Ερωτικά δώρα και χωρισμός

love_rebel

Νεοφερμένος

Ο love_rebel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Χαιρετώ όλα τα μέλη του forum.
Σαν πρώτο μου post, θέλω να κάνω μια ερώτηση που με απασχολεί τον τελευταίο καιρό και με αφορμή ένα πρόσφατο χωρισμό.

Αν υποθέσουμε οτι κάνετε ένα ερωτικής φύσης δώρο στο/στη σύντροφο σας (sex toys, sexy εσώρουχα κλπ), το θεωρείτε σωστό να τα χρησιμοποιήσει αυτά και με τους επόμενους συντρόφους του/της?

Αυτό βέβαια ίσως είναι διαφορετικό για τα εσώρουχα και διαφορετικό για τα sex toys και άλλων ειδών δώρα.

Περιμένω εναγωνίως τις απαντήσεις σας...:/:


Υ.Γ. Το topic το ανοίγω σε αυτή την κατηγορία και οχι στο Έρωτας και Sex, γιατί πιστευώ οτι είναι ζήτημα καθαρά αισθηματικής φύσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
....να τα πλύνει όμως πρώτα ε?:P


και να τα χρησιμοποιησει δηλ. τι έγινε? σάμπως και θα είσαι μπροστά όταν είναι με τον καινούριο γκόμενο?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι μωρέ... Αντικείμενα είναι.
Και ερωτικά δώρα ξαναχρησιμοποιώ, και από τήν κούπα που μου έκανε ο πρώην ακόμα πίνω καφέ. Ένα και το αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_rebel

Νεοφερμένος

Ο love_rebel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Η ερώτηση είναι αν θα σε ενοχλούσε και αν αυτό είναι λογικό/δικαιολογημένο... Προφανώς και αν είναι να το κάνει θα το κάνει.

Και η άλλη ερώτηση θα ήταν αν θα έκανες εσύ κάτι αντίστοιχο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

δi0m

Νεοφερμένος

Ο diomidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Αυτα τα πραγματα ειναι αναλογα ποσο συναισθηματικος ανθρωπος εισαι...αλλοι δν θελουν να ξαναδουν πραγματα του/τις πρωην τους,αλλοι θελουν να τα βλεπουν και να τα χρησιμοποιουν...αρκει βεβαια να μην προσβαλεται και ο καινουριος τους συντροφος...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Σε μένα αναφέρεσαι; Γιατί νομίζω ότι ήμουν μεν έμμεση, αλλά σαφής.

Ναι, εγώ θα το έκανα, και το κάνω...
Και για μένα είναι αυτονόητο, ότι αφού κάνω κάτι, το δέχομαι κι όταν μου το κάνουν. Και στην τελική, πρώην είναι, ας κάνει ό,τι θέλει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_rebel

Νεοφερμένος

Ο love_rebel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
@Γιδι : Οχι... Η απάντηση ήταν προς τον dooo. Αλλά πρόλαβες και απάντησες στο ενδιάμεσο... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
σου απαντώ εμμέσως, πλην σαφώς: τα δώρα είναι δώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
με το ίδιο σκεπτικό δεν θα έπρεπε να ξαναδωρίσουμε ποτέ την "καρδιά" μας αν τη δωρίσαμε μία φορά κάπου....


τα δώρα είναι δώρα όπως λέει και η doo και ο καθένας τα κάνει ότι θέλει.
(αν γουστάρει τα κάνει και προσάναμα στο τζάκι!)


Τέλος καλό είναι να μην δενόμαστε συναισθηματικά με ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ.
(δεν ξανακάνω σεξ σε αυτό το κρεβάτι??? είχα κάνει μαζί του.... :fool:)


Για να γίνω πιο σαφής, αν δεν έγινα ακόμα
ΑΝ χωρίσω... τι με νοιάζει εμένα με ποιά θα χρησιμοποιεί το σώβρακο ή τις χειροπέδες που του πήρα :P
Η ουσία έτσι κι αλλιώς και η πίκρα θα είναι εντελώς αλλου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Βρήκα θέμα ξεχασμένο... χιχιιχιχ:whistle:

Δωρα, του πρώην; :eek:
Θέλω να σας πω, οτι μια φορά μετάνιωσα για δώρο που πήρα... και μετά απο λίγο χώρισα....:/:.
Του πήρα ένα εξωτερικό σκληρό....και πολλά λεφτά, και λίγο το διαστημα που είμασταν μαζί, και πόσο ηλίθια φάνηκα.
Και μετά από καιρο ήθελα εξωτερικό σκληρό και το θυμηθηκα... και έκλαψα με μάυρο δάκρυ:'(
Αλλά πήγα και πήρα έναν ίδιο σε ροζ χρωματάκι όμως κουκλί σκέτο.... :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina Kechaya

Νεοφερμένος

Η Katerina Kechaya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Oλη αυτη η κουβεντα μου θυμιζει κατι απο εικονολατρεια..
Καποτε, ειχα κανει την παλαβομαρα και επεστρεψα ολα τα δωρα και οσα περισσεψαν τα ξεφορτωθηκα κακην κακως..
Οταν ο θυμος καταλαγιασε το μετανιωσα οικτρα!! Και οταν ερωτευτηκα ξανα και μπορουσα να δω το παρελθον με καθαρη ματια, θεωρησα εξαιρετικα ανωριμη την πραξη μου.
Με εναν ανθρωπο που εχεις περασει ενα διαστημα, με τον οποιο εχεις δεθει και δοθει, ερχεται καποια στιγμη που αναζητας τις αναμνησεις..ετσι οπως μας αρεσει να ξετυλιγουμε τα τετραδια του Δημοτικου στα οποια ανταλλασαμε μηνυματα κατα την διαρκεια του μαθηματος με τις κολλητες μας.. (και ποιος δεν το εχει κανει!).

..Οσο για την μετεπειτα χρηση των δωρων, εξαρταται και παλι απο το κατα ποσο εχεις καταφερει να ξεπερασεις τις μνημες και να τα αντιμετωπισεις ως σκετα αντικειμενα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Με εναν ανθρωπο που εχεις περασει ενα διαστημα, με τον οποιο εχεις δεθει και δοθει, ερχεται καποια στιγμη που αναζητας τις αναμνησεις..


+φωνώ, μα έχω προτίμηση στις ακριβές αναμνήσεις, και δεν μου αγοράζουν καμμία τέτοια :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
πως συμπεριφέρεστε στα δώρα που έχετε από τους πρώην σας; τα κρατατε ή τα πετάτε; τα κρυβετε; τα χαρίζετε;
μιλάμε για βιβλία που έχουν αφιερώσεις, καθημερινά πράγματα όπως κούπες, μπρελόκ, μπλουζάκια, καπέλα, κολώνιες ή δεν ξέρω και γω τι άλλο μπορεί να έχετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
πως συμπεριφέρεστε στα δώρα που έχετε από τους πρώην σας; τα κρατατε ή τα πετάτε; τα κρυβετε; τα χαρίζετε;
μιλάμε για βιβλία που έχουν αφιερώσεις, καθημερινά πράγματα όπως κούπες, μπρελόκ, μπλουζάκια, καπέλα, κολώνιες ή δεν ξέρω και γω τι άλλο μπορεί να έχετε.
Τι τα κάνουμε με τα καθημερινά πράγματα, ε;

Θα απαντήσω με παράδειγμα. Μία πρώην μου, μου είχε κάνει δώρο μία σακούλα με προφυλακτικά από τα Hondos (και ένα λιποζάν). Χωρίσαμε. Τα προφυλακτικά τα χρησιμοποίησα με τις επόμενες. :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάποια τα κράτησα κάποια όχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ελα μωρε τα προφυλακτικά :P

μιλαμε για πραγματα με συναισθηματική αξία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
πως συμπεριφέρεστε στα δώρα που έχετε από τους πρώην σας; τα κρατατε ή τα πετάτε; τα κρυβετε; τα χαρίζετε;
μιλάμε για βιβλία που έχουν αφιερώσεις, καθημερινά πράγματα όπως κούπες, μπρελόκ, μπλουζάκια, καπέλα, κολώνιες ή δεν ξέρω και γω τι άλλο μπορεί να έχετε.

Πράγματα καθημερινής χρήσης [σαν αυτά που αναφέρεις] γενικά συνεχίζω να τα χρησιμοποιώ, δεν βρίσκω λόγο να σταματήσω.
Τώρα αν έχουν πάνω αφιερώσεις και τα συναφή μάλλον δεν θα τα είχα σε ... κοινή θέα. Τώρα να τα πετάξω κιόλας (πχ. βιβλία) δεν μου πάει, αν για όποιο λόγο δεν ήθελα να τα έχω καν σπίτι μου, μάλλον θα τα χάριζα κάπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

london_viola

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ολα αυτα που λες είναι δειγμα αγαπης απο την τοτε σχεση και για οποιο λογο κι αν χωρισεις δειχνει/θυμιζει οτι καποτε ησουν ευτυχισμενος/η με καποιο ατομο και σου εκανε αυτα τα δωρα... οχι και να τα πεταξεις, ενταξει (ειδικα αν ειναι και αξιας)... δεν εχει ιδιαιτερο νοημα.... εκτος πια κι αν δε θες τιποτα μα τιποτα που να τον/την θυμιζει και το δεις τα πεταω ολα στα σκουπιδια(οχι μονο τα δωρα, μεταφορικα μιλωντας) και κανω μια νεα αρχη -το οποιο προσωπικα το εχω κανει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Να τα πετάξω; ΟΥΤΕ ΚΑΝ, ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΡΕ; :eek:
Μια φορά πήγα να το κανώ και σκατούλες, το μετάνιωσα και τα έβαλα πάλι πίσω στη θέση τους.
Κρατάω άλλα κι άλλα, πχ τα εισιτήρια από κοινές μας διακοπές ή φωτογραφίες και θα πετάξω τα δώρα;
Σίγουρα θα τα κρατήσω κάπου κρυμμένα, να ξέρω ότι βρίσκονται κοντά μου και όταν το πάρω απόφαση ότι δεν τα έχω πια (συναισθηματική) ανάγκη θα τα χαρίσω κάπου ή πολύ θα τα απομακρύνω ίσως στην αποθήκη (πολύ μακριά θα μου πεις τα πας, αλλά νταξ άλλο να τα έχεις κάτω από το κρεβάτι και να τα ανοίγεις κάθε λίγο και άλλο να τα έχεις στο υπόγειο και να τα βλέπεις μια φορά το χρόνο που τυχαίνει να πας κάτω.:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Εγω οταν τα κοιταω δε θυμαμαι καν οτι ειναι δωρα ή και να το θυμηθω δε νιωθω κατι οποτε αν μαρεσουν και ειναι χρησιμα τα κραταω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top