Αγαπημένα παλιά τραγούδια

Fallen_Angel

Νεοφερμένος

Η twisted things αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Multimedia designer και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Τι μουσική ακούγατε μικροί?

Εγώ για παράδειγμα έχω απίστευτες αναμνήσεις από την Λιλιπούπολη του Χατζιδάκι και από κλασσική ροκ μουσική αργότερα...

Νομίζω όλοι έχουμε κάποιο είδος μουσικής που να μας θυμίζει την παιδική μας ηλικία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Έντεχνη ελληνική και κλασσικό ροκ επειδή άκουγε ο μπαμπάς μου.
Ελεεινά γαλλικά και ιταλικά τραγούδια και καλά ρομαντικά που άκουγε η μαμά μου.:sick:
Πολύς Μάνος Χατζιδάκις που άκουγαν κι οι 2.

Τα τραγούδια της Αλίκης Βουγιουκλάκη με την οποία είχα τρέλα και μου είχαν πάρει δίσκους της που άκουγα ΣΥΝΕΧΕΙΑ.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Πω πωω τι μου θύμισες τώρα....

Κάτι "Danger zone",κάτι "Take my breath away"....

Ααααχ,80's...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Θυμάμαι έντονα να ακούω Λιλιπούπολη :) του Χατζιδάκι και τα Στρουμφάκια :clapup:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Mm, παρεπιπτόντως είναι "όταν ήσαστε παιδιά"...

Εγώ, είχα μία τέλεια κασέτα της Barbie!! Και άκουγα πολλά 60'ς ιταλικά...!!!
Felicita...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω πολυ μικρος ακουγα οτι ακουγε η αδερφη μου (βανδες βισσες ρουβαδες σχιναδες κλπ....) και οτι ακουγε η μητερα μου (Sinatra, Abba και ενα σορο σουηδικα) κυριος. Σπανια ακουγα αυτα που αρεσαν στον πατερα μου αφου ουτε ητανε πολλες ωρες σπιτι ουτε ακουγε και πολυ μουσικη. Αργοτερα αρχισα να ακουω hip-hop και κατι λιγα rap (επιροες απο το 10λεπτα κηρυγμα...) και αργοτερα αρχισα να ακουω Ελληνικο ροκ, επιρεασμενος απο τον ξαδερφο μου. Ε απο το ελληνικο πηγαμε στο κλασικο ροκ, μετα στο σκληρο ροκ και βρηκαμε τον δρομο για την Μεταλ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Βασικά απο μικρό κορίστσι ειχα πολή βαριά αγάπη στο βαρή λαικο ακόμα και στο δημοτικό όλα τα παιδιά άκουγαν αγαπημένες μςλωδιες και εγώ άκουγα καζατζίδη λές να ειμουν βαριά ελατοματικό παιδί;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
μμμ.. beatles,pink floyd,scorpions,deep purple,phantom of the opera,david bowie,tina turner,κλπ.. :worship: γενικά πολλή ροκ,πολλές μπαλάντες (γαλλικές,ιταλικές,απ'όλα..) και σαν ακούσματα,είχα και μπόλικα κλαρινοτράγουδα..!!! :clapup: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
στρατιωτικά εμβατήρια στην ΥΕΝΕΔ...
Είμαι παιδί των '70s εγώ ρε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μεχρι την τριτη δημοτικου ειχα κολλημα με λιλιπουπολη κι εγω, μεχρι την πεμπτη με καλλιρη-αρβανιτη και κατι τετοια, μετα ανακαλυψα ασιμο, σιδηροπουλο, παπακωνσταντινου και κατι ξωφαλτσα απο πυξ λαξ και κατσιμιχαιους (γιε ραιτ, μεγαλυτερα αδερφια λεγεται :p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχα εγώ άκουγα Πουλόπουλο, Πάριο, Μπιθικώτση και (το ξεκούδουνο) ΠΑΣΧΑΛΗ (και όχι τον Τερζή :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soraya

Νεοφερμένος

Η Soraya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
The Doors.
Μονο οταν πηγα στον ταφο του Jim Morrison ησυχασα.

Προπερσυ που ειχαν ερθει οι εναπομειναντες Doors στον Λυκαβυττο, με τον απιστευτο Ian Istbury των Cult, που ηταν ενας ολοιδιος Jim επι σκηνης, συγκινηθηκα υπερβολικα. Τοτε πιστευω οτι εκλεισε ο κυκλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Mm, παρεπιπτόντως είναι "όταν ήσαστε παιδιά"...
Εντάξει τώρα, μικρή μου κυρία; :D:D

[και είναι "παρεμπιπτόντως", νομίζω :P]




Στο θέμα μας... Κλασσική μουσική όταν ήμουν πολύ μικρός (το πού/πώς/γιατί δεν ξέρω :P) και μετά το γύρισα σε... ελληνικό λαϊκό. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~ΜΑΡΙΛΕΝΑ~

Νεοφερμένος

Η ~ΜΑΡΙΛΕΝΑ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
ως την Α' Λυκειου ακουγα βσση, βανδη και ο,τι αλλο συναφες υπαρχει... ντρπομαι και που το σκεφτομαι πια:redface: !!!
απο τοτε ως σημερα ειμαι φανατικη του rock ! ! ! !:music:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
δεν μπορώ να πω οτι είχα ενα συγκεκριμένο στύλ... απο τότε ψαχνόμουν γενικότερα με το θέμα μουσική! ήθελα να γνωρίσω νέους ήχους και νέες σκηνές απο τις τότε στενά ελληνικές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Στρουμφάκια και Τενεκεδούπολη σε πολύ μικρή ηλικία.
Μεγαλώνοντας εξελίχθηκα .... :P
Αλέξια (Τα κορίτσια ξενυχτάνε μ'ένα μυστικό ω-ω), Βίσση (Τα μαθητικά τα χρόνια δεν τ'αλλάζω με τίποτα), Καρβέλα (Καλοκαιρινές διακοπές) και από ξένο ρεπερτόριο Madonna (La isla Bonita), Sandra (Maria Mandalena), Europe (Final Countdown) Belinda Carlisle (La luna), Alice Cooper (Poison), New Kids On the Block (Step by Step)

ΥΓ. Σας γράφω ενδεικτικά τραγούδια για να καταλάβετε περίπου σε ποιές χρονιές απευθύνομαι! Προϊστορικά! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
'Οταν λέμε παιδί παιδί κυρίως ελληνικά έντεχνο και κλασσική μουσική. Το ροκ το γνώρισα και το αγάπησα πολύ μετά, στην εφηβεία. Τώρα τελευταία τρελλαίνομαι για trip hop και jazzy ambient.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Ποσο παιδι δηλαδη?

Στα πολυ παιδικα μου χρονια, ακουγα στρουμφακια, disco, κλπ των '80s.

Στα προεφηβικα ακουγα Μικη, Μπιθικωτση κλπ.

Στα εφηβικα ελληνικο ροκ και ξενο Hard Rock.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mara

Πολύ δραστήριο μέλος

Η mara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.
Στρουμφάκια και Τενεκεδούπολη σε πολύ μικρή ηλικία.
Μεγαλώνοντας εξελίχθηκα .... :P
Αλέξια (Τα κορίτσια ξενυχτάνε μ'ένα μυστικό ω-ω), Βίσση (Τα μαθητικά τα χρόνια δεν τ'αλλάζω με τίποτα), Καρβέλα (Καλοκαιρινές διακοπές) και από ξένο ρεπερτόριο Madonna (La isla Bonita), Sandra (Maria Mandalena), Europe (Final Countdown) Belinda Carlisle (La luna), Alice Cooper (Poison), New Kids On the Block (Step by Step)

ΥΓ. Σας γράφω ενδεικτικά τραγούδια για να καταλάβετε περίπου σε ποιές χρονιές απευθύνομαι! Προϊστορικά! :redface:


σχεδόν τα ιδια...
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Στρουμφάκια και Τενεκεδούπολη σε πολύ μικρή ηλικία.
Μεγαλώνοντας εξελίχθηκα .... :P
Αλέξια (Τα κορίτσια ξενυχτάνε μ'ένα μυστικό ω-ω), Βίσση (Τα μαθητικά τα χρόνια δεν τ'αλλάζω με τίποτα), Καρβέλα (Καλοκαιρινές διακοπές) και από ξένο ρεπερτόριο Madonna (La isla Bonita), Sandra (Maria Mandalena), Europe (Final Countdown) Belinda Carlisle (La luna), Alice Cooper (Poison), New Kids On the Block (Step by Step)

ΥΓ. Σας γράφω ενδεικτικά τραγούδια για να καταλάβετε περίπου σε ποιές χρονιές απευθύνομαι! Προϊστορικά! :redface:

Τωρα το ειδα αυτο το post.

Σχεδον τα ιδια ακουγα κι εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top