθεση...

Κατ' αρχήν το κινητό θα το πάρω γιατί
1. έχουμε μαζέψει πόντους από την εταιρία τηλεφωνίας, οπότε θα έχω μία καλή έκπτωση...
2. Ε, το άλλο δουλεύει τέλεια, αλλά το έχω σχεδόν 3 χρόνια...

Δε νομίζω να χρησιμοποιήσω όλες αυτές τις δυνατότητες, με Symbian, κλπ...
Και το πώς θα ανοίγει... Το κλάππερ ή πώς λέγεται, καλό ακούγεται... ή και συρταράκι... αν και κάπου φοβάμαι μη χαλάσει το πορτάκι, αλλά δε βαριέσαι.

Είμαι θετική προς Νόκια για πολλούς λόγους, οπότε... για κει με βλέπω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Μια ερώτηση: Εφόσον έχεις συμπληρώσεις πόντους πρέπει να πληρώσεις το 50%?:blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Nαι αλλα περιπου ποσα μπορεις να βαλεις απο την τσεπη σου δεν μας ειπες...
Λοιπον εγω θα σου προτεινω μερικα που μου ερχονται τωρα στο μυαλο μου

Aπο ΝΟΚΙΑ:

Nokia 6280

Θετικα στοιχεια:
  • Ποιοτητα στις φωτογραφιες
  • Τρομερη ποιοτητα εγγραφης βιντεο
  • Πολυ καλη ποιοτητα οθονης.
  • Πολυ καλος ηχος.
  • Bluetooth(v2.0)-Infrared
  • Stereo FM radio
  • Επεκτασιμη μνημη
    3G
Τα ιδια περιπου εχει και το 6288.(οπως ειπε και η neverland_fairy)Φυσικα για νοκια υπαρχουν κι αλλες προτασεις, αλλα αυτες τι θεωρω πολυ καλες σε αυτα που ζητας ισως.

SonyEricsson
K800
Θετικα στοιχεια:
  • Πολυ καλη οθονη.Αναλυση και ζωντανια χρωματων
  • Μεγαλη εσωτερικη μνημη (64ΜΒ) και παιρνει καρτα μνημης
  • Τρομερη ποιοτητα φωτογραφιων με autofocus και εξαιρετικο flash.(Βιντεο=μετριο εως κακο)
  • Bluetooth(v2.0), Infrared
  • RDS FM radio
  • TrackID music recognition
  • 3G

W850
θετικα στοιχεια:
  • Πολυ καλη οθονη.Ισαξια των παραπανω.
  • Πολυ καλος μηχανισμος sliding
  • Πολυ καλη καμερα 2MPixels
  • Παρα πολυ καλος musicPlayer(Walkman 2.0 music player)
  • FM radio with RDS
  • 3G
  • Επεκτασιμη μνημη
  • Bluetooth(v2.0), infrared

SAMSUNG
E900
Θετικα στοιχεια:
  • Πολυ καλη οθονη.(οπως ολα τα παραπνω)
  • Παρα πολυ καλος sliding μηχανισμος.
  • Πολυ καλη κατασκευη.
  • Touch-sensitive control pad.(και με αρκετα καλη ανταποκριση.)
  • Βluetooth
  • Kαλη ποιοτητα καμερας.(2Μpixels.)Καλη ποιοτητα και εγγραφη βιντεο
  • Document viewer (Word, Excel, Powerpoint, PDF)
  • TV output
  • MP3/AAC/ACC+/WMA player
  • (H μπαταρια οτυ δυστηχως ειναι "λιγη"!)

Αν μου ερθει καποιο αλλος θα σου πω...Για αρχη αυτα μου ερχονται στο μυαλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
το Ν73 είναι πολύ καλό όντως αυτό έχω κι εγώ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Σιγα βρε!:P
Τι ζητας συγγνωμη;:P ;)
Αληθεια ποιο ειναι το δικο σου ΝΟΚΙΑ; (εν συμαμαι γι' αυτο το λεω...μηπως εννοεις το chocolate; )
Παντως να ξερεται πως το θεμα "καλυτερο" ειναι αρκετα υποκειμενικο μιας και κρινεται βαση των οποιον προτιμησεων σε τεχνικα χαρακτηριστικα,σχεδιο κτλ κτλ απο τον εκαστοτε ενδιαφερομενο.
Το θεμα "πληρεστερο" ειναι το αντικειμενικο κριτηριο αναμεσα σε δυο κινητα.;)
Αει καλά που τα έχω τα μυαλά μου ξέχασα να γράψω μοντέλο:confused:
Λοιπόν το Ν80 έχω..Και από άποψη λειτουργειών δεν έχω δει κάποια έλλειψη αυτή την στιγμή,το μόνο κακό είναι ότι είναι λίγο χοντρό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αει καλά που τα έχω τα μυαλά μου ξέχασα να γράψω μοντέλο:confused:
Λοιπόν το Ν80 έχω..Και από άποψη λειτουργειών δεν έχω δει κάποια έλλειψη αυτή την στιγμή,το μόνο κακό είναι ότι είναι λίγο χοντρό..

Καλα βρε...για το Ν80 μου ελεγες...;;:P
Καμια σχεση με αυτα που ελεγα εγω.Εσυ μου μιλας για ενα υπερπληρες κινητο.
Τι ελλειψη να εχει βρε συ το Ν80;Μεχρι και WiFi εχει.:D
Το μονο αρνητικο που εχει το N80 ειναι η οθονη του...:confused:
Και τι εννοω
Σαν ποιοτητα και σαν αναλυση ειναι απιστευτα καλη, αλλα η ΝΟΚΙΑ αποφασισες να εγγαταλειψει τις οθονες με αναλυση 352Χ416;
Δεν θα υπαρχει πλεον δηλαδη στα επομενα μοντελα οθονη με τετοια αναλυση.

Κατα τα αλλα ομως μιλαμε για ενα εξαιρετικο μοντελο.;)

Α καλ κι εγω δεν παω πισω...σε ρωταω πιο ειναι το νοκια σου και μετα σου λεω για το chocolate που ειναι lg...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Γιατί δεν θα ξαναβγάλει η Νόκια τέτοιες οθόνες:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Γιατί δεν θα ξαναβγάλει η Νόκια τέτοιες οθόνες:worry:

Ηδη με την ελευση του S60 3rd Edition Feature Pack 1 η Νokia ειχε ανακοινωσει πως σταματαει και τις αναλυσεις 176Χ208 (λογικο μιας και ηταν "λιγη" για τις multimedia δυνατοτητες τους) αλλα και των οθονων με αναλυση 352Χ416.
Απλουστατα η Νοκια θα στραφεις στις αναλυσεις 320Χ240 κι αργοτερα μεε τις 640Χ480.(εχουμε και το communicator που ειναι αλλη φαση ομως)
Δεν μπορουσε η ΝΟΚΙΑ να εχει πολλες και διαφορετικες αναλυσεις στις οθονες της.Απο αποψη εργονομιας και ευκολοτερης συμβατοτητας προγραμματων, βοηθαει να μην υπαρχουν πολλες και διαφορετικες οθονες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Το Nokia 6280 σου πρωτείνω κ εγώ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Ας είμαστε λιγάκι σοβαροί στις επιλογές μας καθότι κινητό παίρνει κανείς σχετικά σπάνια (> 2 έτη) και πρέπει να προσέχει που χώνει τα λεφτά του.

Άκουσα για Νόκια και χαμογέλασα γνωρίζοντας ότι τα συγκεκριμένα κινητά είναι κάτι σα το All you can eat που ισχύει σε διάφορα ταχυφαγεία. Έχουν λίγο απ' όλα για να μη μείνει κανείς δυσαρεστημένος και όταν τα αγοράσεις μετανιώνεις την ώρα και τη στιγμή που δεν πήρες PDA αφού η διαφορά μεγέθους τους δεν είναι και τόσο τρομακτική. Και τα δύο είναι σα τα tublo που είχαμε και παίζαμε μικρά χτίζοντας σπιτάκια. :whistle:

Άκουσα για Sony Ericsson K800... Ναι, αυτό θα το πρότεινα γιατί είναι εξαιρετικό σε όλα πλήν του video, ένεκα πρόληψης εσωτερικού ανταγωνισμού με τη μαμά Σόνυ στις ψηφιακές μηχανές. Ένα άλλο μείον του είναι το μέγεθος. Γκουμούτσα με όλη την έννοια της λέξεως! Ιδανικό όμως για μια κοπέλα που το τοποθετεί στην τσάντα της!:)

Τέλος άκουσα για Samsung E900 και πραγματικά ευχήθηκα ο Μάριος να αστειεύεται. Προφανώς τα πλήκτρα αφής που προκαλούν μαρτύρια στους κατόχους του και η κάμερα 2 Megapixels (τόσο είχε το Κ750 και βγήκε πρόπερσι) δίχως αυτόματη εστίαση, διέφυγαν της προσοχής του φίλου μου. Κακώς! Γενικά το συγκεκριμένο κινητό είναι μια αποτυχημένη κίνηση της Samsung κατά τη γνώμη μου, μετά τα εξαιρετικά D500 και D600!

Ευτυχώς όμως η συγκεκριμένη εταιρία έχει μυαλό και έτσι κυκλοφορεί στην αγορά και αυτό που θα προτείνω στο Γίδι!

Samsung D900

Το έχω εδώ και κάμποσες μέρες στα χέρια μου. Εξαιρετικό κινητό, απίστευτη οθόνη, έχει μέχρι και γραφικό που δείχνει την ακρόπολη να φωτίζεται από τον ήλιο με ένταση ανάλογη της εκάστοτε ώρας (περιλαμβάνεται και νύχτα ναι), το sliderάκι απίστευτο και δε χρειάζεται να φοβάσαι μη γίνει κομμάτια, το μαύρο μενού είναι το κάτι άλλο με πανεύκολη πρόσβαση σε κάθε λειτουργία του τηλεφώνου, η κάμερα των 3,2 Megapixels με autofocus σκίζει το σύμπαν. Έχει δυνατούλι ηχείο, πολύ όμορφο και εύχρηστο mp3 player και δέχεται κάρτα μνήμης. Διαβάζει από αρχεία word μέχρι και τη διαθήκη του προπάππου σας. Πολύ σημαντικό είναι να αναφέρω ότι είναι πανάλαφρο και πάρα πολύ λεπτό και διακρίνει αμέσως κανείς την ξεχωριστή ποιότητα στα υλικά του. Μειονέκτημα είναι η μπαταρία του, η οποία με τη δική μου -μικρή- χρήση, κρατάει 3 μέρες! Έχει κι άααααλλα καλούδια αλλά είτε τα πω είτε όχι, το κινητάκι είναι λίρα 100.:clapup: Αν δεν σας ενοχλεί η αυτονομία του και το κλειστό "λειτουργικό" του (όχι και τόσο κλειστό αν ανακαλύψεις κάποιους κωδικούς οεο!:clapup: ) είναι η καλύτερη αγορά που μπορείτε να κάνετε.:clapup:

Πρόταση: Απενεργοποιήστε το γραφικό με την ακρόπολη αλλά και την αυτόματη σύνδεση μέσω GPRS για εμφανή βελτίωση στη διάρκεια της μπαταρίας σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top