Εδώ κάνουμε δίαιτα!

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ελπίζω οτι αυτή τη φορά θα το φτάσω μέχρι τελικού στόχου, γιατί και άλλες φορές έχω χάσει κιλά αλλά τα έχω ξαναπάρει :/:
Υπομονή και επιμονή λοιπόν σε όλους μας :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
ξαναμπαίνω με θέρμη στη μάχη....

ελπίζω αυτή τη φορά να τα πάω καλύτερα....
ξεκινάω δευτέρα (μιας που θα πάω εκδρομή το σουκου :P στο μαγευτικό Πήλιο και σιγα μην αφησω τα κοψιδια στους άλλους :P) με την βοήθεια διατροφολόγου :)


δώστε μου κουράγιο!!!
στόχος -15 :clapup:

Bρε εδώ τα κατάφερες με το βρωμοτσιγάρο που είναι πολύ πιο ύπουλο..Εδω δεν θα τα καταφέρεις??;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Bρε εδώ τα κατάφερες με το βρωμοτσιγάρο που είναι πολύ πιο ύπουλο..Εδω δεν θα τα καταφέρεις??;)


ξέρεις ΠΟΣΕΣ φορές το έχω σκεφτεί αυτό? :(
κι όμως... είναι ύπουλη κι αυτή η εξάρτηση... το φαγητό είναι ένα είδος εξάρτησης.... :(


το τσιγάρο το έκοψα σχετικά εύκολα... το φαγητό όμως... δεν είναι έτσι
τες πα... ελπίζω να τα πάω καλά....
ευχαριστώ όμως πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυ για την ενθάρυνση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Το φαγητο ειναι πολυυυυυυυ πιο υπουλο. Κυριως επειδη ελαχιστα ατομα θα σε ενθαρρυνουν να φας σαλατιτσα αντι για παστιτσιο, ποσες φορες εχετε ακουσει το "Εεεεεελα μωρε, μια χαρα εισαι, φαε εκει περα το φαγητο σου κι ασε τις σαλατες!" Εγω πολλες!

Ενας φιλος μου ειχε πραγματικη εξαρτηση με τις σοκολατες! Δεν τον παιρναμε στα σοβαρα, ωσπου μια μερα ανακοινωσε οτι τις κοβει! Και αρχισαμε να γελαμε. Οποτε με επιασε και μου ειπε οτι το βρισκει πολυυυ δυσκολο να σταματησει να τρωει, ακριβως επειδη ηταν socially accepted. Δεν παχαινε, δεν ειχε κανενα προβλημα, οποτε οι συγκατοικοι του εφερναν σοκολατες καθε φορα που πηγαιναν σουπερμαρκετ! Αλλα ειχε προβλημα, πονοκεφαλους και κλπ εαν δεν ετρωγε... Κανονικα συμπτωματα στερησης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ακριβώς αυτό Io io....
είναι socially accepted Οπότε γίνεται πιο δύσκολο....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Άστε, κι εμένα με έχει καταστρέψει αυτό, η γνώμη και η πίεση των άλλων.

Βρε είναι το σύνδρομο κατοχής της γιαγιάς, βρε η ζήλεια της φίλης (κι ας είναι 20 κιλά κάτω από σένα), βρε ο φίλος που χρειάζεται τις τριπλάσιες θερμίδες από σένα και σε παρασέρνει... Ή και η πίεση του συντρόφου, αν είναι κομπλεξικός...

Ε, άει και.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
κι εγώ αυτή τη στιγμή,κάνω χοντρή γουρουνιά,το ξέρω.. :worry:

ενώ κάνω δίαιτα,έχω μπροστά μου ένα σακουλάκι petit-beurre και μασουλάω... :fool:

και είμαι σχεδόν σίγουρη,ότι το βράδυ δεν θα καταφέρω να φάω τη σαλάτα μου,αλλά θα γουρουνιάσω ξανά με το μωρό μου,χουχουλιάζοντας μπροστά στην τηλεόραση...:mad:

..αλλά είμαι αρρωστούλι και σέλω παρηγοριά..που δυστυχώς αυτή τη στιγμή την βρίσκω στα μπισκοτάκια μου... :redface: :baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Έλα, έλα καλό μου...

Μην αυτομαστιγώνεσαι... ακόμα και σε περιόδους δίαιτας, καλό κάνουν πού και πού οι γουρουνιές! ;)

Το άλλο θέμα δες, την υγεία σου, και το ότι είσαι down!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
κι εγώ αυτή τη στιγμή,κάνω χοντρή γουρουνιά,το ξέρω.. :worry:

ενώ κάνω δίαιτα,έχω μπροστά μου ένα σακουλάκι petit-beurre και μασουλάω... :fool:

και είμαι σχεδόν σίγουρη,ότι το βράδυ δεν θα καταφέρω να φάω τη σαλάτα μου,αλλά θα γουρουνιάσω ξανά με το μωρό μου,χουχουλιάζοντας μπροστά στην τηλεόραση...:mad:

..αλλά είμαι αρρωστούλι και σέλω παρηγοριά..που δυστυχώς αυτή τη στιγμή την βρίσκω στα μπισκοτάκια μου... :redface: :baby:

Το βασικό είναι να μην σταματάς μετά από μια γουρουνιά αλλά να συνεχίζεις. Ακόμη κι αν φας πάρα πολύ μια μέρα, αν την επόμενη συνεχίσεις κανονικά τη δίαιτά σου όλα θα είναι οκ. Ποτέ μα ποτέ μην πεις "αφού έφαγα τώρα πάει η δίαιτα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πολύ δίκιο έχει το αδέσποτο...

Αν και εγώ συνήθως μέσα σατην ίδια μέρα το κάνω αυτό...
Αν είναι η μέρα μου, ρε παιδί μου, απλά το ξεσκίζω... καλή ώρα... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Πως μπορώ να ανεβάσω μία δίαιτα 240κβ είναι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, δε συμφωνώ με το να αρχίσουμε να ανταλλάσουμε δίαιτες...

Μία δίαιτα είναι κάτι πολύ προσωπικό κι εξειδικευμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Χμ, δε συμφωνώ με το να αρχίσουμε να ανταλλάσουμε δίαιτες...

Μία δίαιτα είναι κάτι πολύ προσωπικό κι εξειδικευμένο.

Εγώ απλά έκανα την πρόταση μου να σας ανεβάσω μία δίαιτα και να μου πείτε γνώμη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Γνώμη για τι πράγμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.

Αν και εγώ συνήθως μέσα στην ίδια μέρα το κάνω αυτό...
Αν είναι η μέρα μου, ρε παιδί μου, απλά το ξεσκίζω... καλή ώρα... :redface:

ακριβώς το ίδιο κάνω κι εγώ γιδάκι μου.. :redface: :wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το θέμα είναι να μη σκεφτόμεθα συνέχεια το φαγητό!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Πιθανότατα μια δίαιτα που κάνει για τον ένα να μην κάνει για τον άλλο. Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Θα ήταν καλύτερα πάντως κάποιος να μην έκανε δίαιτα αλλά να ακολουθούσε μία διατροφή φτιαγμένη ειδικά γι'αυτόν από διαιτολόγο. Είδικα οι χημικές δίαιτες ή αυτές με τις περίεργες σούπες, τους υδατάνθρακες κ.τ.λ. είναι επικίνδυνες για την υγεία και παρότι μερικές φορές έχουν αποτελέσματα μόλις τις σταματήσεις ξαναπαίρνεις τα κιλά αμέσως. Αντίθετα το πάρεις απόφαση και αρχίσεις να ακολουθείς μια συγκεκριμένη διατροφή από διαιτολόγο αυτή μένει μέσα σου και την ακολουθείς για όλη σου τη ζωή. Βασικό είναι να υπάρχει τάξη στα γεύματα και όχι υπερβολες.

Μιλάω από προσωπική πείρα γιατί πάνε 2-3 χρόνια που έχασα 15 κιλά και από τότε είμαι σταθερή με μικροαλλαγες σε ένα φυσιολογικό βάρος. Μου πήρε πάνω από ένα χρόνο για να χάσω αυτά τα κιλά όμως επειδή τα έχανα αργά και σταθερά και επίσης επειδή ακολουθούσα μια ισορροπημένη διατροφή και ΔΕΝ έκανα δίαιτα δεν τα ξαναέβαλα. Τώρα πια η διατροφή αυτή είναι μέρος της ζωής μου, όχι ότι την ακολουθώ πιστά ή οτιδήποτε απλώς φροντίζω τα γευματά μου να είναι σταθερά και συχνά.
Είμαι πολύ χαρούμενη τώρα και όσο για τη 'δίαιτα' πιστεύω ότι είναι μία απόφαση. Αν το πάρεις απόφαση να χάσεις κιλά και να ακολουθήσεις μια διατροφή μπορείς να τα καταφέρεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, κι εγώ αυτό κάνω.

Είμαι κανονική προς αδύνατη. Αλλά πριν ένα χρόνο ήμουν πέντε κιλά πάνω...
Και πριν από ενάμιση χρόνο και βάλε ήμουν πέντε κάτω από το συνηθισμένο μου!!
Άρα το φθινόπωρο του 2005 και όλο το χειμώνα, έβαλα 10 κιλά... και τα περισσότερα ξαφνικά...

Κοινώς από τη μία είχα κάνει μία δίαιτα, η οποία μου είχε προσφέρει ένα τέλειο σώμα, αλλά την οποία δε θα μπορούσα να δω σα μόνιμη καθημερινή διατροφή...
Από την άλλη πέρασα μία περίοδο με μεγάλες και πολλές και συχνές υπερφαγίες...

Πλέον ξέρω ότι δεν αντέχω χωρίς σοκολάτα και τυριά...
αλλά έχω αλλάξει πολλά άλλα στη διατροφή μου και γενικά τρώω υγιεινά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
α ρε γιδακι μου και πώς σε σκεφτομουν χθες το βραδυ και σημερα το πρωι... ηρθε ενας οικογενειακος μας φιλος απο ελβετια και μας εφερε ενα κουτι με κατι σοκολατακια.. μα ΚΑΤΙ σοκολατακια... πραγματικα αν ημουν στη θεση σου και ζουσα εκει περα θα ειχα βαλει 20 κιλα στην καλυτερη... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
:'( κι εγω θελω να χασω τα κιλα μου....κλαψ...πρεπει να το παρω αποφαση αλλα ....βοηθηστε ρε παιδια....εμψυχωση θελω...κλαψ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top