Πόσο σας ενοχλούν τα κατοικίδια στη θάλασσα;

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Καλοκαίρι και αρκετοί από εμάς βρίσκουν καταφύγιο σε κάποια παραλία.
Πόσο θα σας ενοχλούσε εάν βλέπατε π.χ. ένα σκύλο στην θάλασσα. Θα κάνατε κάποια παρατήρηση στον ιδιοκτήτη του ;

Προσωπικά με ενοχλεί πολύ. Δεν μπορώ καν να βλέπω τα σκουπίδια που αφήνουν κάποιοι εξυπνάκηδες στις παραλίες όταν φεύγουν ε, δεν νομίζω να αντέξω και τα «σκουπίδια» των κατοικίδιων .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Τα σκουπίδια με ενοχλούν κι εμένα πολύ.

τώρα τα σκυλιά δεν με ενοχλούν εμενα αλλά επειδή πολλά άτομα ενοχλούνται καλό θα είναι να μην πηγαίνουν σε πολσύχναστες παραλίες με τα ζώα
κι εγώ όταν πάω για μπάνιο μαζί με τα δικά μου(3)πάωσε όχι και τόσο καλές παραλίες μόνη μου μαζί τους για να μην προκαλέσω τους άλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Και εμένα με ενοχλούν.. Εντάξει μπορεί η θάλασσα να έχει χίλια δυό από μολύνσεις και μικρόβια αλλά τουλάχιστον όταν κάνω μπάνιο δε θέλω να βλέπω το ζωάκι να κάνει μπάνιο μαζί μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τα κατοικίδια μερικές φορές είναι πολυ πιο καθαρά απο κάτι άλλους που βρωμάνε και ζέχνουν απο 2 μέτρα μακριά. Ωστόσο επειδή δεν μπορώ να ξέρω πόσο καθαρό είναι το ζώο θα προτιμούσα να κολυμπάει κάπως μακριά απο τον πολύ κόσμο. Ε τώρα όταν μιλάμε για τίποτα μικρά σκυλάκια 15 εκατοστών, και δίπλα μου να κολυμπούσε δεν θα με πείραζε, αφου ειναι τόσο γλυκούλιααααα! :inlove:
Επίσης για γάτες ισχύει ότι και για τα μικρά σκυλάκια, τις λατρεύωωωωω! Αχ! :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
οταν ενα σκυλι κολυμπαει δε μπορει να ουρισει σε αντιθεση με τον ανθρωπο, δε μπορω να καταλαβω τι ειναι αυτο που φοβατε ο κοσμος? υπαρχει καποια ουσια στην τριχα ή το δερμα του ζωου ή οποια μπορει να βλαψει τον ανθρωπο? Για μενα το προβλημα ξεκινα σαφως απο τους ανθρωπους οι οποιοι δεν καταλαβαινουν οτι ενα σκυλι αν φοραει το λουρι του δε μπορει να τους βλαψει. Εμενα με ενοχλουν οι ανθρωποι εκεινοι που τα λυνουν στην παραλια. Πιστευω πως θα επρεπε να υπαρχουν συγγεκριμενες παραλιες στις οποιες να επιτρεπεται να παει κανεις το σκυλακι του και αλλες στις οποιες να απαγορευεται. Σαφως σε εκινες οπου επιτρεπεται θα πρεπει να υπαρχει μεγαλυτερος ελεγχος, ισως και εισοδος (οχι απαραιτητα με εισητηριο) αλλα να πρεπει πριν μπεις να δειξει την ειδικη κονκαρδα ή και το βιβλιαριο υγειας του κατοικηδιου που θα δειχνει οτι ειναι πληρως εμβολιασμενο.
@ michelle, τα μεγαλα σκυλια μπορουν να ειναι εξισου υγιη ή αρρωστα με τα μικρα "γλυκουλια" σκυλακια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
άμα φροντίζουν να τα έχουν σχετικά περιορισμένα και δεν κάνουν μπουρδέλο όλη την παραλία δεν με πειράζει ιδιαίτερα. Γενικά δεν θα το έλεγα ότι είναι και ότι πιο ευχάριστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie:
οταν ενα σκυλι κολυμπαει δε μπορει να ουρισει σε αντιθεση με τον ανθρωπο, δε μπορω να καταλαβω τι ειναι αυτο που φοβατε ο κοσμος?
Δεν το ήξερα αυτό.....
Σαφως σε εκινες οπου επιτρεπεται θα πρεπει να υπαρχει μεγαλυτερος ελεγχος, ισως και εισοδος (οχι απαραιτητα με εισητηριο) αλλα να πρεπει πριν μπεις να δειξει την ειδικη κονκαρδα ή και το βιβλιαριο υγειας του κατοικηδιου που θα δειχνει οτι ειναι πληρως εμβολιασμενο.
Πολυ σώστο αλλά φοβάμαι μήπως και πάλι δεν θα είμαστε 100% σίγουρη για την υγεία των κατοικιδίων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie:
@ michelle, τα μεγαλα σκυλια μπορουν να ειναι εξισου υγιη ή αρρωστα με τα μικρα "γλυκουλια" σκυλακια...

Απλά τα γλυκούλια κατοικίδια μου αρέσει περισσότερο να τα έχω κοντά μου... Τώρα ένα μπουλντόγκ που τρέχει σαλια ε εντάξει δεν ειναι και το πιό όμορφο θέαμα... Προσωπική άποψη ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Δεν το ήξερα αυτό.....

Πολυ σώστο αλλά φοβάμαι μήπως και πάλι δεν θα είμαστε 100% σίγουρη για την υγεία των κατοικιδίων
ναι αλλα αν ειναι μια παραλια δε θα εισαι "αναγκασμενος" να πας, αφου διπλα υπαρχει μια παραλια στην οποια δεν υπαρχουν σκυλια, θα ειναι θεμα επιλογης...

και ενα παιδι ισως φερει μηνιγγιτιδα, παροτητιδα και ισως κολλησεις εσυ, καποιο παιδι ή και καποιο βρεφος...με αυτη την λογικη ποτε δεν εισαι συγουρος

ας υπηρχε καποιας μορφης ελεγχος τελως παντων και ας μην ειμασταν και απολυτως συγουροι για την συγγεκριμενη παραλια!

οι περισσοτερες ασθενειες των σκυλων δεν μεταδιδονται στον ανθρωπο

Το προβλημα των περισσοτερων που δεν θελουν τα σκυλια σε καποια παραλια-παρκο κτλ για λογους υγειηνης ειναι
1) επειδη οι "ιδιοκτητες" δεν ελεγχουν το θεμα των κοπρανων
2) επειδη οχι απλως δεν εχουν γνωσεις για τις ασθενειες των σκυλων αλλα εχουν και μια λαθος εντυπωση οτι ολες οι ασθενειες τις οποιες ενας σκυλος μπορει να ειναι φορεας ειναι κολλητικες στον ανθρωπο (are we f...g serious?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Δεν με ενοχλεί καθόλου.
Κυκλοφορούν τόσοι βρωμεροί και τρισάθλιοι άνθρωποι στις παραλίες που έχουν τσακωθεί χρόνια με το σαπούνι, που τα κακόμοιρα τα ζωντανά είναι υπόδειγμα καθαριότητας μπροστά τους. Και επιπλέον θεωρώ πολύ πιο σιχαμένο να δω τις τρίχες ενός χοντρού τριχωτού άντρα, παρά τις τρίχες ενός σκύλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie:
ναι αλλα αν ειναι μια παραλια δε θα εισαι "αναγκασμενος" να πας, αφου διπλα υπαρχει μια παραλια στην οποια δεν υπαρχουν σκυλια, θα ειναι θεμα επιλογης...
Καλά αν είναι σε κάποιες παραλίες δεν θα έχω καθόλου πρόβλημα και ειδικά έτσι και υπάρχει κάποιος ελεγχός δεν θα έχω ούτε πρόβλημα να πάω.....

Δεν με ενοχλεί καθόλου.
Κυκλοφορούν τόσοι βρωμεροί και τρισάθλιοι άνθρωποι στις παραλίες που έχουν τσακωθεί χρόνια με το σαπούνι, που τα κακόμοιρα τα ζωντανά είναι υπόδειγμα καθαριότητας μπροστά τους. Και επιπλέον θεωρώ πολύ πιο σιχαμένο να δω τις τρίχες ενός χοντρού τριχωτού άντρα, παρά τις τρίχες ενός σκύλου.
Kαλά αυτό είναι σίγουρο αλλά τι να κάνεις , να βάλεις ταμπέλα απαγορεύονται οι κύριοι που έχουν τσακωθεί με το σαπούνι τους ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Kαλά αυτό είναι σίγουρο αλλά τι να κάνεις , να βάλεις ταμπέλα απαγορεύονται οι κύριοι που έχουν τσακωθεί με το σαπούνι τους ;


Δεν είναι κακή ιδέα..... Γιατί να υπάρχει μόνο αυτή που γράφει "Απαγορεύονται τα ζώα". Βέβαια αν είχαν συναίσθηση της πραγματικότητας όλοι "αυτοί" οι αντι-σαπουνικοί, τότε θα έπρεπε από μόνοι τους να καταλαβαίνουν ότι τέτοιου είδους ταμπέλες περιλαμβάνουν και αυτούς τους ίδιους. Γιατί όταν έχεις την δυνατόητα να πλυθείς και ΔΕΝ το κάνεις, είσαι πιο ζώο και απ'τα ζώα.

(Τα'χω πάρει με όλους τους άπλυτους που κυκλοφορούν, όχι τόσο στις παραλίες, όσο στα ΜΜΜ. Αίσχος πια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Δεν είναι κακή ιδέα..... Γιατί να υπάρχει μόνο αυτή που γράφει "Απαγορεύονται τα ζώα". Βέβαια αν είχαν συναίσθηση της πραγματικότητας όλοι "αυτοί" οι αντι-σαπουνικοί, τότε θα έπρεπε από μόνοι τους να καταλαβαίνουν ότι τέτοιου είδους ταμπέλες περιλαμβάνουν και αυτούς τους ίδιους. Γιατί όταν έχεις την δυνατόητα να πλυθείς και ΔΕΝ το κάνεις, είσαι πιο ζώο και απ'τα ζώα.

(Τα'χω πάρει με όλους τους άπλυτους που κυκλοφορούν, όχι τόσο στις παραλίες, όσο στα ΜΜΜ. Αίσχος πια)
Όμως μια τέτοια ταμπέλα θα ξεσηκώνε αντιδράσεις για τον λόγο ότι και κάλα κάνει διακρίσεις ή ίσως είναι προσβλητική για κάποιους. Προσωπίκα θα μου φαινόνταν γελίο να έβλεπα κάτι τέτοιο για τον απλό λόγο ότι το θεωρώ δεδομένο αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ας βάλουμε και μια ταμπέλα :
Παρακαλώ πρίν μπείτε στην θάλασσα κάντε ένα ντουζ!

Το καλο με το νερό έιναι ότι το αλάτι και γενικά η σύνθεση του "καίει" μικρόβια, πνήγει ψείρες, τσιμπούρια κτλ. Εμένα δεν με ενοχλεί ένας σκύλος μέσα στο νερό γιατί η θάλασσα αναινεώνει με κάθε κύμα σχεδόν το νερό της. Το θέμα βέβαια είναι η ακτή, φαινόμενα του στύλ :
-Κοίτα μαμά τι έβαλα πάνω στο πυργάκι μου! πώπω ζεστό που είναι
η ακόμα...
- Περίεργο αυτό το χαρούπι, δεν είχε γευση σαν τα υπόλοιπα,
πρέπει να μην επιτρέπονται σε μια παραλία. Στην τελικη ο σκύλος θέλει να τρέξει και να παιξει οποτε μια ερημική τοποθεσία είναι ότι πρέπει (οχι βέβαια και για αυτους που την επιλέξανε για άλλο λόγο, αλλα αυτό είναι μια άλλη κουβέντα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Όμως μια τέτοια ταμπέλα θα ξεσηκώνε αντιδράσεις για τον λόγο ότι και κάλα κάνει διακρίσεις ή ίσως είναι προσβλητική για κάποιους. Προσωπίκα θα μου φαινόνταν γελίο να έβλεπα κάτι τέτοιο για τον απλό λόγο ότι το θεωρώ δεδομένο αυτό

ΟΚ δεν έχεις άδικο, αλλά ορισμένοι το χρειάζονται μπας και καταλάβουν πόσο ενοχλούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Τα κατοικίδια μερικές φορές είναι πολυ πιο καθαρά απο κάτι άλλους που βρωμάνε και ζέχνουν απο 2 μέτρα μακριά. Ωστόσο επειδή δεν μπορώ να ξέρω πόσο καθαρό είναι το ζώο θα προτιμούσα να κολυμπάει κάπως μακριά απο τον πολύ κόσμο. Ε τώρα όταν μιλάμε για τίποτα μικρά σκυλάκια 15 εκατοστών, και δίπλα μου να κολυμπούσε δεν θα με πείραζε, αφου ειναι τόσο γλυκούλιααααα! :inlove:
Επίσης για γάτες ισχύει ότι και για τα μικρά σκυλάκια, τις λατρεύωωωωω! Αχ! :inlove:

Κάνουν τις γάτες μπάνιο στην θάλασσα????:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ε λέμε τώρα, αν τις κάνουν :bleh: :inlove:
Μα δεν ειναι γλυυυυυυυυυυυυκες???? :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ε λέμε τώρα, αν τις κάνουν :bleh: :inlove:
Μα δεν ειναι γλυυυυυυυυυυυυκες???? :inlove:


Αν και έχω παρα παρα πολλές γάτες πιο πολύ μου αρέσουν τα σκυλιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι αλλα τα σκυλιά δεν εχουν αυτή την τόοοοοσο γουτσου γούτσου φατσούλα που έχουν οι γάτες!! Για να πειστείτε δείτε το άβαταρ μου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ναι αλλα τα σκυλιά δεν εχουν αυτή την τόοοοοσο γουτσου γούτσου φατσούλα που έχουν οι γάτες!! Για να πειστείτε δείτε το άβαταρ μου! :P

Μην μου φέρνεισ αντρρήσεις γιατί θα σε δαγκώσω με τα πολύ κοφτερά δόντια μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top