Ο χρόνος είναι...

Ο χρόνος είναι...

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 90)
  • Ο χρόνος είναι γρήγορος ίσκιος πουλιών

    Ψήφοι: 2 2.2%
  • Ο χρόνος είναι παιδί που παίζει , του παιδιού είναι η βασιλεία

    Ψήφοι: 3 3.3%
  • Ο χρόνος είναι ένα θλιμμένο καρναβάλι

    Ψήφοι: 1 1.1%
  • Ο θάνατος είναι φίλος μου, ο χρόνος είναι εχθρός μου

    Ψήφοι: 3 3.3%
  • Ο χρόνος είναι μεγάλος δάσκαλος, αλλά δυστυχώς σκοτώνει όλους τους μαθητές του

    Ψήφοι: 40 44.4%
  • Ο χρόνος είναι ο χειρότερος γιατρός, σε καίει, σε σκορπάει και σε παγώνει

    Ψήφοι: 10 11.1%
  • Ο χρόνος είναι μαγικός όταν δεν κρύβονται χαφιέδες στα ρολόγια

    Ψήφοι: 6 6.7%
  • Ο χρόνος είναι ένας βούρκος που εξαφανίζει όλα τα τιμαλφή

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ο χρόνος είναι πάντα με το μέρος του

    Ψήφοι: 5 5.6%
  • Ο χρόνος είναι...(το δικό σας)

    Ψήφοι: 20 22.2%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Όλους μας απασχολεί κιόλους μας κατατρέχει...τι είναι όμως ο χρόνος για τον καθένα μας?
Πως θα μπορούσαμε να τον περιγράψουμε φιλοσοφικά η λογοτεχνικά?
Έβαλα κάποιες απαντήσεις που μπορεί να καλύπτουν κάποιους...οι άλλοι απλά γράψτε μας με μια φράση πως βλέπετε τον χρόνο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Ο χρόνος είναι.............
.........άδικος. Όταν θες να σταματήσει περνάει σαν σφαίρα και όταν θες να περάσει γρήγορα σταματάει πεισματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Για μένα ο χρόνος είναι συνεργάτης, φίλος, συνοδοιπόρος.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλες οι εκδοχές της δημοσκόπισης, είναι απαισιόδοξες.
Αν συμφιλιωθείς με το χρόνο, όλα είναι υπέροχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ο χρόνος είναι... η ζωή μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ο χρόνος για μένα ειναι ένα τεράστιο μηδενικό, δεν με αφορά καθόλου αφού θα περάσει πιός ο λόγος να τον τσεκάρω; Θα κάνω αυτό που θέλω άν μου περισέψει κάνω κάτι άλλο για να έχω περισσότερο για ξεκούραση, άν πάλι δεν φτάνει πέρνω απο την ξεκούρασή μου. Αφού ότι και να γίνει θα φύγει άρα γιατί να τον παιδέυω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Η αίσθηση που έχουμε περί χρόνου ανάλογα τις συνθήκες που ζούμε είναι το θέμα, ο ίδιος ο χρόνος είναι πολύ εντάξει απέναντί μας, εμείς δεν είμαστε εντάξει απέναντί του. Για μένα είναι το χειρότερο μαρτύριο να περιμένεις κάτι και να σου φαίνεται ότι μια μέρα είναι μια εβδομαδα. Αν κλείσεις κάποιον σ'ενα χώρο με ειδικές συνθήκες, μπορείς να τον τρελάνεις αν τον κάνεις να αλλάξει η αίσθηση που έχει περί χρόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ο χρόνος παίζει και να είναι...χρονοβόρος:P

Καλός είναι μωρέ...κυλάνε τα πράγματα...εξελίσσονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantazis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pantazis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 60 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
μεταβλητός .........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
...ο χειρότερος γιατρός. :/:
Το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα με το που είδα την ερώτηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
...ανυπαρκτος.

Αν ντε και καλα πρεπει να ειναι κατι, προτιμω να ειναι ρυθμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Μέγεθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ο χρόνος είναι χρήμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
αλητης, που ανθρωπους κι αγαπες σκορπαει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
αλητης, που ανθρωπους κι αγαπες σκορπαει.
Ρισπέκτ. :worship: :thumbup:
Το άσμα λέει μία μεγάλη αλήθεια. :/:






Εγώ ακόμα σκέφτομαι τι είναι για μένα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ο χρονος για εμενα ειναι πολυ μεγαλος κ@ρι@λης!!!!:mad:
Και συγγνωμη που το λεω ετσι...πω...μιλαμε δεν την παω την παρτη του με τιποτα!:mpliaks:
Ακομα και σαν γιατρος που ειναι ο καλυτερος και ειναι αληθεια αυτο, δεν χρησιμοποιειε ποτε ανσισθητικο.Τι περιμενεις μετα;:P
Και απο την στιγμη που ετσι κι αλλιως ο χρονος ειναι "μια αντιστροφη μετρηση" σιγα μην τον συμπαθησω κι ολας!
Τον αλητη.....:mad: :P
Συμφνω και με την κουκλα την crazyhelen γι'αυτο που ειπε πιο πισω αλλα και με την κοπελια απο πανω μου.AKA corpse bride.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
πολύτιμος..

και πρέπει να είμαστε ευγνώμονες για όσο είχαμε και για όσο ακόμα θα έχουμε.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
πολύτιμος..

και πρέπει να είμαστε ευγνώμονες για όσο είχαμε και για όσο ακόμα θα έχουμε.-

Πλυ σωστη και ξερεις τι μου θυμισες;;;;;
Μια διαδημιση που εβλεπα συχνα πυκνα στην Ιταλια (δεν ξερω για Ελλαδα).
Λοιπον εδειχνε αποσπασματικα καθε λογης ανθρωπο κι ελεγαν:
Στα Αγγλικα παντα.
I wish i had...
Κι απανταγε μια χοντρουλα-"Ωραιο σωμα"
Ενας τρανς "Αληθινο στηθος"
Καποιος αλλος "Λεφτα"
"Δοξα"
"Γυναικες"
κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ...οτι μπορειτε να φανταστειτε!
Και στο τελος εδειχνε εναν πολυ γερο ντυμενο στα λευκα,περιποιημενο,καθιστο σε ενα παγκακι με μια μαγκουρα κι απαντησε...
"I wish I had...time"......:worship:
Aπιστευτη διαφημιση...οποτε την εβλεπα "κοβωμουν"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
δεν την ξέρω Marie τη διαφήμιση αλλά respect..:)


το έχω φιλοσοφήσει το θέμα με τον χρόνο και πραγματικά το μόνο επίθετο που μου πηγαίνει στο μυαλό για να τον χαρακτηρίσει είναι το πολύτιμος.

δε θέλω να αναφέρω παραδείγματα που μπορεί να ακουστούν μελαγχολικά αλλά καταλαβαίνεις για ποιο λόγο είναι πολύτιμος.

Σημασία έχει τον χρόνο μας να τον αξιοποιήσουμε όσο καλυτερα μπορούμε και σε σχέση με τον εαυτό μας και σε σχέση με τους άλλους γιατί πραγματικά you never know. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicotine_kills

Νεοφερμένος

Ο nicotine_kills αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
....Ειναι σχετικος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πλυ σωστη και ξερεις τι μου θυμισες;;;;;
Μια διαδημιση που εβλεπα συχνα πυκνα στην Ιταλια (δεν ξερω για Ελλαδα).
Λοιπον εδειχνε αποσπασματικα καθε λογης ανθρωπο κι ελεγαν:
Στα Αγγλικα παντα.
I wish i had...
Κι απανταγε μια χοντρουλα-"Ωραιο σωμα"
Ενας τρανς "Αληθινο στηθος"
Καποιος αλλος "Λεφτα"
"Δοξα"
"Γυναικες"
κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ...οτι μπορειτε να φανταστειτε!
Και στο τελος εδειχνε εναν πολυ γερο ντυμενο στα λευκα,περιποιημενο,καθιστο σε ενα παγκακι με μια μαγκουρα κι απαντησε...
"I wish I had...time"......:worship:
Aπιστευτη διαφημιση...οποτε την εβλεπα "κοβωμουν"...

δεν την ξέρω Marie τη διαφήμιση αλλά respect..:)


το έχω φιλοσοφήσει το θέμα με τον χρόνο και πραγματικά το μόνο επίθετο που μου πηγαίνει στο μυαλό για να τον χαρακτηρίσει είναι το πολύτιμος.

δε θέλω να αναφέρω παραδείγματα που μπορεί να ακουστούν μελαγχολικά αλλά καταλαβαίνεις για ποιο λόγο είναι πολύτιμος.

Σημασία έχει τον χρόνο μας να τον αξιοποιήσουμε όσο καλυτερα μπορούμε και σε σχέση με τον εαυτό μας και σε σχέση με τους άλλους γιατί πραγματικά you never know. :)
Respect και στους δυο σας. :worship:


Πόσο δίκιο έχετε... Δεν την έχω δει τη διαφήμιση btw.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top