Ποιο browser χρησιμοποιείτε;

Ποιο browser χρησιμοποιείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 40)
  • Microsoft Edge

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Mozilla Firefox

    Ψήφοι: 16 40.0%
  • Opera

    Ψήφοι: 5 12.5%
  • Google Chrome

    Ψήφοι: 16 40.0%
  • Safari

    Ψήφοι: 2 5.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 1 2.5%

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Έλα αυτά είναι εύκολα :bleh:
Μοζίλλα Φάιερφόξ :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Φλογαλώπηξ :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Safari
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από KoRaKi :
το safari είναι μόνο για linux? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone :
το safari είναι μόνο για linux? :redface:

Νομίζω είναι μόνο για το OSX της apple :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από KoRaKi :
Νομίζω είναι μόνο για το OSX της apple :)
οοουπςςςςςςς :redface: :redface: :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Προς χρήστες του OPERA ....:
Δεν είναι δυνατόν ο όπερα να εμφανίσει το WYSIWYG editor.... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
bold Προς χρήστες του OPERA ....:
Δεν είναι δυνατόν ο όπερα να εμφανίσει το WYSIWYG editor.... :(
Τουλάχιστον είναι αρκετά έξυπνο να καταλάβει οτι πρέπει να χρησιμοποιήσει το παλιό ξε-WYSIWYG. Και παίζει άσχετα με το agent string (ωραίο το vBulletin). Και στον explorer 5.5 του Mac έχει πρόβλημα οποτε υποθέτω θα το φτιάξουν καποια στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Τουλάχιστον είναι αρκετά έξυπνο να καταλάβει οτι πρέπει να χρησιμοποιήσει το παλιό ξε-WYSIWYG. Και παίζει άσχετα με το agent string (ωραίο το vBulletin). Και στον explorer 5.5 του Mac έχει πρόβλημα οποτε υποθέτω θα το φτιάξουν καποια στιγμή.
Σύμφωνα με την vBulletin το θέμα πρόβλημα υπάρχει γιατί o opera δεν υποστηρίζει key elements που είναι απαραίτητα για την εμφάνιση του WYSIWYG.Να υποθέσω το ίδιο και για τον explorer 5.5 του Mac ? Άρα ότι δεν πρέπει να περιμένουμε κάποια κινήση από την vbulletin αλλά από απο τους browsers ?
Δεν ξέρω
Εγω πάντως για αυτό το σκόπο πήγα σε Netscape
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Εγω πάντως για αυτό το σκόπο πήγα σε Netscape
Ελα ρε Exposed. Εσύ ειδικά αμα σου αρέσει η Opera κάνε και χωρίς WYSIWYG. Μεθάυριο που θα σε βάλουν να γράψεις καμια διπλωματική σε TeX τι θα κάνεις δηλαδη;
Μαλλον είναι αυτό που λές πάντως. Εχουν πρόβλημα όλα τα WYSIWYG text boxes (δοκίμασα opera στο blogger). Αρα περιμένουμε την όπερα να υλοποιήσει rich text textboxes.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Ελα ρε Exposed. Εσύ ειδικά αμα σου αρέσει η Opera κάνε και χωρίς WYSIWYG. Μεθάυριο που θα σε βάλουν να γράψεις καμια διπλωματική σε TeX τι θα κάνεις δηλαδη;
Μαλλον είναι αυτό που λές πάντως. Εχουν πρόβλημα όλα τα WYSIWYG text boxes (δοκίμασα opera στο blogger). Αρα περιμένουμε την όπερα να υλοποιήσει rich text textboxes.

Δεν αντέχω βρε συ να γράφω αλλό bbcode , Αν και μου άρεσε ο Opera πολυ περισσότερο απο οποιοδήποτε αλλό browser , αλλά ενταξεί .... δεν βρίσκω άλλη λυσή.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keaster

Νεοφερμένος

Ο keaster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Προς το παρόν είμαι στην αναζήτηση ενός browser για τα μέτρα μου.
Ως τώρα αφού απέριψα τον IE από τότε που βρήκα τον πρώτο Opera (που τον χρησιμοποίησα μέχρι να βγεί ο Firefox) και έχωντας χρησιμοποιήσει λίγο Netscape και λίγο περισσότερο Firefox ( Φλογαλώπηξ για τους αναρχικούς :P) έχω καταλήξει στον browser Maxthlon ο οποίος προς το παρόν αν και δεν με ικανοποιεί ιδιαίτερα προσφέρει πολλές ευκολίες στην πλοηγησή μου στο internet. Το κακό με αυτόν είναι ότι χρησιμοποιεί την μηχανή του IE πράγμα που εκνευρίζει αρκετές φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από keaster:
Προς το παρόν είμαι στην αναζήτηση ενός browser για τα μέτρα μου.
Ως τώρα αφού απέριψα τον IE από τότε που βρήκα τον πρώτο Opera (που τον χρησιμοποίησα μέχρι να βγεί ο Firefox) και έχωντας χρησιμοποιήσει λίγο Netscape και λίγο περισσότερο Firefox ( Φλογαλώπηξ για τους αναρχικούς :P) έχω καταλήξει στον browser Maxthlon ο οποίος προς το παρόν αν και δεν με ικανοποιεί ιδιαίτερα προσφέρει πολλές ευκολίες στην πλοηγησή μου στο internet. Το κακό με αυτόν είναι ότι χρησιμοποιεί την μηχανή του IE πράγμα που εκνευρίζει αρκετές φορές.
Έμενα πάλι μου άρεσε πολύ ο opera αλλά τον άλλαξα για το WYSIWYG ... Τώρα έχω netscape και μου φαίνεται ελαφρώς καλλίτερος από τον firefox...
Πάντως την μηχανή του firefox πολλές φορες μου σπάει τα νεύρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Firefox δαγκωτό!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
Firefox δαγκωτό!!!
Έμφανίζει όμως τις σελίδες πολλές φορές λάθος τουλάχιστον με διαφορετικό τρόπο από τον ie ... Δεν μπορώ να πηγένω σε σελίδες και να την βλέπω διαφορετική σε σχέση το πως την έχει σχεδιαστεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Έμφανίζει όμως τις σελίδες πολλές φορές λάθος τουλάχιστον με διαφορετικό τρόπο από τον ie ... Δεν μπορώ να πηγένω σε σελίδες και να την βλέπω διαφορετική σε σχέση το πως την έχει σχεδιαστεί
Και τώρα τελευταία έχουν βελτιωθεί πολύ τα πράγματα στον τομέα αυτό. Θυμάμαι πρίν τον FF (επι Opera 4 η 5) σελίδες απλά δεν δούλευαν. Αν ομως θέλεις να το βελτιώσεις αυτό τότε πρέπει να MHN χρησιμοποιείς ΙΕ για να δείχνεις μεγαλύτερο μερίδιο στους εναλλακτικούς browsers και να αρχίσουν όλοι να γράφουν cross-platform HTML κώδικα, η έστω να βάζουν αλλαγμένο κώδικα ανάλογα με το browser.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Και τώρα τελευταία έχουν βελτιωθεί πολύ τα πράγματα στον τομέα αυτό. Θυμάμαι πρίν τον FF (επι Opera 4 η 5) σελίδες απλά δεν δούλευαν. Αν ομως θέλεις να το βελτιώσεις αυτό τότε πρέπει να MHN χρησιμοποιείς ΙΕ για να δείχνεις μεγαλύτερο μερίδιο στους εναλλακτικούς browsers και να αρχίσουν όλοι να γράφουν cross-platform HTML κώδικα, η έστω να βάζουν αλλαγμένο κώδικα ανάλογα με το browser.
Πάντως η γνώμη μου είναι ότι κάτι πρέπει να γίνει με τους browser .... Δεν είναι εφικτό μια σελίδα να σχεδιαστεί ώστε το απότελεσμα να φαίνεται εξίσου κάλο σε όλους τους browser .....
πχ το www.e-steki.com δεν έχω ίδεα πως φαίνεται πχ στο safari για τον απλό λόγο ότι είναι αδύνατον να τρέξω safari ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Πάντως η γνώμη μου είναι ότι κάτι πρέπει να γίνει με τους browser ....
Standards υπάρχουν, απλά ο καθένας εφαρμόζει ή τα μισά (FF) ή και λειτουργίες εκτώς των στάνταρς (M$, και είναι εξ ίσου κακό αυτό). Μπορεί κανενας να τους πείσει να ακολουθήσουν όλοι το ίδιο; Ενδείκτικό είναι το test που υπάρχει για το CSS2 standard. Είναι ενας συγκεκριμένος κώδικας που κανονικά θα έπρεπε να βγάζει μια χαμογελαστή φατσούλα. Κανενας browser δεν τη βγάζει σωστά (δείτε και δείτε). Το safari είναι πιό κοντά στο σωστό αποτέλεσμα πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Standards υπάρχουν, απλά ο καθένας εφαρμόζει ή τα μισά (FF) ή και λειτουργίες εκτώς των στάνταρς (M$, και είναι εξ ίσου κακό αυτό). Μπορεί κανενας να τους πείσει να ακολουθήσουν όλοι το ίδιο; Ενδείκτικό είναι το test που υπάρχει για το CSS2 standard. Είναι ενας συγκεκριμένος κώδικας που κανονικά θα έπρεπε να βγάζει μια χαμογελαστή φατσούλα. Κανενας browser δεν τη βγάζει σωστά (δείτε και δείτε). Το safari είναι πιό κοντά στο σωστό αποτέλεσμα πάντως.
Και ιδού το ερώτημα τώρα , ο σχεδιαστής μιας σελίδας με βάση τι θα φτιάξει την σελίδα; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μέχρι πρότινος υποστήριζα με πάθος firefox (όπως μπορείτε να δείτε και μιο πάνω :P ) αλλά τελικά έχω παρατηρήσει οτι μπορει να είναι πιο βολικός, ειδικά με extensions, αλλά πολλές φορές ακόμα κι ο ΙΕ εμφανίζει τις σελίδες καλύτερα!
Just for the record πάντως πήγα για λίγο σε Opera αλλά δεν άντεξα και γύρισα στα γνωστά μονοπάτια της καμμένης αλεπούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top