Βρώμικο

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ναι λέγεται βρώμικο αλλά μέχρι και ο μαμαλάκης σε αυτά πήγε όταν έδειχνε το παραδοσιακό του κάθε νομού και έπρεπε να δείξει της Αττικής. Βέβαια ο Μαμαλάκης είναι λίγο μην πω αλλά δεν είναι το θέμα μας.

Έχωντας μόλις φάει από το βρώμικο της Καλιθέας δηλώνω κατά συγκλονισμένος.

Εκεί που θεωρούσα κορυφή της Ηλιούπολης και για τα μπάζα της Μαβίλης ηδού το βρώμικο της Χαμοστέρνας. Πορώθηκα όπως και ο φίλος μου.

Έχω ακούσει ότι καλός είναι και του Ηρακλείου αλλά είναι σε μελλοντικά σχέδια.

Το θέμα του thread είναι αυτονόητο αλλά να παρακαλέσω ότι δεν μας αποσχολεί στο ελάχιστο για το αν είναι υγεινό και όλα τα παρελκόμενα. Οκ μας αποσχολεί αν ποιοτικά είναι χάλια αλλά πάντα στα πλάισια ότι είναι βρώμικο.

Συνεπώς όλα τα σχόλια δεκτά αρκεί να θυμόμαστε ότι μιλάμε για βρώμικο.

Καλή όρεξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Μπορεί να λέγονται "βρώμικα" αλλά είναι πραγματικά γλυκίσματα!!!

Για εμένα το καλύτερο μέχρι στιγμής είναι στον Πειραιά, στην Φρεατίδα, στο Πασαλιμάνι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εμένα πάντως και της Μαβίλης θεικό μου φαίνεται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Ρε παιδια, μ'εχει φαει η περιεργεια.
Για τι πραγμα μιλατε? (ειμαι απο τη Σαλλλλονικη και ΜΕ αρεσει οκ?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Ρε παιδια, μ'εχει φαει η περιεργεια.
Για τι πραγμα μιλατε? (ειμαι απο τη Σαλλλλονικη και ΜΕ αρεσει οκ?)

Εχεις φαει σε καντινα εξω απο την Τουμπα (οπου Τουμπα, βαλε Χαριλαου, Καυταντζογλειο, κτλ) πριν/ μετα απο καποιο ματς; Ε για αυτο μιλανε! ;)

Ναι λέγεται βρώμικο αλλά μέχρι και ο μαμαλάκης σε αυτά πήγε όταν έδειχνε το παραδοσιακό του κάθε νομού και έπρεπε να δείξει της Αττικής. Βέβαια ο Μαμαλάκης είναι λίγο μην πω αλλά δεν είναι το θέμα μας.

[off topic]
Τι κακο εχει ο Μαμαλακης; :hmm: :worry:
[/off topic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Κι απ'ολη την Αθηνα αυτο βρηκε να δειξει ο Μαλαλακης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Εμένα πάντως και της Μαβίλης θεικό μου φαίνεται :P

Eκείνη την ώρα(συνήθως ξημερώματα) όλα τα φαγώσιμα θεικά μας φαίνονται.
Αν ποτέ ξεπέσετε στο λιμάνι ανεπιφύλακτα, αν υπάρχει ακόμα,απέναντι απο την Μπουμπουλίνας (φούνες το ξέρεις;)

Άσχετο αλλά βραστό χοτ ντογκ έχετε φάει στην καντίνα στον παράδρομο της Συγγρού;(ακριβώς μετά το Ανατολή)Θεικό επίσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Ρε παιδια, μ'εχει φαει η περιεργεια.
Για τι πραγμα μιλατε? (ειμαι απο τη Σαλλλλονικη και ΜΕ αρεσει οκ?)

Δεν έχεις φάει βρώμικο στη Θεσσαλονίκη???
8α μας τρελάνεις!!:P
Ζητάω βοήθεια απο Θεσσαλονικείς του forum! Να εμπλουτίσουμε και τις δικές μας επιλογές.

Από Θεσσαλονίκη εγώ έχω φάει:
α)στον Μαύρο-πολύ καυτερό-. Είναι Σταυρούπολη, κοντά στο Κου-Κου.
β)Μαμά-τερέζα μετά το ΙΚΕΑ. Συνήθως το καλοκαίρι όμως.
γ)Ζυγός-όχι τα μπουζούκια-. Αυτό είναι σε ένα στενό πάνω στη Λαγκαδά.

Ανατολικά εκτός Μαμάς-τερέζας υπάρχει κάτι άλλο σε βρώμικο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εμένα πάντως με τρελαίνει ο δεν θυμάμαι πως τον λένε στην Καβάλας στο ύψος του Χαϊδαρίου.. :clapup: (άσχετο, ξέρω :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Μιχαλακοπούλου [αυτό που ήταν πίσω από το Χίλτον πριν κανα τάληρο χρόνια] και η κυρα Βαρβάρα εκεί στον Ταύρο (στην Πειραιώς νομίζω ότι είναι ο δρόμος]...Θεικά και τα δύο... Αυτό στη Χαμοστέρνας ποιό είναι ρε παιδιά???? Σε ποιο ύψος? [κάθε μέρα σχεδόν περνάω από χαμοστέρνας γιατί δεν μου ρχεται ποιο λέτε??? :worry:]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Παιδια και φιλε demelene μπορω να κανω μια ερωτηση;
Οταν λεμε "βρωμικο" εννοουμε καποιο συγκεκριμενο ειδος φαγητου;
Δηλαδη:
Το λεμε βαση του ειδους του φαγητου οπως :Πιτογυρα,σουβλακια,χοτντογκς,σαντουιτς κτλ κτλ
ή
παει βαση του μερους που το περνουμε οπως:Kαντινες,σουβλατζιδικα κτλ κτλ
ή
ο συνδιασμος των παραπανω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Μιχαλακοπούλου [αυτό που ήταν πίσω από το Χίλτον πριν κανα τάληρο χρόνια] και η κυρα Βαρβάρα εκεί στον Ταύρο (στην Πειραιώς νομίζω ότι είναι ο δρόμος]...Θεικά και τα δύο... Αυτό στη Χαμοστέρνας ποιό είναι ρε παιδιά???? Σε ποιο ύψος? [κάθε μέρα σχεδόν περνάω από χαμοστέρνας γιατί δεν μου ρχεται ποιο λέτε??? :worry:]
Κάτω από τις γραμμές του τρένου στο ρεύμα προς Αθήνα.

Παιδια και φιλε demelene μπορω να κανω μια ερωτηση;
Οταν λεμε "βρωμικο" εννοουμε καποιο συγκεκριμενο ειδος φαγητου;
Δηλαδη:
Το λεμε βαση του ειδους του φαγητου οπως :Πιτογυρα,σουβλακια,χοτντογκς,σαντουιτς κτλ κτλ
ή
παει βαση του μερους που το περνουμε οπως:Kαντινες,σουβλατζιδικα κτλ κτλ
ή
ο συνδιασμος των παραπανω;
Γενικώς έχω την αίσθηση ότι το βρώμικο αναφέρεται στις καντίνες.

Προτίνω να γίνει ένα σύνολο από διευθύνσεις για το google earth και να γίνει μια σούμα. Όσοι μπορείτε στείλτε μου πμ για θα τα μαζέψω εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εμείς τρώμε συχνά από αυτό στη Θηβών στο ύψος του Περιστερίου απέναντι απ τα ηλεκτρικά elephant :) (βολεύουν, είναι κοντά στο σπίτι :P )
είναι αρκετά καλό...σίγουρα υπάρχουν και καλύτερα αλλά αν βρεθεί κανείς στην περιοχή... τρώει άνετα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Μήπως να κάναμε έναν χάρτι? :hmm: Καλό είναι να μπορούμε να τον τυπώσουμε και να τα έχουμε πρόχηρα στο αυτοκίνητο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Μήπως να κάναμε έναν χάρτι? :hmm: Καλό είναι να μπορούμε να τον τυπώσουμε και να τα έχουμε πρόχηρα στο αυτοκίνητο!

Πάντα ήθελα να κάνω ενα αφιέρωμα στα βρώμικα! Μου φαίνεται πρέπει να τα πάρουμε σβάρνα και να γράφουμε εντυπώσεις!!! Πολύ σύντομα πάντως θα το αρχίσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δλδ ρε παιδια βρωμικο λετε οτιδηποτε fastfoodαδικο εχουν σε καντινες; Γιατι εγω προτι φωρα τον ακουω αυτον τον ορο, αφηστε που δεν εχουμε καντινες εδω περα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
βρώμικο... είναι ο όρος που έχουμε εμείς εδώ για το σάντουιτς (ως επι το πλήστον σάντουιτς κι όχι σουβλάκι ή κάτι άλλο) που έχει μέσα είτε λουκάνικο είτε 2 χοιρινά σουβλάκια είτε σπανιότερα κοτόπουλο
έχει επίσης πατάτες τομάτα κρεμύδια σως και άλλα τέτοια...
ΟΛΑ αυτά λοιπόν, σε ένα λευκό σακουλάκι που πωλείται από "βρώμικες" καντίνες που είναι στο δρόμο και ανοίγουν μετά τις 11 το βράδυ... είναι το ΒΡΩΜΙΚΟ (σλουρπς)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Δλδ ρε παιδια βρωμικο λετε οτιδηποτε fastfoodαδικο εχουν σε καντινες; Γιατι εγω προτι φωρα τον ακουω αυτον τον ορο, αφηστε που δεν εχουμε καντινες εδω περα...
Την ίδια απορία είχα και εγώ τι είναι αυτό το «βρόμικο» που έχει σχέση με το φαγητό και δεν αηδιάζουν?…
Εδώ, λογο τουρισμού, οι καντίνες είναι ελάχιστες, λειτουργούν το καλοκαίρι, φτιάχνουν τοστ, στα πιο προχωρημένα έχουν και χοτ ντογκ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
βρώμικο... είναι ο όρος που έχουμε εμείς εδώ για το σάντουιτς (ως επι το πλήστον σάντουιτς κι όχι σουβλάκι ή κάτι άλλο) που έχει μέσα είτε λουκάνικο είτε 2 χοιρινά σουβλάκια είτε σπανιότερα κοτόπουλο
έχει επίσης πατάτες τομάτα κρεμύδια σως και άλλα τέτοια...
ΟΛΑ αυτά λοιπόν, σε ένα λευκό σακουλάκι που πωλείται από "βρώμικες" καντίνες που είναι στο δρόμο και ανοίγουν μετά τις 11 το βράδυ... είναι το ΒΡΩΜΙΚΟ (σλουρπς)
Που είσαι να έρθω τώώώώώώρα.......:clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Δλδ ο όρος βρώμικο υπάρχει μόνο στην Αθήνα;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top