Ποια η στάση σας σχετικά με το κάπνισμα;

Κάπνισμα, ποιά η στάση σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 193)
  • Καπνίζω επειδή το θέλω

    Ψήφοι: 50 25.9%
  • Καπνίζω επειδή δεν μπορώ να το κόψω

    Ψήφοι: 8 4.1%
  • Το κατάφερα και το έκοψα

    Ψήφοι: 18 9.3%
  • Είμαι μονο παθητικός καπνιστής

    Ψήφοι: 117 60.6%

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Για να δούμε πόσοι είναι καπνιστές και πόσοι όχι, αλλά και τι στάση κρατάτε στις διαμάχες μεταξύ ενεργητικών και ενοχλούμενων παθητικών καπνιστών.

ΥΓ: Αφορμή για το thread αυτό είναι ο πονοκέφαλος της Michelle (αμα καπνίσει λέει πολύ μια μέρα την άλλη έχει πονοκέφαλο)... περαστικα Michelle.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Για να δούμε πόσοι είναι καπνιστές και πόσοι όχι, αλλά κυρίως τι στάση κρατάτε στις διαμάχες μεταξύ ενεργητικών και ενοχλούμενων παθητικών καπνιστών.
Προσωπίκα αν κάποιος μου πει να σβήσω το τσιγάρο θα το σβήσω... Πότε δεν θα τσακοθώ για τέτοιο θέμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Δεω έχω έρθει ποτέ σε αντιπαράθεση! Σέβομαι όταν ο άλλος δεν καπνίζει....Δεν θα καπνίσω ποτέ σε σπίτι μη καπνιστή και αν δεν αντέχω θα βγω στο μπαλκόνι να ανάψω ένα...Όσες φορές μου έχει τυχει σε ραντεβού να βγω με μη καπνιστή πάντα έκανα την ερώτηση αν μου επιτρέπει και πάντα προσέχω προς τα που πάει ο καπνός....Με έχετε γεμίσει άγχη :tongue: 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Μπράβο exp! Εγώ σιχαίνομαι το τσιγάρο...
Αυτός είναι ο αληθινός λόγος που δεν έχω έρθει ακόμα Σαλονίκη! :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Μεγάλος αντι-καπνιστής εγώ και παθών στα χέρια ορισμένων καπνιστών. Η νέα γενιά βλέπω οτι είναι πιό προσεκτική με αυτο το θέμα αλλά έχω τύχει σε πολύ καφρίλα και γι αυτό είμαι λίγο επιθετικός καμιά φορά:
  1. Κάπνισμα κατα τη διάρκεια εξετάσεων. Και δέν αναφέρομαι μόνο σε εξετάσεις πανεπιστημίου αλλά και στις εξετάσεις του λυκείου οπου οι καθηγητές που επιστηρούσαν κάπνιζαν μέσα στην αίθουσα!
  2. Καπνισμα μέσα στο σπίτι η χειρότερα στο αυτοκίνητο (μου) χωρίς κάν να με ρωτήσουν.
  3. Καπνισμα σε χώρους οπου απαγορεύεται και απαίτηση να καπνίσουν αν τους κάνει κάποιος παρατήρηση.
  4. Και τέλος το γεγονός οτι αγνοούν όλοι τη νομοθεσία που επιβάλλει απαγορευση του καπνίσματος σε ορισμένους χώρους χωρίς να έχει κανένας κυρώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μονο παθητικος και ελπιζω να μεινω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
μονο παθητικός και περισσότερο απο όλα μου τη σπάει αυτή η ανάγκη για ένα τσιγαράκι που έχουν οι καπνιστές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
μεγαλωσα σε σπιτι με καπνιστες αλλα δεν καπνιζω, εχω ομως συνηθησει να καπνιζει κοσμος γυρω μου, σπανιως με ενοχλει και αλαζω θεση αν αυτο σειμβει, το βρησκω βαρετο να γκρινιαζω συνεχως για το τσιγαρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Καπνίζω, πίνω κι ερωτεύομαι! Αντίρρηση κανεις; Οχι; Όμορφα!8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Είμαι δραστικά εναντίον των καπνιστών. Με τη μανία που τους δέρνει, έχουν φτάσει οι τιμές των τσιγάρων στα ύψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Είμαι παθητικός καπνιστής μόνο και δεν έχω καπνίσει ποτέ. Αν και είναι συντροφιά όντως, καταλαβαίνω τους καπνιστές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Είμαι δραστικά εναντίον των καπνιστών. Με τη μανία που τους δέρνει, έχουν φτάσει οι τιμές των τσιγάρων στα ύψη.
Εμείς φταίμε ή οι εταιρίες που ανεβάζουν....
Αν είναι έτσι να σταματήσουμε να αγοράζουμε ότιδηποτε μπας και χαμηλώσουν τις τιμές :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Εμείς φταίμε ή οι εταιρίες που ανεβάζουν....
Αν είναι έτσι να σταματήσουμε να αγοράζουμε ότιδηποτε μπας και χαμηλώσουν τις τιμές
Αυτό εννοεί. Αμα ανεβαίνουν οι τιμές αλλά δεν το κόβει κανενας λογω αυτού θεωρούν μετά οι εταιρίες το κάπνισμα ανελαστική ανάγκη και αυξάνουν την τιμή ελεύθερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Αυτό εννοεί. Αμα ανεβαίνουν οι τιμές αλλά δεν το κόβει κανενας λογω αυτού θεωρούν μετά οι εταιρίες το κάπνισμα ανελαστική ανάγκη και αυξάνουν την τιμή ελεύθερα.
Όμως δεν είναι λόγικη αυτή .... Δλδ τι έτσι και η βενζίνη ανέβει στα ύψη θα σταματήσουμε να κυκλοφορούμε με αυτοκίνητο μπας και χαμήλωσουν τις τιμές;
Εγώ πιστεύω ότι την λύση μπορεί να την δώσει μόνο το κράτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Ρε σεις νομίζω δεν είναι οι εταιρίες που ανεβάζουν τις τιμές αλλά το κράτος που ανεβάζει το φόρο στα τσιγάρα... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
δεν είναι οι εταιρίες που ανεβάζουν τις τιμές αλλά το κράτος που ανεβάζει το φόρο στα τσιγάρα...

H σχέση εταιριών-κράτους, είναι σχέση δούναι-λαβείν, αφού και οι δύο ενδιαφέρονται μόνο να βάλουν το χέρι στο τσέπη του κόσμου. Και ένα εμπάργκο στα τσιγάρα δεν θα ήταν καθόλου άσχημο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
H σχέση εταιριών-κράτους, είναι σχέση δούναι-λαβείν, αφού και οι δύο ενδιαφέρονται μόνο να βάλουν το χέρι στο τσέπη του κόσμου.
Χεχε και μια φόρα που θα συφνωνήσω 100% μαζί σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
παθητικός γιατί απλά δεν μου άρεσε. Αν και δεν έχω πρόβλημα σε χώρους με καπνό και γενικά να καπνίζουν ή υπόλοιποι στην παρέα/τραπέζι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Και εγώ παθητικός είμαι.. αν και με ενοχλούν πολύ όταν οι γύρω καπνίζουν και ο καπνός έρχεται πάνω μου, :mad: , δε μιλάω.

Δε σκοπεύω να ξεκινήσω ποτέ να καπνίζω.

:smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Φανατική καπνίστρια από τα 16 μου.
Πιστεύω ότι ο μόνος τρόπος για να μας καταλάβουν οι αντι-καπνιστές και να συμμεριστούν τον καημό μας, είναι αν μας θεωρήσουν άρρωστους (γιατί στην ουσία αυτό είμαστε, εξαρτημένα πρεζάκια της πίσσας και της νικοτίνης) και μας αντιμετωπίσουν ως αρρώστους. Σαφώς και καταλαβαίνω ότι κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να αναπνέει τον καπνό μου, αλλά guys δεν το ελέγχω. Όταν με πιάσει η διάθεση να κάνω τσιγάρο πρέπει να κάνω τσιγάρο. Όταν μου το απαγορέψουν αρχίζουν να χτυπάνε κουδουνάκια στο κεφάλι μου και μου κάνουν πολύ πιο έντονη την διάθεση για λίγο καρκίνο στα πνευμόνια μου...... Ανωμαλία, έτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top