O Ιησούς στο Google Maps: Αλήθεια , τύχη ή μοντάζ ;

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Χάζευα στο Google maps την είκονα που παραθέτω πιο κάτω.....

Τι πιστεύετε απλώς ετύχε να συμβεί , είναι αλήθεια ή μοντάζ....
Προσωπίκα μιας και τα χρώματα είναι κάπως περιέργα πιστεύω ότι είτε έγινε κάποιο λάθος κάτα την "φωτογράφιση" ή μοντάζ....

Επίσης ψάχνοντας περισσότερες λεπτομέριες για αυτό το θέμα βρήκα αυτό
https://www.flexbeta.net/main/comments.php?catid=1&shownews=13915
που λέει ότι αύτο το πρώσοπο είναι ο ιησούς.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • googlemap.jpg
    googlemap.jpg
    479.4 KB · Εμφανίσεις: 903
Τελευταία επεξεργασία:

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Τώρα εγώ θα ρωτήσω μια βλακεία,είναι πρωί οπότε διακιολογούμαι:tongue:
αυτό είναι χάρτης και είναι το πρόσωπο του Χριστού??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Βασικά φαίνεται μονταρισμένο... Αλλά αν το δεχτούμε τότε πρέπει να το συνδιάζουμε με τα πρόσωπα που "διακρίνονται" (αν που ότι και αυτά δεν είναι μοντάζ) στην επιφάνεια του πλανήτη Άρη οπότε πολύ πιθανόν να είναι εξωγήινοι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Τώρα εγώ θα ρωτήσω μια βλακεία,είναι πρωί οπότε διακιολογούμαι:tongue:
αυτό είναι χάρτης και είναι το πρόσωπο του Χριστού??
10.47 πρωί ;;;;; κάλα anyway :P
Το google maps είναι μια υπηρεσία της google που έχει χάρτες από ολό το κόσμο όπως επίσης και φωτογραφίες απο δορυφόρο .... Ε λοιπόν σε μια εικόνα από δορυφόρο βρέθηκε αυτη η εικόνα .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έστω οτι μοιάζει με πρόσωπο... Γιατί ντε και καλά να είναι του Ιησου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Έτσι επικοινωνεί μαζί μας? Έλεος... :D :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Συμφωνώ με Μισέλ

Πρωί είναι για εμένα έχω κοιμηθεί3 ώρες και γι'αυτό υπολειτουργώ και μην μου φέρνεις αντιρρήσεις γιατί θα σε μαστιγώσω:tongue: :tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν ξέρω ... έτσι γράφει το άρθο , νομίζω αν διαβάσεις το άρθο θα σου λυθούν οι απορίες ....αλλά το αν θα τις πιστέψεις ή οχι είναι άλλο θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Έστω οτι μοιάζει με πρόσωπο... Γιατί ντε και καλά να είναι του Ιησου?

Την ίδια ερώτηση θα έκανα και εγώ......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Την ίδια ερώτηση θα έκανα και εγώ......
Καλά αν κάποιος έρθει τώρα και πει με επιχειρήματα ότι αυτή οι εικόνα την έκανε το google για να γίνει πιο γνωστό το google maps δεν θα μου φανεί καθόλου περιέργο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Το περίεργο είναι ότι τέτοιες μάυρες σκιές έχει μόνο εκεί. Σκια στην σκιά πως γίνετε και στην τελική εχουν δίκιο τα παιδιά γιατι να είναι ο Ιησούς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Καλά αν κάποιος έρθει τώρα και πει με επιχειρήματα ότι αυτή οι εικόνα την έκανε το google για να γίνει πιο γνωστό το google maps δεν θα μου φανεί καθόλου περιέργο....

Πολύ πιθανό...... Παααααρα πολύ πιθανό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Γιατί πολύ απλά τέτοιες φώτος προκαλούν εντύπωση και κάνουν τους πιστους να αναφωνούν wow! ενδυναμόνωντάς την πίστη τους....Νομίζω...8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Γιατί πολύ απλά τέτοιες φώτος προκαλούν εντύπωση και κάνουν τους πιστους να αναφωνούν wow! ενδυναμόνωντάς την πίστη τους....Νομίζω...8)
Τι θέλεις να πείς ; δεν κατάλαβα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Εννοώ ότι μόνο αν ονομαστεί ότι είναι το πρόσωπο του Ιησού θα του δώσει ο οποιοσδήποτε σημασία...αλλιώς θα εξηγηθεί ως ένα φυσικό φαινόμενο από τους επιστήμονες....Επιπλέον η θρησκεία αυτο το ονομάζει θαύμα και τονίζει ότι ειναι ένας τρόπος που δηλώνει την παρουσία του Ιησού στη γη ενδυναμώνοντας την πίστη των πιστών...Ο καθένας πιστεύει αυτό που θέλει 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Εννοώ ότι μόνο αν ονομαστεί ότι είναι το πρόσωπο του Ιησού θα του δώσει ο οποιοσδήποτε σημασία...αλλιώς θα εξηγηθεί ως ένα φυσικό φαινόμενο από τους επιστήμονες....Επιπλέον η θρησκεία αυτο το ονομάζει θαύμα και τονίζει ότι ειναι ένας τρόπος που δηλώνει την παρουσία του Ιησού στη γη ενδυναμώνοντας την πίστη των πιστών...Ο καθένας πιστεύει αυτό που θέλει 8)
Χεχε και έτσι βγαίνουν όλοι κερδισμένοι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Χεχε και έτσι βγαίνουν όλοι κερδισμένοι ;)

Aκριβώς...αλλά αυτή είναι δικιά μου άποψη 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Aκριβώς...αλλά αυτή είναι δικιά μου άποψη 8)
Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν μπορεί να είναι σωστή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν μπορεί να είναι σωστή

Aπλά πάω βάση λογικής 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Τί άλλο θα σκαρφιστούν αυτοί οι χριστιανοί... Έχουν καταντήσει γραφικοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top