Eurovision

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
δεν με ενδιαφέρει πιο τραγούδι θα στείλουμε. ελπίζω να πάει ένα αποτυχημένο τραγούδι μπας και δεν συμμετέχουμε του χρόνου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Βρε το Μαρια μια χαρα ονομα ειναι δεν ειπα εγω το αντιθετο, αλλα οταν τον ακουω να μου λεει "ο...ο... Geia sou Maria", με χαλαει απιστευτα.:redface:
Μι του, κάτι παθαίνω, ντρέπομαι δηλαδή που το 'χουν ακούσει κι οι ξένοι (όσοι μπόρεσαν):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neverland_fairy

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,150 μηνύματα.
Εφόσον εκπροσωπούν τη χώρα μας (οι καλλιτέχνες), το λιγότερο που απαιτώ είναι να είναι Έλληνες. Δεν είναι θέμα ρατσισμού, απλά δε μπορώ να δεχθώ να εκπροσωπεί την Ελλάδα ένας Λιβανεζο-κύπριος ή μια Γεωργιανή. Συγνώμη, αλλά αυτή είναι η άποψή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Τότε κακός μπήκε η Βίσση πέριση; τα παιδιά τα πάω πολλύ και οι δύο κάνουν σεμνά την δουλειά τους και δεν ενοχλούν κανένα, αλήμονο στους δικούς μας που τα βρήκαν όλα έτοιμα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neverland_fairy

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,150 μηνύματα.
Εφόσον θέλεις να το κάνουμε διάλογο, ναι Μάνια, κατ εμένα κακώς πήγε πέρσυ. Έχει γεννηθεί στην κύπρο, την είχε εκπροσωπήσει. Δεν τη χρειαζόμασταν νομίζω. Τόσους καλλιτέχνες έχουμε και κάθε μέρα ξεπετάγονται νέα φυντάνια. Ας τα δοκιμάζαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Οποιος νοιωθει Ελληνας, για μενα ειναι Ελληνας! Και προφανως και για οποιοδηποτε αλλο λαο. Neverland_fairy, μαντευω οτι δεν εχεις ζησει στο εξωτερικο, γιατι αλλιως θα καταλαβαινες πως ειναι να εχεις περασει τοσα χρονια σε καποιο μερος και ακομα να σε θεωρουν ξενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
παιδιά τότε ούτε παπαρίζου θα είχαμε ουτε τίποτα, εγώ ξερετε τι ξέρω; η Βανδή ειναι απο δώ και το παίζει μάγκας και η Βίσση ειναι απο κύπρο και μετά την έξωδο στο νυχτερινό μαγαζί την βλέπεις να τρώει κουλουράκι με σισάμι, Η τάμτα θέλει να φέρει την Ελλάδα μπροστά(άσχετα αν αποτύχει) αλλα η Βανδή δεν θέλει να χάσει την αξιωπρέπιά της και το όνομα της αντί να προσπαθήσει για μάς, μην ειμαστε κακοι ο σαρμπέλ σε συνέντευξη ήταν με το κεφάλι κάτω όταν μηλούσε και δεν έδωσε σε κανέναν δικαίωμα και ο κάθε νίνο και κάτι άλλοι νέοι το πέζουν κάποιοι. θέλω να ομωλογίσω ότι αγαπώ τους ανθρώπους που θέλουν να βοηθήσουν και σιχαίνωμαι αυτούς που κοιτάζουν τον εαυτό τους και το όνομα. Συγνώμη αλλα αυτά πιστέυω:/:


Ιο ιο μαζί σου +5 απο μένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Απορώ γιατί δεν στέλνουν την κατά τ΄άλλα συμπαθέστατη Καλομοίρα που και native speaker είναι και κομμένη και ραμμένη για τέτοια πανηγυράκια.

μάλλον γιατί είναι άφωνη και φάλτσα :P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Συμφωνώ με την mania και την io-io, τι σημασία έχει η εθνικότητα; Αρκεί να νιώθει ο άλλος Έλληνας. Επιπλέον σιγά το χαζοδιαγωνισμό που θα παίξει και ρόλο η εθνικότητα. Μόνο στην Eλλάδα το παίρνουμε σοβαρά. Στις άλλες χώρες τον κοροιδεύουν..
Πάντως φέτος με τα τραγούδια που έχουμε ούτε στους πρώτους 20 δεν μας βλέπω εκτός κιαν βγάλουν το geia sou Maria απο το τραγούδι του Sarbel ή η Τάμτα πει το τραγούδι του Δάντη...Όπως και να 'χει θα γελάσουμε με τα χάλια μας..:laugh:

μάλλον γιατί είναι άφωνη και φάλτσα :P:P:P:P

:laugh::laugh::laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neverland_fairy

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,150 μηνύματα.
Δεν οφείλω να αποδείξω πουθενά το τι έχω κάνει (και τι δεν έχω κάνει) στη ζωή μου. Απλά όπως ο καθένας μας έχει την άποψή του, ασκώ το δικαίωμα να την εκφράζω ελεύθερα.
Άλλο το να είσαι γόνος ελλήνων μεταναστών ( βλέπε Παπαρίζου) κι άλλο να είσαι διαφορετικής εθνικότητας από γενιές. Η Βίσση είναι ιδιαίτερη περίπτωση γιατί αν και είναι κύπρια καριέρα έκανε στην Ελλάδα. (ασχέτως αν δε μου αρέσει σαν τραγουδίστρια).

Και ναι, στο πανηγυράκι εφόσον πάμε και θέλουμε να έχουμε και αξιόλογες εμφανίσεις ας μη συναινούμε τόσο εύκολα στην κατακρεούργηση των όσων ελληνικών στοιχείων μας απομένουν. Και ναι, η καταγωγή είναι ένα από αυτά. ¨οπως είναι και η γλώσσα. Εγώ είμαι ενάντια στο γεγονός που τα κομμάτια της Ελλάδας είναι σε γλώσσα διαφορετική και δεν έχουμε στοιχεία του χαρακτήρα μας. Δηλαδή η Ελλάδα για τους ξένους θα πρέπει να είναι μέρος φτηνών διακοπών, σουβλάκι, μεθυσιών και ελαφριών ηθών? Ή θα πρέπει να γινόμαστε χαζοχαρούμενα κομμάτια του ευρωβιζιονόχλου ??

Μάλλον θα είμαι εγώ η μόνη παράξενη στον τόπο αυτό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Καταρχας, μην παρεξηγεισαι. Δεν σου ζητησα να μου δωσεις λογαριασμο για τιποτα, και ουτε και σε κατηγορησα για κατι. Οπως εξεφρασες εσυ τη γνωμη σου, το ιδιο εκανα κι εγω! Τωρα, θα συμφωνησω μαζι σου για την γλωσσα των τραγουδιων και την ελλειψη του ελληνικου στοιχειου. Αλλα δεν νομιζω οτι για αυτο φταιει η Ταμτα η ο Σαρμπελ! Γιατι, ο Δαντης σε τι στιχο τραγουδαει? Για να μην θυμισω εποχες Ρακιντζη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Πλεον στην eurovision ΔΕΝ παμε για να κανουμε επιδειξη της γλωσσας μας και του Ελληνικου πολιτισμου.
Ελεος να χρειαζομασταν αυτο το πανηγυρι για να κανουμε την παραπανω επιδειξη!
Παμε καθαρα για να απρουμε οσο το δυνατον καλυτερη θεση και σε περιπτωση που κερδισουμε να κανουμε πολυ πιο αμεση διαφημιση της Ελλαδας με αποτερο στοχο τον τουρισμο.
Οποτε εμενα τουλαχιστον ειλικρινα δεν με ενδιαφερει οτι τραγουδαμε στα Αγγλικα.
1000 φορες σε μια "παγκοσμια" γλωσσα μπας και βγουμε κερδισμενη απο το παραπανω πανηγυρι, παρα Ελληνικα και τραγουδια του παρελθοντος που ηταν για κλαματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kazmir84

Δραστήριο μέλος

Ο kazmir84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Μία φράση μόνο. Να μην συμμετάσχει η Ελλάδα, Ο θεσμός είναι μία μπούρδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Τότε κακός μπήκε η Βίσση πέριση;

Μεταξυ μας..
Κακως πηγε, αλλα οχι επειδη ειναι Κυπρια. ;):P


Ασχετο.. η Κυπρος φετος παει με καλυτερο κομματι απ'οτι η Ελλαδα (οποιο κι αν επιλεξουν τελικα). :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Για μένα η κάθε χώρα πρέπει να πηγαίνει με την δικιά της παράδοση και γλώσσα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Για μένα η κάθε χώρα πρέπει να πηγαίνει με την δικιά της παράδοση και γλώσσα :)

Ναι αλλά είναι διεθνής διαγωνισμός τραγουδιού κι όχι λαογραφίας:/:
Τόσα χρόνια που πήγαινε με ελληνικά κομμάτια μόνο το Μάθημα Σολφέζ κι αυτό λόγω της απίστευτης μουσικής αλλά και του ρεφρέν είχε καλή τύχη.Ακόμα κι η Άνοιξη που είχε εκπληκτική ερμηνεία πάτωσε.
Τα ελληνικά είναι πολύ δύσκολη να κατανοηθεί γλώσσα και μόνο ένα κομμάτι που θα σου αποτυπωνόταν ο ρυθμός θα μπορούσε να ξεχωρίσει χωρίς να θυμάσαι ούτε ένα στίχο:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
δεν με ενδιαφέρει πιο τραγούδι θα στείλουμε. ελπίζω να πάει ένα αποτυχημένο τραγούδι μπας και δεν συμμετέχουμε του χρόνου

Νομίζω η ευχή της zanoukas πραγματοποιήθηκε...:

Ladies and Gentlemen: Σαρμπέλ - Yassou Maria για τη φετινή Eurovision!

...περαστικά μας! :P

(ΟΚ, αν βγει πρώτος, θα φάω το καπέλο μου! :D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Νομίζω η ευχή της zanoukas πραγματοποιήθηκε...:

Ladies and Gentlemen: Σαρμπέλ - Yassou Maria για τη φετινή Eurovision!

...περαστικά μας! :P

(ΟΚ, αν βγει πρώτος, θα φάω το καπέλο μου! :D )

μου άρεσε περισσότερο ο δάντης :/
then again θα προτιμούσα να μη πήγαινε κανένας :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Νομίζω η ευχή της zanoukas πραγματοποιήθηκε...:

Ladies and Gentlemen: Σαρμπέλ - Yassou Maria για τη φετινή Eurovision!

...περαστικά μας! :P

(ΟΚ, αν βγει πρώτος, θα φάω το καπέλο μου! :D )
ξέρετε τι μου θυμίζει???

Γεια σου Ελλάδα... ποιος θεός δεν ζήλεψε... τα θαύματα σου!!!

Ρε χάλιες!!! Ε Λ Ε Ο Σ!!! στείλτε καλύτερα Θώδη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Έφη Θώδη... :clapup::clapup::clapup:
Να μάθουν και τι είναι τα γίδια στο μαντρί. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top