Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 237)

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
LOOOL!!!

Είναι κεφάτη, γυρίζει από το Βασιλόπουλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
ααααααααα ναι... το Βερόπουλος είναι ο...
"ειναι κεφάτος ! γυρίζει απ του Βερόπουλου!!! "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
τελικά είναι ανάμεσά μας... μα τι λέω... είναι παντού!!! κατάσκοποι!!! ;):P

Φτου φτου φτου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Bοηθας λιγο;:redface:
Δεν το εχω πολυψαξει το θεμα και δεν καταλαβα τι εννοεις.


To έχω κάνει τρεις φορές θέμα ρε συ :/:

Τρέχουν εδώ και καιρό στα δικαστήρια τους παραγωγούς καφέ της Νιγηρίας, για να μην δώσουν σήμα κατατεθέν στον καφέ που οι ίδιοι παράγουν. Μάλιστα, η εταιρεία το είχε καμάρι που συνδιαλλεγόταν με τους παραγωγούς απευθείας, ότι έδινε μια νέα όψη στο ευαίσθητο θέμα των σχέσεων πολυεθνικών-3ου κόσμου και άλλα τέτοια μούφαρα.

Η ιστορία είχε γίνει θέμα από την εφημερίδα Guardian,ίσως υπάρχει ακόμα στην σελίδα του bbc world.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
bs=bull sit...

Ρε ρεμπεσκε,
εισαι οφφ τοπικ. Εδω μονο καλες κουβεντουλες λεμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το γράμμα που δημοσίευσε ο Ειλικρινής μου μυρίζει urban legend.
Αλλά ακόμα και να μην είναι, γιατί ξέρετε που πηγαίνουν τα χρήματα σας όταν πληρώνετε κάτι άλλο; Ή μήπως θα κάνετε εμπάργκο στην Αμερική; (εδώ γελάμε)
Προσωπικά αυτό τον καφέ έχω βρει ποιοτικότερο (και με μεγάλη διαφορά), αυτόν θα συνεχίσω να αγοράζω κι ας δώσει ο Howard Schlutz τα χρήματα όπου θέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ναι...
ακομα δε βγηκαν urban legends η γραμματα για τον καφε που πινω στην καφετερια διπλα στο σπιτι μου.
αν βγουν θα ξενερωσω και θα κοψω απο κει.-

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Το γράμμα που δημοσίευσε ο Ειλικρινής μου μυρίζει urban legend.
Αλλά ακόμα και να μην είναι, γιατί ξέρετε που πηγαίνουν τα χρήματα σας όταν πληρώνετε κάτι άλλο; Ή μήπως θα κάνετε εμπάργκο στην Αμερική; (εδώ γελάμε)
Προσωπικά αυτό τον καφέ έχω βρει ποιοτικότερο (και με μεγάλη διαφορά), αυτόν θα συνεχίσω να αγοράζω κι ας δώσει ο Howard Schlutz τα χρήματα όπου θέλει.

Υπό αυτή τη λογική ούτε σινεμα (σε αμερικανική ταινία) πρέπει να πηγαίνουμε , ούτε κοκα-κολα να ξαναπιούμε!
Δεν λεω αυτό εγώ αλλά καμία εταιρεία δεν βγήκε να ευχαριστησει τους χιλιάδες λαλακες-πελάτες της και να παραδεχθει δημόσια ότι μέρος των χρημάτων τους πάει στην υποστήριξη κάποιου στρατού,συμφωνώντας μάλιστα με πολιτικές εκκαθάρισης η σφαγής!

Αυτή είναι η διαφορά...άλλωστε έβαλα και την πηγή...αν είναι U.L. δεν ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ναι...
ακομα δε βγηκαν urban legends η γραμματα για τον καφε που πινω στην καφετερια διπλα στο σπιτι μου.
αν βγουν θα ξενερωσω και θα κοψω απο κει.-

:)
Κανείς δεν έχει λόγο να βγάλει urban legend για κάτι που δεν τον απειλεί.
Όπως σε μια σχολική τάξη, αυτός που είναι ο καλύτερος μαθητής, ο πιο έξυπνος κλπ αντιμετωπίζει bullying, έτσι και στις εταιρείες αυτή που έχει πολλά κέρδη, είναι στην κορυφή κλπ, αντιμετωπίζει διάφορες κατηγορίες. Βρείτε μου ΜΙΑ πραγματικά μεγάλη εταιρεία που δεν την έχουν κράξει κατα καιρούς. Coca cola? Microsoft? Starbucks? McDonalds? KFC? Μπααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Βρείτε μου ΜΙΑ πραγματικά μεγάλη εταιρεία που δεν την έχουν κράξει κατα καιρούς. Coca cola? Microsoft? Starbucks? McDonalds? KFC? Μπααα
Pepsi,Apple,Goodies,Wendy's,Gloria Jean's Coffees ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πωπω ρε παιδιά, όλο τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια θα λέμε εδώ μέσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αυτά δεν είναι κορυφή στον τομέα τους. Η Pepsi είναι κάτω απο την Coca Cola, Η Apple κάτω απο τη Microsoft, η Goodys είναι ελληνική (λολ), η Wendy's κάτω απο τα McDonalds και τα KFC. O πρώτος τσούζει τους άλλους, όχι ο δεύτερος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εχουν ακουστει και για τα μακντοναλτς καλο μου.
πρεπει να μουν στα τελη του γυμνασιου? :hmm: η αρχες λυκειου.. ουτε θυμαμαι.
δεν ξαναφαγα ποτε.
οχι οτι ετρωγα με μανια ποτε βεβαια.

επισης, τα γκουντις δεν ειναι καθολου "λολ". :)


πσ. και για τα kfc. για τα αλλα, τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μα τι να λέμε, όσο μεγαλύτερη είναι μια εταιρία, τόσο μεγαλύτερη η ευθύνη τις, να παράγει σωστά προϊόντα, τόσο πιο σκληρή και η κριτική. Makes sense.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Πολλοι απο αυτους που προτιμουν να πανε στα starbucks απο το να πανε σε μια "κοινη" καφετερια το κανουν για τον ιδιο λογο που προτιμουν να πανε στο Κολωνακι παρα στη Πλακα. Επιδειξη και ακομα περισσοτερο... αυτοεπιβεβαιωση οτι ανηκουν σε κοινωνικη "ελιτ".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
σχεδόν όλες οι μεγάλες εταιρίες κάνουν καφρίλες. άμα το ξέρουμε κ δεν κάνουμε καν την προσπάθεια να το αποφύγουμε, είμαστε άξιοι της μοίρας μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
προφανως. το ζητημα που ειναι αν εξακολουθουμε να σκαμε τα ωραια μας φραγγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mara

Πολύ δραστήριο μέλος

Η mara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.
σχεδόν όλες οι μεγάλες εταιρίες κάνουν καφρίλες. άμα το ξέρουμε κ δεν κάνουμε καν την προσπάθεια να το αποφύγουμε, είμαστε άξιοι της μοίρας μας!



θα συμφωνήσω απόλυτα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
προφανως. το ζητημα που ειναι αν εξακολουθουμε να σκαμε τα ωραια μας φραγγα.

η πικρή αλήθεια είναι ότι μπορεί πραγματικά μερικές φορές να μην ξέρουμε που τα σκάμε, αλλά δεν δικαιολογείται να τα σκάμε ξέροντας με την διακιολογία "ε δεν μπορούμε να τα κόψουμε όλα"!;)

έτσι γινόμαστε συνέννοχοι σε εγκλήματα!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
σχεδόν όλες οι μεγάλες εταιρίες κάνουν καφρίλες. άμα το ξέρουμε κ δεν κάνουμε καν την προσπάθεια να το αποφύγουμε, είμαστε άξιοι της μοίρας μας!


Κι εγω θα συμφωνησω απολυτα. Αμα ο κοσμος εχει συνειδηση, τοτε δεν θα επιβραβευει παντα τον ποιο επιτυχημενο, απλα επειδη ειναι επιτυχημενος οπως κανουν πολλοι. Οι περισσοτεροι πετυχημενοι της εποχης μας γινονται αυτο που ειναι με αθεμιτα μεσα.

Εξ αλλου στον καπιταλιστικο κοσμο που ζουμε σημασια πλεον εχει μονο το κερδος, και αμα καποιοι εχουν κερδος, δεν τους νοιαζει αν δηλητηριαζουν τον κοσμο. Και συναμα κανεις δεν τους μπαινει εμποδιο, ενω ο Χ ανθρωπος που θα κανει μαγαζακι μπορει να παει φυλακη ή να πληρωσει βαρια προστιμα αν τον πιασουν να μην πουλαει αγνα προιοντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top