Θα ομολογούσατε μια απιστία;

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Με αφορμή άλλο παρεμφερές θέμα στο foroum αναρωτήθηκα κάτι. Αν ποτέ απιστούσα θα το ελεγα στον άντρα μου απο μόνη μου? Θα το παραδεχόμουν αν το υποψιαζόταν ή σε κάθε περίπτωση θα έκανα πως δεν έχει συμβεί τίποτα?:whistle: Και θα ήθελα να ξέρω αν με απάτησε?:hmm:
Εσείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Ούτε θα το έλεγα,ούτε θέλω να ξέρω...

Να προσθέσω...αν το έπαιρνε χαμπάρι και με ρωτούσε θα έλεγα την αλήθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Όποιος δεν θα ήθελε να χάσει το ταίρι του, δε νομίζω ότι θα το έλεγε.....simple logic......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
δεν μπορώ να του κρύψω τίποτα.
αν του την έκανα την κουτσουκέλα, θα του το έλεγα και θα περιμενα ....
από την δική του μεριά πάλι, θα ήθελα να μου το πει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δε θα μπορουσα να το κρυψω με τιποτα..(βλεπε τυψεις) και θα το ελεγα.
Οσο σκληρο κι αν ειναι θα ηθελα να ξερω αν η συντροφος μου με απατησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν θα το έλεγα με τίποτα (αν μιλάγαμε για one night stand έτσι? ) Αν τώρα λέγαμε για κάτι πιο σοβαρό δλδ παράλληλη σχέση ίσως να το έλεγα, αλλά σίγουρα θα ξεκαθάριζα τα πράγματα αν ήταν τόσο σοβαρό το πρόβλημα με τον άντρα μου.
Το ίδιο θα ήθελα κι απο εκείνον, αν με απατούσε δεν θα ήθελα με τίποτα να το μάθω. Θα έχανα τον κόσμο κάτω από τα πόδια μου και ν ομίζω πως για μια φορά δεν αξίζει να χαλάσεις το σπίτι σου. Θα ήθελα απλά αν δεν ήταν απλά μια ξεπέτα και ήθελε να είναι μαζί της, να μου ζητήσει να χωρήσουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θα του το έλεγα, δεν μπορώ άλλωστε να του κρύψω τίποτα. Και θα ήθελα κι εγώ να το ξέρω, άλλωστε δεν θα τον χώριζα για ένα one night stand και θέλω να ελπίζω ούτε αυτός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Παιδια εγω δεν ξερω... Η θεωρια μου ειναι οτι το One night stand προτιμω να μην το ξερω, γιατι δεν θα μπορουσα να το ξεπερασω αν και θα το ηθελα... Αλλα ρε γμτ δεν καταλαβαινω γιατι θα πηγαινε ο αλλος να κανει κατι τετοιο. Ειναι τελειως ατιμο, ειδικα οταν προερχεται απο καποιον που υποτιθεται οτι σε αγαπαει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Παιδια εγω δεν ξερω... Η θεωρια μου ειναι οτι το One night stand προτιμω να μην το ξερω, γιατι δεν θα μπορουσα να το ξεπερασω αν και θα το ηθελα... Αλλα ρε γμτ δεν καταλαβαινω γιατι θα πηγαινε ο αλλος να κανει κατι τετοιο. Ειναι τελειως ατιμο, ειδικα οταν προερχεται απο καποιον που υποτιθεται οτι σε αγαπαει...

Είναι όντως άτιμο.Πάντως θα σου πω την θεωρία μου,έτσι για χάρη της κουβέντας και χωρίς σε καμία περίπτωση να θέλω να δικαιολογήσω τέτοιες καταστάσεις.

Η γυναίκα όταν κάνει απιστία σημαίνει ότι την έχασες,τελείωσε από την σχέση,δεν υπάρχει τίποτα να την κρατάει άλλο.
Ο άντρας αντίθετα,αν κερατώσει θα το κάνει από...φυσική ανάγκη και μόνο,καθαρά για το sex.Την γυναίκα του ή την σχέση του θα συνεχίζει να την αγαπάει.
Με άλλα λόγια οι άντρες διαχωρίζουν πιο πολύ τις έννοιες αγάπη και sex,ενώ για τις γυναίκες είναι ταυτόσημες.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Είναι όντως άτιμο.Πάντως θα σου πω την θεωρία μου,έτσι για χάρη της κουβέντας και χωρίς σε καμία περίπτωση να θέλω να δικαιολογήσω τέτοιες καταστάσεις.

Η γυναίκα όταν κάνει απιστία σημαίνει ότι την έχασες,τελείωσε από την σχέση,δεν υπάρχει τίποτα να την κρατάει άλλο.
Ο άντρας αντίθετα,αν κερατώσει θα το κάνει από...φυσική ανάγκη και μόνο,καθαρά για το sex.Την γυναίκα του ή την σχέση του θα συνεχίζει να την αγαπάει.
Με άλλα λόγια οι άντρες διαχωρίζουν πιο πολύ τις έννοιες αγάπη και sex,ενώ για τις γυναίκες είναι ταυτόσημες.:)

Μπορει και να εχεις δικιο. Απλα βλεπω οτι εγω δεν θα το εκανα, και δεν μπορω να καταλαβω γιατι και πως θα το εκανε ο αλλος. Οποτε μου ειναι πολυυυ δυσκολο να το δικαιολογησω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Μπορει και να εχεις δικιο. Απλα βλεπω οτι εγω δεν θα το εκανα, και δεν μπορω να καταλαβω γιατι και πως θα το εκανε ο αλλος. Οποτε μου ειναι πολυυυ δυσκολο να το δικαιολογησω.

Καλά εννοείται πως ούτε εγώ θα το έκανα ποτέ!Δεν εννοούσα αυτό,γενικότερα μιλούσα!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Καλά εννοείται πως ούτε εγώ θα το έκανα ποτέ!Δεν εννοούσα αυτό,γενικότερα μιλούσα!:worry:

Ναι βρε, το καταλαβα οτι μιλας γενικα! Αλλωστε εσυ εισαι καλο πιδι!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Ναι βρε, το καταλαβα οτι μιλας γενικα! Αλλωστε εσυ εισαι καλο πιδι!:D

Νιιιιιιιιιιιιιιι!!!
:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ούτε θα το έλεγα,ούτε θέλω να ξέρω...

Να προσθέσω...αν το έπαιρνε χαμπάρι και με ρωτούσε θα έλεγα την αλήθεια!

To αυτό.

Παιδια εγω δεν ξερω... Η θεωρια μου ειναι οτι το One night stand προτιμω να μην το ξερω, γιατι δεν θα μπορουσα να το ξεπερασω αν και θα το ηθελα... Αλλα ρε γμτ δεν καταλαβαινω γιατι θα πηγαινε ο αλλος να κανει κατι τετοιο. Ειναι τελειως ατιμο, ειδικα οταν προερχεται απο καποιον που υποτιθεται οτι σε αγαπαει...

Μη μπερδεύουμε την αγάπη με την καυ.. ε; :) (Για την περίπτωση της μιας βραδιάς ή των δύο λέω.. όχι να έχει ολόκληρη παράλληλη σχέση! Εκεί του βγάζω τα μάτια και τα τηγανίζω κιόλας! :devil:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ολοι εσείς που απαντάτε σε αυτήν την ερώτηση, είναι σαν να αποδέχεστε το γεγονός οτι κάποια στιγμή αν σας δινόταν η κατάλληλη ευκαιρία,θα δοκιμάζατε και κάτι άλλο.
Θα ήθελα λοιπόν να θέσω το εξής ερώτημα:
Αφού είστε πρόθυμοι να κάνετε κάτι τέτοιο, γιατί κάνετε σχέσεις;
Τι νόημα έχει να είσαι με κάποιον αν δεν μπορείς ή δεν θέλεις να του αφοσιωθείς ολοκληρωτικά;
Δεν μοιάζει λίγο με την παροιμία "και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantazis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pantazis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 61 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
όχι βέβαια .....

:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ολοι εσείς που απαντάτε σε αυτήν την ερώτηση, είναι σαν να αποδέχεστε το γεγονός οτι κάποια στιγμή αν σας δινόταν η κατάλληλη ευκαιρία,θα δοκιμάζατε και κάτι άλλο.
Θα ήθελα λοιπόν να θέσω το εξής ερώτημα:
Αφού είστε πρόθυμοι να κάνετε κάτι τέτοιο, γιατί κάνετε σχέσεις;
Τι νόημα έχει να είσαι με κάποιον αν δεν μπορείς ή δεν θέλεις να του αφοσιωθείς ολοκληρωτικά;
Δεν μοιάζει λίγο με την παροιμία "και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο";

Όχι βέβαια. Απλά τα λάθη είναι ανθρώπινα. Είναι όπως ο μαθητής που λέει οτι θα διαβάσει Χ ώρες, αλλά επειδή τελικά δεν τα καταφέρνει βλέπει λίγη ώρα τηλεόραση ή κάθεται στο ιντερνετ ή οτιδήποτε άλλο. Δεν νομίζω κανείς απο όσους απάντησαν να έχει αποδεχθεί οτι θα απατήσει ή θα απατηθεί. Απλά καλό είναι να σκέφτεσαι και τραβηγμένες περιπτώσεις, για να μην βρεθείς προ εκπλήξεως. Κοινώς "ποτέ μη λες ποτέ". Άλλωστε όπως είπε η kajira, άλλο η κ***α κι άλλο η αγάπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Ολοι εσείς που απαντάτε σε αυτήν την ερώτηση, είναι σαν να αποδέχεστε το γεγονός οτι κάποια στιγμή αν σας δινόταν η κατάλληλη ευκαιρία,θα δοκιμάζατε και κάτι άλλο.
Θα ήθελα λοιπόν να θέσω το εξής ερώτημα:
Αφού είστε πρόθυμοι να κάνετε κάτι τέτοιο, γιατί κάνετε σχέσεις;
Τι νόημα έχει να είσαι με κάποιον αν δεν μπορείς ή δεν θέλεις να του αφοσιωθείς ολοκληρωτικά;
Δεν μοιάζει λίγο με την παροιμία "και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο";

Γιατί όταν ερωτεύεσαι νομίζεις ότι θα είναι για πάντα.Ότι κανείς στον κόσμο δεν ικανός να σε κάνει ευτυχισμένο εκτός απο τον άνθρωπο που επιθυμείς.Γιατί σε γεμίζει και μόνο η παρουσία του άλλου.
Γιατί τη συντροφικότητα την έχουν όλοι ανάγκη αφού καλύψουν την καυ**.
Η συνήθεια τα χαλάει όλα.Και εκεί είναι η μαγκιά, να την κρατήσεις μακριά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Όχι βέβαια. Απλά τα λάθη είναι ανθρώπινα. Είναι όπως ο μαθητής που λέει οτι θα διαβάσει Χ ώρες, αλλά επειδή τελικά δεν τα καταφέρνει βλέπει λίγη ώρα τηλεόραση ή κάθεται στο ιντερνετ ή οτιδήποτε άλλο. Δεν νομίζω κανείς απο όσους απάντησαν να έχει αποδεχθεί οτι θα απατήσει ή θα απατηθεί. Απλά καλό είναι να σκέφτεσαι και τραβηγμένες περιπτώσεις, για να μην βρεθείς προ εκπλήξεως. Κοινώς "ποτέ μη λες ποτέ". Άλλωστε όπως είπε η kajira, άλλο η κ***α κι άλλο η αγάπη.
Το παράδειγμα με το μαθητή είναι τουλάχιστον ατυχές.
Τα λάθη είναι ανθρώπινα, αλλά αν κάποιος δεν μπορεί να ορίσει τις πράξεις του, τον εαυτό του, τις ορμές του, τότε γιατί να κάνει σχέση;
Τίποτα δεν έχει αποδειχθεί, και ούτε και θα αποδειχθεί, αλλά αφού απαντά στο να θα ομολογούσε μια απιστία ή όχι, έχει ήδη απαντήσει μέσα του στο ερώτημα αν θα έκανε ποτέ μια απιστία.
Και η απάντησή του είναι προφανώς "ναι"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Μη μπερδεύουμε την αγάπη με την καυ.. ε; :)

Ναι αλλά η μη σύγχιση αυτών δε συγχωρεί το όποιο αμάρτημα! Καταλαβαίνω ότι η καυ.. είναι κάτι αυθόρμητο και δύναμαι να το συγχωρέσω μία φορά (όπως και έχω κάνει) αλλά αυτό δε σημαίνει πως πρέπει να θεωρείται "στάνταρ εξοπλισμός" σε κάθε σχέση και μια φορά απιστίας επειδή "είναι καυ..". Άμα έχει ορεξούλες η μαντάμ ας βάλει το χεράκι κι ας κάνει δουλειά της να παίρνω μάτι και να γουστάρω άμα δε με θέλει να συμμετέχω. Αλλά όχι, "Σ' αγαπώ αλλά δε μπορώ να κρατήσω το παντελόνι μου κουμπωμένο". Εγώ δηλαδή πως το κρατάω;:confused:

Αλλά ξέρεις ποιό είναι το ωραίο ε... Σε κερατώνει η άλλη, τη χωρίζεις, μένει με τον ψυχολογικό και κοινωνικό "λεκέ" πως έκανε απιστία και δε μπορεί να μην αυτώνεται εν μέσω σχέσης και στην ουσία και τη χωρίζεις και μετά είσαι και ελεύθερος να βρείς άλλη γκόμενα και χωρίς μάλιστα την ενοχή της οποιασδήποτε απιστίας. Τα έξυπνα "νινιά" από τη μύτη πιάνονται...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top