Εφηβικοί έρωτες: μπορούν να κρατήσουν;

Unicorn

Νεοφερμένος

Η Unicorn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Ποιος δεν είναι ήρεμος; Συζήτηση γίνεται, απόψεις ακούγονται..μη το παίρνετε προσωπικά!
Εδώ όμως όχι και εκεί .....

Αυτό μόνο δε κατάλαβα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και πες καλα η Unicorn με περνάει και 6 χρόνια. Εσυ βρε Βίκυ μέσα σε 2 χρόνακια που με περνάς απέκτησες την μέγιστη σοφία και προβλέπεις πως θα καταλήξουν εκατομμύρια σχέσεις ανα τον πλανήτη?
Σορρυ για το ύφος αλλα... ΕΛΕΟΣ :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Unicorn:
Αυτό μόνο δε κατάλαβα..
Το έκανα λίγο edit κοιταξέ το.
Τεσπα , αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν υπάρχει μόνο το εδώ αλλά και το εκεί.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Βρε παιδιά κανείς δεν είπε ότι αποκλείεται να είστε η εξαίρεση...και μακάρι να είστε...Απλά σε κάποια φάση τα βλέπεις λίγο διαφορετικά....Βλέπεις και αντιλαμβάνεσαι πράγματα που δεν μπορούσες να φανταστείς...Απομυθοποιείς καταστάσεις και ανθρώπους...απλά αλλάζεις....Η εξέλιξη είναι η πορεία της ζωής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τσιριξα λίγο και μου πέρασαν τα νευρα (για τους γείτονες δεν ξέρω... :P )
Το αποκλείεις Βίκυ ο ίδιος άνθρωπος που σου ταιριάζει τώρα να σου ταιριάζει και σε 3-5-8++ χρόνια? Το απκλείεις η εξελικτική πορεία σας να είναι παρόμοια και να συνεχίσετε να ταιριάζετε? Εγώ πάντως δεν νομίζω οτι έχω αλλάξει και ιδιαίτερα τα τελευταία χρόνια... Κατα βάθος ίδια είμαι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unicorn

Νεοφερμένος

Η Unicorn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Aπομυθοποίηση.. Η λέξη κλειδί...Και όχι απαραίτητα με την άσχημη έννοια.. Απλά προσγειώνεσαι, και βλέπεις πιο καθαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Και πες καλα η Unicorn με περνάει και 6 χρόνια. Εσυ βρε Βίκυ μέσα σε 2 χρόνακια που με περνάς απέκτησες την μέγιστη σοφία και προβλέπεις πως θα καταλήξουν εκατομμύρια σχέσεις ανα τον πλανήτη?
Σορρυ για το ύφος αλλα... ΕΛΕΟΣ :mad:

Κοπέλα μου ο καθένας ζει τις δικές του καταστάσεις...Κι εγώ έχω ζήσει τις δικές μου...δεν με θεωρώ ούτε μέσα στην σοφία,ούτε μέσα στην ωριμότητα...Και το ξαναλέω δεν πρόβλεψα σχέσεις...απλά κάποτε ένιωθα έτσι...τώρα βλέπω τα πράγματα αλλιώς...Απλά τυχαίνει να συμφωνούμε με την Unicorn....μπορεί εμείς να κάνουμε λάθος....αλλά αυτό που ξέρω πλέον με σιγουριά είναι ότι κανένας δεν ξέρει τι γίνεται και του τι επιφυλάζει η ζωή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Unicorn:
Aπομυθοποίηση.. Η λέξη κλειδί...Και όχι απαραίτητα με την άσχημη έννοια.. Απλά προσγειώνεσαι, και βλέπεις πιο καθαρά.
Και γιατί αυτό συνεπάγεται οτι θα σταματήσει να σου αρέσει ο σύντροφός σου? Αποκλείεται δηλαδή να μην σου αρέσει επειδη είσαι "τυφλωμένη" και πραγματικά να ταιριάζετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Τσιριξα λίγο και μου πέρασαν τα νευρα (για τους γείτονες δεν ξέρω... :P )
Το αποκλείεις Βίκυ ο ίδιος άνθρωπος που σου ταιριάζει τώρα να σου ταιριάζει και σε 3-5-8++ χρόνια? Το απκλείεις η εξελικτική πορεία σας να είναι παρόμοια και να συνεχίσετε να ταιριάζετε? Εγώ πάντως δεν νομίζω οτι έχω αλλάξει και ιδιαίτερα τα τελευταία χρόνια... Κατα βάθος ίδια είμαι....

Ουφ...επαναλαμβάνομαι....όχι δεν το αποκλείω...αλλά μην είσαι απόλυτη...Ζήσε το τώρα και άσε το μετά...Αλλάζεις...μερικές φορές δεν το καταλαβαίνεις...ή το βλέπεις μέσα από τους άλλους...Δεν θα ξεχάσω όταν ένας φίλος μου που βρεθήκαμε μετά από 5 χρόνια μου είπε:Δεν είχα συνηδητοποιήσει πόσο έχω αλλάξει μέχρι που ξαναμιλήσαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Unicorn:
Aπομυθοποίηση.. Η λέξη κλειδί...Και όχι απαραίτητα με την άσχημη έννοια.. Απλά προσγειώνεσαι, και βλέπεις πιο καθαρά.

Για εμένα προσωπικά μόνο κακό δεν είναι....μαθαίνεις πολλά....ανακαλύπτεις πολλά και γίνεσαι καλύτερος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βίκυ νομίζω ξεχνάς οτι έχω περάσει την εφηβεία.... Νομίζω οτι σε αυτό το θρεντ μου μιλάς λες και είμαι 16... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Βίκυ νομίζω ξεχνάς οτι έχω περάσει την εφηβεία.... Νομίζω οτι σε αυτό το θρεντ μου μιλάς λες και είμαι 16... :/

Αν έδωσα τέτοια εντύπωση σόρρυ...αν και πάντα διαλέγω προσεχτικά τι θέλω να πω για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unicorn

Νεοφερμένος

Η Unicorn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
@ Michelle: Όχι φυσικά, σίγουρα ταιριάζεις με τον άλλο για να έχεις σχέση μαζί του, αυτό δε λέει κάτι. Η απομυθοποίηση δε σημαίνει οτι θα καταλαβεις πως δεν ταιριάζεις μαζί του ή ότι δε σου αρέσει. Απομυθοποίηση έρχεται όταν καταλάβεις πως το καλύτερο που εχεις να κάνεις σε μια σχέση --σε οποιαδήποτε ηλικία!-- είναι να ζεις το τώρα, όσο καλύτερα μπορείς, αγνοώντας το αν θα κρατήσει χρόνια ή βδομάδες.

@Vkey: Ωριμάζεις όπως και να χει, και βλέπεις τα πράγματα με άλλα μάτια.


Μη στηρίζεστε στις ελπίδες σας για το καλύτερο δυνατό μέλλον, αλλά συνεχίστε με βάση αυτά που έχετε τώρα και κοιτάξτε να τα βελτιώνετε όσο μπορείτε καθημερινά. Τίποτα δεν είναι δεδομένο. Όλα θέλουνε πολύ σκληρή δουλειά. Μόνο τότε θα μπορείτε να έχετε μέλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Unicorn το οτι δεν πιστευουμε οτι η σχέση είναι καταδικασμένη δεν σημαίνει οτι δεν προσπαθούμε να βελτιώνουμε αυτά που έχουμε τώρα. Σκέφτομαι το μέλλον δεν σημαίνει αδιαφορώ για το παρόν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unicorn

Νεοφερμένος

Η Unicorn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Ρε συ και πάλι γιατί το παίρνεις προσωπικά;; Δεν είστε μόνο εσείς, είναι ένα σωρό άλλα ζευγάρια. Το τοπικ δεν μιλάει για τη δική σας σχέση αλλά γενικά για εφηβικούς έρωτες, έτσι δεν είναι;;
Πραγματικά εύχομαι να είστε καλα, να περνάτε καλά και να κρατήσετε χρόνια! Και να αποτελέσετε αυτή την εξαίρεση ενός κανόνα που όσο κι αν τον αποδεχομαστε μερικοί, δεν σημαίνει ότι μας αρέσει κιόλας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
βλεπω μια ενταση αλλα δεν διαβασα ολες τις απαντησεις γιατι θελω να ξαναπαω στα παιχνιδια μηπως και σπασω καποια ρεκορ

τεσπα στο θεμα μας

πιστευω οτι αυτο που εχουν καποιοι ανθρωποι, το να μπορουν δλδ να ξερουν οτι ο ανθρωπος τους εχει γνωρισει, ανακλυψει και ζησει τον ερωτα διπλα τους και μονο ειναι πολυ σπουδαιο! δεν το χω ζησει ποτε και πιστευω οτι ειναι σουπερ συναισθημα. Τωρα το θεμα τις διαρκειας ειναι συγουρα κατι που κανεις μας δε μπορει να πει με συγουρια, λυπαμει michellina αλλα οι στατιστικες δειχνουν την πλειψηφια να μην τα καταφερνει αυτο ομως δεν συμαινει οτι πρεπει καποιος να καταδικασει κατι ομορφο που ζει βαση ενος κανονα, πιστευω οτι αυτο θελει να πει και η unicorn ειναι δυσκολο καποια στιγμη να μην αναρωτηθεις πως ειναι να κανεις ερωτα με καποιον αλλο, να ξυπνας διπλα σε καποιον αλλο κτλ, εγω δεν θεωρω οτι θα βαρεθει καποιος αλλα οτι ειναι στην φυση μας να ψαχνουμε να αναρωτιομαστε να εχουμε περιεργεια. Απλα δεν ειμαστε ολοι ετσι και πολλες φορες τυχαινει σε καποιο ζευγαρι να μην ειναι και οι δυο ετσι και να μην σπασει κανεις την σχεση, ετσι απλα, εχω μια γνωστη που ειναι με τον αντρα της απο το γυμνασιο, τωρα εκαναν το πρωτο τους παιδακι, δεν ξερω για εκεινον αλλα η Ελευθεριτσα μας καθε φορα που βγαιναμε την ρωταγαμε αν της αρεσει καποιος και ενα πραγμα σαν να μην υπηρχαν αντρες στο μαγαζι εκανε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βρε unicorn δεν καταλαβαίνεις οτι είναι αδύνατον να μην το πάρω (και) προσωπικά? Αν κάποιος άνοιγε ένα θέμα κι έλεγε "όσες έχουν nickname Unicorn είναι χαζές" δεν θα το έπαιρνες προσωπικά? Κι ας σου έλεγε αυτός οτι μιλάει γενικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unicorn

Νεοφερμένος

Η Unicorn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
:blink::blink::blink:

ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Βρε Michelle μου το θέμα δημιουργήθηκε τυχαία,κανείς δεν το έβαλε επίτηδες και μην βλέπεις παντού "εχθρούς" ή "κακούς μάντες"....ο καθένας μπορεί και λέει την αποψή του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Λοιπόν ειλικρινά με έπιασε αναγούλα μα τη Μεγαλόχαρη!

Michelle: Κλασσικά αρπάζεσαι απο το καθετί και ώρες ώρες θέλω να σου ανοίξω το κεφάλι!:D Επειδή πιστεύω οτι πίσω απο αυτό το εκνευριστικό για εμένα χαρακτηριστικό σου, έχεις διατυπώσει μια σοβαρή άποψη, θα σχολιάσω την άποψη αυτή καθεαυτή! Και ναι....ΈΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ!:o Βαθμός: 9/10

Vkey: Ο κάθε άνθρωπος φαίνεται απο το τι λέει και το πως χειρίζεται καταστάσεις. Θα ακουστεί πολύ γενικό και αόριστο αλλά έχεις πολύ δρόμο ακόμα για να καταλάβεις βασικούς νόμους της ζωής... Βαθμός: 0/10 (και κάνε όση κρεβατομουρμούρα θες)

Γενικά: Είναι γελοίο να προκαθορίζουμε τους δρόμους της ζωής μας! Απλώς ανώριμο! Απλώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! Γνωρίζω άτομα που μεγάλωσαν μαζί απο μικρά και είναι παντρεμένοι σήμερα! Εαν βάζουμε κανόνες στην αγάπη τότε είμαστε ανώριμοι! Δέχομαι οτι μπορεί να υπάρχουν κάποια πράγματα που πρέπει να ληφθούν υπόψη στην εξέλιξη της σχέσης και οτι δε μπορεί να είναι όλα "γλύκα-καραμέλα". ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ όμως να ξέρεις τι κουβαλάει ενα ζευγάρι, πόσο μπορεί να αντέξει!

Πλακώνεστε σα μικρά παιδιά λέγοντας ο καθένας τον πόνο του και τις εμπειρίες του και τα κολλήματά του αλλά δε μπορείτε να καταλάβετε ενα πράγμα. Ο ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΟΣ ΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ που έλεγα και στη Βίκυ! ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΤΑ ΑΡΠΑΖΕΙΣ ΑΠ ΤΟ ΜΑΛΛΙ! Δε τα κοιτάς σα χανάκι, ούτε λες, τώρα παω να πιω, να φαω, να δω μπάσκετ στην τηλεόραση ή να γκομενίσω αλλά το όνειρο θα με περιμένει! Καλά κρασά κυρ-Αυγουστή! Τα όνειρα έρχονται ακριβώς για να "κάτσουν" επάνω στο παρελθόν σας. Να σας κάνουν να βλέπετε με άλλο μάτι τη ζωή και όχι απλά να είναι κάτι παροδικό που απλά σήμερα θα σας κάνει να τα βλέπετε όλα μπλέ κι αυριο κόκκινα!
Παιδιά τα όνειρα μπορεί σε άλλους να έρθουν στα 15, σε άλλους στα 22, σε άλλους στα 40 και σε άλλους στα 100 χρόνια! Ο κάθε άνθρωπος δεν αγαπάει ούτε ταυτόχρονα,ούτε τοιουτοτρόπως με όλους τους άλλους!

Όσα δεν κάλυψα θα τα αναλύσω αυριο πρωι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top