Πρόβλημα με ασύρματο τηλέφωνο

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έχω ένα ασύρματο τηλέφωνο Panasonic, αγορασμένο το 2002. Μοντέλο δεν ξέρω, αλλά στην εποχή του ήταν απο τα "καλά". Τις τελευταίες μέρες άρχισε να παρουσιάζει ένα περίεργο πρόβλημα: Χάνει το σήμα του, ενίοτε και ενώ μιλάω (και κλείνει το τηλέφωνο). Τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Οι πρώτες ερωτήσεις σου έπεσε; και δέυτερον ξεφωρτίζει γρήγορα η μπαταρία; (σε αυτά ειμαι μάνα):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν θυμάμαι να μου έπεσε πρόσφατα, ίσως να έπεσε απο τη μητέρα μου όμως...
Η μπαταρία είναι όπως πάντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Εάν πέφτει η μπαταρία του είναι λογικό να χάνει το σήμα του,εάν δεν πέφτει η μπαταρία και χάνει το σήμα του,τότε έχεις πρόβλημα στο ασύρματο και πιθανά να μην συμφέρει και η επισκευή του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν θυμάμαι να μου έπεσε πρόσφατα, ίσως να έπεσε απο τη μητέρα μου όμως...
Η μπαταρία είναι όπως πάντα...

Τσέκαρε την κεραία άν κουνιέτε συνήθως τα πανασόνικ είναι βιδωτές, η μπαταρία πόσες ώρες μένει έξω απο την βάση; Δες και την βάση μήπως κουνήθηκε η δική του κεραία ή μετατοπίστικέ, μου λές όταν τσεκάρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κεραία δεν έχει εξωτερική, είναι εσωτερική... Η βάση πάντως χτυπάει κανονικά όταν παίρνουν τηλ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Κεραία δεν έχει εξωτερική, είναι εσωτερική... Η βάση πάντως χτυπάει κανονικά όταν παίρνουν τηλ :(

Το φοριτό όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το φορητό όχι, αφού το δείχνει και πάνω οτι δεν έχει σήμα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Μάλλον μπαταρία πρέπει να είναι Μισέλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Λια οτι και να ειναι για να φτιαχτει "ετσι" ξεχνα το.
Σαν πρωτο προβλημα μπορει να ειναι μπαταρια,αλλα απο εκει και περα μποερει να εχει ξεκολλησει απο την θεση της η κεραια ή να εχει χαλασει η πλακετα.
Αν ειναι η μπαταρια οκ.Αν ειναι η κεραια,δεν ειναι πολυ δυσκολο να στην κολλησουν ή να την φτιαξουν αν ειναι η πλακετα, παιρνεις αλλο για να εισαι κι εσυ οκ.

Οποτε το πας σε ενα μαγαζι που φτιαχνει συσκευες (οποιοδηποτε μαγαζι για να πετυχεις καλη τιμη) και αν δεις πως σου ζητανε πολλα το παρατας και αγοραζεις καινουργιο.
Με 30 ευρω παιρνεις παρα παρα πολυ καλη συσκευη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

duke nukem

Νεοφερμένος

Ο duke nukem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ax αυτά τα Panasonic γενικώς είναι πολλοί που έχουν προβλήματα. Εμένα έκλεινε όταν μίλαγα (σπαστικό)…το καθάρισα καλά με πανάκι στις επαφές της μπαταρίας, μετά έβαλα σκουπάκι να ρουφήσει καμιά σκόνη και έφτιαξε, η απλώς έτυχε γιατί στο ψάξιμο που είχα κάνει φαίνεται ότι έχουν προβλήματα στις συχνότητες και το τηλέφωνο μπερδεύεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
γιατί δεν αλλάζεις μπαταρία μήπως φταίει αυτό??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top