Τι θα κάνατε αν ερχόταν κάποιος και σας έλεγε ότι ο ερωτάς σας είναι εγκληματίας;

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αγαπάτε κάποιον πάρα πολύ , η σχέση σας πάει πολύ καλά. Έρχεται κάποιος άγνωστος μια μέρα και σας λεει ότι αυτόν που αγαπάτε είναι δολοφονήσει, είχε συμμετέχει σε μεγάλες ληστείες . Τι θα κάνατε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Αγαπάτε κάποιον πάρα πολύ , η σχέση σας πάει πολύ καλά. Έρχεται κάποιος άγνωστος μια μέρα και σας λεει ότι αυτόν που αγαπάτε είναι δολοφονήσει, είχε συμμετέχει σε μεγάλες ληστείες . Τι θα κάνατε ;

Αν ήταν επιβαιβεωμένο τότε η αστυνομία είναι η μόνη λύση, ειδικά στην περιπτωση δολοφονίας. Οχι βέβαια οτι η ληστεια είναι πιο Light αλλα δεν συγκρίνετε με φόνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unicorn

Νεοφερμένος

Η Unicorn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Θα τον φυγάδευα στο εξωτερικό και θα πήγαινα να μεινω μαζί του στις Μπαχάμες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγώ αυτό που θα έκανα ήταν να έβλεπα αν όλα αυτά ανήκουν στο παρελθόν και τότε θα προσπαθούσα να κάνω τα πάντα να μην εμπλακεί το παρελθόν του στην σχέση μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμμμ δεν ξέρω, εξαρτάται απο την περίπτωση και το είδος των εγκλημάτων...και φυσικά πόσο "σίγουρες" είναι οι πληροφορίες. Θα χρειαζόμουν οπωσδήποτε τρανταχτές αποδείξεις για να πιστεψω κάτι τέτοιο για το σύντροφο μου. Αν παρ'ελπίδα είχε δίκιο ο άγνωστος είτε θα έκανα αυτό που είπε ο Exposed & η Unicorn είτε αν το έγκλημα ήταν κάτι που δεν θα μπορούσα να αντέξω και δεν με έπειθε η εξήγηση του θα χώριζα. Αν και πιο πιθανή βλέπω την πρώτη εκδοχή... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κατευθειαν στους μπατσους και τους ξερναω ολα οσα μου ειπε ο τυπος που μου τα πε και θα κρινουν αυτη αν ειναι υποπτη η οχι. Δεν μπορω να ζεισω με μια γυνεκα που πειθανος εχει σκοτωσει, και αμα με βρουνε ενα πρωι χωρις κεφαλι; Η αμα εχει λυστεψει κατι και βρεθω πισω απο τα καγκελα χωρις να το καταλαβω; Μπορει και να παθω πολλα αλλα....

Ξερω μια περιπτοση που μια παντρεμενη απατουσε τον αντρα της με ενα κλευτρονει και το κλευτρονη μια φορα ειχε κρυψει τα κλοπειμεα στο πορτ-μπαγκαζ της γυνεκας. Μια μερα βρεθικαν και η δυο στην φυλακι...

(την ξερω πολυ καλα την περιπτοση, ο κερατας ειναι φιλος του πατερα μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Κατευθειαν στους μπατσους και τους ξερναω ολα οσα μου ειπε ο τυπος που μου τα πε και θα κρινουν αυτη αν ειναι υποπτη η οχι. Δεν μπορω να ζεισω με μια γυνεκα που πειθανος εχει σκοτωσει, και αμα με βρουνε ενα πρωι χωρις κεφαλι; Η αμα εχει λυστεψει κατι και βρεθω πισω απο τα καγκελα χωρις να το καταλαβω; Μπορει και να παθω πολλα αλλα....
Αν μέχρι τώρα σου είχε δειξεί ότι σε αγάπαει; Δεν πιστεύες ότι σε έσενα δεν θα έκανε πότε κάκο;
Επίσης αν όλα αυτά ανοικαν στο παρελθόν π.χ. πάνω από 20 χρόνια δλδ τότε που και να το πεις στην αστυνομια δεν θα μπορεί να κάνει τπτ γιατί έχει παραγραφεί ο φόνος τι θα έκανες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Αν μέχρι τώρα σου είχε δειξεί ότι σε αγάπαει; Δεν πιστεύες ότι σε έσενα δεν θα έκανε πότε κάκο;
Επίσης αν όλα αυτά ανοικαν στο παρελθόν π.χ. πάνω από 20 χρόνια δλδ τότε που και να το πεις στην αστυνομια δεν θα μπορεί να κάνει τπτ γιατί έχει παραγραφεί ο φόνος τι θα έκανες;

Οπως και να εχει θα φοβομουν να ζησω με ενα τετιο ατομο. Και να μην μπορουσε να κανει τπτ η αστυνομια εγω θα την εκανα με ελαφρα πηδιματακια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
θα το εξεταζα πολυ καλα, αν ηταν αληθεια συγουρα θα χωριζα και ειμαι καθετη σ'αυτο...ποναει χερι κοψει χερι!!!
Προσφατα ακουσα μια ιστορια μιας κοπελας που χωρισε γιατι εμαθε οτι ο αντρας της εκανε εμποριο ναρκωντικων, εχουν και ενα παιδι, πιστευω οτι εκανε πολυ σωστα...δε μπορεις να ζεις με τις τυψεις οτι στειριζεις εναν ανθρωπο που σκοτωνει!
αν ηταν λυστεια για καθαρα οικονομικους λογους πχ σε καποια τραπεζα ή κατι τετοιο οπου τα χρηματα δεν τα κλαιει καποιος κακομηρης συγγεκριμενα ισως και να μη με ενοιαζε, αλλα βια και θανατο? οχι δε μπορω να ζω με αυτο στο μυαλο μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγω πάντως δεν θα την έκανε τόσο ευκόλα με ελαφρία πηδηματάκια αλλά μόνο εάν αυτά τα έκανε ακόμη, και αυτό δεν είναι 100% βέβαιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Στους ώριμους ανθρώπους τα θέλω και τα πρέπει συμπίπτουν....
Πρώτα θα εξέταζα πόσο ισχύουν οι πληροφορίες και αν όντως ίσχυαν...
Θα έφευγα.... όχι από φόβο για μένα.... αλλά γιατί δεν μπορώ να αγαπώ και να στηρίζω έναν άνθρωπο που έχει αφαιρέσει τη ζωή κάποιου άλλου ανθρώπου... αυτόματα ο άνθρωπός μου, μου αποδεικνύει ότι δεν σέβεται την ανθρώπινη ύπαρξη και άρα δεν αγαπά.... τίποτα και κανέναν... πόσο μάλλον εμένα!
Επιπλέον, το πιο πιθανό είναι ότι θα τον έδινα και στην αστυνομία για να βρουν το δίκιο τους οι άνθρωποι που έχουν χάσει τη ζωή ενός άλλου δικού τους ανθρώπου...
Αν σου σκοτώσουν έναν δικό σου άνθρωπο δεν ηρεμείς ποτέ μέχρι να βρεθεί ο δολοφόνος του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Σίγουρα, για να σκότωσε κάποιον η αγαπημένη μου είχε λόγο και θα του άξιζε.. Οπότε το μόνο που θα έμενε θα ήταν να ξεφορτωθούμε το καρφί.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Porcelain:
Σίγουρα, για να σκότωσε κάποιον η αγαπημένη μου μάλλον είχε λόγο κα θαι του άξιζε.. Οπότε το μόνο που θα έμενε θα ήταν να ξεφορτωθούμε το καρφί.. ;)
χεχε δεν έχεις και άδικο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Εγώ νομίζω ότι ο έρωτας είναι πιο πάνω από οτιδήποτε.. θα το συζητούσα μαζί της να καταλάβω τους λόγους που το έκανε.

Θα την έπαιρνα στην αγκαλιά μου και θα της έλεγα: ηρέμησε, ηρέμησε, πάει πέρασε... Έμεινε τίποτα απ' το πτώμα γιατί τελείωσε η μπριζόλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Εγώ δεν θα έκανα τίποτα. Απλώς θα το συζητάγαμε για να δω τι την ώθησε στο να κλέψει και να σκοτώσει. Καμία πράξη δεν είναι καλή ούτε κακή. Είναι μια πράξη.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Γιατί υπάρχει όλη η καλή διάθεση να διακαιολογήσετε αυτον που έχει σκωτόσει? Δεν μιλάμε να το έκανε εν βρασμό ψυχής αλλα πάνω σε ληστεία η κάτι τέτοιο. Δηλαδή βασικό είναι αν αγαπιέσαι με τον δολοφόνο η όχι, επειδή είναι μαζί μας δηλαδή αποκλείετε να είναι κακός άνθρωπος? Σκοτώνοντας κάποιον, σκοτώνεις κάποιου τον γιο, την κόρη τον πατέρα κτλ. Για βάλτε την ερώτηση ανάποδα να δουμε πόσο δίκαιο φαίνετε. Αν δηλαδή η κοπέλα έβγαζε τα λεφτά της κλέβοντας τον κόσμο και σκοτώνοντας κάποιον δεν υπάρχεις πρόβλημα αρκει να αγαπιώμαστε! Καθόλου εγωιστικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Γιατί υπάρχει όλη η καλή διάθεση να διακαιολογήσετε αυτον που έχει σκωτόσει? Δεν μιλάμε να το έκανε εν βρασμό ψυχής αλλα πάνω σε ληστεία η κάτι τέτοιο. Δηλαδή βασικό είναι αν αγαπιέσαι με τον δολοφόνο η όχι, επειδή είναι μαζί μας δηλαδή αποκλείετε να είναι κακός άνθρωπος?
μπορεί όμως εμας να μας αγαπάει και να μην είναι κακός απεναντή μας. Επίσης η αγάπη μπορεί να αλλάξει κάποιον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
μπορεί όμως εμας να μας αγαπάει και να μην είναι κακός απεναντή μας. Επίσης η αγάπη μπορεί να αλλάξει κάποιον

Το θέμα δεν είναι να είναι μόνο καλη απέναντι μας αν δηλαδή εμπορεύεται ναρκωτικά τα οποία σκοτώνουν κόσμο δεν έχει σημασία αν μας φέρεται καλά? Πόσο ρομαντικό μπορεί να είναι ένα δείπνο με ναρκο-ευρώ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Το θέμα δεν είναι να είναι μόνο καλη απέναντι μας αν δηλαδή εμπορεύεται ναρκωτικά τα οποία σκοτώνουν κόσμο δεν έχει σημασία αν μας φέρεται καλά? Πόσο ρομαντικό μπορεί να είναι ένα δείπνο με ναρκο-ευρώ?
Βασικά όταν έκανα το thread εννούσα στο παρελθόν ότι ήταν εγκληματίας και όχι και στο παρόν....

Πάντως όντως αν ήταν και τώρα δεν ξέρω τι ακριβώς θα έκανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unicorn

Νεοφερμένος

Η Unicorn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
..και βασικά κανείς δεν ξέρει ακριβώς πως θα μπορούσε να αντιδράσει σε τέτοια περίπτωση, γιατί είναι τόσο σοβαρό το θέμα, που η θέση και των δύο είναι πολύ λεπτή. Αυτό που είπα εγώ, το είπα για πλάκα, δε ξέρω τι θα έκανα, μπορώ να κρίνω αν ειναι κάτι δύσκολο ή όχι, μόνο με βάση τι έχουν κάνει σε αντίστοιχες περιπτώσεις...(ναι, αυτά που ακούμε στις ειδήσεις κάθε μέρα)...

Σκεφτείτε, να μην υπήρχε 3ο άτομο που σας το είπε. Σκεφτείτε σε μια κρίση ειλικρίνειας να σας το έλεγε ο ίδιος.. Τότε αλλάζουν κάπως τα πράγματα ε;..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top