'Εχετε πέσει ποτέ θύμα κλοπής;

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Επειδή με βάλατε σε σκέψεις κοίταξα το λεξικό και όντωςείναι το αντίθετο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
περπάταμε και κοιτάμε ψηλά ε?:bleh:

Το επεξα ψευτης και πονηρος.Βασικα παιδια της ηλικιας μας ηταν τοτε αλλα ηταν πολλα και λογικα θα τις τρωγαμε!Αντι να τους δωσω το κινητο που πιστευαν οτι εχω επανω μου επαιξα θεατρο οτι δεν εχω και επειδη ηταν λιγο μλκς δεν με εψαξαν καλα και την γλυτωσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Όχι,ποτέ μέχρι τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Ούτε εγώ έχω πέσει θύμα κλοπής και εύχομαι να μη πέσω και ποτέ στο μέλλον. (Αν και αυτό δεν εξαρτάται πάντα από εσένα ;) ) Κάποιοι από τους φίλους μου έχουν πέσει θύματα. Χαρακτηριστικά να πώ, ότι σε έναν από αυτούς, δύο πρεζόνια, έκλεψαν 20 Ευρώ με την απειλή στιλέτου. :( :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Ούτε και εγώ έχω πέσει θύμα κλοπής και ελπίζω να μην πέσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Με έχουν παραλίγο κλέψει μια φορά πριν από δύο μήνες περίπου.

Δηλαδή: Ανεβαίνω τις κυλιόμενες σκάλες στην Ομόνοια και έχω κρεμασμένη στον ώμο μου μια τσάντα. περίπου στην κορυφή της σκάλας ένιωσα ...μια αντίσταση... Μεσολάβησαν μερικά δευτερόλεπτα ώσπου να καταλάβω τι συμβαίνει και τότε γυρίζω πίσω μου και κάνω ένα "Εεεεεε"...
Φαίνεται πως τον τρόμαξα για τα καλά:redface: (ε δεν είχε και που να πάει, στεκόταν πίσω μου και γύρω-γύρω κόσμος) και άνοιξε το χέρι του και μου αποκάλυψε το κινητό μου!!!!
Φοβερή εμπειρία ..μετά νιώθεις κάπως... Πάντως το κινητό το 'σωσα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ευτιχος στην Ροδο η εγκληματικοτιτα ειναι τοσο χαμιλη που πρεπει να το θελει κανεις για να πεσει θυμα κλοπης, και μπορει και να μην τα καταφερει:P Οστωσο καπια στιγμη θα μεινω Αθηνα για τις σπουδες και ελπιζω εκει να μην την πατισω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Άμα αποφεύγεις την Ομόνοια, εξάρχεια, κυψέλη, πατήσια, Αττική, Βικτόρια και Νέο Κόσμο όταν έχει βραδιάσει θα μειωθούν οι πιθανότητες να πέσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Με έχουν παραλίγο κλέψει μια φορά πριν από δύο μήνες περίπου.

Δηλαδή: Ανεβαίνω τις κυλιόμενες σκάλες στην Ομόνοια και έχω κρεμασμένη στον ώμο μου μια τσάντα. περίπου στην κορυφή της σκάλας ένιωσα ...μια αντίσταση... Μεσολάβησαν μερικά δευτερόλεπτα ώσπου να καταλάβω τι συμβαίνει και τότε γυρίζω πίσω μου και κάνω ένα "Εεεεεε"...
Φαίνεται πως τον τρόμαξα για τα καλά:redface: (ε δεν είχε και που να πάει, στεκόταν πίσω μου και γύρω-γύρω κόσμος) και άνοιξε το χέρι του και μου αποκάλυψε το κινητό μου!!!!
Φοβερή εμπειρία ..μετά νιώθεις κάπως... Πάντως το κινητό το 'σωσα!:D


Και το αφησες ετσι? Εγω δεν ξερω αν θα το αφηνα.. Νομιζω πως οχι. :hmm:


Οχι, δεν με εχουν ληστεψει ποτε και ελπιζω και να μην τυχει. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Κάποτε μου είχαν κλέψει ένα κράνος... αλλά ίσως θα πρέπει να είμαι χαρούμενη που δεν μου πήραν και την μηχανή! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
Και το αφησες ετσι? Εγω δεν ξερω αν θα το αφηνα.. Νομιζω πως οχι. :hmm:


Οχι, δεν με εχουν ληστεψει ποτε και ελπιζω και να μην τυχει. :confused:

Και τι να έκανα? Ποιός θα με πίστευε? Τι θα έλεγα? "Αυτός μου έκλεψε το κινητό μου αλλά μου το έδωσε πίσω"?:/:

Ήταν αλλοδαπός. Αυτό σημαίνει απέλαση και μετά από λίγο πάλι πίσω.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
2 φορές :(
Την πρώτη φορά μπήκανε στο σπίτι μου και μου πήρανε τα πάντα!! Όλα τα ηλεκτρικά (τν, μικροκύματα, hi-fi, laptop, ασύρματο τηλέφωνο, dvd, εσώρουχα, αρώματα, το πιστολάκι για τα μαλλιά και κάτι κοσμήματα που είχα στο συρτάρι με τα εσώρουχα μου) .... Μετά από αυτό έβαλα συναγερμό και ψιλόησύχασα...
Την δεύτερη φορά μου ανοίξανε το αυτοκίνητο και λίγους μήνες πριν έιχα βάλει ένα ηχοσύστημα ακριβούτσικο....δεν με πείραξε τόσο το ότι μου το πήρανε όσο το ότι μου πήρανε και τα cd που είχα μέσα...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Έχω πέσει και εγώ θύμα κλοπής και μάλιστα με τον χειρότερο (κατα τη γνώμη μου) τρόπο...
Το να σε κλέψει κάποιος άγνωστος, οκ είναι άσχημο αλλά συμβαίνει δυστυχώς συχνά..
Το να σε κλέβει όμως συγγενής (κατα κάποιο τρόπο) είναι πολύ άσχημο!:mad:
Ο πρώτος ξάδελφος της πρώτης μου ξαδέλφης, στο γάμο της έβαλε το χέρι του στην τσάντα μου την ώρα που χόρευα και μου έκλεψε το κινητό...:( Και να ήταν πιτσιρικάς να πείς οκ ήταν ανώριμος, τί λές όμως όταν ο άλλος είναι 30 χρονών μαντράχαλος...????:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Stalitsa:
Έχω πέσει και εγώ θύμα κλοπής και μάλιστα με τον χειρότερο (κατα τη γνώμη μου) τρόπο...
Το να σε κλέψει κάποιος άγνωστος, οκ είναι άσχημο αλλά συμβαίνει δυστυχώς συχνά..
Το να σε κλέβει όμως συγγενής (κατα κάποιο τρόπο) είναι πολύ άσχημο!:mad:
Ο πρώτος ξάδελφος της πρώτης μου ξαδέλφης, στο γάμο της έβαλε το χέρι του στην τσάντα μου την ώρα που χόρευα και μου έκλεψε το κινητό...:( Και να ήταν πιτσιρικάς να πείς οκ ήταν ανώριμος, τί λές όμως όταν ο άλλος είναι 30 χρονών μαντράχαλος...????:mad:

Εσύ δεν του είπες τίποτα?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Αν τον έβλεπα εκείνη την στιγμή, θα γινόταν χαμός ΑΛΛΑ επειδή το κατάλαβα αργότερα και λόγω του γάμου και μη γίνουν οι οικογένειες μαλλιά κουβάρια, δεν είπα τίποτα... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Μια φορά μου είχαν κλέψει ένα κινητό στο το σχολείο αλλά βρέθηκε ο κλέφτης:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Στη Λωζάννη σε ένα υπόγειο club ένιωσα κάποιον να σκουντάει την τσάντα μου. Αυτόματα άπλωσα το χέρι, και ήταν ανοιχτή (το φοράω πάντα σταυρωτά στον ωμο) και ήταν ανοιχτή, το καπάκι ψιλά δηλαδή, και το πορτοφόλι έξω έξω.

Κοιτάω γύρω μου και ένας κοντός σκούρος τυράς κοιτούσε το ταβάνι αδιάφορα. Πάμε στη Security και το λέμε, και μου φέρνει ο manager δυο μαντράχαλους, με tattoo και σκουλαρίκια και δερμάτινα (σαν αυτόν που έδειρε τον George Clooney στο Oceans 11) και μου λένε "προχωρα μπροστά, σε ακολουθούμε. Μόλις τον δεις, κανε νόημα και τον γραπώνουμε!" Ένιωθα πολύ Hollywood... Όντως τον είδα (δεν έφυγε ο βλάκας) και τον στείλανε!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 881 μηνύματα.
Ναι, αμέ! Στα ΚΤΕΛ του Κηφισσού πριν από κάποια χρόνια, φοιτήτρια ούσα...
Την ώρα που έπαιρνα τις αποσκευές μου, μου άνοιξαν την τσάντα -στυλ σακιδίου. Την αμέσως επόμενη στιγμή έλεγξα την τσάντα και διαπίστωσα το πορτοφόλι είχε κάνει φτερά...
Το πιο ωραίο ήταν ότι είχα πάει Αθήνα για να παρακολουθήσω μια συναυλία, χωρίς να ενημερώσω τους γονείς μου... Ακόμη έχω στα αυτιά μου τις φωνές του γλυκού μου του μπαμπά όταν τον πήρα να τον πληροφορήσω για το συμβάν και να τον παρακαλέσω να μου βάλει χρήματα στο λογαριασμό ενός φίλου, για να μη μείνω ταπί...
Πάντως στη συναυλία πήγα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Niki

Νεοφερμένος

Η Niki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Έχω κάτι πολύ φρέσκο ... Πριν λίγες μέρες έγινε διάρρηξη στο γραφείο του πατέρα μου και του έκλεψαν μια πιστωτική , η οποία ήταν παλιά . Και μας ειδοποίησαν από τράπεζες ότι χρωστάμε ( μόνο !!! ) 9.000 ευρουλάκια . Ζεστά και μετρητά ... Γιούπι !!!!!!! Πολύ χαρήκαμε όλοι ....... :angry::knife::kill::help::help::help::help::help::help::help::help:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Πολλάκις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top