Θα ομολογούσατε μια απιστία;

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Λες λοιπόν οτι το κεράτωμα είναι αποτέλεσμα ή αδυναμίας ή κακής εξέλιξης της σχέσης.
Μα τότε και στις δύο περιπτώσεις είσαι φάουλ.
Πρώτα γιατί δεν μπορείς να επιβληθείς στις αδυναμίες σου, άρα δεν είσαι έτοιμος για σχέση,
και δεύτερον γιατί αφού η σχέση έχει πάρει άσχημη τροπή, γιατί να υφίσταται; Γιατί να μένει κάποιος σε μια σχέση που έχει "τελειώσει";
Αν όμως συμβαίνει αυτό, φροντίζεις πρώτα να βάλεις ένα τέλος στη σχέση αυτή, και μετά να δοκιμάσεις τον καρπό της ευτυχίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Βλέπω πως κάποιοι και μόνο που το συζητάμε θεωρούν δεδομένο οτι θα το κάνουμε κιόλας. Απλά θέλω να απαντήσω πως τίποτα δεν είναι δεδομένο και όλα πρέπει να περνάνε από το μυαλό μας χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν θα ξεκινήσουμε μια σχέση από φόβο μήπως κάααποια στιγμή χαλαρώσουν τα πράγματα και παραστρατήσουμε ;) Προσωπικά αν και θα με πλήγωνε πάαααααααρα πολύ αν μάθαινα πως μου την έκανε, πιστεύω πως είναι κάτι που μπορεί να τύχει στον καθένα. Κι επειδή κάποιος πιο πάνω δεν δέχεται τον όρο "τυχει" το θέτω αλλιώς. Μπορεί κάποια στιγμή (μακρυά απο μας) να κουραστούμε με τον άλλο να νιώσουμε μόνοι (πράγμα που ειδικά σε έναν γάμο συμβαίνει μετά από κάποια χρόνια λόγω διαφόρων συγκυριών, αλλά και ρουτίνας) αν τότε εκεί που νιώθουμε πως ο άλλος μας έχει δεδομένους και πως δεν ασχολείται μαζί μας, κάποιος άλλος ασχοληθεί και μάλιστα πολύ έντονα, εμ εκεί δεν έχεις και πολλές άμυνες... Οπότε αν με καεράτωνε σίγουρα θα είχα ευθήνη κι εγώ γι αυτό γιατί του άφησα αυτό το κενό! Τωρα η διαφορά με την παραλληλη σχέση είναι απλή. Ενα one night μπορεί να το μετανιώσεις και μάλιστα να συνηδητοποιήσεις πως δεν άξιζε να ρισκάρεις την σχέση σου γι αυτό κι έτσι να προσπαθήσεις να ξαναδώσεις ζωή στην σχέση σου. Μια παράλληλη σχέση σημαίνει πως η σχέση σου έχει είδη τελειώσει, δεν υπάρχει γυρισμός και απλά δεν έχεις τα κότσια να το παραδεχτείς στον άλλο, σπαταλόντας τον χρόνο του και παίζοντας ενα άσχημο παιχνίδι στις πλάτες του.

ακριβως αυτο...με καλυψες torry μου!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Λες λοιπόν οτι το κεράτωμα είναι αποτέλεσμα ή αδυναμίας ή κακής εξέλιξης της σχέσης.
Μα τότε και στις δύο περιπτώσεις είσαι φάουλ.
Πρώτα γιατί δεν μπορείς να επιβληθείς στις αδυναμίες σου, άρα δεν είσαι έτοιμος για σχέση,
και δεύτερον γιατί αφού η σχέση έχει πάρει άσχημη τροπή, γιατί να υφίσταται; Γιατί να μένει κάποιος σε μια σχέση που έχει "τελειώσει";
Αν όμως συμβαίνει αυτό, φροντίζεις πρώτα να βάλεις ένα τέλος στη σχέση αυτή, και μετά να δοκιμάσεις τον καρπό της ευτυχίας.

Δηλαδή υπάρχουν προϋποθέσεις - κριτήρια για να ξεκινήσεις κανείς μία σχέση?
Και ποιος το ορίζει?
Για το 2ο σκέλος συμφωνώ και είναι χαρακτηριστικό των πιο πουριτανών που διατυμπανίζουν οτι ποοοοοοτέ δεν θα κεράτωναν.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δηλαδή υπάρχουν προϋποθέσεις - κριτήρια για να ξεκινήσεις κανείς μία σχέση?
Και ποιος το ορίζει?
Για το 2ο σκέλος συμφωνώ και είναι χαρακτηριστικό των πιο πουριτανών που διατυμπανίζουν οτι ποοοοοοτέ δεν θα κεράτωναν.:mad:
Ακριβώς.
Αν είσαι "πρόθυμος" να γεύεσαι τη γύρη από όλα τα λουλουδάκι, όχι βέβαια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Για το 2ο σκέλος συμφωνώ και είναι χαρακτηριστικό των πιο πουριτανών που διατυμπανίζουν οτι ποοοοοοτέ δεν θα κεράτωναν.:mad:

Γιατι θυμωνεις καλο μ';:P
Η αντιθετη πλευρα πως λεγεται;
Εαν αυτος που λεει οτι απλως ΔΕΝ θα το εκανε (ασχετα εαν εσεις το μεταφραζετε σε διατυμπανισμο) ειναι πουριτανος, ο αλλος που λεει οτι "νταξ' μωρε...αν τυχαινε θα το εκανα...σιγα..."πως λεγεται;
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι εαν πλεον καποιος στις μερες μας πει οτι δεν το γουσταρει αυτο το πραγμα και οτι ναι ρε π@υστη μου ειμαι σιγουρος οτι δεν θα το κανω για τους "Χ", "Ψ" λογους, να πεφτει τετοιο σκαλωμα απο τους αλλους;:/:
Ξεκολληστε βρε παιδια.Δεν το λεω (μιλαω για μενα ετσι; ) για να το παιζω μαγκας ή "διαφορετικος" απο εσας.Ειναι απλως μια αποψη.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Γιατι θυμωνεις καλο μ';:P
Η αντιθετη πλευρα πως λεγεται;
Εαν αυτος που λεει οτι απλως ΔΕΝ θα το εκανε (ασχετα εαν εσεις το μεταφραζετε σε διατυμπανισμο) ειναι πουριτανος, ο αλλος που λεει οτι "νταξ' μωρε...αν τυχαινε θα το εκανα...σιγα..."πως λεγεται;
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι εαν πλεον καποιος στις μερες μας πει οτι δεν το γουσταρει αυτο το πραγμα και οτι ναι ρε π@υστη μου ειμαι σιγουρος οτι δεν θα το κανω για τους "Χ", "Ψ" λογους, να πεφτει τετοιο σκαλωμα απο τους αλλους;:/:
Ξεκολληστε βρε παιδια.Δεν το λεω (μιλαω για μενα ετσι; ) για να το παιζω μαγκας ή "διαφορετικος" απο εσας.Ειναι απλως μια αποψη.;)

Λάθος ειπώθηκε εκ μέρους μου!Θυμώνω με όσους διατηρούν σχέσεις και δεν χωρίζουν.
Και έπεσα στην παγίδα να βάλω ταμπέλες (It sucks!! :( )
Όμως την πιθανότητα να δείξεις εσύ (ο χ, ψ) αδυναμία, ανθρώπινη αδυναμία, γιατί να την απορρίπτεις?Ένα περιθώριο λάθους δεν επιτρέπεις στον εαυτό σου?
Πως το αποκλείεις ότι ούτε μία φορά στη ζωή σου δεν θα χάσεις τον έλεγχο?
Και δεν μπορείς να ξέρεις τον εαυτό σου..αφού και αυτός μεταβάλλεται.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Λάθος ειπώθηκε εκ μέρους μου!Θυμώνω με όσους διατηρούν σχέσεις και δεν χωρίζουν.
Και έπεσα στην παγίδα να βάλω ταμπέλες (It sucks!! :( )
Όμως την πιθανότητα να δείξεις εσύ (ο χ, ψ) αδυναμία, ανθρώπινη αδυναμία, γιατί να την απορρίπτεις?Ένα περιθώριο λάθους δεν επιτρέπεις στον εαυτό σου?
Πως το αποκλείεις ότι ούτε μία φορά στη ζωή σου δεν θα χάσεις τον έλεγχο?
Και δεν μπορείς να ξέρεις τον εαυτό σου..αφού και αυτός μεταβάλλεται.;)

Καταλαβα...παρανοησα τοτε πριν.:hug:
Aκου...εχεις μια βαση σε αυτο που λες στο τελος οκ;:)
Ειναι αληθεια αυτο που λες.Απλως μιλαω για εμενα με τοσο σιγουρια για ορισμενους λογους και θα στους πω.

Ο ενας ειναι οτι εχω ζησει την απιστια απο πολυ κοντα (να σου πω ενδοοικογενειακα; ) και ξερω πως ειναι να ζεις σε ενα ψεμα και το αλλο μισο του ζευγαριου να λιωνει κυριολεκτικα απο αυτη την κατασταση.(οι λογοι που δεν πηρε την αποφαση να χωρισει-αλλα να κανει τον μαμακα ενω ηξερε τι γινοταν- ειναι αλλοι και δεν χωρανε επουδενι σε αυτο το θεμα.:))

Ενας αλλος λογος ειναι βαση του χαρακτηρα μου και του συναισθηματισμου που με "διακρινει".Εαν ερωτευτω-αγαπησω τοτε ειναι ετσι ο χαρακτηρα μου που κλεινουν αλλες πορτες γυρω μου, ασχετα απο το αν "θελω" ή οχι.
Αγαπαω δυσκολα και ξερω πως αν τυχει και συμβει τοτε ο αλλος εχει τετοια "ποιοτητα" που αυτοματα δεν θα εχω ορεξη για παιχνιδακια.
Εχω κανει σχεσεις βραδιας αλλα μονο οταν ημουν μονος και φυσικα οταν υπηρχε αυτη η διαθεση και απο τον αλλο.Θα ηταν καπως να της ταζω φυκια για gucci κορδελιτσες, να επεφτε κι εγω μετα να την εκανα...

Και το τριτο και σημαντικο ειναι οτι στην σοβαροτερη μεχρι τωρα σχεση μου που ηταν και μακροχρονια εγω περνουσα τον περισσοτερο χρονο μου στην Ιταλια κι αυτη στην Ελλαδα.
Θα μπορουσα να κανω οτι ηθελα (και ολο και καποιες ευκαιριες υπηρχαν) και να μην μαθει κανεις τιποτα ετσι;
Ε, δεν το εκανα...και δεν το λεω για να ακουσω "ουαου ή μπραβο".
Δεν μπορουσα να το κανω και δεν ηθελα να το κανω.Ηθελα να ειμαι με εκεινη.Να βρισκομαι με εκεινη και να μοιραζομαι τον Μαριο μονο με εκεινη.Κι ας την εβλεπα καθε τριμηνο και αν.:)
Με λιγα λογια σε μια ηλικια μικροτερη οπου ημουν και λιγο "τσιου" και μπορεσα να το ελεγξω,ε παει στο καλο...πιστευω να το κανω κι αργοτερα.
Κι ας ειχα διπλα μου οοοοοοοολους του "φιλους" και τους "προοδευτικους" να μου λενε
"Α,ου...χωσου ρε μαμακα.Σιγα ρε και τι θα γινει;Αφου γουσταρει η Ταδε.Κανε κατι και σιγα μην το μαθει η αλλη στην Ελλαδα."
(Αυτα τα "σπρωξηματα"...f@ck ποσο μου την δινουν!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Όμως την πιθανότητα να δείξεις εσύ (ο χ, ψ) αδυναμία, ανθρώπινη αδυναμία, γιατί να την απορρίπτεις?Ένα περιθώριο λάθους δεν επιτρέπεις στον εαυτό σου?
Πως το αποκλείεις ότι ούτε μία φορά στη ζωή σου δεν θα χάσεις τον έλεγχο?
Και δεν μπορείς να ξέρεις τον εαυτό σου..αφού και αυτός μεταβάλλεται.;)

Συμφωνώ απόλυτα με αυτό κι αυτό εννοώ όταν λέω πως δεν είναι όλα στη ζωή ή άσπρο ή μαύρο. Ή αν το θέλετε αλλιώς δεν υπάρχει στη ζωή ποτέ και πάντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με αυτό κι αυτό εννοώ όταν λέω πως δεν είναι όλα στη ζωή ή άσπρο ή μαύρο. Ή αν το θέλετε αλλιώς δεν υπάρχει στη ζωή ποτέ και πάντα!

To θεμα ειναι να μην χρησιμοποιειται αυτο σαν "διακιολογια" - "Ελαφρυντικο" - "επαναπαυση".
Δεν μιλαω για εσενα ή εσας.;)
Συμφωνω υποψην με την παραπανω προταση.Απλως υπο καποιες προυποθεσεις.(τι παραπανω.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
To θεμα ειναι να μην χρησιμοποιειται αυτο σαν "διακιολογια" - "Ελαφρυντικο" - "επαναπαυση".
Δεν μιλαω για εσενα ή εσας.;)
Συμφωνω υποψην με την παραπανω προταση.Απλως υπο καποιες προυποθεσεις.(τι παραπανω.)

Προσωπικά μιλάω για τάσεις. Τίποτα δεν μπορεί να θεωρηθεί δεδομένο γιατί πάλι θα πέσουμε ή στην παγίδα του πάντα ή στην παγίδα του ποτέ. Αλλά οι τάσεις είναι τάσεις.. :)

(..και όχι, δεν έχω σκοπό να απατήσω ούτε μετά από διακόσια χρόνια, έτσι όπως το σκέφτομαι τώρα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αν ποτέ απατήσω τον καλό μου (που δεν έχω τέτοια πρόθεση, αλλά λέμε...) και είναι για μια νύχτα, υποθέτω πως δεν θα του το πω. Νομίζω πως δεν έχει νόημα να καταστρέψεις έναν γάμο ή μια πολύχρονη σχέση για μια βλακεία της στιγμής. Αν αρχίσω να αποκτώ όμως συναισθήματα για κάποιον άλλον άντρα, είμαι σίγουρη πως θα χωρίσω πριν τον απατήσω, διότι δεν θα αντέχω να είμαι μαζί του και το μυαλό μου να βρίσκεται σε κάποιον άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Λες λοιπόν οτι το κεράτωμα είναι αποτέλεσμα ή αδυναμίας ή κακής εξέλιξης της σχέσης.
Μα τότε και στις δύο περιπτώσεις είσαι φάουλ.
Πρώτα γιατί δεν μπορείς να επιβληθείς στις αδυναμίες σου, άρα δεν είσαι έτοιμος για σχέση,
και δεύτερον γιατί αφού η σχέση έχει πάρει άσχημη τροπή, γιατί να υφίσταται; Γιατί να μένει κάποιος σε μια σχέση που έχει "τελειώσει";
Αν όμως συμβαίνει αυτό, φροντίζεις πρώτα να βάλεις ένα τέλος στη σχέση αυτή, και μετά να δοκιμάσεις τον καρπό της ευτυχίας.

Αν είναι έτσι όπως τα λες ο γάμος θα είχε ημερομηνία ληξης! Δεν πάει όμως έτσι καλέ μου! Πάντα υπάρχουν περίοδοι που το ζευγάρι δεν είναι και στα καλυτερά του. Σιγουρα η λύση δεν έιναι το κέρατο αλλά μπορεί να συμβεί. Ε! Δεν θα διαλύσουμε και το σπίτι μας για ένα π*δ*μα! Οσο για την σχέση δεν τελειώνει με το πρώτο προβληματάκι που θα υπάρξει θα χρειαστεί μια σειρά προβλημάτων για να διαλυθεί! Ειδικά σε έναν γάμο δεν μπορείς να καταφύγεις σε διαζύγειο επειδή περνάτε πχ μια φάση και δεν έχετε την καλήτερη επικοινωνία για ενα χ διάστημα. Ουτε γιατί ο άλλος πιστευει πως δεν χρειάζεται να σε διεκδικεί πια! Το συζητάς και προσπαθεις να το λύσεις. Απλά επειδή συνήθως πέρνει πολύ χρόνο ως που να τον βάλεις κάτω και να του πεις έχω αυτο, αυτό κι αυτό το παράπονο, καμια φορά γίνεται ενδιαμεσα και η στραβή!
Οσο για το αν κάποιος είναι επιρεπεις αυτό κανείς δεν μπορεί να το ξέρει με σιγουριά μέχρι να του τύχει η στραβή! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Ενας αλλος λογος ειναι βαση του χαρακτηρα μου και του συναισθηματισμου που με "διακρινει".Εαν ερωτευτω-αγαπησω τοτε ειναι ετσι ο χαρακτηρα μου που κλεινουν αλλες πορτες γυρω μου, ασχετα απο το αν "θελω" ή οχι.
Αγαπαω δυσκολα και ξερω πως αν τυχει και συμβει τοτε ο αλλος εχει τετοια "ποιοτητα" που αυτοματα δεν θα εχω ορεξη για παιχνιδακια.
Εχω κανει σχεσεις βραδιας αλλα μονο οταν ημουν μονος και φυσικα οταν υπηρχε αυτη η διαθεση και απο τον αλλο.Θα ηταν καπως να της ταζω φυκια για gucci κορδελιτσες, να επεφτε κι εγω μετα να την εκανα...

Και το τριτο και σημαντικο ειναι οτι στην σοβαροτερη μεχρι τωρα σχεση μου που ηταν και μακροχρονια εγω περνουσα τον περισσοτερο χρονο μου στην Ιταλια κι αυτη στην Ελλαδα.
Θα μπορουσα να κανω οτι ηθελα (και ολο και καποιες ευκαιριες υπηρχαν) και να μην μαθει κανεις τιποτα ετσι;
Ε, δεν το εκανα...και δεν το λεω για να ακουσω "ουαου ή μπραβο".
Δεν μπορουσα να το κανω και δεν ηθελα να το κανω.Ηθελα να ειμαι με εκεινη.Να βρισκομαι με εκεινη και να μοιραζομαι τον Μαριο μονο με εκεινη.Κι ας την εβλεπα καθε τριμηνο και αν.:)
Με λιγα λογια σε μια ηλικια μικροτερη οπου ημουν και λιγο "τσιου" και μπορεσα να το ελεγξω,ε παει στο καλο...πιστευω να το κανω κι αργοτερα.
Κι ας ειχα διπλα μου οοοοοοοολους του "φιλους" και τους "προοδευτικους" να μου λενε
"Α,ου...χωσου ρε μαμακα.Σιγα ρε και τι θα γινει;Αφου γουσταρει η Ταδε.Κανε κατι και σιγα μην το μαθει η αλλη στην Ελλαδα."
(Αυτα τα "σπρωξηματα"...f@ck ποσο μου την δινουν!)

Ε μα εσύ ζούσες τον απόλυτο έρωτα.(αυτό είναι το μόνο που επιτρέπω να λέω απόλυτο :inlove:)
Τότε είναι που οι άλλοι μας φαίνονται αδιάφοροι ως βαρετοί.
Εννοείται πως κανένα one night stand δεν φτουράει μπροστά σε αυτόν :loveangel:
Τελείως waste of time........
:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Ε μα εσύ ζούσες τον απόλυτο έρωτα.(αυτό είναι το μόνο που επιτρέπω να λέω απόλυτο :inlove:)
Τότε είναι που οι άλλοι μας φαίνονται αδιάφοροι ως βαρετοί.
Εννοείται πως κανένα one night stand δεν φτουράει μπροστά σε αυτόν :loveangel:
Τελείως waste of time........
:thumbup:

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Σιγουρα σε εναν απόλυτο έρωτα δεν χωράει απιστεία. Θα ακουστώ κυνική ομως πόσο κρατάει ο απόλυτος έρωτας? Κάποια στιγμή μπαίνει η συνήθεια στο παιχνίδι τότε ..:hmm: ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Γιατι πρεπει να οριοθετουμε (ειτε χρονικα ειτε σε μεγεθος) τα παντα torry μου καλη;
Τι παει να πει ποσο κραταει;εμενα κρατησε μερικα χρονια σε αλλους μαι ζωη...κι αλλοι δεν τον ζουν ποτε.
Εαν μπουμε σε αυτο το τρυπακι γνωμη μου ειναι οτι χανεται ολη μα ολη η μαγεια μια ομορφης σχεσης.
Και μιλαω ειλικρινα τωρα...

*δεν ειμαι επιθετικος ε!Απλως βαριεμαι να βαζω φατσουλες γιατι απαντω με το quick reply...το ξερω ειμαι η βαρεμαρα προσωποποιημενη!!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Αν είναι έτσι όπως τα λες ο γάμος θα είχε ημερομηνία ληξης! Δεν πάει όμως έτσι καλέ μου! Πάντα υπάρχουν περίοδοι που το ζευγάρι δεν είναι και στα καλυτερά του. Σιγουρα η λύση δεν έιναι το κέρατο αλλά μπορεί να συμβεί. Ε! Δεν θα διαλύσουμε και το σπίτι μας για ένα π*δ*μα! Οσο για την σχέση δεν τελειώνει με το πρώτο προβληματάκι που θα υπάρξει θα χρειαστεί μια σειρά προβλημάτων για να διαλυθεί! Ειδικά σε έναν γάμο δεν μπορείς να καταφύγεις σε διαζύγειο επειδή περνάτε πχ μια φάση και δεν έχετε την καλήτερη επικοινωνία για ενα χ διάστημα. Ουτε γιατί ο άλλος πιστευει πως δεν χρειάζεται να σε διεκδικεί πια! Το συζητάς και προσπαθεις να το λύσεις. Απλά επειδή συνήθως πέρνει πολύ χρόνο ως που να τον βάλεις κάτω και να του πεις έχω αυτο, αυτό κι αυτό το παράπονο, καμια φορά γίνεται ενδιαμεσα και η στραβή!
Οσο για το αν κάποιος είναι επιρεπεις αυτό κανείς δεν μπορεί να το ξέρει με σιγουριά μέχρι να του τύχει η στραβή! ;)
Βασικά δεν διαφωνώ παρά μόνο σε ένα σημείο.
Το θέμα της απιστίας και γενικότερα της ροπής προς το λάθος, το κάνεται να φαίνεται σαν να γίνεται από μόνο του, χωρίς τη συμμετοχή του ανθρώπινου παράγοντα, σαν απλά να έτυχε.
Δεν είναι έτσι όμως. Για να γίνει αυτό, κάποιος αποφάσισε να το κάνει, το επέλεξε, είναι επιλογή του. Και αυτό έγινε συνηδειτά.
Εγώ προσωπικά εκεί θέλω να σταθώ, δεν δέχομαι σε καμία περίπτωση αυτό που λέτε εσείς "λάθος". Δεν μπορεί δηλαδή αυτός που κάνει το λάθος να συγκρατηθεί, δεν μπορεί να επιβληθεί στον εαυτό του.
Αυτός για μένα είναι ανώριμος, αν δεν μπορεί να ορίζει τις πράξεις του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Γιατι πρεπει να οριοθετουμε (ειτε χρονικα ειτε σε μεγεθος) τα παντα torry μου καλη;
Τι παει να πει ποσο κραταει;εμενα κρατησε μερικα χρονια σε αλλους μαι ζωη...κι αλλοι δεν τον ζουν ποτε.
Εαν μπουμε σε αυτο το τρυπακι γνωμη μου ειναι οτι χανεται ολη μα ολη η μαγεια μια ομορφης σχεσης.
Και μιλαω ειλικρινα τωρα...

*δεν ειμαι επιθετικος ε!Απλως βαριεμαι να βαζω φατσουλες γιατι απαντω με το quick reply...το ξερω ειμαι η βαρεμαρα προσωποποιημενη!!!!!:P

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Απλά δεν νομίζω οτι όταν είσαι στην φάση του απόλυτου έρωτα υπάρχει έστω και 1 στο εκατομύριο να κάνεις κάτι άλλο! Γι αυτό λέω οτι κάποια στιγμή αυτό τελειώνει αργά η γρήγορα. Μόνο για τότε μπορείς να σκευτείς μήπως σου συμβεί κάτι τέτοιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Αν απιστούσα και ήθελα να κρατήσω την σχέση σαν πρώτη σκέψη δεν θα το έλεγα. Όμως πολύ πιθανό μετά να αισθανόμουν ανάξια της αγάπης του, οπότε να το ομολογούσα. Αλλά σαν σύνολο η απιστία με χαλάει πολύ. Σκέφτομαι πως αν ποτέ βρισκόμουν στην θέση της απατημένης και τον αγαπούσα πολύ πιθανώς να τον συγχωρούσα. Αλλά ξέρω πως δεν θα μπορούσα να ήμουν όπως πριν, η εμπιστοσύνη θα είχε χαθεί, η αυτοπεποίθησή μου θα γινόταν κομματάκια με την σκέψη ότι έκανε κάτι με άλλη. Θα σκεφτόμουν ότι δεν με γουστάρει πια, ότι δεν τον ικανοποιώ ερωτικά, ότι δεν έχει νόημα να είμαι με αυτόν.

Δεν θα ήθελα να κάνω το άτομο που υποτίθεται ότι αγαπώ να αισθανθεί έτσι. Επομένως χλωμό να το κεράτωνα. Αν πάλι δεν μου έδινε την προσοχή που ήθελα θα προσπαθούσα πρώτα να βελτιώσω την σχέση μας κι όχι να κρεββατωθώ με τον πρώτο τυχόντα. Αλλιώς χωρίζω και μετά κάνω ότι θέλω. Επίσης δεν μπορώ να το θεωρήσω στιγμή αδυναμίας. Όταν βγάζεις τα μάτια σου με κάποιον νομίζω έχεις πολύ συναίσθηση του τι κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αν απιστούσα και ήθελα να κρατήσω την σχέση σαν πρώτη σκέψη δεν θα το έλεγα. Όμως πολύ πιθανό μετά να αισθανόμουν ανάξια της αγάπης του, οπότε να το ομολογούσα. Αλλά σαν σύνολο η απιστία με χαλάει πολύ. Σκέφτομαι πως αν ποτέ βρισκόμουν στην θέση της απατημένης και τον αγαπούσα πολύ πιθανώς να τον συγχωρούσα. Αλλά ξέρω πως δεν θα μπορούσα να ήμουν όπως πριν, η εμπιστοσύνη θα είχε χαθεί, η αυτοπεποίθησή μου θα γινόταν κομματάκια με την σκέψη ότι έκανε κάτι με άλλη. Θα σκεφτόμουν ότι δεν με γουστάρει πια, ότι δεν τον ικανοποιώ ερωτικά, ότι δεν έχει νόημα να είμαι με αυτόν.

Δεν θα ήθελα να κάνω το άτομο που υποτίθεται ότι αγαπώ να αισθανθεί έτσι. Επομένως χλωμό να το κεράτωνα. Αν πάλι δεν μου έδινε την προσοχή που ήθελα θα προσπαθούσα πρώτα να βελτιώσω την σχέση μας κι όχι να κρεββατωθώ με τον πρώτο τυχόντα. Αλλιώς χωρίζω και μετά κάνω ότι θέλω. Επίσης δεν μπορώ να το θεωρήσω στιγμή αδυναμίας. Όταν βγάζεις τα μάτια σου με κάποιον νομίζω έχεις πολύ συναίσθηση του τι κάνεις.

Συμφωνω απολυτως με underwater!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niki

Νεοφερμένος

Η Niki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Eπειδή έχω ζήσει μέσα από άλλους κάτι τέτοιο υπάρχουν 2 είδη απιστίας : όταν δυο άτομα μένουν μαζί από έρωτα και όταν μένουν μαζί από συνήθειο και δε λένε να χωρίσουν . Πάντως και στις δυο περιπτώσεις για μέν α είναι μια κοροιδία πιο πολύ απέναντι στον εαυτό σου και τον άλλο/άλλη . Αν το έκανα θα το έλεγα - που προτιμώ να τελειώσω τη σχέση μου και να κάνω μετά ότι θέλω . Επίσης απαιτώ να μου το πούνε ή να με χωρίσουν και μετά να κάνουν ότι θέλουν . Επίσης αν γίνει αυτό υπάρχει πάντα κάτι στην ατμόσφαιρα που το φανερώνει . Αυτός που απάτησε όσο υποκριτής κι αν είναι φαίνεται ότι είναι αλλού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top