Έρωτας, αγάπη ή χρήμα;

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Ακριβώς. Όπως οι κακοί παπάδες είναι ένα μικρό ποσοστό (99%), και οι κακοί πολιτικοί εξίσου λίγοι (100%).

1% καλα μην τα παραλέμε κιόλας αν θες να πούμε για ποσοστά ένα 15% είναι αυτο που τρέχει στον ματσο παππού όχι το 99%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Πάω πάσο τότε. Δεν ήξερα πως υπάρχει και άλλη καρηγορία ανθρώπων. :rolleyes:

Οι ανασφαλείς; Εγώ η ίδια ανήκω εκεί βρε...προσπαθώ να παλέψω με τις ανασφαλιές μου συνέχεια 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Δυστυχώς συμβαίνει κυρίως στις κοπέλες να κοιτάνε το χρήμα (όχι ότι είναι το βασικό κριτήριο). Από την εμπειρία μου είναι πάρα πολλές οι κοπέλες που θέλουν ο άντρας να πληρώνει για αυτές όταν βγαίνουν έξω, να τους κάνει συχνά δώρα, κατά προτήμηση να έχει και αμάξι (μην κουράζονται να πέρνουν λεωφωρείο ή ταξί) και άλλα τέτοια.
Όχι ότι αυτό είναι το βασικό τους κριτίριο. Αλλά τις εντυπωσιάζει. Θεωρώ δεδομένο ότι θα προτιμήσουν έναν όχι και τόσο καλό τύπο (όχι τόσο σε ομορφιά, λίγες είναι αυτές που πραγματικά τις ενδιαφέρει να είναι ο άλλος κούκλος, αρκεί να μην είναι και ο κουασιμόδος) ο οποίος θα έχει μια οικομονική άνεση, σε σχέση με ένα πολύ καλό παιδί το οποίο όμως δεν θα μπορεί να τους προσφέρει όλα αυτά τα υλικά αγαθά.
Κακά τα ψέματα, σήμερα οι σχέσεις βασίζονται πολύ στα υλικά αγαθά.

Ξαναλέω ότι δεν το κάνουν όλες αυτό, και αυτές που το κάνουν μπορεί να μην το έχουν κανόνα αλλά να τους βγαίνει έτσι.
Πάντως δεν νομίζω ότι υπάρχουν πολλοί άντρες που το κάνουν αυτό. Τουλάχιστον όχι τόσοι όσες είναι οι αντίστοιχες γυναίκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εμένα με νοιάζει να ξέρει ο άλλος καλά απο υπολογιστές, θεωρείται συμφεροντολογικό κριτήριο? :lol: :lol: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Εμένα με νοιάζει να ξέρει ο άλλος καλά απο υπολογιστές, θεωρείται συμφεροντολογικό κριτήριο? :lol: :lol: :lol:

Μια χαρά σε βρίσκω... :clapping: Αν ο αντρας δεν ξέρει από υπολογιστές τι να τον κάνεις μου λες; 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Εμένα με νοιάζει να ξέρει ο άλλος καλά απο υπολογιστές, θεωρείται συμφεροντολογικό κριτήριο? :lol: :lol: :lol:

Τι απαιτήσεις είναι αυτές; Κοίτα που έχουν φτάσει οι σημερινές γυναίκες! Για να βγάλεις γκόμενα πρέπει να ξέρεις C++, PHP, Java και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο!!! :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
Τι απαιτήσεις είναι αυτές; Κοίτα που έχουν φτάσει οι σημερινές γυναίκες! Για να βγάλεις γκόμενα πρέπει να ξέρεις C++, PHP, Java και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο!!! :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh:
Θρασος παιδί μου, πολύ θράσος! :lol: :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Mόλις είδα το:

Δεν έχει νόημα να διαφωνώ μαζί σου, είσαι τόσο απόλυτος που επιμένεις στην άποψη σου ο,τι κι αν σου πουν. Εγώ είπα την άποψη μου, δεν συμμετέχω άλλο σε αυτή τη συζήτηση...

...Εγώ είμαι δηλαδή ο απόλυτος, και όχι αυτός που είπε τη γνώμη του και έφυγε... :D :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το θέμα που δημιούργησα συγχωνεύτηκε με το Έρωτας και χρήμα.... μιας και το θέμα των δυο thread ήταν ίδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Αν ο αντρας δεν ξέρει από υπολογιστές τι να τον κάνεις μου λες; 8)

χμ, τώρα αρχίζουν να εξηγούνται πολλά πράγματα :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
χμ, τώρα αρχίζουν να εξηγούνται πολλά πράγματα :P.

Ωχ...ωχ...τι κατάλαβες εσύ; 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
πειράζει που δεν κατάλαβα τιπότα απο τα δυο τελευταία μηνύματα; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
δεν με ενδιαφερει το χρημα στον αντρα, συμασια για μενα εχει να τον θαυμαζω...δε μπορω να κανω σεξ με εναν αντρα που εχει πιασει πατο σε καποιο επιπεδο...ειμαι σοβαρα γιατρε μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
δε μπορω να κανω σεξ με εναν αντρα που εχει πιασει πατο σε καποιο επιπεδο...

Άμα έχει όντως πιάσει πάτο, ούτε αυτός θα μπορεί. :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως gilie, να ξέρεις ότι όσο ωραίο είναι να θαυμάζεις τον άλλον, άλλο τόσο ωραίο είναι και να σε θαυμάζουν... ;)
Δοκιμασες ποτέ μια σχέση που να υπερισχύει το δευτερο ώστε να ξέρεις στα σίγουρα οτι δεν σου αρέσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Πάντως gilie, να ξέρεις ότι όσο ωραίο είναι να θαυμάζεις τον άλλον, άλλο τόσο ωραίο είναι και να σε θαυμάζουν... ;)
Δοκιμασες ποτέ μια σχέση που να υπερισχύει το δευτερο ώστε να ξέρεις στα σίγουρα οτι δεν σου αρέσει?

δεν εχω υπαρξει ποτε με καποιον που δε με θαυμαζει, η εκτιμηση και ο θαυμασμος δεν ειναι θεμα ανταγωνισμου ειναι αμφιδρομη σχεση...φυσικα μ'αρεσει που ο αντρας μου καθεται απεναντι μου οταν δουλευω στο ξενοδοχειο και με κοιταζει με τι ωρες απλα να δουλευω, φυσικα μ'αρεσει που οταν κανω ενα νεο συμβολαιο κατι διαφορετικο τελος παντων το μαθαινει ολη του η οικογενεια και ολοι μου λενε ποσο πολυ ειναι υπερυφανος για μενα. Πιστεψε με ο αντρας που θαυμαζω εχει την δυνατοτητα περα απο τον φαλο του να σκεφτει και κατι παραπανω... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Απλά το είπα γιατι έχω δει πολλές σχέσεις που δεν είναι αμφίδρομες σε αυτό το θέμα. Άλλωστε εγώ δεν υπονόησα ότι δεν σε θαυμάζει ο άλλος, αλοίμονο! Απλά ρώτησα αν έχεις δοκιμάσει την εκδοχή να σε θαυμάζει περισσότερο απ'οτι τον θαυμάζεις εσύ γιατί απο τα λεγόμενα σου είχα καταλάβει ορι προτιμάς το αντίθετο. Χωρίς βέβαια να μιλάω για μεγάλες διαφορές και αρρωστημένες καταστάσεις που ο ένας κάνει τον άλλο ο,τι θέλει ε? Μιλάμε για πιο "νορμάλ" καταστάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie:
δε μπορω να κανω σεξ με εναν αντρα που εχει πιασει πατο σε καποιο επιπεδο...ειμαι σοβαρα γιατρε μου?

όχι gilie μου δεν είσαι σοβαρά... μια χαρά είσαι!
ΑΑΑ! αν είχε πιάσει πάτο σε κάποιο επίπεδο ούτε αυτος θα μπορούσε να κάνει sex έτσι απλά, παρα μόνο με ρωσσίδες, ρουμάνες, τσέχες κτλ κτλ!

Για το θέμα μας τώρα κι εγώ πιστεύω οτι η ουσία είναι κάπου στη μέση! υπάρχουν οι άνθρωποι που βλέπουν μια σχέση μεσα απο το συμφέρον και οι άλλοι που ακούν την καρδούλα τους!!!
πάντος αυτό που αναφέρθηκε λίγο πιο πάνω, οτι δηλ. αν έχεις γεμάτη τσέπη, χλιδάτο αμάξι, ή έστω αμάξι έχεις περισσότερες πιθανότητες ισχύει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Απλά το είπα γιατι έχω δει πολλές σχέσεις που δεν είναι αμφίδρομες σε αυτό το θέμα. Άλλωστε εγώ δεν υπονόησα ότι δεν σε θαυμάζει ο άλλος, αλοίμονο! Απλά ρώτησα αν έχεις δοκιμάσει την εκδοχή να σε θαυμάζει περισσότερο απ'οτι τον θαυμάζεις εσύ γιατί απο τα λεγόμενα σου είχα καταλάβει ορι προτιμάς το αντίθετο. Χωρίς βέβαια να μιλάω για μεγάλες διαφορές και αρρωστημένες καταστάσεις που ο ένας κάνει τον άλλο ο,τι θέλει ε? Μιλάμε για πιο "νορμάλ" καταστάσεις...

ναι βρε michelle μου συγουρα υπαρχουν πολλες τετοιες σχεσεις και καταλαβα γιατι το ειπες, δεν θεωρησα οτι υπονοησες κατι, σορρυ αν απο τα γραπτα μου περασε καποιο υφος που δεν ειχα την διαθεση να περασει, απλα εγραφα λιγο βιαστηκα χθες γιατι νυσταζα :o Ηθελα απλα να πω την γνωμη μου (ακριβως επειδη δεν την ειχα ολοκληρωσει απο την αρχη γιαυτο και σε μπερδεψα) και ξεχασα να την στολισω για να ακουστει καλυτερη...

βασικα, υπαρχουν πολλες γυναικες που προτειμουν το αντιθετο, για τα δικα μου (και αν εχω καταλαβει καλα και για τα δικα σου) δεδομενα ομως αυτο δεν ειναι αρκετο. Ρε παιδι μου καθε σωστος αντρας ξερει γιατι ειναι με την γυναικα του και αν αυτο ειναι επειδη "δε μηλαει πολυ και ξερει να περιμενει στο σπιτι" τοτε συγουρα εγω δεν κανω για αυτον τον αντρα και συγουρα δεν θα ειμαι μαζι του οσα λεφτα και αν εχει οτι δουλεια και να κανει οσο ομορφος και αν ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie:
ναι βρε michelle μου συγουρα υπαρχουν πολλες τετοιες σχεσεις και καταλαβα γιατι το ειπες, δεν θεωρησα οτι υπονοησες κατι, σορρυ αν απο τα γραπτα μου περασε καποιο υφος που δεν ειχα την διαθεση να περασει, απλα εγραφα λιγο βιαστηκα χθες γιατι νυσταζα :o Ηθελα απλα να πω την γνωμη μου (ακριβως επειδη δεν την ειχα ολοκληρωσει απο την αρχη γιαυτο και σε μπερδεψα) και ξεχασα να την στολισω για να ακουστει καλυτερη...

βασικα, υπαρχουν πολλες γυναικες που προτειμουν το αντιθετο, για τα δικα μου (και αν εχω καταλαβει καλα και για τα δικα σου) δεδομενα ομως αυτο δεν ειναι αρκετο. Ρε παιδι μου καθε σωστος αντρας ξερει γιατι ειναι με την γυναικα του και αν αυτο ειναι επειδη "δε μηλαει πολυ και ξερει να περιμενει στο σπιτι" τοτε συγουρα εγω δεν κανω για αυτον τον αντρα και συγουρα δεν θα ειμαι μαζι του οσα λεφτα και αν εχει οτι δουλεια και να κανει οσο ομορφος και αν ειναι.
Συμφωνώ απόλυτα! :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top